FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEMOKRATIJA

2 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Fudbaleri *spasavaju*...utakmicu

Počalji  Milan Sre Maj 05, 2010 3:30 pm

Dušan Savić: Nasmejao sam se kad je umro

Fudbalske asove Duleta Savića i Miloša Šestića vest o smrti Josipa Broza Tita je 4. maja 1980. u 15.05 zatekla na splitskom stadionu „Poljud", usred utakmice Hajduk - Crvena zvezda. Savić je bio na klupi, Šestić na terenu. Šestić kaže da su tada normalno svi plakali, a Savić tvrdi da se nasmejao, a da je tadašnji trener Zvezde Branko Stanković bio ljut, jer je prekinuta utakmica u kojoj su „imali Hajduk".

Savić kaže da mu je u jednom trenutku prišao prijatelj iz FSS-a i rekao: „Umro je"!

- Nasmejao sam se i pitao kada, jer sam znao na koga misli. Odgovorio mi je: „U februaru, ali sada su javili." Nasmejao sam se, jer smo se često šalili na sličan način. Okrenuo sam se prema svečanoj loži i video da je potpuno prazna. Tada je vest stigla do trenera Stankovića, koji se iznervirao. „Ništa me ne interesuje, igramo dobro, kakav Tito", vikao je Stanković - rekao je Savić.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Demokratska rasprava...ja i drugar na SLOYU

Počalji  Milan Sub Maj 15, 2010 9:32 am

*...Smatram da je predlog Slovenije pred raspad SFRJ o konfederaciji bio
pametan,ali druga strana nije bila spremna na to. - Zadrzala bi se
ekonomska saradnja i IZBEGLI SUKOBI sto je NAJVAZNIJE,ali desilo se
vec znamo sta... ... na zalost. Uvek tvrdim da je bolji dobar razvod nego
los brak. Trebalo je samo bolje se dogovoriti na tom nivou (kao na
primeru Ceho-Slovacke).
Ako je razlaz neminovan,trebalo je to u svakom slucaju uciniti LJUDSKI
- CIVILIZOVANO
NIKAKO RATOM !...*
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*moj komentar
Ali, oni nisu imali Rupnikovce,
Belogardejce,Cetnike,Ustase,Baliste,Ibeovce.............!? pardon*visepartijski sitem kao SFRJ*
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikad nije kasno, konfederacija Hrvatske i RSK

Evo šta piše Đilas:
------------------------------------------------
>>Na drugoj sjednici Pijade je podnio prijedlog o teritorijalnoj
autonomiji Srba u Hrvatskoj... Jedan od njegovih dokumenata sadržavao je
prijedlog o autonomnom srpskom području koje bi se sastojalo od općina
sa srpskom većinom u Lici, Baniji i Kordunu. Na Pijadinu zemljovidu
taj je teritorij izgledao kao savijena crijeva, ali nije uzeo u obzir
slavonske Srbe, što bi bilo moguće samo "uključivanjem" brojnih čisto
hrvatskih područja.
Ideja je nesumnjivo bila nova. A Srbi u Hrvatskoj stekli su velike
zasluge u ustanku. No nitko na to nije mogao odmah pristati, vladala
je opća neodlučnost. Izgledalo mi je da se na Titovu licu vidi
potištenost: vjerojatno mu je kao Hrvatu bilo neugodno izraziti se
protiv toga - ili u njemu su se borile suprotstavljene ideje?
Prvi sam se protivio Pijadinu prijedlogu; taj je teritorij neprirodan,
bez centra i dostatnih životnih uvjeta. Osim toga, ulio bi ulje u
vatru hrvatskog nacionalizma. Kardelj mi se odmah pridružio.
Pijade je u CK važio kao žustar borac za prava Srba, ali Ranković je
njegovu projektu priredio brz kraj: "Između Srba i Hrvata ne postoje
tako velike razlike, da bi bilo opravdano izdvojiti pojedine srpske
općine." Tito se posve mirno pridružio našem mišljenju, pridodavši mu
marksističko tumačenje: "Kod nas će to biti više administrativna
podjela, kod nas neće biti "granice" kao kod buržuazije...<<*
__________________
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Uvodjenje demokratije, nije pocelo, ni 9 marta, ni 5 oktobra

Počalji  Milan Sub Maj 22, 2010 5:30 pm

Postoje najmanje dva elementa za uspeh , *revolucije* i *demokratije
Revolucija, koja sama i nije resenje, moze da bude kratkorocno, a dugorocno moze da bude ukoliko se usput *desi* i evolucija. Sam ustav (1974)nije problem i ako je opterecn, protivpravnim potpisima Kire Gligorova i Mike Spiljka. Jer,* kuca nije tesna ako celjad nije besna*. Danas, posle toliko godina, kako tako besplatne skole, ako je verovati u na pimer Srbiji, 27% gradjana je nepismeno, od nemanja osnovnog obrazovanja, do nezvrsene osnovne skole, visi i visoko skolovanih ljudi ne vise od 7%, podatak je bez Kosmeta, fabrike *decijih dodataka*...tako da ucesce u drustvu i privredi bitno utice na situaciju. Suluda ideja i propaganda, ushicena radost *pada berlinskog zida*, ujedinjenju nemacke, *sa krvavim ucescem u razjedinjenju sopstvene zemlje* je ipak tema za psihologe i psihijatre, koji su opet pa imali *aktivno* ucesce u razvodnjenoj i slabo pismenoj supstanci drustva.
Kazu da obicno ratuje sirotinja, a oni drugi uglavnom rukovode. Ta, 27% postotna drustva, u sustini su *neevoluirana masa*, ne samo u smislu politike i revolucije, nego ljudskog mentalnog bica. Ako nisu, vodili racuna o sebi, deci, jer *prva tura je umrla*, na sceni su potomci, biracko-glasacko telo, koje *nisu komunisti*..a, ravnopravno se nadmecu, za litar zejtina, metar drva,kesu makarona...vizu, kako bi dzeparili po belom svetu, izazivali gadjenje...na druge sunarodnike, i svoje drzave, Tito je znao ?, zasto sada svi optuzujemo Tita, sta smo ocekivali od njega..? da bude jos veci diktator nego sto *tvrdimo*,..da nas odrzi, a da se mi nezamerimo komsiji, kolegi, pa i ako treba razbijemo nos nekom od njih...? Niko da *okrpi* Kiru Gligorova, Miku Spiljka...na ovo par foruma, osim mene ko ih osudjuje, za zloupotrebu polozaja, falsfikat, kriminal, niko..svi su neiskreni, prema proslosti i sadasnjosti, ako je VLAST, koliko toliko spustena, kakvo takvo samoupravljanje...Broz je svoj autoritet poverio narodu, ustupio *svoju* diktaturu narodu, danas, citam PECAT MAGAZIN, Dobrica Cosic..Tito unistitelj srpskog naroda, a i sam je bio predsednik i tog (svog naroda), duno u levak za sedam dana..*od svog naroda*...a, nekaze, u duhu svoje politicke pameti (knjizevnost je nesto drugo, ali i tu provejava), istorije i istine, ako je to vec tako kako tvrdi,,..*Ja i Rankovic i drugi smo obicne picke, zahvaljujuci nama Tito je, ako je unistio Srpski nrod...mogao to da uradi*. Naravno, Arkan, narodni poslanik, Dragan Markovic Palma takodje narodni poslanik, ,, ...i mnogi drugi, nisu bili SKJ ni SKS...a, koliko vidim nisu hrvati, slovenci siptari...sede u istoj skupstini, koju je izgradio srbin, 2000 zapalio srbin, i sada u njoj sede i pljuju druge..komuniste, jugoslovene, a, smrckaju od paleza i gareza koji su organizovali da bi u nju usli, i to mnogo temeljitije od americke ambasade koju su *prepustili* navijacima.... affraid
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty male drzave i pojedinci su *faktor stabilnosti*

Počalji  Milan Sub Maj 22, 2010 8:59 pm

u svetu, tako da na *nizem* nivou, na primer u Skupstini Srbije, bitne odluke donose *kombi stranke* *grupe gradjana* iu slicno kao i prilozene *uticajne, civilizovane zemlje* koje kompetentno odlucuju o integritetu i suverenitetu Srbije, pa su priznale Kosovo.

swaziland
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Ssa_clem_48.jpg/220px-Ssa_clem_48.jpg
Novi zeland
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9b/Maori_ST_03.jpg/220px-Maori_ST_03.jpg
Srbija
http://blog.b92.net/user_stuff/upload/535/5535.JPG
--
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Sta je to demokratija,

Počalji  Milan Sre Jul 03, 2013 3:57 am

Pitali vernici odzu, sta je to demokratija, a odza sa minareta objasnjava..to vam je kao da ja imam prava da vas popisam sa minareta, u isto vreme i vi imate prava da popisate mene..hm,hmm Cool affraid 
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Drzavnu upravu komplet staviti pod minaret !!

Počalji  Milan Pet Jul 05, 2013 6:06 pm

Ekskluzivno: Dnevnik državnog službenika

Objavljujemo necenzurisanu ispovest čoveka o svemu što se događa u državnoj upravi: od toga kako se dolazi do posla, preko zabušanata koji troše naš novac, do nesposobnih šefova i preprodavaca toalet-papira i tonera za štampače. Ovaj insajder prvi je "zviždač" koji se drznuo da progovori o onome o čemu svi državni zaposlenici, uljuljkani sigurnim platama i debelim vezama, bez izuzetka ćute. Evo delova njegovog svedočenja koje je integralno objavljeno u novom Nedeljniku.
Ekskluzivno: Dnevnik državnog službenika

Ne postoji osoba koja je dobila posao u bilo kom organu državne uprave, a da ga je dobila regularno, na konkursu, bez veza i vezica (neverovatna ironija je da ti i za posao vozača u ministarstvu, recimo, nisu potrebne veze i vezice, već popularna "sajla", koja je u nekim slučajevima i sam direktor/ministar!). Ne postoji. Ako ikad naiđete na nekog ko tvrdi da je u državnoj upravi dobio posao, a da nije imao vezu, znajte da laže. I klonite se te osobe.

Sećam se svog razgovora za posao. Klasična priča svih zaposlenih, velika tragikomedija.

"Nacrtan" konkurs, naravno - konkurs koji se raspisuje za popunjavanje radnog mesta, a u stvari se raspisuje za osobu koja ili volontira ili već ima Ugovor na određeno u ministarstvu/bilo kom drugom organu državne uprave, a i fizički radi poslove koji su u opisu radnog mesta za koje se konkurs raspisuje.

Naravno da osobe koje su me propitivale pojma nisu imale o čemu pričaju. Naravno da sam sve znao. Naravno da sam imao unapred spremljene odgovore. Šef mi ih je dao. Čak i da nisam, znao bih aspolutno sva pitanja, zato što su svojom debilnošću vređala inteligenciju svakog prosečnog studenta inače užasnog, zastarelog fakulteta, koji sam bez neke velike muke završio, a koji ne zaslužuje ni ime da mu pomenem.
Nedeljnik Nedeljnik

Kad samo pomislim na nekoliko nesrećnika koji su zajedno sa mnom čekali u hodniku na razgovor za posao i koji su se zaista i nadali da će se zaposliti, dođe mi da zaplačem. To je strašna stvar - ti si u hodniku, čekaš sa svima, znaš da ti imaš posao, a opet gledaš sve te jadne, većinom mlade ljude, koji se zaista nečemu nadaju. Jedna jadna devojka toliko se tresla, mislio sam da će pasti u nesvest.

Zbog čega? Zbog manje od 400 evra koje kao početnik možeš zaraditi? Zbog radnog okruženja koje stimuliše samo negativne osobine ličnosti, samo osobine vredne apsolutnog prezira - lenjost, zavist, pohlepu, nepismenost? Zbog šefova koji ne znaju strane jezike, rad na kompjuteru im nije nepoznat ali ga se klone, koji za veb-mejl nisu sigurni ni kako se izgovara, zbog kojih godine 2013. još uvek nije raspušten daktilo-biro ("Naravno da nam je daktilo-biro potreban, da neću ja sam da kucam i prekucavam???"). Zbog rukovodstva koje budžet troši na sumnjive projekte gde angažuje sumnjive konsultantske kuće svojih prijatelja (ili sopstvene, gde je vlasnik prijatelj, komšija, poštar...) i gde se ko zna na koji način utaljuju i dele novac poreskih obveznika?

I da do kraja raščistimo - nije važna garnitura vlasti, skoro deset godina sam ovde da mogu da potvrdim da se svi ponašaju manje-više isto. Razlika je samo u manirima. U nekim od neobaveznih razgovora po hodnicima čuo sam nekoga kako daje izvanredno tačan opis situacije - prešli smo put od uglađenih lopova, ali ispod površine i dalje arogantnih ljudi seoskih manira (da ne upotrebim neku težu kvalifikaciju), do onih koje te manire uopšte ne kriju već se njima i ponose. Jedino što je svim administracijama zajedničko jeste ljubav prema novcu. Tuđem, državnom, budžetskom, narodnom.

Da ne pominjem kako nas ima previše, mislim da je to opštepoznata stvar. Koliko god da mislite da je loše, nije. Gore je. Svaka administracija godinama govori o racionalizaciji, a na kraju ne da ne ispadne ništa od toga, nego se broj zaposlenih neprimetno uveća. Magija - prave se izmišljena radna mesta da bi se glasači i zaslužni članovi ispravnih partija udomili. Klasika.

Kad pošalješ pitanje ili zahtev jednom od odeljenja, nikad ne dobiješ odgovor. Nikad. Kao crna rupa - možda ljudi i ne postoje? A opet, tu su, upisuju se ujutro u knjigu prisustva (čuo sam da je u jednom od organa zovu Book of Death - vrlo prikladno, ako mene pitate), viđaju se po hodnicima ponekad, a primaju i platu. Međutim, nisu ni oni najgori - najgori su oni koji se ne pojavljuju, a primaju platu. Takozvane kolege "duhovi".

Mi, a kad kažem mi mislim na državnu upravu, ali i na lokalnu samoupravu, koja je možda i gora (stay tuned, zaista je gora, nisam mogao da verujem šta čujem od ljudi koji tu rade), kao i na javna preduzeća, mi, mi smo kancer ove zemlje. Mi smo ta zmija koja sama sebi jede rep i koja će se na kraju proždrati i implodirati. Mi, uz pomoć političara koji to svesrdno podstiču, jedemo sopstvenu budućnost. Ne samo našu, već i budućnost naše dece, kao i dece naše dece.

Cool Cool Cool Cool Question Question Question Question 

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

DEMOKRATIJA - Page 2 Empty Re: DEMOKRATIJA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu