FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRISTOS SE RODI!

+6
HRENEK
Narodni-Front
pol robson
Milan
pobunjeni
Revolucionar
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty HRISTOS SE RODI!

Počalji  Revolucionar Čet Jan 08, 2009 6:45 am

Свим православним верницима који славе по Јулијанском календару од свег срца честитам Божић, празник рођења господа Исуса Христа. Да празник проведу у миру, здрављу, срећи и весељу са својим ближњима.

Мир Божији, Христос се роди!
Revolucionar
Revolucionar

Broj poruka : 34
Datum upisa : 20.09.2008

https://www.youtube.com/Revolucionar84

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  pobunjeni Čet Jan 08, 2009 3:20 pm

vaistinu se rodi.

pobunjeni

Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Religija..

Počalji  Milan Čet Jan 08, 2009 3:42 pm

...je po Engellsu, samo fikcija, predstava koju vernici sami sebi prave kod susreta sa nepoznznicam, inace kao obicaj je lepa folklorna kompozicija..........stoji i tvdnja da je opijum za narod.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty REVOLUCIJA SE RODI...

Počalji  Milan Pet Jan 09, 2009 1:29 pm

VAISTINU SE RADJA !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  pol robson Sub Jan 10, 2009 6:16 pm

Revolucionar ::Свим православним верницима који славе по Јулијанском календару од свег срца честитам Божић, празник рођења господа Исуса Христа. Да празник проведу у миру, здрављу, срећи и весељу са својим ближњима.

Мир Божији, Христос се роди!

Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Narodni-Front Pon Jan 12, 2009 12:15 am

pol robson ::
Revolucionar ::Свим православним верницима који славе по Јулијанском календару од свег срца честитам Божић, празник рођења господа Исуса Христа. Да празник проведу у миру, здрављу, срећи и весељу са својим ближњима.

Мир Божији, Христос се роди!

Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.
Zalosno je pol robsone sto pokusavas da zastrasujes politicke neistomisljenike putem interneta a nemas muda da se licno obracunas. Tvoja politika se sastoji u tome da provociras, pa kada neko hoce da te bije predstavljas to kao sukob sa celim SKOJem (tom grupicom od 30tak ljudi)... Normalno, za dobro odradjen posao i vernost ''sluzbi'' uvek imate zastitu DB-a. Mislim da je suvisno pisati vise o vama, svi ovde vec znaju ko ste i sta ste, kao i to da cu da te bijem, pa zato zavrsavamo nasu komunikaciju sada i ovde.
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty PRAVI KOMUNISTI SU ATEISTI

Počalji  HRENEK Uto Jan 13, 2009 2:08 am

Nisam vernik, niti cu ikada biti. Mislim da treba propagirati jednakost i isto tako cestitati sve verske praznike i katolicima i pravoslavcima i muslimanima. Favorizovati jednu religiju znaci biti nacionalista. Licno mislim da komunisti nesmeju imati veze sa religijom, tj. nesmeju biti vernici. Svi mi znamo sta su sve crkve radile 41. i 91.Isto tako znamo da svi oni koji se krste i traze oprost greha od patrijarha, nisu i nikada nece biti komunisti.
Vera i ideologija ne idu zajedno. To svaki pravi komunista zna. Samo je pitanje koliko je pravih?!
A koliko je cionista, fanatika, i budala?

Razmislite malo o tome
HRENEK
HRENEK

Broj poruka : 31
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Pometnja je nastala

Počalji  Milan Uto Jan 13, 2009 3:06 pm

Upravo kada su se nacionalisti, blize nacisti upetljali u *resavanje* problema, svakom nacionalizmu u SFRJ zastitna taraba bila je crkva...*cinodejstvovanje crkava* je poznato..od koje kakvih *krstaskih ratova*...*dzihada*...pa redom, *provejavaju* i dan danas. Crkve su napravile iskorak iz svog delokruga rada.. da povrate vlast, imovinu *kao sto je to nekada bilo*..monarhija...i slicno.., sklone su feudalnom nacinu razmisljanja i delovanja. Covekovo je pravo da veruje, da se moli bogu i da postuje *deset bozijih zapovesti* sto nije u praksi. Komunisti nemaju sta tu da traze...i duzni su da odvracaju gradjane od te *fikcije, predstave* koju gradjani imaju vezano na tu temu i da ih ukljucuju u *ovozemaljski zivot,rad,raspodelu*...radnik stvara *novostvorena vrednost*, puko bavljenje crkvom i u crkvi....nema produkt, i skrece coveka suprotno od racionalnog i stvarnog stanja.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Revolucionar Čet Jan 15, 2009 1:22 am

Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.


Poslednji izmenio Revolucionar dana Pon Maj 25, 2009 5:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Revolucionar
Revolucionar

Broj poruka : 34
Datum upisa : 20.09.2008

https://www.youtube.com/Revolucionar84

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  jugosloven Čet Jan 15, 2009 4:51 am

Revolucionar ::Ја сам одрастао у породици, где су сви били верници. Учио сам и веронауку у школи, тако да сам истински Православни верник, верујем само у господа Исуса Христа. А зашто бих ја честитао празник муслиманским и католичким верницима? Ја не видех да су они нама честитали. Ислам је све само не религија, ислам је обична секта. А католици су далеко од правих Хришћана, њихова црква је одступила од Хришћанског учења, Православци су ти који су изабрали исправан пут. Не може неко бити верник ако велича злочинца и безбожника папу, и усташу Алузја Степинца, великог крволока. А да не помињем шта је католичка црква радила кроз векове...

Ти да си прави Србин, рекао бих Ваистину се роди. Бога питај шта си ти.
A sta da si odrastao recimo u katolickoj prodici?
Verovatno bi onda samatrao da je katolicanstvo prava vera, a da pravoslavci nisu pravi hriscani. Mnogi smatraju da je vera koji si primili rodjenjem ona prava i to je ono sto svadja narode i drzave.
Pravi komunisti ne vrednuju ljude prema verskoj priradnosti, vec prema njihovim moralnim i ljudskim kvalitetima. Poziv proleterima svih zemalja da se ujedine, nije poziv proleterima samo jedne vere. Sve radnike muce isti problemi, bez obzira na njihovo versko opredeljenje. Medju komunistima ima pripadnika svih vera i nacija.
jugosloven
jugosloven

Broj poruka : 60
Datum upisa : 20.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Religija, vera i revolucija..

Počalji  Milan Čet Jan 15, 2009 1:50 pm

Religija...*je fikcija koju vernici stvaraju u svojoj glavi kod slucajeva kada nemaju objasnjenje ili iz nekih razloga ne shvataju ovozemaljske probleme*....kao takva nema nikaku pretpostavku da bude uz ili pri revoluciji XXI veka....Odavno je i ne retko *crkva odvojena od drzave*...to je valjda jasno i proletarijatu pogotovo komunistima da je jedna od tekovina progresa izmestanje *crkve*....ta neka licna osecanja, te *fikcije* ne mogu da vode opa ni podrze proletersku revoluciju...feudalizam i slican odnos je prevazidjen i trba ga potiskivati !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty There's NO GOD!

Počalji  Kit Karson Pet Jan 16, 2009 12:55 am

Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  pol robson Sub Jan 24, 2009 3:41 pm

Narodni-Front ::
pol robson ::
Revolucionar ::Свим православним верницима који славе по Јулијанском календару од свег срца честитам Божић, празник рођења господа Исуса Христа. Да празник проведу у миру, здрављу, срећи и весељу са својим ближњима.

Мир Божији, Христос се роди!

Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.
Zalosno je pol robsone sto pokusavas da zastrasujes politicke neistomisljenike putem interneta a nemas muda da se licno obracunas. Tvoja politika se sastoji u tome da provociras, pa kada neko hoce da te bije predstavljas to kao sukob sa celim SKOJem (tom grupicom od 30tak ljudi)... Normalno, za dobro odradjen posao i vernost ''sluzbi'' uvek imate zastitu DB-a. Mislim da je suvisno pisati vise o vama, svi ovde vec znaju ko ste i sta ste, kao i to da cu da te bijem, pa zato zavrsavamo nasu komunikaciju sada i ovde.

Evo vec danima cekam da predjes sa reci na dela ali se nista po tom pitanju ne desava.Obrisi sline mali i pali,smesan si!

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  pol robson Sub Jan 24, 2009 3:57 pm

Revolucionar ::
Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.

Ја сам одрастао у породици, где су сви били верници. Учио сам и веронауку у школи, тако да сам истински Православни верник, верујем само у господа Исуса Христа. А зашто бих ја честитао празник муслиманским и католичким верницима? Ја не видех да су они нама честитали. Ислам је све само не религија, ислам је обична секта. А католици су далеко од правих Хришћана, њихова црква је одступила од Хришћанског учења, Православци су ти који су изабрали исправан пут. Не може неко бити верник ако велича злочинца и безбожника папу, и усташу Алузја Степинца, великог крволока. А да не помињем шта је католичка црква радила кроз векове...

Ти да си прави Србин, рекао бих Ваистину се роди. Бога питај шта си ти.

To sto si odrastao u porodici gde su svi vernici pa ti postao vernik ti nije nikakav argument.Znaci da su ti svi u porodici bili cetnici ili nacisti onda bi trebalo da budes cetnik ili nacista.Jel to hoces da mi kazes?
To sto si ucio veronauku u skoli je lose.Veronauka nema sta da trazi u skoli,to je pokusaj politizacije i klerikalizacije skole i nametanje crkvenog pogleda na svet.U tome Crkva ima podrsku srpskih burzoaskih vlasti,to je krsenje prava dece i krsenje prava ateista i veronauku treba izbaciti iz skola.Ko hoce da proucava religiju neka ide u crkvene skole.
To sto si vernik to je tvoje pravo.Ima dosta proletera koji su vernici i NKPJ dozvoljava clanstvo u svojim redovima i religioznim ljudima ali Partija istovremeno propagira materijalisticki pogled na svet i zastupa Marksovu misao da je religija opijum za narod.Imas nesto protiv Marksa?Ako imas,to je tvoja stvar ali ondanemoj da se predstavljas da si komunista.
Koliko je meni poznato katolici i muslimani,odnosno njihove verske zajednice uvek cestitaju SPC i njenim vernicima sve praznike i obostrano.To je kurtoazija.Medjutim ti si iz nekog razloga zaslepljen sovinizmom da ne primecujes ono sto svi znaju.
Zasto je islam sekta a pravoslavlje nije? Zasto su katolici odstupili od istinskog hriscanskog ucenja a pravloslavci nisu?I kakve veze ko je od cega odstupio ima veze sa klasnom borbom?Jel teebi prijatnije da sutra kada zavrsis fakultet radis na nekom poslu gde ce te eksploatisati pravoslavni gazda?Lalse ce ti biti ako znas da je on pravoslavac i Srbin i da postuje Isusa Hrista i Svetog Savu? Nemas razloga da mrzis katolike i muslimane jer nisi im potcinjen na bilo koji nacin kao pravoslavni vernik i mani me te Obraz demagogije druze.
SPC je isto kao i katolicka crkva u proslosti podrzavala imperijalizam i kapitalizam.SPC i sada podrzava kapitalisticki rezim u Srbiji. SPC je podrzala petooktobarski kontrarevolucionarni puc 2000.godine. Doduse SPC ima pravilan stav o Kosovu ali skoro svi ostali stavovi SPC su na liniji kapitalizma,cetnistva i reakcije. Kazes da je katolicka crkva imala Stepinca,tako je a pravoslavna je imala istog takvog zlocinca Nikolaja Velimirovica,fasistu i anti-semitu.Nikad nisi cuo za njega?Podrzavala je SPC ili neki njeni krugovi i vodju srpskih fasista Dimitrija Ljotica.Nisi cuo za njega? Prema tome SPC je isto toliko reakcionarna bar kada je stav o komunistima u pitanju kao Vatikan.
Inace ja sam Srbin komunista,inace sam ateista i kao sto ne volim globaliste i imperijaliste isto tako podjednako ne volim ni soviniste ni klerikalce.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Narodni-Front Pon Jan 26, 2009 12:22 am

pol robson ::
Narodni-Front ::
pol robson ::
Revolucionar ::Свим православним верницима који славе по Јулијанском календару од свег срца честитам Божић, празник рођења господа Исуса Христа. Да празник проведу у миру, здрављу, срећи и весељу са својим ближњима.

Мир Божији, Христос се роди!

Druze,ne znam zasto ti kao komunista vernicima cestitas Bozic,jel mozda SPC nama komunistima cestita 1.maj? Takodje,nisam te cuo da si vernicima cestitao katolicki Bozic ili muslimanima njihove verske praznike.Jel mislis da radnici katolici i muslimani ne zasluzuju cestitike za svoje verske praznike? Nacional-komunizam samo razdvaja proletere a ne zblizava ih.
Parola Pobunjenog vaistinu se rodi pokazuje da Kuliceva cetvoroclana banda blage veze sa komunizmom nema i da su i oni nacional-boljsevici kao Nedeljkovic.
Zalosno je pol robsone sto pokusavas da zastrasujes politicke neistomisljenike putem interneta a nemas muda da se licno obracunas. Tvoja politika se sastoji u tome da provociras, pa kada neko hoce da te bije predstavljas to kao sukob sa celim SKOJem (tom grupicom od 30tak ljudi)... Normalno, za dobro odradjen posao i vernost ''sluzbi'' uvek imate zastitu DB-a. Mislim da je suvisno pisati vise o vama, svi ovde vec znaju ko ste i sta ste, kao i to da cu da te bijem, pa zato zavrsavamo nasu komunikaciju sada i ovde.

Evo vec danima cekam da predjes sa reci na dela ali se nista po tom pitanju ne desava.Obrisi sline mali i pali,smesan si!
Mozes da ga blajvis... Very Happy
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Revolucionar Sub Jan 31, 2009 4:10 pm

pol robson
Inace ja sam Srbin komunista,inace sam ateista i kao sto ne volim globaliste i imperijaliste isto tako podjednako ne volim ni soviniste ni klerikalce.


А идеш ли на Славу кад те неко позове? Није ваљда да тад кажеш нећу да дођем, ја сам атеиста. И немој ми рећи да твоји у кући не славе Славу. Значи ли то да ти тај дан одеш из куће, или да си цео дан затворен у соби, док не прође?
Revolucionar
Revolucionar

Broj poruka : 34
Datum upisa : 20.09.2008

https://www.youtube.com/Revolucionar84

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Tiranosaurus sisar

Počalji  Forum B92 Uto Feb 03, 2009 1:11 am

Revolucionar ::
pol robson
Inace ja sam Srbin komunista,inace sam ateista i kao sto ne volim globaliste i imperijaliste isto tako podjednako ne volim ni soviniste ni klerikalce.


А идеш ли на Славу кад те неко позове? Није ваљда да тад кажеш нећу да дођем, ја сам атеиста. И немој ми рећи да твоји у кући не славе Славу. Значи ли то да ти тај дан одеш из куће, или да си цео дан затворен у соби, док не прође?

Pravoslavni komunista i mladićevski revolucionar sa krsnom slavom?! Pravo mutantsko čudo evolucije, baš nešto kao tiranosaurus sisar. Laughing
Forum B92
Forum B92

Broj poruka : 9
Datum upisa : 27.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Pravoslavni i ne pravoslavni seljaci..

Počalji  Milan Uto Feb 03, 2009 1:08 pm

posredstvom neizbeznog B92 obavestenje da je gorivo poskupelo, verovatno i uvozno djuprivo koje mora da se doveze..onako *pride* B92 je obavilo *istrazivacki* intervju sa ministrom, pozdravlja stocare i kaze sirovina, svinjsko meso je skupo...snizite cene i povecaj te proizvodnju svinjetine...snizite cene sirovina, kukuruza itd....naravno to je poruka kapitalista..ostavite vise prostora za nas profit....ovo jedna od prikladnih tema...upravo za komuniste !!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Narodni-Front Sub Feb 07, 2009 5:48 am

HRENEK ::Nisam vernik, niti cu ikada biti. Mislim da treba propagirati jednakost i isto tako cestitati sve verske praznike i katolicima i pravoslavcima i muslimanima. Favorizovati jednu religiju znaci biti nacionalista. Licno mislim da komunisti nesmeju imati veze sa religijom, tj. nesmeju biti vernici. Svi mi znamo sta su sve crkve radile 41. i 91.Isto tako znamo da svi oni koji se krste i traze oprost greha od patrijarha, nisu i nikada nece biti komunisti.
Vera i ideologija ne idu zajedno. To svaki pravi komunista zna. Samo je pitanje koliko je pravih?!
A koliko je cionista, fanatika, i budala?

Razmislite malo o tome

"Favorizovati jednu religiju znaci biti nacionalista"-Biti nacionalista znaci voleti svoju naciju i zarad ljubavi prema svojoj, zeleti zlo drugoj naciji. Ta definicija nacionalizma sa religijom nema dodirnih tacaka i bilo bi dobro da je naucis napamet da ne bi ispao smesan i sledeci put kada spomenes nacionalizam. Ja ne znam zasto se vi mladi gospodine "HRENEK" toliko srdite na religiju kada vas drug i Predsednik GK KS Kragujevac veruje u boga, slavi slavu, krsti se, ide u crkvu, celiva ruku popu...
Polazeci od teorije koju je izneo mladi gospodin HRENEK, a koja kaze da vera i ideologija ne idu zajedno, da to svaki pravi komunista zna te odatle proizilazi pitanje koliko je pravih komunista, a koliko cionista, fanatika i budala, ne mogu se oteti utisku da mladi gospodin HRENEK odgovor na to pitanje treba potraziti upravo u kragujevackom GK partije kojoj i mladi gospodin HRENEK pripada.
Inace, jos jednom da ponovim, sebe smatram militantnim ateistom i nemam razloga da se ne slazem sa ostatkom texta koji je izneo "HRENEK" nego mi je jednostavno dosta da bezmozgasi koji komunizam dozivljavaju kao biznis u kome moze na lak nacin da se zaradi 500 evra, sole pamet normalnim i postenim ljudima.
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty *protest se rodi*....!

Počalji  Milan Čet Mar 05, 2009 5:37 pm

Hoce li nas drugari sa *dzaba.com*..obavestiti o danasnjem protestu u Kragujevcu oko 11 casova.....?????
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty * Dolar se rodi* *Dinar propade*...

Počalji  Milan Pet Avg 14, 2009 12:37 pm

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Vec dugo ceka, neda mu *babica*...

Počalji  Milan Pet Avg 14, 2009 12:41 pm

* U Valjevskoj nahiji kulucilo je (prisilan besplatan rad !) 1831
godine na imanju Mateje Nenadovica, koji je bio clan suda, 1005
seljaka. Oni su okopali, obrali i sabrali 65 vreca kukuruza u tezini
od 2080 oka, psenice pozeli, uredili i sakupili 2008 oka, krupnik i
zob pozeli, uredili i iskupili 800 oka, sljiva nakupili 170 kazana
nakosili i sadenuli 16 plastova sena, uredili vinograd 27 motika,
urovili prosca oko kuce 1160. u Vrelu oziratili i sabrali psenice 780
oka..*..itd, itd, itd...

--
Milan
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty fra majstorovic, Stepinac, opijum..za..................... ?

Počalji  Milan Pet Avg 21, 2009 1:58 pm

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Zasto se nasi *mudri otaci nisu sastali*...

Počalji  Milan Uto Avg 25, 2009 12:49 pm

Kardinal Kuharić i patrijarh Pavle će morati reći zašto se nisu zajedno našli u Glini i Jasenovcu, na Ovčari, Pakračkoj poljani, pred porušenom Ferhadijom i na mnogo drugih mjesta da osude počinjene zločine. Ili, što je još važnije, da su se našli prije ratova i potsjetile na onu: “Tko se laća mača, mačem će biti ubijen”, možda se kršćani (hrišćani) ne bi latili mača, a do rata ne bi ni došlo.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty se rodi..kad na vrbi rodi grozdje...kad se rodi Karadjordje.

Počalji  Milan Čet Sep 03, 2009 1:30 pm

*
*
* Одговорити са цитатом
*
*
*
*

Drustvena otkrica... ? *Uciti,uciti,samo uciti iLenjin*

Порука baco Today at 12:03 pm
* Prva dva sistema drustvenih tvorevina kojima se svet objasnjava takav kakav je, jesu religija i magija. To su istovremeno dva najnesavrsenija sistema drustvenih otkrica-njima se svet netacno,pogresno,fantasticno odrazava, na iracionalno-mistican nacin. Covek je veoma malo znao o prirodi, sebi i svom drustvu, pa je tako oskudno znanje, uz potrebu da se na neki nacin svet objasni i stvori izvesna slika o njemu, dovelo do stvaranja ove dve vrste tvorevina*....*Religija se postupno povlaci pred naucnim, racionalnim objasnjenjem sveta govori samo o onome sto nauka jos nije uspela objasniti ili sto je uopste neobjasnjivo, jer je vaniskustveno. Moc religije otud i potice. Covek tezi punom, celovitom objasnjenju sveta, a egzaktno, racionalno-naucno saznanje jasno istice svoje granice u tom pogledu. Religija, pruzajuci jedno takvo objasnjenje, zadovoljava ovu potrebu nekritickih duhova ili duhova, koji ovu potrebu osecaju suvisno emotivno.*....*Razume se da je religija utoliko rasprostranjenija ukoliko su veci ostaci primitivizma u coveku i drustvu. Zato se moze verovati da ce u buducosti religija uglavnom isceznuti.*
*Pored toga religija, pruza utehu pred jednim iskonskim osecanjem coveka - pred strahom od smrti - time sto obecava zivot posle smrti, sto coveku stvara iluziju da moze ostvariti nemoguce.*

Dali krajisnici treba da pomru..? da bi ostvarili svoj *san*..jer sto da se muce kad ih na nebu ceka *carstvo nebesko sa sve Krajinom*.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

HRISTOS SE RODI! Empty Re: HRISTOS SE RODI!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu