FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komunisti Srbije

+7
pobunjeni
danko
Kit Karson
pedjaza
Janko
Koba
pol robson
11 posters

Strana 1 od 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Sledeći

Ići dole

Komunisti Srbije Empty Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Čet Maj 01, 2008 12:33 am

Postovani drugovi,

Pre svega svima zelim srecan 1.maj dan medjunarodne solidarnosti trudbenika sveta!
Mogli smo procitati informaciju da se nekoliko organizacija ujedinilo u partiju Komunisti Srbije.U saopstenju je navedeno da su u novu partiju usli JK, SKJ u Srbiji i "delovi SKJ".Sta znaci da su u KS usli "delovi SKJ"? Koliko mi je poznato SKJ je grupacija koju predvodi drug Branko Lozo.Da li je SKJ na celu sa drugom Lozom pristupio KS ili ne? Molim za pojasnjenje.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Koba Sub Maj 03, 2008 1:30 pm

Koliko mi je poznato SKJ Branka Lozoa nije usla u tu fantomsku grupu, cak ni Mirkovic nije hteo sa svojim centrom da im pridje. Tako da su se samo dve grupe ujedinile u KS. Ima tu i minornih udruzenja iz unutrasnjosti. Sve u svemu KS cini tridesetak ljudi.
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Janko Čet Jul 03, 2008 2:33 pm

Druže Koba,

nije red da odokativno ispaljuješ neke procene o brojnosti neke partije, njenoj snazi,...
Ispada da si neobavešten ili zlonameran. I zašto smo mi neka "fantomska grupa"? Čija je to ocena? Tvoja? Ima li ona zaista podlogu i stvarnu težinu ili si samo zlonameran i zloban? Pogledaj malo priloge na sajtu Komunisti Srbije, pa i nekim drugim našim sajtovima (gde objavljujemo i priloge NKPJ) i videćeš da nisi u pravu. Ja ti namerno neću izneti podatak koliko nas trenutno ima, ali pošto dobro znam i našu, ali i vašu brojnost,akcionu sposobnost i raspostranjenost, odgovorno tvrdim da smo u svemu ispred NKPJ. No bio bih zadovoljniji da zajedno, u jednoj partiji, budemo jači i ubojitiji za zajedničke nam političke protivnike, a sve u nameri ostvarenja naših zajedničkih ciljeva.

Na kraju, ružno je da kao komunisti jedni druge ružimo, nipodaštavamo, pljujemo,... Zapitaj se u čiju je to korist?
Ko se sve pridružio i formirao partiju KS, takođe možeš videti na našim sajtovima i ti i drug Robson. Treba da samo to prihvatite kao realnost i kao jedan veliki korak napred u odnosu na dosadašnju situaciju u komunističkom pokretu u Srbiji.
Ono što je u ovom trenutku od značaja, velikog značaja za komunistički pokret u Srbiji, je nastavak ujedinjenja KP i RP. Komunistima Srbije 22.juna 2008., kolektivno je i bez ikakvih uslovljavanja pristupio i SKJ-KPS (pogledaj prilog na sajtu Komunisti Srbije). Uskoro će nam pristupiti još neke KP i RP, a nadam se, biće realna i NKPJ i naći interes da se, u ovim okolnostima, presudnim za komunistički pokret u Srbiji, i ona nađe u istom stroju.
Okolnosti su takve, uskoro i zakonske, da će male partije nestati sa političke scene Srbije.

Kao predsednik partije Komunisti Srbije, pozivam i vas dvojicu i sve članove NKPJ da unutar svoje partije, sami i u interesu komunističkog pokreta u Srbiji, otvorite razgovor o ujedinjenju.
To će biti bolji potez i mesto, da i sami razmotrite gde ste, koliko ste jaki i uticajni u zemlji, da li stvarno dalje možete sami,...?
Zbog obaveza koje imam nisam u mogućnosti da se češće uključujem, ali biću prisutan onoliko koliko to bude bilo moguće.
Drugarski pozdrav.
Janko
Janko
Admin

Broj poruka : 54
Datum upisa : 15.12.2007

https://komunisti.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Ujdinjenje

Počalji  Milan Pon Jul 07, 2008 8:16 pm

Veoma konstruktivan prdlog druga Janka, zajednicka osnova je KOMUNISTI...kamen po kamen palaca !..organizaciija od 30 ljudi nije za potcenjivanje, niti podsmevanje...ali kao sami nisu relevantni..zato porazgovarajmo medju sobom, za pokret ima nade...!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty ODGOVOR GOSPODINU JANKU

Počalji  Koba Pon Jul 07, 2008 11:35 pm

Postovani gospodine Janko,
Licno Vam zelim puno uspeha i srece u Vasem ujedinjenju. Nadam se da ce vam prici jos nekolicina bivsih JUL-ovaca i osoblja preduzeca KOMET. Koliko vidim Vi se iskreno trudite da omasovite Vasu organizaciju ali sve se nesto plasim da ce Vas mangupi u Vasim redovima ostaviti na ulici ispred zakljucanih vrata. Sto se Nove komunisticke partije Jugoslavije tice Vasa grupa nikad nece moci da bude ispred nje. Da se NKPJ ugasi i ne deluje u narednih 20. godina Vi nam ni po clanstvu a ni po kadrovima ne mozete parirati. Na medjunarodnom nivou da ne govorim i ne trosim reci. Deklaracija Svetske federacije demokratske omladine (SFDO) ciji je SKOJ PUNOPRAVNI CLAN(!) o protivljenju nezavisnosti srpske pokrajine Kosova i Metohije i punoj podrsci narodu Srbije... sta Vi mislite cije je to delo? Da jedna medjunarodna organizacija jednoglasno usvoji cinjenice koje je na raznim medjunarodnim sastancima iznosio SKOJ... Gospodine Janko da li Vi mislite da sam ja jedan psihopata koji ce bez razloga po forumima napadati funkcionere Vase grupe? Znaci da ih dobro poznajem, ko su i sta su zato ih i napadam. Nekoliko Vasih bliskih saradnika je aktivno ucestvovalo u razbijanju NKPJ. iskreno se nadam da Vam ta cinjenica nije poznata jel da jeste onda ste i licno Vi saucesnik. I na kraju budite iskreni prema sebi i upitajte se da li je Vasa desna ruka B.Krstevski dostojan da se reklamira kao jedan od vodja komunistickog pokreta u Srbiji. Jel znate njegovu poslovnu biografiju, ako ne raspitajte se. Ali sve se plasim da Vi sve to dobro znate, ali zasto cutite licno neznam.
Sto se tice NKPJ veoma dobro znate da je to jedina autenticna marksisticko-lenjinisticka organizacija ali i patriotska pro-jugoslovenska! I nemojte da se hvalite kako Vam prilaze kojekakvi Jarcevici i Vi i ja znamo da se tu radi o 2-3 coveka, i da se vasa grupa nije obogatila ni za jedan dobar kadar, a kamoli aktivistu. Vas smatram za pametnog i razumnog coveka i stvarno ne razumem sto skupljate toliko ludaka na jednom mestu. Sta ce Vam to u zivotu?
Srdacan pozdrav
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Sub Jul 12, 2008 7:04 pm

Druze Janko,

Pocecemo sa pitanjem brojnosti. Ujedinjeni Komunisti Srbije su na lokalnim izborima nastupili u cetiri izborne jedinice( u svakoj od njih u koaliciji) a NKPJ je takodje nastupio u cetiri izborne jedinice. Dakle,sve ujedinjene grupe u KS su ostvarile isti izborni rezultat kada je izlaznost u pitanju kao i NKPJ.To znaci da KS ujedinjen nije mogao da se pojavi na lokalnim izborima u vecem broju izbornih jedinica od NKPJ. Toliko o brojnosti i famoznom ujedinjenju. Iz ovih podataka se vidi da je NKPJ pojedinacno najjaca partija sa komunistickim predznakom u Srbiji.
Sto se tice tvojih poziva da se prisajedinimo KS jos jednom ponavljam stav NKPJ da do ujedinjenja komunista u Srbiji moze da dodje samo na bazi marksizma-lenjinizma a platforma KS nije zasnovana na marksizmu-lenjinizmu. Takodje, NKPJ jos uvek ocekuje izvinjenje od KS zbog kleveta visokih rukovodilaca KS na racun NKPJ. Sta si ucinio druze Janko protiv klevetnika u grupaciji kojoj si na celu? Da li smatras da je postaviti klevetnika na mesto potpredsednika pravi nacin da se izglade nesporazumi?
Govoris o uedinjenim Komunistima Srbije. Ja ti postavljam konkretna pitanja: zasto u KS nije usao SKJ u Srbiji kome si ti do juce pripadao, zasto u KS nije usla KPJ, zasto u KS nije usla troclana ili cetvroclana banda na celu sa Kulicem, zasto u KS nije usla KPS jedna i druga?Zasto u KS nije usla PR? U ovom trenutku van KS nalazi se sedam registrovanih organizacija sa komunistickim predznakom:NKPJ,SKJ u Srbiji, KPJ, PR, Kuliceva banda, Nedeljkovicevi nacional-boljsevici i nekakva KPS. O kakvom ujedinjenju onda ti govoris?





Janko ::Druže Koba,

nije red da odokativno ispaljuješ neke procene o brojnosti neke partije, njenoj snazi,...
Ispada da si neobavešten ili zlonameran. I zašto smo mi neka "fantomska grupa"? Čija je to ocena? Tvoja? Ima li ona zaista podlogu i stvarnu težinu ili si samo zlonameran i zloban? Pogledaj malo priloge na sajtu Komunisti Srbije, pa i nekim drugim našim sajtovima (gde objavljujemo i priloge NKPJ) i videćeš da nisi u pravu. Ja ti namerno neću izneti podatak koliko nas trenutno ima, ali pošto dobro znam i našu, ali i vašu brojnost,akcionu sposobnost i raspostranjenost, odgovorno tvrdim da smo u svemu ispred NKPJ. No bio bih zadovoljniji da zajedno, u jednoj partiji, budemo jači i ubojitiji za zajedničke nam političke protivnike, a sve u nameri ostvarenja naših zajedničkih ciljeva.

Na kraju, ružno je da kao komunisti jedni druge ružimo, nipodaštavamo, pljujemo,... Zapitaj se u čiju je to korist?
Ko se sve pridružio i formirao partiju KS, takođe možeš videti na našim sajtovima i ti i drug Robson. Treba da samo to prihvatite kao realnost i kao jedan veliki korak napred u odnosu na dosadašnju situaciju u komunističkom pokretu u Srbiji.
Ono što je u ovom trenutku od značaja, velikog značaja za komunistički pokret u Srbiji, je nastavak ujedinjenja KP i RP. Komunistima Srbije 22.juna 2008., kolektivno je i bez ikakvih uslovljavanja pristupio i SKJ-KPS (pogledaj prilog na sajtu Komunisti Srbije). Uskoro će nam pristupiti još neke KP i RP, a nadam se, biće realna i NKPJ i naći interes da se, u ovim okolnostima, presudnim za komunistički pokret u Srbiji, i ona nađe u istom stroju.
Okolnosti su takve, uskoro i zakonske, da će male partije nestati sa političke scene Srbije.

Kao predsednik partije Komunisti Srbije, pozivam i vas dvojicu i sve članove NKPJ da unutar svoje partije, sami i u interesu komunističkog pokreta u Srbiji, otvorite razgovor o ujedinjenju.
To će biti bolji potez i mesto, da i sami razmotrite gde ste, koliko ste jaki i uticajni u zemlji, da li stvarno dalje možete sami,...?
Zbog obaveza koje imam nisam u mogućnosti da se češće uključujem, ali biću prisutan onoliko koliko to bude bilo moguće.
Drugarski pozdrav.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Koba Sub Jul 12, 2008 8:25 pm

Najveci je crnjak sto im ni Mirkovic sa svojim centrom nije prisao! To je za mene licno veliki detalj. Pa nece Mirkovic sebi da dozvoli da u ime njega odlucuju propali kriminalci i sitni dzeparosi po vozovima. Ko je Krstevski jedan obican kometas i otpad izbacen iz sluzbe u vojsci, dok je Mirkovic ipak bio Nacelnik Generalstaba JNA.
Gospodine Janko, da li ste citali intervju gen Mirkovica u danasnjoj Pravdi? Procitajte!!! NE POMINJE VAS!!! Very Happy
Tu se vidi Vasa velicina!!!
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Janko Pon Jul 14, 2008 2:41 pm

Za drugove Kobu i Robsona,

i ja veoma dobro poznajem određeni broj drugova iz NKPJ, njihove mane, njihove vrline, da li su i koliko dobri, časni, pošteni,... ali mislim da je to vaše, unutrašnje pitanje, o kojem vi i vaše pristalice, treba da raspravljate, dajete ocene, izvodite određene zaključke, preduzimate odgovarajuće mere,.... Pa ako su vam svi vaši drugovi dobri, u redu, vi snosite teret te i takve ocene.

Zato ostavite se kritike i podobnosti ovih ili onih iz partije Komunisti Srbije. Mi ćemo o tome raspravljati kada dođe vreme, a na našem Kongresu ujedinjenja, rekli smo da smo svi na probnom radu, te da će Kongres biti održan naredne godine (a ne za četiri) upravo zato da bi smo videli kako smo radili, da li je bilo i kakvih propusta, da li se nekim kadrovima moramo zahvaliti na dosadašnjoj saradnji i radu,... Vidite, spremni smo, možda za razliku od drugih, da u mnogo kraćem periodu, svoj rad (mislim na kompletno rukovodstvo KS - predsednika, Predsedništvo, CK,...) izložimo kritici i oceni načeg članstva. Dakle, svako neka rešava svoje probleme.
Pominjete i druga Jarčevića i njegovu SKJ-KPS. Kada je bilo zgodno da se kritikuje, što eto njegova partija nije sa nama, niste u negativnom smislu pominjali tu partiju. Sada kada je ista, bez ikakvih uslovljavanja ušla u sastav partije KS, sada su eto malobrojni (2-3 čoveka), malte ne neki mangupi. Dakle, niste korektni, i često svoje pozicije gradite od situacije do situacije.
Kada je u pitanju SKJ u Srbiji, u ujedinjenje je, prema izveštaju druga Nađa i njihovih predstavnika u Koordinacionom telu, ušlo čak i više od 96% članstva te partije. Neki članovi nisu hteli i šta mi tu možemo-to je njihovo pravo. Ja im želim puno uspeha u daljem radu, želeo bih da oko određenih pitanja sarađujemo, idemo u odrežene akcije, ali smo spremni, kada god to oni odluče, da razgovaramo i o pitanjima ujedinjenja. Ko u svojim nastojanjima greši, ako greši, neka vreme pokaže!
Centar Tito, je društvena, a ne politička organizacija, pa i nije toliko važno da je baš eksplicitno u sastavu partije Komunisti Srbije. Bitno je da mi i dalje, veoma dobro sarađujemo, što se vidi i na sajtu web magazina Komunisti, YU CENTAR Tito,... I sarađivaćemo i dalje. I lično, veoma dobro sarađujem sa drugom Mirkovićem.
Naša težnja jeste, da što veći broj KP i RP, sa teritorije Srbije bude u jednoj partiji. Da li će se to desiti i kada, ne bih da proričem, ali to zaista želim. I ne da bih lično bio na čelu te partije, već zbog toga što smatram, da komunisti treba da budu u jednoj partiji. Ja lično, prihvatio sam, da jedno kraće i ograničeno vreme budem na čelu partije Komunisti Srbije. Imam i dovoljno godina, pa i dalje smatram da na čelo partije treba da dođe neko mlađi,... Vreme pred nama će pokazati koje će partije opstati i kakav uticaj će imati na političkoj sceni Srbije,... Činjenica je da nas i dalje, bar registrovanih ima i previše. Koliko smo pojedinačno jaki, akciono sposobni, procenite sami.
Ali ne znam, zašto imate stalnu potrebu da napadate druge partije (čini mi se da ni o jednoj nemate dobro mišljenje), a svoju partiju, možda nerealno veličate (mada je to vaše pravo i viđenje),...
Imate li vi nekih predloga kako da u celini ojačamo i učinimo respektibilnim politički uticaj i delovanje KP i RP u Srbiji? Ja sam svoj predlog izneo - potrebno je nastaviti sa procesom ujedinjenja, a kroz taj proces i izgradnju odgovarajućeg Programa, fizionomije pokreta u celini,... I nastaviću da na tome radim.
Posle 20 godina cepanja pokreta, ovo što smo mi uradili, bar je jedan mali, pozitivan korak, ka jačanju komunističkog pokreta u Srbiji. I nije za osudu, već za pohvalu. Zato bih zamolio, prekinimo sa napadanjem (i pojedinaca i partija) i vidimo šta je to što treba da nas spaja!
Janko
Janko
Admin

Broj poruka : 54
Datum upisa : 15.12.2007

https://komunisti.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Uto Jul 15, 2008 12:51 am

NKPJ je ustvari NSPJ (Nova staljinisticka partija Jugoslavije). Njima je Staljin drazi od familije.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Uto Jul 15, 2008 3:02 am

Druze Janko,

Nikoga mi ne kritikujemo bez razloga.Samo se branimo od baraba iz rukovodstva KS koje po necijem nalogu pricaju gadosti. Svojim delovanjem oni sprecavaju bilo kakvu saradnju izmedju KS i NKPJ. Nisu kod vas problem predsednik i CK vec dvojica potpredsednika koji nemaju trunke stida.
Ja nigde nisam omalovazavao druga Jarcevica i njegovu grupu. To su dugi niz godina radili neki ljudi koji su sada u KS. Sto se tice gradjenja pozicije od situacije do situacije pa to upravo cinis ti druze Janko. Seti se da sam ti ja postavljao stalno pitanje zasto na sastanke vezane za ujedinjenje ne zovete predstavnike SKJ-KPS na sta si tu odgovarao da su "neaktivni". Dakle ti si ignorisao Jarcevica dok nisi znao da li je za ujedinjenje a sada ti je dobar,nije vise "neaktivan". Zar to nije menjanje pozicije od situacije do situacije druze Janko? Takodje, nisi mi odgovorio kakav je to efekat vaseg famoznog ujedinjenja nekoliko frakcija propalog SK-PJ kada je van KS ostalo sedam organizacija sa komunistickim predznakom?
Vise puta sam ti rekao predlog NKPJ za jacanje komunistickog pokreta u Srbiji.To je stvaranje akcionog fronta koji podrazumeva i izbornu koaliciju. Na zalost, provokator Krstevski i njemu slicni su upropastili tu mogucnost.Markanovic je odigrao veoma negativnu ulogu takodje. Od njega kao bivseg predsednika JK ocekujemo javno izvinjenje zbog budalastih pisama na racun NKPJ.


Janko ::Za drugove Kobu i Robsona,

i ja veoma dobro poznajem određeni broj drugova iz NKPJ, njihove mane, njihove vrline, da li su i koliko dobri, časni, pošteni,... ali mislim da je to vaše, unutrašnje pitanje, o kojem vi i vaše pristalice, treba da raspravljate, dajete ocene, izvodite određene zaključke, preduzimate odgovarajuće mere,.... Pa ako su vam svi vaši drugovi dobri, u redu, vi snosite teret te i takve ocene.

Zato ostavite se kritike i podobnosti ovih ili onih iz partije Komunisti Srbije. Mi ćemo o tome raspravljati kada dođe vreme, a na našem Kongresu ujedinjenja, rekli smo da smo svi na probnom radu, te da će Kongres biti održan naredne godine (a ne za četiri) upravo zato da bi smo videli kako smo radili, da li je bilo i kakvih propusta, da li se nekim kadrovima moramo zahvaliti na dosadašnjoj saradnji i radu,... Vidite, spremni smo, možda za razliku od drugih, da u mnogo kraćem periodu, svoj rad (mislim na kompletno rukovodstvo KS - predsednika, Predsedništvo, CK,...) izložimo kritici i oceni načeg članstva. Dakle, svako neka rešava svoje probleme.
Pominjete i druga Jarčevića i njegovu SKJ-KPS. Kada je bilo zgodno da se kritikuje, što eto njegova partija nije sa nama, niste u negativnom smislu pominjali tu partiju. Sada kada je ista, bez ikakvih uslovljavanja ušla u sastav partije KS, sada su eto malobrojni (2-3 čoveka), malte ne neki mangupi. Dakle, niste korektni, i često svoje pozicije gradite od situacije do situacije.
Kada je u pitanju SKJ u Srbiji, u ujedinjenje je, prema izveštaju druga Nađa i njihovih predstavnika u Koordinacionom telu, ušlo čak i više od 96% članstva te partije. Neki članovi nisu hteli i šta mi tu možemo-to je njihovo pravo. Ja im želim puno uspeha u daljem radu, želeo bih da oko određenih pitanja sarađujemo, idemo u odrežene akcije, ali smo spremni, kada god to oni odluče, da razgovaramo i o pitanjima ujedinjenja. Ko u svojim nastojanjima greši, ako greši, neka vreme pokaže!
Centar Tito, je društvena, a ne politička organizacija, pa i nije toliko važno da je baš eksplicitno u sastavu partije Komunisti Srbije. Bitno je da mi i dalje, veoma dobro sarađujemo, što se vidi i na sajtu web magazina Komunisti, YU CENTAR Tito,... I sarađivaćemo i dalje. I lično, veoma dobro sarađujem sa drugom Mirkovićem.
Naša težnja jeste, da što veći broj KP i RP, sa teritorije Srbije bude u jednoj partiji. Da li će se to desiti i kada, ne bih da proričem, ali to zaista želim. I ne da bih lično bio na čelu te partije, već zbog toga što smatram, da komunisti treba da budu u jednoj partiji. Ja lično, prihvatio sam, da jedno kraće i ograničeno vreme budem na čelu partije Komunisti Srbije. Imam i dovoljno godina, pa i dalje smatram da na čelo partije treba da dođe neko mlađi,... Vreme pred nama će pokazati koje će partije opstati i kakav uticaj će imati na političkoj sceni Srbije,... Činjenica je da nas i dalje, bar registrovanih ima i previše. Koliko smo pojedinačno jaki, akciono sposobni, procenite sami.
Ali ne znam, zašto imate stalnu potrebu da napadate druge partije (čini mi se da ni o jednoj nemate dobro mišljenje), a svoju partiju, možda nerealno veličate (mada je to vaše pravo i viđenje),...
Imate li vi nekih predloga kako da u celini ojačamo i učinimo respektibilnim politički uticaj i delovanje KP i RP u Srbiji? Ja sam svoj predlog izneo - potrebno je nastaviti sa procesom ujedinjenja, a kroz taj proces i izgradnju odgovarajućeg Programa, fizionomije pokreta u celini,... I nastaviću da na tome radim.
Posle 20 godina cepanja pokreta, ovo što smo mi uradili, bar je jedan mali, pozitivan korak, ka jačanju komunističkog pokreta u Srbiji. I nije za osudu, već za pohvalu. Zato bih zamolio, prekinimo sa napadanjem (i pojedinaca i partija) i vidimo šta je to što treba da nas spaja!

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Uto Jul 15, 2008 3:07 am

pedjaza ::NKPJ je ustvari NSPJ (Nova staljinisticka partija Jugoslavije). Njima je Staljin drazi od familije.

Evo ga jos jedan internet svaler. Drugar, samo nemoj ti da uzimas u usta NKPJ jer imas dosta putera na glavi. Sad si bio zajedljiv na racun NKPJ i nemoj da ti to vise pada na pamet. Znas ti kakve si sve bezobrazluke radio i bolje bi ti bilo da se postidis umesto da pricas svasta ovde.
Nego reci ti nama jel tacno ovo sto Janko prica da je 97 procenata SKJ u Srbiji preslo u redove KS?

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Uto Jul 15, 2008 3:35 am

Neznam ja koliko je procenata clanova SKJ u Srbiji preslo u KS.
Sta sam ja to radio i kakav puter na glavi imam? Kome sam ja bilo kakvo zlo ucinio?
Ja sam komunisticki nastrojen jos pre nego sto je NKPJ i osnovana. Vratite mi SFRJ sa SKJ na celu!
NKPJ kao izrazito staljinisticka partija izvrgava ruglu komunisticku ideju. Nedovoljno upuceni ljudi poistovecuju druge komunisticke partije sa NKPJ, pa je i to jedan od razloga sto komunisti u ovoj zemlji nemaju sansu da udju ni u jednu skupstinu, bilo lokalnu, pokrajnsku ili republicku. Predstavlja se kao jedina marsisticko-lenjisticka partija, a ustvari je staljinisticka.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Koba Uto Jul 15, 2008 12:11 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wpKRd2xQeq8
Evo vam ko smo mi! Jeli jel si ti kojim slucajem Vlah? Volis ono kao stidne dlake u kafi itd. Pozabavi se ti sa tvojim Boskom Nicicem, a ostavi NKPJ na miru.
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Koba Uto Jul 15, 2008 12:14 pm

Vraticemo ti mi sve! Ali ti Tita vracamo u Kumrovec, pa ces moci da se olaksas tamo gde ides svakog maja. Pa se uhvati sa ovima tamo pa rusite Mesica zajedno.
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Uto Jul 15, 2008 6:21 pm

Nisam Vlah, ali to nema nikakve veze. Meni su, kao pravom komunisti, sve nacije iste. Drustvo za koje se zalazem ne poznaje manjine i vecine. U svakom narodu ima dobrih i losih ljudi.
A sto se Boska Nicica tice, ja s njim nemam nista. Niti sam ga birao, niti cu ga smenjivati
Clanovima NKPJ je Staljin drazi nego rodjeni otac. Oni su privrezeniji Stal;jinu nego sto su mu bili privrzeni sovjetski staljinisti dok je bio ziv.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Kit Karson Uto Jul 15, 2008 8:32 pm

pedjaza ::Neznam ja koliko je procenata clanova SKJ u Srbiji preslo u KS.
Sta sam ja to radio i kakav puter na glavi imam? Kome sam ja bilo kakvo zlo ucinio?
Ja sam komunisticki nastrojen jos pre nego sto je NKPJ i osnovana. Vratite mi SFRJ sa SKJ na celu!
NKPJ kao izrazito staljinisticka partija izvrgava ruglu komunisticku ideju. Nedovoljno upuceni ljudi poistovecuju druge komunisticke partije sa NKPJ, pa je i to jedan od razloga sto komunisti u ovoj zemlji nemaju sansu da udju ni u jednu skupstinu, bilo lokalnu, pokrajnsku ili republicku. Predstavlja se kao jedina marsisticko-lenjisticka partija, a ustvari je staljinisticka.

Molim te da argumentovano objasnis na osnovu cega Staljin nije bio komunista (marksista-lenjinista)?
Sta to znaci "izvrgava ruglu komunisticku ideju? Sta je trebao da uradi kako bi opstala prva socijalisticka drzava na svetu?
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Uto Jul 15, 2008 9:02 pm

pedjaza ::Neznam ja koliko je procenata clanova SKJ u Srbiji preslo u KS.
Sta sam ja to radio i kakav puter na glavi imam? Kome sam ja bilo kakvo zlo ucinio?
Ja sam komunisticki nastrojen jos pre nego sto je NKPJ i osnovana. Vratite mi SFRJ sa SKJ na celu!
NKPJ kao izrazito staljinisticka partija izvrgava ruglu komunisticku ideju. Nedovoljno upuceni ljudi poistovecuju druge komunisticke partije sa NKPJ, pa je i to jedan od razloga sto komunisti u ovoj zemlji nemaju sansu da udju ni u jednu skupstinu, bilo lokalnu, pokrajnsku ili republicku. Predstavlja se kao jedina marsisticko-lenjisticka partija, a ustvari je staljinisticka.

Pa, dobro.Sam si trazio. Postovani drugovi, treba da znate da je ovaj Pedja clan CK SKJ u Srbiji i predsednik OK SKJ u Srbiji u Zajecaru. To naravno ne bi bilo ni malo cudno isto kao i to da Pedja ne voli NKPJ kao "staljinisticku" partiju da i sam nije doskora bio clan NKPJ. Pre vise meseci Pedja se putem emaila javio NKPJ i trazio da se uclani i ponudio da osnuje Opstinski komitet NKPJ u Zajecaru.Popunio je pristupnicu,dobio clansku kartu i druge materijale i postao prvi sekretar OK NKPJ u Zajecaru.Uclanio je i nekoliko drugova u NKPJ. Tek kada smo dosli u posedstvo poslednjeg broja lista Stvarnost, informatora SKJ u Srbiji saznali smo da je Pedja clan rukovodstva SKJ u Srbiji. Dakle, u trenutku kada je postao clan NKPJ Pedja je vec bio funkcioner SKJ u Srbiji. S obzirom na to sasvim je jasno da je Pedja drski provokator koji je stupio u redove NKPJ kako bi spijunirao i pokusao da izvuce odredjenu materijalnu korist (trazio je pare za placanje prostorija u Zajecaru i za pitovanja na sastanke u centralu u Beograd). Ocito je na ovaj nacin pokusao da prevari NKPJ i izvuce pare. Moguce je da je Pedja sedeo i na sve stolice odlucivsi da se prikloni onome koji da vise. Veliko je pitanje da li je on uopste na ideoloskoj liniji SKJ u Srbiji i da li je uopste komunista. Cim smo ga uhvatili u prevari brze bolje je napustio NKPJ. Stoga Pedja ti si lazov, provokator, spijun, prevarant, lopov i karijerista. Ovo sto smo napisali govori dovoljno o tvom nemoralu prema tome nemas nimalo prava da kritikujes NKPJ i sve tvoje budalastine odbacujemo sa gnusanjem.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Sre Jul 16, 2008 3:38 am

TO NIJE TACNO!
Iz NKPJ sam istupio 29. aprila, a clan IK RK SKJ u Srbiji sam postao 17. maja 2008. godine, sto znaci da nisam istovremeno bio clan NKPJ i funkcioner SKJu Srbiji.
Ja sam iz Zajecara, a ovde ne deluje ni jedna od tih dveju partija, tako da nisam ni bio informisan o njihovom delovanju i medjusobnom odnosu, pa sam se povezao sa obe. Mislio sam da medju KP u srbiji postoji saradnja i jedinstvo.
Kada sam poceo da dobijam materijal od NKPJ i video da oni dosta velicaju lik i delo J.V. Staljina, to mi se nije dopalo, pa sam istupio iz NKPJ i opozvao ovlascenje za osnivanje opstinskog i okruznog komiteta NKPJ u Zajecaru.
Odlucio sam se za SKJ u Srbiji, jer sam pristalica Titove komunisticke ideologije, koju oni slede.
Ja sam iskreni komunista i ne bih mogao da imam bilo kakav interes da se uclanim u bilo koju KP, kad su sve to partije u kojima je rad dobrovoljan, a funkcije volonterske. Takodje nisam bio bilo kakav spijun, niti provokator. Clan NKPJ sam bio samo 2 ipo meseca i to ni od koga nisam krio. Cak sam i uclanio nekoliko ljudi u NKPJ za to vreme. Mislio sam da u NKPJ postoji volja za ujedinjenjem sa drugim KP.
Uvidevsi da se sa ideologijom NKPJ ne slazem, istupio sam i prisao SKJ u Srbiji. To je jedna mala partija, za koju sam svestan da nema ni sanse da izadje na izbore, a kamoli da udje u neku skupstinu ili vladu. Medjutim, kao postovalac Titove ideologije, odlucio sam da budem clan SKJ u Srbiji. Ja to ne krijem i od toga nemam bilo kakve koristi, jer i SKJ, kao i velika vecina malih partija muci muku da dodje do novca i za najosnovnije potrebe.
Bio bih najsrecniji kada bi se u ovoj maloj i napacenoj Srbiji, u kojoj je nazalost mnogo toga podeljeno, makar komunisti budu jedinstveni i da napadaju druge, a ne da se medjusobno prepiru, svadjaju i nadmudruju ko je veci komunista.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Sre Jul 16, 2008 3:53 am

U vezi tvrdje da sam sedeo na dve stolice i cekao ko ce da mi da vise, mogu samo reci da je to gnusna kleveta. Zar od NKPJ i SKJ u Srbiji da ocekujem da mi bilo sta daju. To su male partije, ekonomski siromasne, koje nemaju dovoljno novca ni za najosnovnije stvari, a ja da ocekujem da cu od njih prigrabiti neku korist.
A to sto sam trazio od NKPJ novac za prostorije i putne troskove, valjda nije nista cudno. Pa ne bismo valjda mogli da se okupljamo, dogovaramo i drzimo sastanke na ulici. Normalno je valjda da se plate i putni troskovi. Em radim za partiju, em jos treba i da je finansiram, a uz to sam nezaposlen. Samo neko ko je nenormalan moze traziti od nezaposlenog coveka da finansira partiju.
Svaki dinar koji bi dobio na ime zakupnine za prostorije i putne troskove, ja bih opravdao. Nisam trazio taj novac za luksuziranje.
Nisam trazio platu, sluzbeni auto, sofera i neznam sta, vec samo sredstva za najosnovnije stvari da bi uopste mogao da osnujem OK u Zajecaru. CK NKPJ je mogao i direktno da uplati taj novac vlasniku zakupljene prostorije.
Sve partije koje imaju svoje opstinske organizacije u Zajecaru, imaju i svoje prostorije. To je valjda normalno. Jedino se od mene trazilo da osnujem OK NKPJ bez prostorija, tj. da budemo neka beskucnicka partija. Kada su videli da od prostorije nece biti nista i oni ljudi koje sam uclanio u NKPJ prestali su da se interesuju, jer im je sve to delovalo neozbiljno.
Posle svega toga ja sam postupio posteno i istupio iz NKPJ i ne vidim da se nekog time ostetio, odnosno da je NKPJ tu nesto izgubila.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Kit Karson Sre Jul 16, 2008 4:10 pm

@Pedja
Kako si ti kao jedna ozbiljna osoba mogao da se uclanis u NKPJ a da posle istupis pod izgovorom da je staljinisticka? Ta partija jasno istice Staljina kao cetvrtog klasika naucnog socijalizma. Kad si se uclanio, on ti nije smetao? Mozda si tako mogao da pogresis pa da se uclanis npr. u LDP. Osim toga , nisi odgovorio zasto je Staljin bruka za kompoktret? Daj neke argumente?
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Kit Karson Sre Jul 16, 2008 4:19 pm

Drugovi Robson i Koba su vise orijentisani ka diskreditaciji ucesnika foruma. Mislim da jeste bitno da li je neko npr. karijerista jer su takvi upropastili partiju u proslosti ali i takvi mogu reci nesto korisno. Zato, da biste bili konstruktivni, dajte konkretne odgovore na Pedjine konstatacije koje se odnose na znacaj J.V.Staljina.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pedjaza Sre Jul 16, 2008 5:38 pm

Ne zelim ovde da polemisem!
Nisam znao da NKPJ toliko velica lik i delo J.V. Staljina. Takodje nisam znao za tako ostar i tvrd stav NKPJ prema drugim komunistickim partijama, za to da sebe smatraju jedinom marksisticko-lenjinistickom partijom, a da su sve druge kom. partije revizionisticke i reformisticke, da je vode stariji ljudi i da je za njih vreme stalo 1948. godine. Ocekivao sam nesto veci stepen fleksibilnosti te partije. Vremenom sam u kontaktu sa nekim ljudima iz vrha NKPJ iz materijala koje sam od njih dobio zakljucio da se sa njihovom ideologijom ne slazem i istupio sam. Bio sam clan NKPJ 2 ipo meseca i za to vreme nisam naneo nista lose toj partiji. Naprotiv, uclanio sam trojicu ljudi iz Zajecara u NKPJ, a do tada uopste nije bio ni jedan clan u Zajecaru. Lepili smo neke nalepnice i plahate NKPJ u Zajecaru, ali to nije nista vredelo, jer je u to vreme bila predizborna kampanja za parlamentarne i lokalne izbore, na kojima NKPJ nije ucestvovala. Shvativsi da nismo u mogucnosti da bilo sta uradimo, drugovi su se pasivizirali, a ja istupio iz NKPJ. Nisam bio spijun, karijerista, lopov, lazov, niti sam bilo sta lose ucinio bilo kom, pa ni NKPJ.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Sre Jul 16, 2008 6:53 pm

Dakle,nastavljas bestidno da lazes.Ali to se od tebe kao notornog provokatora i ocekuje. Imamo pouzdane informacije da si clan SKJ u Srbiji od kraja prosle godine tako da si u trenutku stupanja u NKPJ bio clan SKJ u Srbiji. Po tvojoj prici,SKJ u Srbiji ispada veoma neozbiljna grupa.Naime, ako je tacno, a nije, da si njihov clan postao krajem aprila ili pocetkom maja kako to da su te bez ikakve provere u IK RK primili posle svega desetak dana provedenih u clanstvu SKJ u Srbiji ? Tvoja tvrdnja je suluda i glupa.Definitivno je da si u NKPJ ubacen kao kadar SKJ u Srbiji da bi spijunirao, razbijao i pokrao NKPJ. Mi smo te na vreme razotkrili i bio si prinudjen da kao mis pobegnes glavom bez obzira.Sada si dosao da smrdis ovde po forumu i blatis NKPJ.Nece ti poci za rukom tvoj prljavi provokatorski plan!
Kazes da ti se nije svidelo sto NKPJ podrzava Staljina? Zasto si se onda uopste uclanio u NKPJ jer si nas email preko koga si stupio u kontakt sa nama prionasao na sajtu NKPJ,to si nam sam rekao, a na naslovnoj strani sajta na centralnom mestu su fotografije Marksa,Engelsa,Lenjina i Staljina. Dakle, u startu si znao da NKPJ podrzava Staljina.Da ti je to smetalo kako kazes ti se ne bi ni uclanio ili bi kroz prepisku sa nama stavio primedbu na to sto ti nikada nisi uradio. Istupio si tek kada smo te mi razotkrili kao agenta u nasim redovima koji je imao zadatak da rovari.Otisao si tek posto si shvatio da neces moci da pokrades pare niti dobijes prostorije od nas koje bi kasnije upotrebio za rad SKJ u Srbiji. Otisao si uostalom jer si provaljen i za tebe vise nije moglo da bude mesta u nasoj Partiji. Kazes da si pristalica Tita.Dok si obavljao funkciju prvog sekretara NKPJ za Zajecar tvrdio si da nisi titoista. Trazio si stavove NKPJ o SKJ u Srbiji koje si dobio.Kada smo te pitali da li prihvatas stav Partije da je SKJ u Srbiji revizionisticka grupa odgovorio si da u potpunosti prihvatas takav stav. I danas posedujemo tvoje originalne mejlove u kojima prihvatas liniju NKPJ a odbacujes liniju titoizma i SKJ u Srbiji. Prema tome i svojim sadasnjim potezima pokazujes da si provokator, lazov i lopov cija je prljava misija u NKPJ zavrsena na neslavan nacin.


pedjaza ::TO NIJE TACNO!
Iz NKPJ sam istupio 29. aprila, a clan IK RK SKJ u Srbiji sam postao 17. maja 2008. godine, sto znaci da nisam istovremeno bio clan NKPJ i funkcioner SKJu Srbiji.
Ja sam iz Zajecara, a ovde ne deluje ni jedna od tih dveju partija, tako da nisam ni bio informisan o njihovom delovanju i medjusobnom odnosu, pa sam se povezao sa obe. Mislio sam da medju KP u srbiji postoji saradnja i jedinstvo.
Kada sam poceo da dobijam materijal od NKPJ i video da oni dosta velicaju lik i delo J.V. Staljina, to mi se nije dopalo, pa sam istupio iz NKPJ i opozvao ovlascenje za osnivanje opstinskog i okruznog komiteta NKPJ u Zajecaru.
Odlucio sam se za SKJ u Srbiji, jer sam pristalica Titove komunisticke ideologije, koju oni slede.
Ja sam iskreni komunista i ne bih mogao da imam bilo kakav interes da se uclanim u bilo koju KP, kad su sve to partije u kojima je rad dobrovoljan, a funkcije volonterske. Takodje nisam bio bilo kakav spijun, niti provokator. Clan NKPJ sam bio samo 2 ipo meseca i to ni od koga nisam krio. Cak sam i uclanio nekoliko ljudi u NKPJ za to vreme. Mislio sam da u NKPJ postoji volja za ujedinjenjem sa drugim KP.
Uvidevsi da se sa ideologijom NKPJ ne slazem, istupio sam i prisao SKJ u Srbiji. To je jedna mala partija, za koju sam svestan da nema ni sanse da izadje na izbore, a kamoli da udje u neku skupstinu ili vladu. Medjutim, kao postovalac Titove ideologije, odlucio sam da budem clan SKJ u Srbiji. Ja to ne krijem i od toga nemam bilo kakve koristi, jer i SKJ, kao i velika vecina malih partija muci muku da dodje do novca i za najosnovnije potrebe.
Bio bih najsrecniji kada bi se u ovoj maloj i napacenoj Srbiji, u kojoj je nazalost mnogo toga podeljeno, makar komunisti budu jedinstveni i da napadaju druge, a ne da se medjusobno prepiru, svadjaju i nadmudruju ko je veci komunista.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Sre Jul 16, 2008 7:14 pm

Kao svaki pravi karijerista sedeo si na dve stolice.To je tacno. Trazio si da ti NKPJ obezbedi protorije koje bi kasnije preveo u prostorije SKJ u Srbiji.To je bio tvoj gnusni cilj koji nisi ostvario. Sto se tice para za putne troskove i iznajmljivanje prostorija dobio si iz centrale iz Beograda jasne instrukcije da prikupljas clanarinu i da od nje finasiras sve aktivnosti Partije u Zajecaru. Tako rade svi nasi opstinski komiteti.Ti si to formalno prihvatio ali fakticki nisi jer te je zanimalo samo da pokrades pare NKPJ i da nam na prevaru izmamis da ti obezbedimo prostorije za rad revizionisticke grupe.I na kraju NKPJ tvojim odlaskom nije izgubila nista.Provokatori,spijuni i lopovi nam nisu potrebni!


pedjaza ::U vezi tvrdje da sam sedeo na dve stolice i cekao ko ce da mi da vise, mogu samo reci da je to gnusna kleveta. Zar od NKPJ i SKJ u Srbiji da ocekujem da mi bilo sta daju. To su male partije, ekonomski siromasne, koje nemaju dovoljno novca ni za najosnovnije stvari, a ja da ocekujem da cu od njih prigrabiti neku korist.
A to sto sam trazio od NKPJ novac za prostorije i putne troskove, valjda nije nista cudno. Pa ne bismo valjda mogli da se okupljamo, dogovaramo i drzimo sastanke na ulici. Normalno je valjda da se plate i putni troskovi. Em radim za partiju, em jos treba i da je finansiram, a uz to sam nezaposlen. Samo neko ko je nenormalan moze traziti od nezaposlenog coveka da finansira partiju.
Svaki dinar koji bi dobio na ime zakupnine za prostorije i putne troskove, ja bih opravdao. Nisam trazio taj novac za luksuziranje.
Nisam trazio platu, sluzbeni auto, sofera i neznam sta, vec samo sredstva za najosnovnije stvari da bi uopste mogao da osnujem OK u Zajecaru. CK NKPJ je mogao i direktno da uplati taj novac vlasniku zakupljene prostorije.
Sve partije koje imaju svoje opstinske organizacije u Zajecaru, imaju i svoje prostorije. To je valjda normalno. Jedino se od mene trazilo da osnujem OK NKPJ bez prostorija, tj. da budemo neka beskucnicka partija. Kada su videli da od prostorije nece biti nista i oni ljudi koje sam uclanio u NKPJ prestali su da se interesuju, jer im je sve to delovalo neozbiljno.
Posle svega toga ja sam postupio posteno i istupio iz NKPJ i ne vidim da se nekog time ostetio, odnosno da je NKPJ tu nesto izgubila.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  pol robson Sre Jul 16, 2008 7:40 pm

Kit Karson ::Drugovi Robson i Koba su vise orijentisani ka diskreditaciji ucesnika foruma. Mislim da jeste bitno da li je neko npr. karijerista jer su takvi upropastili partiju u proslosti ali i takvi mogu reci nesto korisno. Zato, da biste bili konstruktivni, dajte konkretne odgovore na Pedjine konstatacije koje se odnose na znacaj J.V.Staljina.

Druze Karson,

Nema NKPJ nameru da nikog diskredituje. Jedino razoblicavamo drznike koji su se usudili da klevecu nasu Partiju. Prvi je covek sa ustaskim nadimkom Jastreb. Nikada nisam cuo da je neki komunista bilo gde u svetu izabrao za sebe nadimak po toj ptici.Cuo sam samo za jastrebove u HDZ koji su smatrali da politika te stranke treba da bude jos bliza poziciji Pavelicevih ustasa. E taj Jastreb, koji se na ovom forumu hvalio kako je "radio u vojnoj trupi" sakrivajuci cinjenicu da nije bio aktivno vojno lice vec civil na radu u vojsci u pozadinskim sluzbama je drsko klevetao NKPJ po necijem nalogu.Dirketni je krivac sto je propala izborna koalicija NKPJ i drugih grupa sa komunistickim predznakom koja je svojevremeno dogovarana. Cak se i tadasnji predsednik JK Markanovic izvinjavao NKPJ zbog njegovog ponasanja i nazivao ga "dripcem". Drugi je lazov koji se predstavlja kao Hrenek. Nemam nista protiv da covek koristi nadimak na forumu ali da laze ko je i sta je kako se ne bi znalo da on stoji iza kleveta je nisko. Iako je Hrenek potpredsednik KS, i prvi covek krusevacke organizacije KS, dojucerasnji srednjoskolac, on se na Titovom forumu u polemici sa mnom predstavljao kao osoba iz Beograda rodjena 1971. godine.Na ovom forumu je isao cak i dalje i predstavljao se da je rodjeni Beogradjanin koji je dugo radio u Hrvatskoj pa se vratio u Srbiju i tvrdio da je 1973. godine. Lagao je da bi sakrio svoj pravi identitet ali smo mi utvrdili ko je on. Najgrublje je,pod utiajem Jastreba,vredjao NKPJ i nase rukovodstvo u cilju sprecavanja stvaranja koalicije komunista za poslednje parlamentarne i lokalne izbore u Srbiji. Postavljam pitanje,u cijem interesu je on to radio? Treci je, jedan momak koji psuje kao kocijas sto je naucio od svog pokrovitelja provokatora Kulica koji je iznutra pokusao da razbije NKPJ,a koji je pre nego sto je poceo da radi sajt Kuliceve bande preko Interneta trazio zenu. Cetvrti je ovaj drznik, koji se uclanio u nasu Partiju kao clan rukovodstva SKJ u Srbiji da bi nas spijunirao i podrivao iznutra. Priznaces druze Karson sto je mnogo mnogo je.Mi smo na ovom forumu u svadji i sa drugom Jankom ali kao sto si primetio za njega nismo upotrebili nijednu ruznu rec jer on nikada nije rovario protiv NKPJ na takav nacin kao sto je radila pomenuta cetvoroclana banda.
Sto se tice Staljina dovoljno je reci da je on bio dosledan lenjinista. Da nije, zar bi mu Lenjin dozvolio da vodi partijski list Pravda koji je izlazio u Rusiji dok je Lenjin bio u izgnanastvu? Da nije bio,zar bi mu Lenjin poverio da bude prvi sekretar CK SKPB za Lenjinovog zivota?I da nije bio, zar bi Lenjin u svom cuvenom pismu jedino za njega upotrebio kvalifikaciju da je marksista? Smatramo da je ovo dovoljna odbrana druga Staljina.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti Srbije Empty Re: Komunisti Srbije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu