FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

+6
Janko
pol robson
HRENEK
Kit Karson
Koba
vihor92
10 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Uto Jul 22, 2008 1:43 am

BEOGRAD, 21. jula 2008. (Beta) - Savet za nacionalnu bezbednost saopštio je večeras da je uhapšen haški optuženik Radovan Karadžić. Kako se navodi, akcijom srpskih službi bezbednosti lider bosanskih Srba Karadžić je lociran i lišen slobode. Karadžić je priveden istražnom sudiji Veća za ratne zločine u Beogradu u skladu sa zakonom o saradnji sa Haškim Tribunalom. U saopštenju se međutim ne navodi kada i gde je haški begunac uhapšen.

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Koba Uto Jul 22, 2008 5:51 pm

Ova vest je sigurno veoma obradovala pokretno pozoriste pod nazivom KOMUNISTI SRBIJE!
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Kit Karson Uto Jul 22, 2008 10:13 pm

Izgleda da su "ispucali" repertoar.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty ONI SU NEPRIJATELJI NARODIMA JUGOSLAVIJE

Počalji  HRENEK Uto Jul 22, 2008 11:41 pm

Kao komunista, kao Jugosloven mislim da svako ko je cinio ratne zločine nad narodima i narodnostima Jugoslavije treba da odgovara za svoja dela, bez obzira o kome se radilo. Podržavam hapšenje Radovana Karađića i mislim da treba da odgovara za svoja nedela. Isto tako smatram da nikog sa područja Jugoslavije, ne treba izručiti sudu u Hagu, jer smatram da je taj sud pristrasan i radi po nalogu NATO pakta, EU i SAD. Haški tribunal ima ulogu da još više posvađa narode Jugoslavije. Treba sve zločince uhapsiti i suditi im u zemlji. I Tačiju i Oriću i Mladiću i svima. Svi su oni neprijatelji naroda Jugoslavije. A oni koji kažu da smo srećni. Da ja sam srećan, ali još više bih bio srećan kada bih im sudio pravi narodni sud. Ne razumem zašto osporavate hapšenje nacionalista i četnika, ako ste komunista. Nećete valjda podržavati fašističku organizaciju OBRAZ?
Nebih zeleo da se ovde opet skreće sa teme. I čini mi se da je ovde sve jasno i da svi komunisti po ovom pitanju trebaju imati jedinstven stav.

HRENEK
HRENEK
HRENEK

Broj poruka : 31
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Sre Jul 23, 2008 11:05 am

Ako za nekog postoji osnovana i donekle potvrđena sumnja da je počinio zločine, to je dovoljan razlog da on bude uhapšen i da mu se sudi. Ali ne i da se šalje u Hag, gde će koristiti kao velika pomoć Zapadu u optužbama protiv Srbije i srpskog naroda. Dosadašnje iskustvo nas uči (možete me nazivati kakvim god hoćete ''Srbinom'' ali je tako) da je Hag samo jedna velika laž od istinskog nepristrasnog suda, koji se uglavnom koristi protiv Srbije i srpskog naroda (a vrlo retko protiv drugih država i naroda).

Dakle, hapšenje ratnih zločinaca - da! Izručenje prozapadno orijentisanim, i uopšte pristrasnim sudovima, kao što je Hag - ne! Njima treba suditi sud koji će uz podršku sveta formirati narodi i države Jugoslavije i ostalog Balkana, koji će suditi nepristrasno i kratko (a ne da se odugovlači, pa da se kasnije javljaju kraće kazne na koje su osuđeni nego je vreme za koje im se sudilo). A Hag, koji želi da namontira koliko je to moguće (mada im to ne polazi za rukom), suđenja kako bi se opravdalo rasturanje SFR Jugoslavije, bombardovanje SR Jugoslavije i sve ono što je dolazilo uz to.

Ako ne verujete, pogledajte samo nekoliko snimaka suđenja, npr. Šešelju. Ne branim ga, ali mogu slobodno reći da ''rastura'' tužitelje, koji su u dokazima pri optuživanju nemoćni.

Drugarski pozdrav.

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Kit Karson Sre Jul 23, 2008 9:51 pm

Evo jos jednog pitanja oko kojeg se necemo sloziti. Naravno da ratni zlocinci treba da odgovaraju. Ali, zasto je R.Karadzic zlocinac? Da li zato sto ga trazi Hag, za koji ste sami rekli da je pristrasan? Dodacu jos da je proamericki, antisrpski ... Imate li neki dokaz da je on odgovoran za zlocine? On je optuzen ne zato sto se zove tako kako se zove, vec je optuzen kao predsednik Rep. Srpske. Bilo ko da je bio na njegovom mestu, bio bi optuzen. Dakle, treba osuditi i okriviti srpskog predsednika, potpredsednika, jednog, drugog, treceg... srpske oficire tj. srpski narod i sve sto je srpsko za to sto se desilo u BiH. Zato ja, drugovi, ne pozdravljam, vec osudjujem njegovo hapsenje. Karadzic nije poceo rat, nije naredio niti pocinio ubistva civila i ratnih zarobljenika. Za pocetak rata se fakticki smatra ubistvo srpskog svata na Bascarsiji. Za one mladje, koji se ne secaju, podseticu na neke cinjenice. BiH je zemlja tri konstitutivna, znaci, ravnopravna naroda. Nijedna odluka se po Ustavu nije mogla doneti preglasavanjem vec samo konsenzusom. Srbi nisu zeleli da idu iz Jugoslavije a muslimani i Hrvati su upravo preglasavanjem proglasili nezavisnost po nalogu "zapada". Rat je bio neizbezan i jasno je ko ga je izazvao. Ja sam, kao vojnik SFRJ 89/90 u Sloveniji, to vec mogao predvideti na osnovu logicnog razmisljanja jer su sve cinjenice ukazivale na to. O tome sam razgovarao sa nekim drugovima iz Sarajeva koji nisu verovali u to. Po ko zna koji put se pokazalo da se sa strane bolje vidi.
Ne mozete hapsiti nekog samo zato sto je nacionalista, cetnik ili komunista. Sto se tice organizacije "obraz", konstatacija da ih podrzavamo je besmislena. Isto tako bih ja mogao reci da ste vi izdajnici jer podrzavate hapsenje kao i kapitalisticki zlikovci. Dragi moji, izjasnite se po pitanju Republike Srpske pa ce nam sve biti mnogo jasnije.
Druze Hrenek, pre samo dan dva si doneo odluku da napustas forum?! Necu napasti tvoj karakter jer predpostavljam da je uzrok tome tvoja mladost (ispravi me ako gresim) zbog koje donosis nagle, nepromisljene odluke. Ja svoju rec ne bih nikad pogazio.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Čet Jul 24, 2008 12:03 am

Druže Kit Karson, ja ne mogu da dokažem nikakve zločine koje je počinio Karadžić, niti to hoću. Niti ja mislim da je on ratni zločinac. Ja se protivim njegovom predavanju Haškom tribunalu koje će uslediti, kao pristrasnom sudu. Samim tim ja sam protiv njegovog hapšenja. No, ako veliki broj njih smatra da je on ratni zločinac, onda bi ga trebalo izvesti pred, kako sam već naveo, sud koji će uz podršku sveta formirati narodi i države Jugoslavije i ostalog Balkana, koji će suditi nepristrasno i kratko. Ukoliko nije ratni zločinac donela bi se pravedna presuda i on bi bio oslobođen, samim tim on bi svetu dokazao da nije zločinac, što bi ujedno predstavljalo njegovu veliku pobedu. Dakle, formirati Narodni sud za Jugoslaviju koji bi sudio onima za koje posotoji osnovana da su počinili zločine koji su bar delimično dokazani. A dotle, nikog ne isporučivati Hagu. Pozdrav.

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty SLOBODA ZA KARADZICA

Počalji  Koba Čet Jul 24, 2008 6:28 pm

Apsolutno se slazem sa Karsonom! Da na gospoda iz LDP-a pardon KS-a objasne zasto je Radovan Karadzic ratni zlocinac? SLOBODA KARADZICU!!!
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Čet Jul 24, 2008 10:25 pm

Stavovi NKPJ po ovom pitanju su dobro poznati.Ukratko,oni su na liniji onoga sto su ovde izneli drugovi Karson i Koba.Treba dodati da su to i stavovi medjunarodnog komunistickog pokreta koji je po pitanju razbijanja SFRJ zauzeo doslednu anti-imperijalisticku poziciju. NKPJ je uvek bila protiv cetnicke,monarhisticke i desnicarske politike koju je u Republici Srpskoj razvijao Radovan Karadzic. Sa druge strane NKPJ smatra da je jedini razlog zbog koga imperijalisticki sud u Hagu potrazuje Radovana Karadzica taj sto je on vodio politiku koja je bila suprotstavljena interesima zapadnog imperijalizma. Praksa pokazuje da se Haski sud rukovodi dvostrukim arsinima jer je njegov zadatak da opravda imperijalisticku politiku SAD i EU na Balkanu a ne da otkriva i kaznjava ratne zlocince sto cini krajnje selektivno shodno svojim imteresima. NKPJ smatra da su najveci ratni zlocinci oni koji su uz pomoc pete kolone razbili SFRJ i zarad pljackaskih interesa multinacionalnog kapitala izazvali bratoubilacki gradjanski rat na njenoj teritoriji . Zapadni imperijalisti su direktno odgovorni za sve ratne zlocine pocinjenje na teritoriji bivse SFRJ i prvo bi oni trebalo da odgovaraju za zlocine koje su pocinili a ne da u Hagu sude onima koji su im se usprotivili. Stoga se NKPJ zalaze za ukidanje imperijalistickog Haskog tribunala.
Zamolio bih sve clanove i simpatizere NKPJ/SKOJ koji diskutuju na ovom forumu da ignorisu poruke koje salje Hrenek. Ta osoba zbog svog provokatorskog stava ne zasluzuje da se sa njom polemise. Vredja naseg generalnog sekretara, naziva nas placenicima rezima, razbijacima komunistickog pokreta, optuzuje da imamo identicne stavove kao klerofasisti iz Obraza itd. Jednostavno sa covekom koji na takav bestidan nacin klevece nasu Partiju a istovremeno ignorise nase ubojite kontra argumente u nedostatku svojih argumenata, se nema sta razgovarati i ja apelujem na drugove da ga bojkotuju sve dok ne promeni svoje drzanje prema NKPJ. Isto vazi za provokatora Pedju koji se kao clan SKJ u Srbiji ubacio u redove NKPJ kako bi je spijunirao i razbijao. Samim tim diskvalifikovao se za bilo kakvu polemiku o bilo kom pitanju. Sto se tice drugih drugova iz KS,ne racunajuci tu naravno Jastreba, sa njima se moze polemisati o ovom ili bilo kom drugom pitanju. Licno nisam siguran da su neki stavovi koje iznosi Hrenek istovremeno i zvanicni stavovi KS.
Sto se tice druga Vihora,podrzavam njegovu borbu protiv nacionalista. Shodno tome,drug Vihor treba da shvati da su upravo titoisti nacionalisti koji su iz cisto nacionalsovinistickih razloga 1948.godine izdali ideju proletereskog internacionalizma i okrenuli ledja SSSR i socijalistickom bloku. Mrznja koju su titoisti sirili prema bratskom Sovjetskom Savezu se ne moze deklarisati nikako drugacije nego nacionalsovinizam.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Koba Čet Jul 24, 2008 11:08 pm

Zeleo bih da upoznam gospodu iz grupe KS i sa jos jedno cinjenicom, da je general Ratko Mladic poslednji oficir JNA koji je sa svoje uniforme skinuo petokraku zvezdu, to su pre njega ucinili svi oficiri JNA tada clanovi SKJ.
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty FUCK THE USA

Počalji  Kit Karson Čet Jul 24, 2008 11:26 pm

Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Pet Jul 25, 2008 1:06 am

Druže Pol Robson, ja nisam titoista. Ja Titovu Jugoslaviju smatram za nešto što se trebalo odbraniti kao ''povoljnu startnu poziciju za uspostavljanje šire Balkanske Socijalističe Federacije i dalje svetske (komunisitčke) revolucije!'' ''Jugoslovenski socijalistički put'' nije bilo nešto savršeno, ali je bilo na dobrom putu. Jedna od krupnih Titovi (i Staljinovih) greški je razlaz 1948. godine, koji je na izvestan način doveo do slabljenja celokupnog svetskog socijalizma. Jugoslavija jeste bila nacionalna država. A ja, kao što nisam titoista, nisam ni staljinista, pa ću reći da je sukob izbio iz više razloga, npr. Tito je imao želje da stvori federaciju Jugoslavije, Albanije, Bugarske (a u nekim slučajevima se pominju i Grčka i Rumunija), dakle Balkansku Socijalisitčku Federaciju. Staljin je upočetku govorio da bi ''Jugoslavija mogla da proguta Albaniju'' (što bi bio čist imperijalizam), a potom kada je Staljin rekao da ''sada treba ujediniti Jugoslaviju i Bugarsku'' Titovi ljudi su rekli ''e, baš sada ne!''. A onda je Staljin izmenio mišljenje i želeo da sebi pripoji Bugarsku... Odnosi su se zakomplikovali i na drugim mestima. Sovjetske firme su sa jugoslovenskim firmama pravile neravnopravne ugovore, čime su vršile eksploataciju Jugoslavije (imperijalizam!). Ja ću uvek braniti Tita i SFRJ zbog svih onih zasluga i rećiću da razlog razlaza nije bio jugoslovenski nacionalizam već sovjetski (staljinov) imperijalizam. A što se tiče mržnje, naveo bih nekoliko primera (nisu baš primeri mržnje, ali...): Staljin je u toku razgovora upitao ''Ima te li vi u Jugoslaviji operu?'', smatrajući jugoslovenski narod za pirmitivni, potom, Staljin je smatrao da je jugoslovenski narod sujeveran pa je i rezoluciju poslao 28. juna (Vidovdan)... Ima još puno toga (krupnijeg) ali mi je to sada prvo palo na pamet... Bilo je greški sa svih strana (staljinov imperijalizam, titov nacionalizam), ali mi moramo ''prihvatiti pozitivne tekovine prošlosti, a odbaciti ono što je negativno'' (Tito) i krenuti dalje pravim putem. (nadam se da sam rekao ono što sam hteo).

A što se tiče Karadžića, slažem se s vama, ali Karadžiću i ostalim ''haškim beguncima'' treba suditi Narodni sud Jugoslavije, i dakle, ukoliko su krivi - da ih osudi, ukoliko ne - oslobodi, čime bi oni svetu začepili usta.

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty KS DA SE IZJASNI

Počalji  Koba Pet Jul 25, 2008 11:32 am

VREME JE DA SE GRUPA KOMUNISTI SRBIJE NAPOKON IZJASNI POVODOM HAPSENJA RADOVANA KARADZICA! KAKO SE BUDU IZJASNILI TAKO CEMO POSTUPATI SA NJIMA! AKO OSUDE HAPSENJE MOZEMO DALJE RAGOVARATI, AKO NE I DAJU STATEMENT SLICAN LDP-u (kako pojedini rukovodioci KS-a ovde na forumu se izjasnjavaju) ili prepisu saopstenje za javnost od Fonda za humanitarno pravo,onda se nemojte cuditi da neko iz rukovodstva KS-a vec ovih dana snosi odgovornost u ime cele grupe....tj. bice tretirani od strane NKPJ kao izdajnici i stacemo im na put gde god stignemo! Nezaboravite da komunisticke partije u Svetu podrzavaju borbu Radovana Karadzica koji je u to vreme stvorio Republiku Srpsku i zastitio srpski narod u BiH. Naravno da bi KS izazvao veliki gnev i zaprepascenje u medjunarodnom komunistickom pokretu ako bi zvanicno podrzali hapsenje Radovana Karadzica!
Gospodine Janko, cekam Vas stav...vi ste na potezu...
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Sub Jul 26, 2008 3:35 am

Druze Vihor,

Vidim da ucis i da hoces da budes dobar marksista -lenjinista.Da bi to bio preporucujem ti da cistas klasike nacnog socijalizma Marksa,Engelsa,Lenjina i Staljina. Ako je takva umetnicka velicina kao sto je bio Pablo Pikaso cenio Staljina i cak naslikao njegov portret zasto onda i ti ne bi mogao da posmatras Staljina kroz prizmu istine a ne kroz prizmu kapitalistickih,trockstickih i titoistickih lazi.
Balkanska Socjalisticka Federacija je ideja koju su zastupali Svetozar Markovic i Dimitrije Tucovic a podrzavali su je i Kominterna i Informbiro. Tito nije imao nista sa tom idejom,odnosno nije je on osmislio vec je to ucinio Staljin. Te 1948. godine Jugoslavija je,iako je poceo Hladni rat,napustila socijalisticki lager na celu sa SSSR i na taj nacin oslabila savez socijalistickih zemalja u borbi protiv zapadnog imperijalizma. To je bio tipican cin izdaje proleterskog internacionalizma i socijalistickog patriotizma.Zarad licne vlasti klika Tito-Kardelj je napustila autenticnu marksisticko-lenjinisticku liniju kako bi zadovoljila svoje pokrovitelje sa zapada i time je nanela nenadoknadivu stetu stvari jugoslovenske radnicke klase. Tito nije imao ideju da stvori federaciju Jugoslavije,Albanije i Bugarske vec je to bila Staljinova ideja koju je Tito trebalo da sprovede u zivot. Staljin nije zeleo da Jugoslavija proguta Albaniju kako ti kazes vec da postane sedma jugoslovenska republika.To bi bilo idealno resenje jer bi se na taj nacin predupredili sukobi oko Kosova.Na zalost, Tito se 1948. godine odmetnuo od socijalistickog bloka na celu sa SSSR sto je dovelo do propasti ideje o ujedinjenju sa Albanijom i omogucilo je dolazak na vlast u Tiranu nacionalistickog albanskog rukovodstva na celu sa Enverom Hodzom.Dakle,zahvaljujuci goloj zelji za vlascu Tito je upropastio ujedinjenje Jugoslavije i Albanije. Staljin nikada nije zelo da sebi pripoji Bugarsku kako ti to tvrdis niti je ikad to i ucinio. Georgi Dimitrov, slavni bugarski revolcuionar i Staljinov saveznik i saradnik do smrti propagirao je ideju Balkanske Socijalisticke Federacije i pripajanje pirinske Makedonije matici zemlji SR Makedoniji, odnosno SFRJ. Naravno, kada je Tito krenuo putem revizionizma ideja o ujedinjenju sa Bugarskom je otpala i iskljucivi krivac za to je niko drugi do vrhuska tadasnje KPJ.Dakle, plemenitu ideju o Socijalistickoj Balkanskoj Federaciji upropastili su jugoslovenski nacionalisti oliceni u revizionistickom rukovodstvu na celu sa Titom.
Nije tacno da su sovjetske firme sa nasima pravile nepovoljne ugovore.Ako je neko podrzavao privredu SFRJ i drugih socijalistikih zemalja to je bio SSSR koji je kao Prva zemlja socijalizma a ujedno i najmocnija cino sve da se razviju novonastale narodne demokratije i na tom panu im je pruzio nesebicnu podrsku. SSSR ne moze da bude imperijalisticka zemlja jer socijalisticke zemlje to ne mogu da budu jer ne pljackaju druge drzave. Koji dokaz imas da se SSSR ponasao imperijalisticki? Da li je SSSR imao svoje vojne trupe na teritoriji Jugoslavije? Da li je SSSR kupovao preduzeca u SFRJ, postajao njihov vlasnik i na kraju dobit odnosnio u svoju zemlju? Da li se SSSR zalagao za politiku koja je bila uperena protivi vitalnih interesa Jugoslovena? Da li je SSSR vojnicki napao SFRJ da bi joj nametnuo svoju volju? Da li je SSSR oteo od SFRJ prirodne resurse i nije dozvolio da ih koriste Jugosloveni? Pojasni u cemu se ogledala takozvana "imperijalisticka" politika SSSR prema SFRJ?
Tvrdnje da Staljin nije znao da li u Srbiji postoji opera i da je smatrao da je jugoslovenski narod sujeveran jednostavno nisu tacne. Taj koji ti je preneo te podatke,ma ko bio,mnogo te je prevario.





vihor92 ::Druže Pol Robson, ja nisam titoista. Ja Titovu Jugoslaviju smatram za nešto što se trebalo odbraniti kao ''povoljnu startnu poziciju za uspostavljanje šire Balkanske Socijalističe Federacije i dalje svetske (komunisitčke) revolucije!'' ''Jugoslovenski socijalistički put'' nije bilo nešto savršeno, ali je bilo na dobrom putu. Jedna od krupnih Titovi (i Staljinovih) greški je razlaz 1948. godine, koji je na izvestan način doveo do slabljenja celokupnog svetskog socijalizma. Jugoslavija jeste bila nacionalna država. A ja, kao što nisam titoista, nisam ni staljinista, pa ću reći da je sukob izbio iz više razloga, npr. Tito je imao želje da stvori federaciju Jugoslavije, Albanije, Bugarske (a u nekim slučajevima se pominju i Grčka i Rumunija), dakle Balkansku Socijalisitčku Federaciju. Staljin je upočetku govorio da bi ''Jugoslavija mogla da proguta Albaniju'' (što bi bio čist imperijalizam), a potom kada je Staljin rekao da ''sada treba ujediniti Jugoslaviju i Bugarsku'' Titovi ljudi su rekli ''e, baš sada ne!''. A onda je Staljin izmenio mišljenje i želeo da sebi pripoji Bugarsku... Odnosi su se zakomplikovali i na drugim mestima. Sovjetske firme su sa jugoslovenskim firmama pravile neravnopravne ugovore, čime su vršile eksploataciju Jugoslavije (imperijalizam!). Ja ću uvek braniti Tita i SFRJ zbog svih onih zasluga i rećiću da razlog razlaza nije bio jugoslovenski nacionalizam već sovjetski (staljinov) imperijalizam. A što se tiče mržnje, naveo bih nekoliko primera (nisu baš primeri mržnje, ali...): Staljin je u toku razgovora upitao ''Ima te li vi u Jugoslaviji operu?'', smatrajući jugoslovenski narod za pirmitivni, potom, Staljin je smatrao da je jugoslovenski narod sujeveran pa je i rezoluciju poslao 28. juna (Vidovdan)... Ima još puno toga (krupnijeg) ali mi je to sada prvo palo na pamet... Bilo je greški sa svih strana (staljinov imperijalizam, titov nacionalizam), ali mi moramo ''prihvatiti pozitivne tekovine prošlosti, a odbaciti ono što je negativno'' (Tito) i krenuti dalje pravim putem. (nadam se da sam rekao ono što sam hteo).

A što se tiče Karadžića, slažem se s vama, ali Karadžiću i ostalim ''haškim beguncima'' treba suditi Narodni sud Jugoslavije, i dakle, ukoliko su krivi - da ih osudi, ukoliko ne - oslobodi, čime bi oni svetu začepili usta.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Janko Sub Jul 26, 2008 10:26 am

Koba ::Ova vest je sigurno veoma obradovala pokretno pozoriste pod nazivom KOMUNISTI SRBIJE!

Kako da tretiram ovu skaradnu izjavu GOSPODINE koba i tebe kao autora iste?!!!
Janko
Janko
Admin

Broj poruka : 54
Datum upisa : 15.12.2007

https://komunisti.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Sub Jul 26, 2008 12:07 pm

Tvrdnje da Staljin nije znao da li u Srbiji postoji opera i da je smatrao da je jugoslovenski narod sujeveran jednostavno nisu tacne. Taj koji ti je preneo te podatke,ma ko bio,mnogo te je prevario.

Vladimir Dedijer, Edvard Kardelj i još neke ličnosti koje su bile kod Staljina.

Pojasni u cemu se ogledala takozvana "imperijalisticka" politika SSSR prema SFRJ?

Ne samo prema SFRJ. Čemu, npr. grupisanje vojnih snaga na jugoslovensko-buhgarskoj granici 1948? Čemu podela Poljske, npr.?... Protiv imperijalizma se ne bori imperijalizmom! Kako sam kažeš, Jugoslavija je napustila Socijalistički lager na čelu sa SSSR. Odakle SSSR pravo da bude na čelu socijalisitčkog pokreta, odakle to pravo bilo kojoj državi. Socijalistički "lager" je trebao funkcionisati na principu Pokreta Nesvrstanih. Za svetski socijalizam bi od mnogo već koristi bilo da su u Nesvsrtane uključivane socijalističke zemlje, a ne monarhije i kapitalisitčke republike. Ovako su građani socijalisitčkih zemalja mislili da je na "Zapadu" bolje pa su želeli da se oslobode "tiranije" SSSR. Dakle, da je imperijalizam bio iskorenjen iz svih socijalisitčkih vrhova, mi bi verovatno sada živeli u socijalističkoj, a možda i komunističkoj republici.

Drugarski pozdrav.

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Koba Sub Jul 26, 2008 7:02 pm

Izvini Janko, tretiraj kako hoces! Tvoj problem su Hrenek, Jastreb, i ostala gamad, tako da izraz POKRETNO POZORISTE je ruku na srce i suvise blag!!! Jos nismo culi zvanican stav o hapsenju Radovana Karadzica! Kad imte nameru da se izjasnite?
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Uto Jul 29, 2008 1:02 am

Dragi druze,veruj mi da je Kardelj vise drhtao pred Staljinom nego sto je imao prilike da prica sa njim a Dedijer je Staljina mozda video na nekoj paradi ili pre fotografiji ali uzivo nikada.To su sve njihove izmisljotine.Pa,Staljin je u Beogradu imao ambasadora,kulturnog atasea i dopisnike pa zar su mu trebali Kardelj i Dedijer da sazna da li Jugoslavija ima Operu i da li su Jugosloveni sujeverni?Ako malo razmislis shvatices da su Kardeljeve i Dedijerove tvrdnje najobicnije lazi.
Grupisanje snaga na bugarsko-jugoslovenskoj granici nije nikakav cin imperijalizma. Grupisale su se snage i sa jugoslovenske strane i to nakon sto je ubijeno nekoliko bugarskih granicara sa nase strane.Tek toliko da se zna ko je kome zaista bio pretnja.Sta ima cudno u tome sto je Bugarska zastitila svoje granice u situaciji kada je Jugoslavija u eri Hladnog rata postala saveznik kapitalistickog Zapada,kada je ubijeno nekoliko bugarskih granicara i kada Tito gomila trupe na granici sa Bugarskom?Da nisu mozda trebali marsalu Titu da salju cvece? Da li je Jugoslavija bila tom prilikom napadnuta i okupirana?Da li je SSSR besplatno koristio njene sirovine,da li je konfiskovao i eksploatisao nase fabrike?Nista od ovog se nije desilo tako da nema govora o nekakvom imperijalizmu. Sto se tice Poljske,pa Crvena armija je oslobodila tu zemlju i omogucila dolazak narodne vlasti.Sto se tice poteza SSSR pre Drugog svetskog rata svi su oni bili usmereni na zastitu Prve zemlje socijalizma i svi su bili pravilni i sto je najvaznije svi su imali podrsku KPJ,ukljucujuci tu i Josipa Broza Tita. KPJ je pozvala narode Jugoslavije na ustanak 22.juna na dan napada na SSSR i to sve recito govori. Lenjin je govorio da ce Sovjetska Rusija biti centar svetske revolucije sve dok revolucija ne pobedi u nekoj ekonomski razvijenijoj zemlji od Sovjetske Rusije.Tada ce ta zemlja postati centar svetske revolucije a Sovjetska Rusija njena periferija. Logicno je da Prva zemlja socijalizma ujedno i predvodnik svetske revolucije,ekonomski i vojno najaca od svih zemalja u kojima vladaju komunisti bude na celu socijalistickog bloka.To je sasvim u skladu sa lenjinistickim postulatima,odnosno u skladu sa Lenjinovim ucenjem. Uloga SSSR je bila da pomaze svetsku revoluciju sirom sveta i ta zemlja je shodno principu proleterskog internacionalizma to nesebicno cinila sve do avgusta 1991. godine kada je nasilno razbijena sa vrha. Pokret nesvrstanih je imao reakcionarnu ulogu jer je odvlacio progresivne zemlje i pokrete od SSSR i gurao ih u savez sa diktatorima i krvolocima kakav je recimo bio Hajle Selasije,vladar Etiopije.
Dragi druze,vidim da se trudis da budes autenticni marksista-lenjinista.Stoga te otvoreno pozivam da se uclanis u NKPJ/SKOJ i udruzis se sa istinskim komunistima na prostoru bivse SFRJ www.nkpj.co.nr i www.skoj.org.yu






vihor92 ::
Tvrdnje da Staljin nije znao da li u Srbiji postoji opera i da je smatrao da je jugoslovenski narod sujeveran jednostavno nisu tacne. Taj koji ti je preneo te podatke,ma ko bio,mnogo te je prevario.

Vladimir Dedijer, Edvard Kardelj i još neke ličnosti koje su bile kod Staljina.

Pojasni u cemu se ogledala takozvana "imperijalisticka" politika SSSR prema SFRJ?

Ne samo prema SFRJ. Čemu, npr. grupisanje vojnih snaga na jugoslovensko-buhgarskoj granici 1948? Čemu podela Poljske, npr.?... Protiv imperijalizma se ne bori imperijalizmom! Kako sam kažeš, Jugoslavija je napustila Socijalistički lager na čelu sa SSSR. Odakle SSSR pravo da bude na čelu socijalisitčkog pokreta, odakle to pravo bilo kojoj državi. Socijalistički "lager" je trebao funkcionisati na principu Pokreta Nesvrstanih. Za svetski socijalizam bi od mnogo već koristi bilo da su u Nesvsrtane uključivane socijalističke zemlje, a ne monarhije i kapitalisitčke republike. Ovako su građani socijalisitčkih zemalja mislili da je na "Zapadu" bolje pa su želeli da se oslobode "tiranije" SSSR. Dakle, da je imperijalizam bio iskorenjen iz svih socijalisitčkih vrhova, mi bi verovatno sada živeli u socijalističkoj, a možda i komunističkoj republici.

Drugarski pozdrav.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

Počalji  Kit Karson Uto Jul 29, 2008 10:28 pm

Kad smo vec kod toga, bilo bi dobro razjasniti da li je Ce Gevara kritikovao sovjetski imperijalizam?

"Uloga SSSR je bila da pomaze svetsku revoluciju sirom sveta i ta zemlja je shodno principu proleterskog internacionalizma to nesebicno cinila sve do avgusta 1991. godine kada je nasilno razbijena sa vrha"

Zasto SSSR nije podrzao Gevaru u Boliviji? Nisu postojali uslovi? Da li je to pravi odgovor? Pa, kad je vec tamo... Prepusten je sam sebi i tako zrtvovan.
Zasto Mario Monhe nije prisao Ceovoj gerili? Da li je to uradio po nalogu SSSR-a?


Ako ima ovde neki trockista, mozda bi mogao da kaze nesto na temu svetske revolucije.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Sre Jul 30, 2008 8:29 pm

U Boliviji nisu postojali uslovi za revolucionarnu borbu. Svaki pokusaj oruzanog ustanka radnicke klase i seljastva u nedostatku revolucionarne situacije predstavlja najobicniji avanturizam. Nije uvek pogodan trenutak za revoluciju. Postoje primeri o tome iz Rusije 1905. godine ili sa Kube nakon prvog,neuspesnog pokusaja Fidela Kastra da preuzme vlast. Zasto u Boliviji nije postojala revolucionarna situacija,dugacka je prica i moze se posmatrati kroz prizmu ideolosko-naucnih radova zasto su propale revolucije u Nemackoj i Madjarskoj,ili recimo u Cileu ili u krajnjem slucaju Pariska komuna. Treba dodati da je i sam Fidel Kastro upozorio Cea da ne ide u Boliviju jer je to cist avanturizam i da situacija u Boliviji nije ni izbliza tako povoljna za dizanje revolucije kao sto je bio slucaj sa Kubom 1959. I bolivijska partija je smatrala da nema uslova za revoluciju a oni su ipak bolje poznavali situaciju u svojoj zemlji nego slavni Ce.Na zalost,pokazalo se da Ce nije bio u pravu.
Zasto trockiste povezujes sa svetskom revolucijom? Predvodnik svetske revolucije je bio,kao sto sam objasnio,SSSR a nikako ultra-levo avanturisticki orijentisani trockisti koji su objektivno kocnica svetske revolcuije zbog svojih sektaskih i maksimalistickih stavova.






Kit Karson ::Kad smo vec kod toga, bilo bi dobro razjasniti da li je Ce Gevara kritikovao sovjetski imperijalizam?

"Uloga SSSR je bila da pomaze svetsku revoluciju sirom sveta i ta zemlja je shodno principu proleterskog internacionalizma to nesebicno cinila sve do avgusta 1991. godine kada je nasilno razbijena sa vrha"

Zasto SSSR nije podrzao Gevaru u Boliviji? Nisu postojali uslovi? Da li je to pravi odgovor? Pa, kad je vec tamo... Prepusten je sam sebi i tako zrtvovan.
Zasto Mario Monhe nije prisao Ceovoj gerili? Da li je to uradio po nalogu SSSR-a?


Ako ima ovde neki trockista, mozda bi mogao da kaze nesto na temu svetske revolucije.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Kit Karson Čet Jul 31, 2008 12:21 am

Druze Robson
bilo bi dobro da nam kazes jos, koje su bile mane (ako ih je bilo) "sovjetskog socijalizma" pa da upisemo drugi razred.

" Nije uvek pogodan trenutak za revoluciju. Postoje primeri o tome iz Rusije 1905. godine ili sa Kube nakon prvog,neuspesnog pokusaja Fidela Kastra da preuzme vlast".
Malo je trebalo da i drugi Fidelov pokusaj prsne. Poznato je kako su gotovo unisteni na pocetku. Da li bismo u tom slucaju zakljucili da nije bilo uslova za revoluciju?! Posle prvih ratnih uspeha, pokret je postajao sve masovniji. Da li je Gevari trebalo malo podrske kako bi se ohrabrio tamosnji narod? Da li je SSSR imao dil sa USA o nepodrzavanju gerilskih pokreta? Da li je Ce Gevara ultralevicar? Da li je Ce kritikovao sovjetski imperijalizam?
"I bolivijska partija je smatrala da nema uslova za revoluciju...
I kubanska partija je smatrala isto, a Fidela za burzoaskog avanturistu.

Ubedjen sam da si sa trockistima ili ASI-jevcima "ratovao" na nekom drugom forumu. Kad se staljinisti, titoisti, trockisti, maoisti, hodzisti, anarhisti................ "dogovore" - tesko kapitalizmu. To ce biti .... kad druze robson? Komunisti su sami sebi najveci neprijatelj. Potrebno je malo vise fleksibilnosti, one koje nije bilo u nemanjinoj 34 pred prosle izbore. Drugi komunisti, koji imaju malo drugacije stavove, smatraju se spijunima. Jedni druge nazivaju otpadnicima, kao da su im oni veci neprijatelj od same burzoazije.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Čet Jul 31, 2008 4:14 am

Ti si za mene vec u trecem razredu,ne sekiraj se Very Happy

Da je Fidelov drugi pokusaj "prsao" zakljucili bi smo da nisu postojali uslovi za revoluciju.Posto je stvar revolucije istovremeno i stvar dijalektickog materijalizma,drugi Fidelov pokusaj nije mogao da "prsne" zato sto su postojali uslovi za revoluciju.Fidelov i Ceov gerilski pokret nije bio izolovan,imao je masovnu podrsku naroda a podrsku mu je pruzala i Komunisticka partija Kube organizovanjem generalnih strajkova po velikim gradovima.Dakle nista tu nije moglo da "prsne".
Ceu nikakva sovjetska podrska nije mogla pomoci jer narod nije zeleo revoluciju u Boliviji kao sto je danas ne zeli u Srbiji.Stvar je tu sasvim jasna. SSSR nije imao nikakav "dil" sa SAD vezano za to sto spominjes.Ce je sasvim pogresno kritikovao "sovjetski imperijalizam" dok je bio pod uticajem Maoa.Ce nije bio ultralevicar vec klasican komunista.
Druze R. Vidim da si vest u istrazivanju Interneta.Pozivam te da pronadjes websajt adrese ASI-ja i dve trockisticke grupacije koje postoje u Srbiji+sajt Partije rada pa da im postavis pitanje koje si postavio meni.Takodje,imao si priliku da cujes ovde kako titoisticke frakcije shvataju zajednicku akciju koju spominjes.Podsecam te da je NKPJ jedina predlozila akciono jedinstvo i izbornu koaliciju ali sa druge strane nije bilo sluha.Stoga,pogresnoj osobi se obracas.
Molim te objasni sta si mislio pod tim da je potrebno malo vise fleksibilnosti, one koje nije bilo u Nemanjinoj 34 pred prosle izbore?

Kit Karson ::Druze Robson
bilo bi dobro da nam kazes jos, koje su bile mane (ako ih je bilo) "sovjetskog socijalizma" pa da upisemo drugi razred.

" Nije uvek pogodan trenutak za revoluciju. Postoje primeri o tome iz Rusije 1905. godine ili sa Kube nakon prvog,neuspesnog pokusaja Fidela Kastra da preuzme vlast".
Malo je trebalo da i drugi Fidelov pokusaj prsne. Poznato je kako su gotovo unisteni na pocetku. Da li bismo u tom slucaju zakljucili da nije bilo uslova za revoluciju?! Posle prvih ratnih uspeha, pokret je postajao sve masovniji. Da li je Gevari trebalo malo podrske kako bi se ohrabrio tamosnji narod? Da li je SSSR imao dil sa USA o nepodrzavanju gerilskih pokreta? Da li je Ce Gevara ultralevicar? Da li je Ce kritikovao sovjetski imperijalizam?
"I bolivijska partija je smatrala da nema uslova za revoluciju...
I kubanska partija je smatrala isto, a Fidela za burzoaskog avanturistu.

Ubedjen sam da si sa trockistima ili ASI-jevcima "ratovao" na nekom drugom forumu. Kad se staljinisti, titoisti, trockisti, maoisti, hodzisti, anarhisti................ "dogovore" - tesko kapitalizmu. To ce biti .... kad druze robson? Komunisti su sami sebi najveci neprijatelj. Potrebno je malo vise fleksibilnosti, one koje nije bilo u nemanjinoj 34 pred prosle izbore. Drugi komunisti, koji imaju malo drugacije stavove, smatraju se spijunima. Jedni druge nazivaju otpadnicima, kao da su im oni veci neprijatelj od same burzoazije.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Kit Karson Čet Jul 31, 2008 6:58 pm

Ti si za mene vec u trecem razredu,ne sekiraj se Very Happy
Hvala, polaskan sam.

Molim te objasni sta si mislio pod tim da je potrebno malo vise fleksibilnosti, one koje nije bilo u Nemanjinoj 34 pred prosle izbore?
Mislio sam na vase neuspesne razgovore sa titoistima u vasim prostorijama.

Druze Robson, uvek izbegnes neki odgovor.
Koje su bile mane "sovjetskog socijalizma"?

Oterao si Jastreba, Hreneka, Pedju, pobunjenog...
Mora neko da zauzme njihovo mesto pa makar to bila moja malenkost. Osim ako ne smatras da su oni cetvrti razred, ne bi bilo smisla.

A sad me dobro slusaj pankeru. Pravio si probleme i po rock temi. Pa ti se bre rodjeni frakcionas! Pozivam te na "crtu" (pivo) da vidimo kakav si panker. Ako ne, iskreno se nadam da cu na nekom koncertu videti tebe. Budi siguran da cu tada da ti pridjem da ti ponovim sve ovo sto mislim o tebi. Budi siguran da cu pri tom komunistickom susretu u lice ti reci da si rok frakcionas i da nemas pojma o panku (priznajem samo Jastreba Biafru). Reci cu ti to oci u oci. Nisam siguran da ces se ti usuditi da ponovis neku od gnusnih kvalifikacija koje iznosis ovde. Basketball

Dole frakcionastvo

Kit Karson ili u prevodu Djoka Kecojevic
a moze i drug R.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  pol robson Čet Jul 31, 2008 9:33 pm

Molim te odgovori mi ko je kriv za neuspesne razgovore sa titoistima u NKPJ prostorijama? Takodje,sta ti mislis kakav su dogovor NKPJ i titoisti mogli da postignu tom prilikom? Ponavljam,NKPJ je nudio zajednicki izlazak na izbore pod imenom Blok komunista ili nekim drugim imenom koje bi bilo adekvatno i akcionu saradnju koja bi podrazumevala zajednicke manifestacije komunista a titoisti su trazili pristupanje NKPJ organizaciji Komunisti Srbije i kategoricno odbili stvaranje bilo kakve koalicije ili bilo kakve akcione saradnje.Dakle,ne radi se o odnosu Staljin-Tito pa da pomiritelj bude Lenjin kako ti pojednostavljujes vec je u pitanju sto Komunisti Srbije nisu zeleli izbornu koaliciju sa NKPJ niti dan danas zele akcionu saradnju.Kada se stvari postave tako reci mi u cemu je to NKPJ prilikom tih pregovora trebalo da bude fleksibilnija?KS nece zajednicki nastup na izborima i nece saradnju.O cemu smo onda mogli razgovarati sa njima kada oni nisu hteli ama bas nista po pitanju ujedinjenog fronta?
Druze Karsone,R ili Djoko ne znam da je sovjetski socijalizam imao neku bitniju manu vrednu spomena.Kazi mi molim te na koje ti jos pitanje nisam odgovorio i rado cu to uciniti?
Nisam oterao Jastreba.On se sada napalio sto je potpredsednik KS pa mu ovaj forum vise nije interesantan. Hrenek je bezobrazni klinac iz Krusevca koji je drsko vredjao NKPJ umisljajuci da je nekakav beogradski gastabajter koji je trbuhom za kruhom otisao u Hrvatsku da radi pa se onda "vratio doma". Kad je verbalno porazen nadurio se pa ga nema. Pedja i Pobunjeni su ljudi koji su bili ukljuceni u pokusaje razbijanja NKPJ i za nas su neprijatelji Partije.
Mi smo tebe R i ranije pozivali da dodjes u sediste NKPJ na razgovor.Ponovo te pozivamo,moze i na pivo.Ako znas ko sam i ako me negde sretnes van partijskih prostorija predstavi mi se i ja cu ti u lice reci sve sto sam ti rekao i o roku i o komunizmu. Cool



Kit Karson ::Ti si za mene vec u trecem razredu,ne sekiraj se Very Happy
Hvala, polaskan sam.

Molim te objasni sta si mislio pod tim da je potrebno malo vise fleksibilnosti, one koje nije bilo u Nemanjinoj 34 pred prosle izbore?
Mislio sam na vase neuspesne razgovore sa titoistima u vasim prostorijama.

Druze Robson, uvek izbegnes neki odgovor.
Koje su bile mane "sovjetskog socijalizma"?

Oterao si Jastreba, Hreneka, Pedju, pobunjenog...
Mora neko da zauzme njihovo mesto pa makar to bila moja malenkost. Osim ako ne smatras da su oni cetvrti razred, ne bi bilo smisla.

A sad me dobro slusaj pankeru. Pravio si probleme i po rock temi. Pa ti se bre rodjeni frakcionas! Pozivam te na "crtu" (pivo) da vidimo kakav si panker. Ako ne, iskreno se nadam da cu na nekom koncertu videti tebe. Budi siguran da cu tada da ti pridjem da ti ponovim sve ovo sto mislim o tebi. Budi siguran da cu pri tom komunistickom susretu u lice ti reci da si rok frakcionas i da nemas pojma o panku (priznajem samo Jastreba Biafru). Reci cu ti to oci u oci. Nisam siguran da ces se ti usuditi da ponovis neku od gnusnih kvalifikacija koje iznosis ovde. Basketball

Dole frakcionastvo

Kit Karson ili u prevodu Djoka Kecojevic
a moze i drug R.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  vihor92 Čet Jul 31, 2008 11:17 pm

SPS, kao uostalom ni njeni klonovi poput Nove komunističke partije Jugoslavije (NKPJ), nisu, niti će biti, u stanju da pod parolom ujedinjenog proletarijata okupe radničku klasu i otpočnu izgradnju socijalizma, između ostalog i zbog toga što ne pokazuju ni najmanju želju da raskrste sa nacionalizmom.

Novi plamen, 16 str, mart-april 2008.

Zamolio bih drugove iz NKPJ da ovo ne shvate za uvredu...

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ Empty Re: UHAPSEN RADOVAN KARADŽIĆ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu