FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jugoslovenski komunsticki forum

+4
Kurbla
Milan
Kit Karson
pol robson
8 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Sub Okt 18, 2008 9:46 pm

Forum za istinske marksiste-lenjiniste

http://jugokom-forum.forumotion.com/index.htm

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty SVI IMATE PRAVO NA MOJE MISLJENJE

Počalji  Kit Karson Ned Okt 19, 2008 1:40 pm

Lukareli:
"Diskusije koje idu u pravcu propagiranja "ujedinjenja" NKPJ sa revizionistickim grupama nece biti tolerisane i takve poruke ce biti brisane od strane administratora. Takodje, o tome nece biti dozvoljene nikakve rasprave.Svaka poruka tog tipa bice smatrana skretanjem sa teme i takodje ce biti brisana.
Pored toga, s obziirom da je Jugoslovenski komunisticki forum marksisticko-lenjinisticke orijentacije nece biti dozvoljeno bilo kakvo omalovazavanje klasika naucnog socijalizma Marksa,Engelsa,Lenjina i Staljina."
No
Ovo znaci da npr. drug Kurbla nece moci da kaze da je Staljin postepeno likvidirao celi politbiro CK KPSS iz doba Oktobarske revolucije, da je Lenjin eksplicitno napisao da Staljina treba ukloniti sa cela partije...
... a poziv na ujedinjenje komunista izaziva automatski crveni karton.
Sta reci o slobodi...
No
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty To znaci, da isuvise udaljene

Počalji  Milan Ned Okt 19, 2008 2:03 pm

*ideje*, ne mogu da se stalno sudaraju, da moraju da se nekako nivelisu ili napuste *teren*. Jer stalno urusavanje sajta sa kontra stavom ukazuje na neke druge namere. Clanstvo se ne preotima, clanstvo se dovodi...ne aktivno clanstvo je dobrodoslo i jednoj i drugoj kom ideji, medjusobno potiranje, rezultira satirnje..sta je u stvari namera ???
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Ned Okt 19, 2008 7:35 pm

Kit Karson ::Lukareli:
"Diskusije koje idu u pravcu propagiranja "ujedinjenja" NKPJ sa revizionistickim grupama nece biti tolerisane i takve poruke ce biti brisane od strane administratora. Takodje, o tome nece biti dozvoljene nikakve rasprave.Svaka poruka tog tipa bice smatrana skretanjem sa teme i takodje ce biti brisana.
Pored toga, s obziirom da je Jugoslovenski komunisticki forum marksisticko-lenjinisticke orijentacije nece biti dozvoljeno bilo kakvo omalovazavanje klasika naucnog socijalizma Marksa,Engelsa,Lenjina i Staljina."
No
Ovo znaci da npr. drug Kurbla nece moci da kaze da je Staljin postepeno likvidirao celi politbiro CK KPSS iz doba Oktobarske revolucije, da je Lenjin eksplicitno napisao da Staljina treba ukloniti sa cela partije...
... a poziv na ujedinjenje komunista izaziva automatski crveni karton.
Sta reci o slobodi...
No


Postovani,

Nikako bre da se vidimo "oci u oci". Dok si se predstavljao kao Ranko nikad nisi imao vremena za susret a prilikom Anti-NATO mitinga SKOJ ni sekund vremena da se javis prisutnima vec si "samo posmatrao sa druge strane ulice". Kad se predstavljas kao Zarko Popara (to je ime lika iz serije Srecni ljudi) tad si penzioner iz Negotina a ovde kao metalhed Kit Karson. Zanimljivo je da su i Ranko i Karson i Popara i Zarko 44 za ujedinjenje komunista u Srbiji uz "odbacivanje Staljina i Tita" i svi su odreda "simpatizeri NKPJ". Zanimljivo je da svi oni rec Svet nepravilno pisu velikim slovom, kao sto radi jedan ili mozda dva potpredsednika KS. O kakav hrenekovsko-jastrebovski pristup situaciji druze. Tvoja moc ubedjivanja i nadasve neprikosnoveni intelekt i osecaj za humor na nivou djacica prvacica ce ipak jednog dana "trijumfovati" nadas se ti.
Dakle da si dobronameran,kao sto nisi, objasnio bi drugovima da si izvukao nekoliko recenica iz konteksta poruke na Jugoslovenskom komunistickom forumu koja poziva na raspravu o akcionom jedinstvu.Svako ko je procitao originalnu poruku na JKF mogao je da se uveri da su citirane recenice napisane kako se diskusija ne bi rasplinjavala vec isla u konstruktivnom pravcu. Cinjenica je da ti pod nadimkom Zarko 44 nisi konstruktivno diskutovao i da si skretao sa postavljene teme u prazne price o "ujedinjenju" na liniji KS. Takodje, besmisleno je pricati o bilo kakvom "ujedinjenju" posle pokajnickog dolaska delegacije KS u sediste NKPJ pre petnaestak dana kada je nacelno prihvacena ideja NKPJ o akcionoj saradnji. Doduse,tek kada su rukovodioci KS uvideli da narodne mase nece pohrliti u njihove redove zato sto tako hoce Krstevski i Milenkovic i da niotkuda nema dovoljnog broja ljudu za registraciju politicke organizacije po novom zakonu koji donosi srpska burzoazija.
U svakom slucaju,istina je da je na diskusiji o akcionom jedinstvu naglaseno da se moze razgovarati samo o tome kako bi se postigao konkretan cilj a ne razglabati nadugacko i nasiroko o potpuno nevaznim stvarima. Mnogo bi bilo korisnije da nesto konkretno radis druze Karson nego da se bavis "ispravljanjem krivih drina". Na Anti-NATO mitingu nisi bio jer "nisi imao vremena", na Prvomajskom protestu nisi bio jer si pretpostavljam jeo vojnicki pasulj na Jastrepcu a na antifa skupu zato sto te nerviraju globalisti pa ti onda ne smeta okupljanje fasista na ulici.Pa da,zaboravio sam da u Negotinu nema Nacionalnog stroja i naci skinsa ali ni naci metalaca pa nema razloga ni da se uzbudjujes.
Bilo kako bilo, Kurbla nema razloga da konstatuje da je Staljin "postepeno likvidirao ceo Politbiro iz perioda Oktobarske revolucije" jer to nije tacno. Ako pogledamo staru gardu Lenjinovih boljsevika lako cemo zakljuciti da je Sverdlov umro prirodnom smrcu, da je Kirov ubijen od strane reakcije,Trockog je umorio njegov poludeli pristalica a da su Kolontaj, Kalinin i Molotov obavljali vazne duznosti za vreme Staljinovog rukovodjenja Boljsevickom partijom. Prema tome Karsonova konstatacija je besmislena. Takodje, Lenjin nikada nije napisao da Staljina treba ukloniti sa cela partije. Istine radi crveni karton dobija samo ono ujedinjenje komunista koje nije zasnovano na bazi marksizma-lenjinizma a takvo je ono koje zastupaju KS koji fakticki traze prisajedinjenje NKPJ njima (sto je besmislica koju ne treba posebno obrazlagati) a sto bi dovelo do nestanka marksisticko-lenjinisticke opcije u Srbiji.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Lukareli je ipak samo prosecan igrac

Počalji  Kit Karson Pon Okt 20, 2008 12:58 am

Drug Pol Robson je ovde izneo mnogo neistina. Nisam ucestvovao do sada na JKF-u i ne poznajem ni Zarka niti Poparu. Kakav Negotin, koji penzioner? O cemu pricas? Gde sam to napisao svet velikim slovom? Pa i da jesam, to ne znaci da sam nesto lose uradio. Pol Robson se takodje pise velikim pocetnim slovom ali kakve to ima veze sa diskusijom? To je prljav nacin da se diskredituje neko ko iznosi svoje misljenje. Da imam klempave usi i krive noge, pa sta? Inace, ne stidim se svog imena i ne smeta mi sto ga je Robson objavio, ali to samo govori koliko je on zlonameran jer je time mislio da mi je ucinio neku stetu. Druze Robson, mogu i maticni broj da ti kazem ili sta vec, ja nemam sta da krijem. Jasno je na JKF-u napisano da nece biti dozvoljeno omalovazavanje, pre svega Staljina, jer druge niko ne omalovazava. Sta je sa tvojim ubojitim argumentima? Presao si na mere koje nisu bas popularne. Ne znam sto si izgubio zivce? Pa, na ovom forumu je neko rekao da je Tito zlocinac i nije zbog toga iskljucen sa istog. Kakav hrenekovsko-jastrebovski pristup? Pa i oni ti se smeju s obzirom na to kakve sam stavove iznosio o SKJ. Tvoja ironija sa "intelektom i osecajem za humor na nivou djacica prvacica" pokazuje koliko si zlonameran. Zasto druze Robson? Pa bio si mi simpatican, kao panker, sugradjanin slicnih godina... Hteo sam da se upoznamo. Porucio sam ti da mi se javis privatno. Znas moju e-mail adresu, drug B.Kitanovic ima i moj broj u svom imeniku. Sta sam ja tu izbegao? Anti-NATO miting sam posmatrao "sa druge strane ulice" gde je inace bio i drug Branko, ali to smo vec raspravili. Sto se tice druga Kurble, za njegove konstatacije odgovori njemu, a ne meni. Hajde Robsone, prespavaj. Sutra, hladne glave, razmisli malo o svom postupku. Izvini se i tom Zarku. Ja cu prihvatiti izvinjenje, a moze i ono pivo. The treats on me.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Kurbla Pon Okt 20, 2008 1:38 am

Zapravo, istina je da je Staljin likvidirao SVE članove Politbiroa iz doba oktobarske revolucije:

  • Vladimir Illyich Lenin (umro 1924.)
  • Josef Stalin
  • Leon Trotsky (ubijen od agenta NKVD 1940.)
  • Grigory Zinoviev (strijeljan 1936.)
  • Lev Kamenev (strijeljan 1936.)
  • Grigory Sokolnikov (ubijen u zatvoru 1939.)
  • Andrey Bubnov (umro u zatvoru 1940.)
Naravno, bilo je "starih boljševika" koji su preživjeli - što niža funkcija to veća vjerojatnost da će preživjeti, ali istina je da su SVI članovi politbiroa partije iz oktobarske revolucije i 80% članova CK iz tog perioda likvidirani.

Što se Lenjinovog testamenta tiče, tamo piše:
"Stalin is too rude and this defect, although quite tolerable in our midst and in dealing among us Communists, becomes intolerable in a Secretary-General. That is why I suggest that the comrades think about a way of removing Stalin from that post and appointing another man in his stead who in all other respects differs from ]Comrade [bStalin[/b] in having only one advantage, namely, that of being more tolerant, more loyal, more polite and more considerate to the comrades... "
Staljinisti (ali samo oni) negiraju autentičnost tog pisma. Po mom mišljenju, pismo je autentično - ali ne baš tako važno. Sudbina SSSR ne bi trebala ovisiti o mišljenju bolesnog vođe o svom nasljedniku. Ubojstva su puno gori problem.

Kurbla

Broj poruka : 83
Datum upisa : 21.09.2008

http://drugkurbla.blog.hr

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Pon Okt 20, 2008 2:01 am

Kit Karson ::Drug Pol Robson je ovde izneo mnogo neistina. Nisam ucestvovao do sada na JKF-u i ne poznajem ni Zarka niti Poparu. Kakav Negotin, koji penzioner? O cemu pricas? Gde sam to napisao svet velikim slovom? Pa i da jesam, to ne znaci da sam nesto lose uradio. Pol Robson se takodje pise velikim pocetnim slovom ali kakve to ima veze sa diskusijom? To je prljav nacin da se diskredituje neko ko iznosi svoje misljenje. Da imam klempave usi i krive noge, pa sta? Inace, ne stidim se svog imena i ne smeta mi sto ga je Robson objavio, ali to samo govori koliko je on zlonameran jer je time mislio da mi je ucinio neku stetu. Druze Robson, mogu i maticni broj da ti kazem ili sta vec, ja nemam sta da krijem. Jasno je na JKF-u napisano da nece biti dozvoljeno omalovazavanje, pre svega Staljina, jer druge niko ne omalovazava. Sta je sa tvojim ubojitim argumentima? Presao si na mere koje nisu bas popularne. Ne znam sto si izgubio zivce? Pa, na ovom forumu je neko rekao da je Tito zlocinac i nije zbog toga iskljucen sa istog. Kakav hrenekovsko-jastrebovski pristup? Pa i oni ti se smeju s obzirom na to kakve sam stavove iznosio o SKJ. Tvoja ironija sa "intelektom i osecajem za humor na nivou djacica prvacica" pokazuje koliko si zlonameran. Zasto druze Robson? Pa bio si mi simpatican, kao panker, sugradjanin slicnih godina... Hteo sam da se upoznamo. Porucio sam ti da mi se javis privatno. Znas moju e-mail adresu, drug B.Kitanovic ima i moj broj u svom imeniku. Sta sam ja tu izbegao? Anti-NATO miting sam posmatrao "sa druge strane ulice" gde je inace bio i drug Branko, ali to smo vec raspravili. Sto se tice druga Kurble, za njegove konstatacije odgovori njemu, a ne meni. Hajde Robsone, prespavaj. Sutra, hladne glave, razmisli malo o svom postupku. Izvini se i tom Zarku. Ja cu prihvatiti izvinjenje, a moze i ono pivo. The treats on me.

Na imejl NKPJ se javlja izvesni Zarko Popara (to je naravno izmisljeno ime "pozajmljeno" iz serije Srecni ljudi ) koji tvrdi da je penzioner iz Negotina. Pre njega se na imejl NKPJ javljao izvesni Ranko, a takodje smatram da je i to ime lazno(tako da nikom nisam naneo stetu iznoseci ga kako to kaze Kit Karson).Ovde postuje Kit Karson. Interesantno je da sva "trojica" iznose iste stavove. Sva "trojica" se predstavljaju kao simpatizeri NKPJ a zalazu se sa "ujedinjenje komunista uz nespominjanje Tita i Staljina vec samo Lenjina. Sada smo od Karsona saznali da je on Ranko.Medjutim, Ranko nece da prizna da je Zarko.Ja smatram da jeste jer "obojica" rec svet pisu pogresno sa velikim s i obojica zastupaju identicne stavove.Na kraju,sva trojica su "dobronamerni kriticari i simpatizeri NKPJ". Secam se da dvojica potpredsednika KS takodje rec svet pogresno pisu velikim slovom i imaju veoma slican stil razmisljanja kao Karson i Popara. Podpredsednik KS koji se predstavlja ovde kao Hrenek se vec lazno predstavljao na forumu web magazina Komunisti.Predstavljao se da zivi u Beogradu kao "gastabajter koji je 90-tih morao da ode u Hrvatsku trbuhom za kruhom da bi se kasnije vratio doma". Na kraju se pokazalo da je to u stvari potpredsednik KS koji se posle ne trudeci se da obrazlozi zasto je lagao o svom identitetu pojavio ovde ne krijuci ko je i objasnjavajuci kako ima "poznatu verenicu". Drugi potpredsednik KS koji se predstavlja kao Jastreb,takodje je sa imejla tadasnjih JK kontaktirao SKOJ psujuci i vredjajuci zamenika prvog sekretara SKOJ.Karson nikada nije hteo da kritikuje Hreneka i Jastreba.Cuo je Hrenekove grube optuzbe na racun druga Branka Kitanovica "koji ima zapisan njegov broj" ali nije reagovao ni jednom recju drugarske kritike prema Hreneku.Mogao je da procita razne budalastine koje je napisao Jastreb ali ni na to nikad nije reagovao.Nijednom recju nije kritikovao neodgovorno ponasanje grupa danas okupljenih u KS koje su zbog svog krutog i nepromislejnig stava odbile koaliciju sa NKPJ na izborima i organizovanje zajednickih manifestacija. Mozda sam paranoican druze Karson ali kada se uzme u obzir da te nikad nisam video a da pises iste stvari kao Hrenek i Jasteb a s obzirom da su se njih dvojica vec lazno predstavljali onda tvoj angazman koji se sastoji u stalnom ponavljanju da NKPJ treba da pristupi KS bez ijednog argumenta zasto to treba uraditi kada ne postoji zajednicka ideoloska platforma,mora da mi bude bar malo sumnjiv. Doduse stil ti je mnogo vise jastrebovski nego hrenekovski.Mislim da u tom grmu lezi zec. Nikada nisi obrazlozio zasto nisi prisao skojevcima za vreme anti-NATO mitinga i izrekao im svoje sugestije nego si cekao da prodje nekoliko dana pa si napisao imejl. Sve je to veoma cudno.Sto se tice Kurble ti si ga prvi spomenuo.Nemoj da si zaboravan i da se "pravis Tosa".To je Jastrebov stil a pobogu ti nisi on Basketball
Postoji samo jedan nacin da se uverimo ko je u pravu.Znas gde su prostorije NKPJ,najavi svoj dolazak,zakazi sastanak sa predstavnicima SKOJ.Kada se upoznamo i utvrdimo da ti nisi Zarko ili Jastreb onda cu ti se ja izvinuti i licno i javno na forumu. Pice ce da bude na mene takodje.Dakle,tvoj potez...

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Pon Okt 20, 2008 2:34 am

Kurbla ::Zapravo, istina je da je Staljin likvidirao SVE članove Politbiroa iz doba oktobarske revolucije:

  • Vladimir Illyich Lenin (umro 1924.)
  • Josef Stalin
  • Leon Trotsky (ubijen od agenta NKVD 1940.)
  • Grigory Zinoviev (strijeljan 1936.)
  • Lev Kamenev (strijeljan 1936.)
  • Grigory Sokolnikov (ubijen u zatvoru 1939.)
  • Andrey Bubnov (umro u zatvoru 1940.)
Naravno, bilo je "starih boljševika" koji su preživjeli - što niža funkcija to veća vjerojatnost da će preživjeti, ali istina je da su SVI članovi politbiroa partije iz oktobarske revolucije i 80% članova CK iz tog perioda likvidirani.

Što se Lenjinovog testamenta tiče, tamo piše:
"Stalin is too rude and this defect, although quite tolerable in our midst and in dealing among us Communists, becomes intolerable in a Secretary-General. That is why I suggest that the comrades think about a way of removing Stalin from that post and appointing another man in his stead who in all other respects differs from ]Comrade [bStalin[/b] in having only one advantage, namely, that of being more tolerant, more loyal, more polite and more considerate to the comrades... "
Staljinisti (ali samo oni) negiraju autentičnost tog pisma. Po mom mišljenju, pismo je autentično - ali ne baš tako važno. Sudbina SSSR ne bi trebala ovisiti o mišljenju bolesnog vođe o svom nasljedniku. Ubojstva su puno gori problem.

Zapravo nije tacno da je Staljin likvidirao sve clanove Politbiroa iz perioda Oktobarske revolucije jer kada je ona izbila,7.novembra Politbiro je bio raspusten a radom Partije je rukovodio Centralni komitet u kome su,izmedju ostalih, bili Dzerzinski,Sverdlov,Kolontaj,Stasova,Trocki i Lenjin. Nikog od njih Staljin nije likvidirao kao sto je poznato iz istorije.
Ako se tome pridoda da je,jos za Lenjinovog zivota,u Politbiro 25.marta 1919. izabran Kalinjin a 16.marta 1921.godine i Molotov, a obojica su bili bliski Staljinovi saradnici,jasno je da su price o smaknucu svih clanova Politbiroa iz perioda dolaska boljsevika na vlast netacne.Tacno je, da je dosta rukovodilaca Boljsevicke partije sa vremenom izdalo revoluciju.Od svih njih najpoznatiji su Kamenjev,Zinovjev i Buharin. Sva trojica su sa trockistima kovali zaveru za svrgavanje legalno postavljenog rukovodstva KPSS. To je po tada vazecim zakonima SSSR bio cin veleizdaje.Sokoljnikov je ubijen u sukobu sa drugim zatvorenicima a Bubnov je umro u zatvoru tokom odsluzenja kazne. Trockog je ubio njegov poludeli pristalica i nigde ne postoji dokaz da je on bio agent NKVD. Dakle streljana su tri bivsa visoka funkcionera Partije Kamenjev,Zinovjev i Buharin po odluci najvisih sudskih organa SSSR a ne na osnovu nekakve Staljinove odluke. Dakle nikakvih ubistava nije bilo. Sreca Staljinova sto je odluku o likvidaciji carske porodice potpisao Trocki inace bi ga trockisti optuzili i za to.
Sto se tice Lenjinovog pisma,prevod na engleski koji je postavio Kurbla je trockisticki falsifikat. U pismu je Lenjin kritikovao sve tadasnje clanove Politbiroa ali taj tekst nikako nije bio njegov "testament". Kritikujuci sve redom Staljina je Lenjin okaratkerisao kao "suvise prekog" ali je jasno naglasio da jedino njega smatra marksistom od svih stalnih clanova Politbiroa. Taj deo trockisti u svojim pisanijama uvek izostave pokusavajuci da sakriju istinu sta je zaista Lenjin mislio o Trockom.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Kurbla Pon Okt 20, 2008 7:30 am

Zapravo nije tacno da je Staljin likvidirao sve clanove Politbiroa iz perioda Oktobarske revolucije jer kada je ona izbila,7.novembra Politbiro je bio raspusten
To nije suština problema. Suština je u tome da je Staljin likvidirao 100% članova tog Politbiroa.
a radom Partije je rukovodio Centralni komitet u kome su,izmedju ostalih, bili Dzerzinski,Sverdlov,Kolontaj,Stasova,Trocki i Lenjin. Nikog od njih Staljin nije likvidirao kao sto je poznato iz istorije.
Evo tko su točno bili i kako su završili članovi CK tijekom revolucije:

Umrli prije ili ubrzo nakon Staljinovog dolaska na vlast:
Stepan Georgievich Shahumian (likvidiran od bijelih 1918)
Moisei Uritsky (razišao se sa Lenjinom oko mira sa Njemačkom, ubijen od bijelih 1918)
Jakob Sverdlov (umro 1918, spanjolska gripa)
Fyodor Andreyevich Sergeyev (umro 1921, sumnjiva prometna nesreća)
Viktor Nogin (umro 1924 tokom operacije želuca)
Vladimir Ilyich Lenin (umro 1924, možd. udar)
Felix Dzerzinsky (umro 1926, srčani udar)


Likvidirani (strijeljani, ubijeni, umrli u zatvoru) u čistkama:
+ Jan Karlovich Berzin (uhapšen i ugušen žicom 1935)
+ Lev Kamenev (strijeljan 1936)
+ Grigory Zinoviev (strijeljan 1936)
+ Ivan Smilga (ubijen 1937)
+ Vladimir Pavlovich Milyutin (umro u zatvoru 1938)
+ Nikolai Ivanovich Bukharin (strijeljan 1938)
+ Alexei Ivanovich Rykov (strijeljan 1938)
+ Nikolai Krestinsky (ubijen 1938 zbog "izdaje")
+ Grigory Yakovlevich Sokolnikov (ubijen u zatvoru 1939)
+ Leon Trotsky (ubijen 1940 u egzilu)
+ Andrey Bubnov (umro u zatvoru 1940)


Preživjeli velike čistke:
* Mikhail Kalinin (umro 1946)
* Allexandra Kolontai (umrla 1952)
* Matvei Muranov (umro 1959)


Staljin:
Staljin

Likvidirano 75% članova CK iz doba revolucije.

Ako se tome pridoda da je,jos za Lenjinovog zivota,u Politbiro 25.marta 1919. izabran Kalinjin a 16.marta 1921.godine i Molotov, a obojica su bili bliski Staljinovi saradnici,jasno je da su price o smaknucu svih clanova Politbiroa iz perioda dolaska boljsevika na vlast netacne.
Već sam pokazao da je 100% članova Prvog politbiroa likvidirano. Evo kako je to izgledalo sa nekim od slijedećih politbiroa - slično jer su isti ljudi bili vodeći ljudi u partiji.

Politbiro 1918: Politbiro 1922:
Lenjin
Staljin
Lev Kamenev (ubijen 1936),
Nikolai Krestinsky (ubijen 1938)
Leon Trotsky (ubijen 1940)



Kandidati:

Nikolai Bukharin, (ubijen 1938)
Grigory Zinoviev (ubijen 1936)
Mikhail Kalinin (prezivio)


Likvidirano 100% članova;

ako računamo kandidate 85%....
Lenin
Stalin
Grigory Zinoviev (ubijen 1936)
Lev Kamenev (ubijen 1936)
Alexei Rykov (ubijen 1938)
Mikhail Tomsky (optužen, samoubojstvo 1936)
Leon Trotsky (ubijen 1940)

Kandidati:

Bukharin (ubijen 1938)
Kalinin (prezivio)
Molotov (prezivio)


Likvidirano 100% članova;
ako računamo kandidate 75%....

... po odluci najvisih sudskih organa SSSR a ne na osnovu nekakve Staljinove odluke. Dakle nikakvih ubistava nije bilo.
To bi bilo istina kad bi sudac imao pravo na svoje mišljenje, nezavisno od političke volje - ali u SSSR ni konobar, pa čak ni znanstvenik nisu mogli imati stavove suprotne od političkih. Ako si mislio drugačije - ode glava.
Sreca Staljinova sto je odluku o likvidaciji carske porodice potpisao Trocki inace bi ga trockisti optuzili i za to.
Naredbu je formalno izdao Sverdlov, a Trocki tvrdi da je odluku doista donio Lenjin. To mi se čini vjerojatnim, jer je odluka prevažna da bi je sam Sverdlov donio. Trocki je odobravao likvidaciju carske porodice, jer se time stvara svojevrsno "bratstvo u zločinu." Nije koristio baš taj termin, ali to je suština. Ja to smatram zločinom. Osobno, smatram da osim ličnog animoziteta Staljina i Trockog ima vrlo malo razlike među njima.


Poslednji put izmenio Kurbla dana Pon Okt 20, 2008 12:31 pm, izmenio ukupno 2 puta

Kurbla

Broj poruka : 83
Datum upisa : 21.09.2008

http://drugkurbla.blog.hr

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty A zasto bi to bio zlocin... ?

Počalji  Milan Pon Okt 20, 2008 11:23 am

..revolucija je revolucija...ali nikako da iz *spiska* izvadite nase komuniste, kazu leze i danas pod zidinama Kremlja..ako je to uopste bitno za danansnju situaciju...sve jedno da li je Trocki,Staljin, lenjin doneo *odluku*...bitno je da mi donesemo neku odluku...! Da prestanemo da trazimo razloge za neujedinjenje, nego da nadjemo razlog ZAujedinjenje !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Staljin?

Počalji  pedjaza Pon Okt 20, 2008 2:45 pm

Ma ovi iz NKPJ ce jos da nas ubede da je Staljin bio jako human covek, ali znamo da nije. Ubijao je i proganjao svakog ko je bio protiv njega. Svi znamo za masovne likvidacije i progonstva u Sibir, koja su vrsena u vreme dok je Staljin bio na vlsti u SSSR-u.
Bio covek mocan, nije strahovao ni od koga i mogao je da radi bukvalno sta hoce i da nikome za to ne odgovara. Mozda bi se i neki drugi ponasali slicno ili cak gore, ali nemaju mogucnosti. On je imao i to je iskoristio.
Medjutim, to je bilo pre mnogo decenija i bespredmetno je baviti se time. Staljin je umro pre 55 godina i o njemu vise ne treba raspravljati, vec se okrenuti buducnosti.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Naravno, nemozemo druga Staljina svrstati u lose...

Počalji  Milan Pon Okt 20, 2008 3:57 pm

...mnogo toga je dobro priustio celoj zemljinoj kugli...obracun sa nemackim fasizmom, namerno Nemackim da se i dan danas fasisti ne sakrivaju iza Hitlera. Tacno je...Jugoslavija potrazuje iko 37 ubijenih komunista, prekaljenih boraca i ucesnika velikog oktobra....stoga molim postovanje !!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Kit Karson Pon Okt 20, 2008 5:58 pm

pol robson ::
Kit Karson ::Drug Pol Robson je ovde izneo mnogo neistina. Nisam ucestvovao do sada na JKF-u i ne poznajem ni Zarka niti Poparu. Kakav Negotin, koji penzioner? O cemu pricas? Gde sam to napisao svet velikim slovom? Pa i da jesam, to ne znaci da sam nesto lose uradio. Pol Robson se takodje pise velikim pocetnim slovom ali kakve to ima veze sa diskusijom? To je prljav nacin da se diskredituje neko ko iznosi svoje misljenje. Da imam klempave usi i krive noge, pa sta? Inace, ne stidim se svog imena i ne smeta mi sto ga je Robson objavio, ali to samo govori koliko je on zlonameran jer je time mislio da mi je ucinio neku stetu. Druze Robson, mogu i maticni broj da ti kazem ili sta vec, ja nemam sta da krijem. Jasno je na JKF-u napisano da nece biti dozvoljeno omalovazavanje, pre svega Staljina, jer druge niko ne omalovazava. Sta je sa tvojim ubojitim argumentima? Presao si na mere koje nisu bas popularne. Ne znam sto si izgubio zivce? Pa, na ovom forumu je neko rekao da je Tito zlocinac i nije zbog toga iskljucen sa istog. Kakav hrenekovsko-jastrebovski pristup? Pa i oni ti se smeju s obzirom na to kakve sam stavove iznosio o SKJ. Tvoja ironija sa "intelektom i osecajem za humor na nivou djacica prvacica" pokazuje koliko si zlonameran. Zasto druze Robson? Pa bio si mi simpatican, kao panker, sugradjanin slicnih godina... Hteo sam da se upoznamo. Porucio sam ti da mi se javis privatno. Znas moju e-mail adresu, drug B.Kitanovic ima i moj broj u svom imeniku. Sta sam ja tu izbegao? Anti-NATO miting sam posmatrao "sa druge strane ulice" gde je inace bio i drug Branko, ali to smo vec raspravili. Sto se tice druga Kurble, za njegove konstatacije odgovori njemu, a ne meni. Hajde Robsone, prespavaj. Sutra, hladne glave, razmisli malo o svom postupku. Izvini se i tom Zarku. Ja cu prihvatiti izvinjenje, a moze i ono pivo. The treats on me.

Na imejl NKPJ se javlja izvesni Zarko Popara (to je naravno izmisljeno ime "pozajmljeno" iz serije Srecni ljudi )
PA, AKO SI HTEO DA ME ZASMEJES, USPEO SI. GDE BAS NADJE POPARU?!
koji tvrdi da je penzioner iz Negotina. Pre njega se na imejl NKPJ javljao izvesni Ranko, a takodje smatram da je i to ime lazno(tako da nikom nisam naneo stetu iznoseci ga kako to kaze Kit Karson).Ovde postuje Kit Karson.
DA DRUZE, RANKO JE MOJE PRAVO IME. AKO SE BUDEMO VIDELI POKAZACU TI LICNU KARTU.
Interesantno je da sva "trojica" iznose iste stavove. Sva "trojica" se predstavljaju kao simpatizeri NKPJ a zalazu se sa "ujedinjenje komunista uz nespominjanje Tita i Staljina vec samo Lenjina. Sada smo od Karsona saznali da je on Ranko.
DRAGO MI JE DA IMA LJUDI KOJI MISLE KAO JA. IPAK, POSLE SVEGA, SHVATAM DA JE TRENUTNO MOGUCE SAMO AKCIONO JEDINSTVO. BOLJE ISTA NEGO NISTA.
Medjutim, Ranko nece da prizna da je Zarko.
HA HA! STA DA KAZEM, BUDALASTINA!
Ja smatram da jeste jer "obojica" rec svet pisu pogresno sa velikim s
OPET PONAVLJAS NEISTINE.
i obojica zastupaju identicne stavove.Na kraju,sva trojica su "dobronamerni kriticari i simpatizeri NKPJ". Secam se da dvojica potpredsednika KS takodje rec svet pogresno pisu velikim slovom i imaju veoma slican stil razmisljanja kao Karson i Popara. Podpredsednik KS koji se predstavlja ovde kao Hrenek se vec lazno predstavljao na forumu web magazina Komunisti.Predstavljao se da zivi u Beogradu kao "gastabajter koji je 90-tih morao da ode u Hrvatsku trbuhom za kruhom da bi se kasnije vratio doma". Na kraju se pokazalo da je to u stvari potpredsednik KS koji se posle ne trudeci se da obrazlozi zasto je lagao o svom identitetu pojavio ovde ne krijuci ko je i objasnjavajuci kako ima "poznatu verenicu". Drugi potpredsednik KS koji se predstavlja kao Jastreb,takodje je sa imejla tadasnjih JK kontaktirao SKOJ psujuci i vredjajuci zamenika prvog sekretara SKOJ.Karson nikada nije hteo da kritikuje Hreneka i Jastreba.Cuo je Hrenekove grube optuzbe na racun druga Branka Kitanovica "koji ima zapisan njegov broj" ali nije reagovao ni jednom recju drugarske kritike prema Hreneku.Mogao je da procita razne budalastine koje je napisao Jastreb ali ni na to nikad nije reagovao.
U VREME VREDJANJA KITANOVICA NISAM NI BIO REGISTROVAN, A POSLE TOGA MISLIM DA SE JASTREB NIJE NI JAVLJAO VISE. HRENEKA SAM KRITIKOVAO, POZIVAO GA DA ODBACI SAMOUPRAVLJANJE. GDE SMO SE TO SLAGALI? CAK MU NE DRZIM STRANU NI OKO ONIH 500 EVRA KOJE TREBA DA PRIMA OD NEKOG FINANSIJERA.
Nijednom recju nije kritikovao neodgovorno ponasanje grupa danas okupljenih u KS koje su zbog svog krutog i nepromislejnig stava odbile koaliciju sa NKPJ na izborima i organizovanje zajednickih manifestacija. Mozda sam paranoican druze Karson
MOZDA
ali kada se uzme u obzir da te nikad nisam video a da pises iste stvari kao Hrenek i Jasteb a s obzirom da su se njih dvojica vec lazno predstavljali onda tvoj angazman koji se sastoji u stalnom ponavljanju da NKPJ treba da pristupi KS
DA, NA BAZI MARKSIZMA-LENJINIZMA. POZIVAO SAM IH DA SE ODREKNU TITOIZMA.
bez ijednog argumenta zasto to treba uraditi kada ne postoji zajednicka ideoloska platforma,mora da mi bude bar malo sumnjiv. Doduse stil ti je mnogo vise jastrebovski nego hrenekovski.Mislim da u tom grmu lezi zec. Nikada nisi obrazlozio zasto nisi prisao skojevcima za vreme anti-NATO mitinga i izrekao im svoje sugestije nego si cekao da prodje nekoliko dana pa si napisao imejl. Sve je to veoma cudno.
NISTA TU NIJE CUDNO.
Sto se tice Kurble ti si ga prvi spomenuo.Nemoj da si zaboravan i da se "pravis Tosa".To je Jastrebov stil a pobogu ti nisi on Basketball
ALI JESAM PENZIONER IZ NEGOTINA HA HA HA!
Postoji samo jedan nacin da se uverimo ko je u pravu.Znas gde su prostorije NKPJ,najavi svoj dolazak,zakazi sastanak sa predstavnicima SKOJ.Kada se upoznamo i utvrdimo da ti nisi Zarko ili Jastreb onda cu ti se ja izvinuti i licno i javno na forumu. Pice ce da bude na mene takodje.Dakle,tvoj potez...
NE KAZE SE IZVINUTI VEC IZVINITI. OVO KAZEM SAMO TEBI JER JE TO TVOJ IZBOR. INACE, TO NIKOM DRUGOM NE BIH PREBACIO JER SE JA NE SPRDAM SA LJUDIMA.
Druze Robson, ako zelis da budes u zabludi, ja ti tu ne mogu pomoci. Ne znam sta je razlog za tvoju paranoju. Treba da znas samo da ja ne lazem i sve sto kazem je istina. Dakle, ime mi je Ranko. Rodjen sam 1970 g. ozenjen sam i imam dvoje dece. To si vec znao. Ne poznajem Zarka, Poparu... Mozda si ti veliki mudrac ali si MALI COVEK.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Pon Okt 20, 2008 9:32 pm

Kurbla ::
Zapravo nije tacno da je Staljin likvidirao sve clanove Politbiroa iz perioda Oktobarske revolucije jer kada je ona izbila,7.novembra Politbiro je bio raspusten
To nije suština problema. Suština je u tome da je Staljin likvidirao 100% članova tog Politbiroa.
a radom Partije je rukovodio Centralni komitet u kome su,izmedju ostalih, bili Dzerzinski,Sverdlov,Kolontaj,Stasova,Trocki i Lenjin. Nikog od njih Staljin nije likvidirao kao sto je poznato iz istorije.
Evo tko su točno bili i kako su završili članovi CK tijekom revolucije:

Umrli prije ili ubrzo nakon Staljinovog dolaska na vlast:
Stepan Georgievich Shahumian (likvidiran od bijelih 1918)
Moisei Uritsky (razišao se sa Lenjinom oko mira sa Njemačkom, ubijen od bijelih 1918)
Jakob Sverdlov (umro 1918, spanjolska gripa)
Fyodor Andreyevich Sergeyev (umro 1921, sumnjiva prometna nesreća)
Viktor Nogin (umro 1924 tokom operacije želuca)
Vladimir Ilyich Lenin (umro 1924, možd. udar)
Felix Dzerzinsky (umro 1926, srčani udar)


Likvidirani (strijeljani, ubijeni, umrli u zatvoru) u čistkama:
+ Jan Karlovich Berzin (uhapšen i ugušen žicom 1935)
+ Lev Kamenev (strijeljan 1936)
+ Grigory Zinoviev (strijeljan 1936)
+ Ivan Smilga (ubijen 1937)
+ Vladimir Pavlovich Milyutin (umro u zatvoru 1938)
+ Nikolai Ivanovich Bukharin (strijeljan 1938)
+ Alexei Ivanovich Rykov (strijeljan 1938)
+ Nikolai Krestinsky (ubijen 1938 zbog "izdaje")
+ Grigory Yakovlevich Sokolnikov (ubijen u zatvoru 1939)
+ Leon Trotsky (ubijen 1940 u egzilu)
+ Andrey Bubnov (umro u zatvoru 1940)


Preživjeli velike čistke:
* Mikhail Kalinin (umro 1946)
* Allexandra Kolontai (umrla 1952)
* Matvei Muranov (umro 1959)


Staljin:
Staljin

Likvidirano 75% članova CK iz doba revolucije.

Ako se tome pridoda da je,jos za Lenjinovog zivota,u Politbiro 25.marta 1919. izabran Kalinjin a 16.marta 1921.godine i Molotov, a obojica su bili bliski Staljinovi saradnici,jasno je da su price o smaknucu svih clanova Politbiroa iz perioda dolaska boljsevika na vlast netacne.
Već sam pokazao da je 100% članova Prvog politbiroa likvidirano. Evo kako je to izgledalo sa nekim od slijedećih politbiroa - slično jer su isti ljudi bili vodeći ljudi u partiji.


Politbiro 1918: Politbiro 1922:
Lenjin
Staljin
Lev Kamenev (ubijen 1936),
Nikolai Krestinsky (ubijen 1938)
Leon Trotsky (ubijen 1940)



Kandidati:

Nikolai Bukharin, (ubijen 1938)
Grigory Zinoviev (ubijen 1936)
Mikhail Kalinin (prezivio)


Likvidirano 100% članova;

ako računamo kandidate 85%....
Lenin
Stalin
Grigory Zinoviev (ubijen 1936) Zinoviev,Kamenev,Rykov,Bukharin.
Lev Kamenev (ubijen 1936)
Alexei Rykov (ubijen 1938)
Mikhail Tomsky (optužen, samoubojstvo 1936)
Leon Trotsky (ubijen 1940)

Kandidati:

Bukharin (ubijen 1938)
Kalinin (prezivio)
Molotov (prezivio)


Likvidirano 100% članova;
ako računamo kandidate 75%....

... po odluci najvisih sudskih organa SSSR a ne na osnovu nekakve Staljinove odluke. Dakle nikakvih ubistava nije bilo.
To bi bilo istina kad bi sudac imao pravo na svoje mišljenje, nezavisno od političke volje - ali u SSSR ni konobar, pa čak ni znanstvenik nisu mogli imati stavove suprotne od političkih. Ako si mislio drugačije - ode glava.
Sreca Staljinova sto je odluku o likvidaciji carske porodice potpisao Trocki inace bi ga trockisti optuzili i za to.
Naredbu je formalno izdao Sverdlov, a Trocki tvrdi da je odluku doista donio Lenjin. To mi se čini vjerojatnim, jer je odluka prevažna da bi je sam Sverdlov donio. Trocki je odobravao likvidaciju carske porodice, jer se time stvara svojevrsno "bratstvo u zločinu." Nije koristio baš taj termin, ali to je suština. Ja to smatram zločinom. Osobno, smatram da osim ličnog animoziteta Staljina i Trockog ima vrlo malo razlike među njima.

Druze Kurbla,

Nemoj da se pravis blesav i da primenjujes zamenu teza.
Dakle,Staljin nikako nije mogao da likvidira 100 odsto clanova Politbiroa izabranog 23.oktobra 1917. jer je kao sto je svima poznato Lenjin umro prirodnom smrcu.Trockog je ubio njegov poludeli pristalica.Pozivam te da izneses bar jedan dokaz da je ubica Trockog bio agent NKVD.Bubnov je umro u zatvoru a Sokoljnikov je stradao u obracunu robijasa.Streljani su kao drzavni neprijatelji,sto je dokazano na sudu. Dakle,od 6 clanova Politibiroa bez Staljina,streljana su samo njih dvojica sto nikako ne moze da bude 100 odsto.
U doba izbijanja Oktobarske revolucije CK RKP(b) imao je ukupno 25 clanova bez Staljina.To su bili:Central Committee members (August 1917 to 5 March 1918, between the 6th and 7th congresses): Artyom (Sergeyev), Berzin, Bubnov, Bukharin, Dzerzhinsky, Zinoviev, Kamenev, Kollontay, Krestinsky, Lenin, Milyutin, Muranov, Smilga, Sokolnikov, Stalin, Trotsky, Uritsky and Shaumyan. Candidate members: Dzhaparidze, Ioffe, Kiselyov, Lomov (Oppokov), Preobrazhensky, Skrypnik, Stasova, and Yakovleva.
Streljani su zbog ucesca u zaveri Berzin,Kamenev,Zinovev,Smilga,Milyutin,Bukharin,Rykov i Krestinsky.Dakle,njih osmorica.Moje poznavanje matematike kaze da 8 nikako ne moze biti 75 odsto od 25.
Da vidimo sada Politbiro izabran 25.marta 1919. Streljani zbog zavere:Kamenev,Krestinsky, Bukharin,Zinoviev.Njih cetvorica.Politbiro u to vreme bez Staljina ima sedam clanova:Kamenev, Nikolai Krestinsky, Lenin, Stalin, and Trotsky elected full members; Nikolai Bukharin, Zinoviev, and Mikhail Kalinin elected candidate members.Dakle, cetvorica od sedmorice ne mogu da budu ni 100 odsto ni 85 odsto od ukupnog broja clanova Politbiroa. Ako se uzme u obzir da je od jula do septembra 1919. Yelena Stasova bila pridruzeni ali punopravni clan Politbiroa,broj clanova tog tela koji nisu streljani se penje na cetvoro od ukupno osmoro clanova Politbiroa.To,po svemu sudeci daje cifru od 50 odsto streljanih a ne ni 100 odsto ni 85 odsto.
Sto se tice Politbiroa od 16,marta 1921. koju navodi postovani Kurbla, u njegovom sastavu je bez Staljina bilo ukupno sedam clanova:Zinoviev, Kamenev, Lenin, Stalin, and Trotsky elected full members; Bukharin, Kalinin, and Vyacheslav Molotov elected candidate members.Steljani su:Zinoviev,Kamenev,Rykov,Bukharin. Dakle,njih cetvorica od osmorice clanova Politbiroa bez Staljina. To nikao ne moze biti ni 100 odsto ni 75 odsto vec 50 odsto clanova Politbiroa bez Staljina naravno.
Na prizemne tvrdnje da ni konobar ni naucnik u SSSR nisu imali pravo na misllenje kao ni na budalastinu da sudovi i zakoni u SSSR nisu bili u sluzbi naroda ne zelim da odgovaram jer je ocigledno da je Kurbla te lazi pozajmio iz najcrnje kapitalisticke antikomunisticke propagande u koju ne bi poverovao nijedan dobronameran covek.Kurbla nema nijedan dokaz da su streljani pogresno osudjeni a izveden je ogroman broj dokaza o njihovom ucescu u zaveri za svrgavanje sovjetskog socijalistickog sistema.
Sto se tice likvidacije carske porodice,odluku o likvidaciji je potpisao Trocki.Svakako da to nije bilo bez Lenjinovog znanja.Marksisticko-lenjinisticka ideologija smatra da je odluka o likvidaciji carske porodice ispravna jer je realizovana u trebnutku kada su se bele snage priblizavale mestu njihovog zarobljenistva i postojala je mogucnost da budu oslobodjeni sto bi ugrozilo postojanje mlade Sovjetske Republike.Takodje,krivicu za njihovu smrt iskljcivo snose vlasti Velike Britanije koje su odbile da im dozvole azil u toj zemlji.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Pon Okt 20, 2008 9:33 pm

pedjaza ::Ma ovi iz NKPJ ce jos da nas ubede da je Staljin bio jako human covek, ali znamo da nije. Ubijao je i proganjao svakog ko je bio protiv njega. Svi znamo za masovne likvidacije i progonstva u Sibir, koja su vrsena u vreme dok je Staljin bio na vlsti u SSSR-u.
Bio covek mocan, nije strahovao ni od koga i mogao je da radi bukvalno sta hoce i da nikome za to ne odgovara. Mozda bi se i neki drugi ponasali slicno ili cak gore, ali nemaju mogucnosti. On je imao i to je iskoristio.
Medjutim, to je bilo pre mnogo decenija i bespredmetno je baviti se time. Staljin je umro pre 55 godina i o njemu vise ne treba raspravljati, vec se okrenuti buducnosti.

Samo treba dodati da je za razliku od tebe nasao zenu u realnom zivotu i nije promenio 324 partije kao ti.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Pon Okt 20, 2008 9:40 pm

Kit Karson ::
pol robson ::
Kit Karson ::Drug Pol Robson je ovde izneo mnogo neistina. Nisam ucestvovao do sada na JKF-u i ne poznajem ni Zarka niti Poparu. Kakav Negotin, koji penzioner? O cemu pricas? Gde sam to napisao svet velikim slovom? Pa i da jesam, to ne znaci da sam nesto lose uradio. Pol Robson se takodje pise velikim pocetnim slovom ali kakve to ima veze sa diskusijom? To je prljav nacin da se diskredituje neko ko iznosi svoje misljenje. Da imam klempave usi i krive noge, pa sta? Inace, ne stidim se svog imena i ne smeta mi sto ga je Robson objavio, ali to samo govori koliko je on zlonameran jer je time mislio da mi je ucinio neku stetu. Druze Robson, mogu i maticni broj da ti kazem ili sta vec, ja nemam sta da krijem. Jasno je na JKF-u napisano da nece biti dozvoljeno omalovazavanje, pre svega Staljina, jer druge niko ne omalovazava. Sta je sa tvojim ubojitim argumentima? Presao si na mere koje nisu bas popularne. Ne znam sto si izgubio zivce? Pa, na ovom forumu je neko rekao da je Tito zlocinac i nije zbog toga iskljucen sa istog. Kakav hrenekovsko-jastrebovski pristup? Pa i oni ti se smeju s obzirom na to kakve sam stavove iznosio o SKJ. Tvoja ironija sa "intelektom i osecajem za humor na nivou djacica prvacica" pokazuje koliko si zlonameran. Zasto druze Robson? Pa bio si mi simpatican, kao panker, sugradjanin slicnih godina... Hteo sam da se upoznamo. Porucio sam ti da mi se javis privatno. Znas moju e-mail adresu, drug B.Kitanovic ima i moj broj u svom imeniku. Sta sam ja tu izbegao? Anti-NATO miting sam posmatrao "sa druge strane ulice" gde je inace bio i drug Branko, ali to smo vec raspravili. Sto se tice druga Kurble, za njegove konstatacije odgovori njemu, a ne meni. Hajde Robsone, prespavaj. Sutra, hladne glave, razmisli malo o svom postupku. Izvini se i tom Zarku. Ja cu prihvatiti izvinjenje, a moze i ono pivo. The treats on me.

Na imejl NKPJ se javlja izvesni Zarko Popara (to je naravno izmisljeno ime "pozajmljeno" iz serije Srecni ljudi )
PA, AKO SI HTEO DA ME ZASMEJES, USPEO SI. GDE BAS NADJE POPARU?!
koji tvrdi da je penzioner iz Negotina. Pre njega se na imejl NKPJ javljao izvesni Ranko, a takodje smatram da je i to ime lazno(tako da nikom nisam naneo stetu iznoseci ga kako to kaze Kit Karson).Ovde postuje Kit Karson.
DA DRUZE, RANKO JE MOJE PRAVO IME. AKO SE BUDEMO VIDELI POKAZACU TI LICNU KARTU.
Interesantno je da sva "trojica" iznose iste stavove. Sva "trojica" se predstavljaju kao simpatizeri NKPJ a zalazu se sa "ujedinjenje komunista uz nespominjanje Tita i Staljina vec samo Lenjina. Sada smo od Karsona saznali da je on Ranko.
DRAGO MI JE DA IMA LJUDI KOJI MISLE KAO JA. IPAK, POSLE SVEGA, SHVATAM DA JE TRENUTNO MOGUCE SAMO AKCIONO JEDINSTVO. BOLJE ISTA NEGO NISTA.
Medjutim, Ranko nece da prizna da je Zarko.
HA HA! STA DA KAZEM, BUDALASTINA!
Ja smatram da jeste jer "obojica" rec svet pisu pogresno sa velikim s
OPET PONAVLJAS NEISTINE.
i obojica zastupaju identicne stavove.Na kraju,sva trojica su "dobronamerni kriticari i simpatizeri NKPJ". Secam se da dvojica potpredsednika KS takodje rec svet pogresno pisu velikim slovom i imaju veoma slican stil razmisljanja kao Karson i Popara. Podpredsednik KS koji se predstavlja ovde kao Hrenek se vec lazno predstavljao na forumu web magazina Komunisti.Predstavljao se da zivi u Beogradu kao "gastabajter koji je 90-tih morao da ode u Hrvatsku trbuhom za kruhom da bi se kasnije vratio doma". Na kraju se pokazalo da je to u stvari potpredsednik KS koji se posle ne trudeci se da obrazlozi zasto je lagao o svom identitetu pojavio ovde ne krijuci ko je i objasnjavajuci kako ima "poznatu verenicu". Drugi potpredsednik KS koji se predstavlja kao Jastreb,takodje je sa imejla tadasnjih JK kontaktirao SKOJ psujuci i vredjajuci zamenika prvog sekretara SKOJ.Karson nikada nije hteo da kritikuje Hreneka i Jastreba.Cuo je Hrenekove grube optuzbe na racun druga Branka Kitanovica "koji ima zapisan njegov broj" ali nije reagovao ni jednom recju drugarske kritike prema Hreneku.Mogao je da procita razne budalastine koje je napisao Jastreb ali ni na to nikad nije reagovao.
U VREME VREDJANJA KITANOVICA NISAM NI BIO REGISTROVAN, A POSLE TOGA MISLIM DA SE JASTREB NIJE NI JAVLJAO VISE. HRENEKA SAM KRITIKOVAO, POZIVAO GA DA ODBACI SAMOUPRAVLJANJE. GDE SMO SE TO SLAGALI? CAK MU NE DRZIM STRANU NI OKO ONIH 500 EVRA KOJE TREBA DA PRIMA OD NEKOG FINANSIJERA.
Nijednom recju nije kritikovao neodgovorno ponasanje grupa danas okupljenih u KS koje su zbog svog krutog i nepromislejnig stava odbile koaliciju sa NKPJ na izborima i organizovanje zajednickih manifestacija. Mozda sam paranoican druze Karson
MOZDA
ali kada se uzme u obzir da te nikad nisam video a da pises iste stvari kao Hrenek i Jasteb a s obzirom da su se njih dvojica vec lazno predstavljali onda tvoj angazman koji se sastoji u stalnom ponavljanju da NKPJ treba da pristupi KS
DA, NA BAZI MARKSIZMA-LENJINIZMA. POZIVAO SAM IH DA SE ODREKNU TITOIZMA.
bez ijednog argumenta zasto to treba uraditi kada ne postoji zajednicka ideoloska platforma,mora da mi bude bar malo sumnjiv. Doduse stil ti je mnogo vise jastrebovski nego hrenekovski.Mislim da u tom grmu lezi zec. Nikada nisi obrazlozio zasto nisi prisao skojevcima za vreme anti-NATO mitinga i izrekao im svoje sugestije nego si cekao da prodje nekoliko dana pa si napisao imejl. Sve je to veoma cudno.
NISTA TU NIJE CUDNO.
Sto se tice Kurble ti si ga prvi spomenuo.Nemoj da si zaboravan i da se "pravis Tosa".To je Jastrebov stil a pobogu ti nisi on Basketball
ALI JESAM PENZIONER IZ NEGOTINA HA HA HA!
Postoji samo jedan nacin da se uverimo ko je u pravu.Znas gde su prostorije NKPJ,najavi svoj dolazak,zakazi sastanak sa predstavnicima SKOJ.Kada se upoznamo i utvrdimo da ti nisi Zarko ili Jastreb onda cu ti se ja izvinuti i licno i javno na forumu. Pice ce da bude na mene takodje.Dakle,tvoj potez...
NE KAZE SE IZVINUTI VEC IZVINITI. OVO KAZEM SAMO TEBI JER JE TO TVOJ IZBOR. INACE, TO NIKOM DRUGOM NE BIH PREBACIO JER SE JA NE SPRDAM SA LJUDIMA.
Druze Robson, ako zelis da budes u zabludi, ja ti tu ne mogu pomoci. Ne znam sta je razlog za tvoju paranoju. Treba da znas samo da ja ne lazem i sve sto kazem je istina. Dakle, ime mi je Ranko. Rodjen sam 1970 g. ozenjen sam i imam dvoje dece. To si vec znao. Ne poznajem Zarka, Poparu... Mozda si ti veliki mudrac ali si MALI COVEK.

Izvinjavam se zbog slovne greske.Znam da se kaze izviniti a ne izvinuti.Omaklo mi se.Hvala na ispravci.
Sto se tice tvog pisanija svi su mogli da vide da si izbegao odgovor na poziv da posetis prostorije NKPJ i da se upoznas sa skojevcima.Dakle,zakazi takav susret,ja cu se pojaviti.Ako sam pogresio javno cu ti se izviniti.
Molio bih da se izjasnis,da li prihvatas poziv ili ne?

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pedjaza Pon Okt 20, 2008 10:40 pm

pol robson ::
pedjaza ::Ma ovi iz NKPJ ce jos da nas ubede da je Staljin bio jako human covek, ali znamo da nije. Ubijao je i proganjao svakog ko je bio protiv njega. Svi znamo za masovne likvidacije i progonstva u Sibir, koja su vrsena u vreme dok je Staljin bio na vlsti u SSSR-u.
Bio covek mocan, nije strahovao ni od koga i mogao je da radi bukvalno sta hoce i da nikome za to ne odgovara. Mozda bi se i neki drugi ponasali slicno ili cak gore, ali nemaju mogucnosti. On je imao i to je iskoristio.
Medjutim, to je bilo pre mnogo decenija i bespredmetno je baviti se time. Staljin je umro pre 55 godina i o njemu vise ne treba raspravljati, vec se okrenuti buducnosti.

Samo treba dodati da je za razliku od tebe nasao zenu u realnom zivotu i nije promenio 324 partije kao ti.
Mogao bi u realnom zivotu i politicki da delujes, a ne samo ovde na forumu. Ti kada nemas argumeta protiv mene, hvatas se za zenu. Briga me gde si ti nasao zenu, koliko si se puta zenio i razvodio. To nije bitno. Bitno je kakva je zena, a ne gde si je i kako upoznao. Mnogi se upoznaju preko interneta, ali tebi se sve to mozes oprostiti jer zivis u 1948. godini, a tada internet nije ni postojao.
Ako je partija losa, ne treba joj po svaku cenu biti dosledan. Samo budala ne menja misljenje.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Kit Karson Pon Okt 20, 2008 10:48 pm

od pol robson taj Pon Okt 20, 2008 8:40 pm
Izvinjavam se zbog slovne greske.Znam da se kaze izviniti a ne izvinuti.Omaklo mi se.Hvala na ispravci.
Sto se tice tvog pisanija svi su mogli da vide da si izbegao odgovor na poziv da posetis prostorije NKPJ i da se upoznas sa skojevcima.Dakle,zakazi takav susret,ja cu se pojaviti.Ako sam pogresio javno cu ti se izviniti.
Molio bih da se izjasnis,da li prihvatas poziv ili ne?

Izvinjavas se za slovnu gresku. Nemoj da me zasmejavas. Pa koga to uopste interesuje? Izvini se za budalastine koje si iznosio i prestani da budes zlonameran.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty NKPS

Počalji  pedjaza Pon Okt 20, 2008 10:52 pm

Nesto mi ni SPS nije vise interesantna. Potpisali su deklaraciju o politickom pomirenju sa DS-om. Doduse, ta deklaracija je i ranije bila najavljivanja, ali buduci da je proslo 3 ipo meseca od formiranja vlade, mislio sam da su odustali od toga. Razumem da su formirali vladu sa DS-om radi odrzanja i popularizacije na politickoj sceni, ali ta deklaracija je suvisna.
Praksa u Srbiji je pokazala da su ,,politicki brakovi" kratkog daha, jer su motivisani iskljucivo politickim i ekonomskim interesima i to ne stranaka, nego njihovih najvisih rukovodstava. Bore se oni za svoje fotelje, a za narod ih bas briga. Sete se biraca samo pred izbore kad su im potrebni glasovi, a posle rade sta hoce.
Opredeljujem se za NKPS kao komunisticku partiju koja je neopterecena politickim licnostima iz proslosti i kojoj su gradjani iznad bilo kog politickog principa. To je mala partija, ali izuzetno trezvena i potpuno nezanesena nekim glupostima od pre 100 godina.

ZIVELA NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE!

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Uto Okt 21, 2008 1:15 am

Kit Karson ::od pol robson taj Pon Okt 20, 2008 8:40 pm
Izvinjavam se zbog slovne greske.Znam da se kaze izviniti a ne izvinuti.Omaklo mi se.Hvala na ispravci.
Sto se tice tvog pisanija svi su mogli da vide da si izbegao odgovor na poziv da posetis prostorije NKPJ i da se upoznas sa skojevcima.Dakle,zakazi takav susret,ja cu se pojaviti.Ako sam pogresio javno cu ti se izviniti.
Molio bih da se izjasnis,da li prihvatas poziv ili ne?

Izvinjavas se za slovnu gresku. Nemoj da me zasmejavas. Pa koga to uopste interesuje? Izvini se za budalastine koje si iznosio i prestani da budes zlonameran.

Ne pada mi ni na kraj pameti da ti se izvinjavam za bilo sta Jastreb. Cool

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Uto Okt 21, 2008 1:17 am

pedjaza ::Nesto mi ni SPS nije vise interesantna. Potpisali su deklaraciju o politickom pomirenju sa DS-om. Doduse, ta deklaracija je i ranije bila najavljivanja, ali buduci da je proslo 3 ipo meseca od formiranja vlade, mislio sam da su odustali od toga. Razumem da su formirali vladu sa DS-om radi odrzanja i popularizacije na politickoj sceni, ali ta deklaracija je suvisna.
Praksa u Srbiji je pokazala da su ,,politicki brakovi" kratkog daha, jer su motivisani iskljucivo politickim i ekonomskim interesima i to ne stranaka, nego njihovih najvisih rukovodstava. Bore se oni za svoje fotelje, a za narod ih bas briga. Sete se biraca samo pred izbore kad su im potrebni glasovi, a posle rade sta hoce.
Opredeljujem se za NKPS kao komunisticku partiju koja je neopterecena politickim licnostima iz proslosti i kojoj su gradjani iznad bilo kog politickog principa. To je mala partija, ali izuzetno trezvena i potpuno nezanesena nekim glupostima od pre 100 godina.

ZIVELA NOVA KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE!

Veruj mi da je Kuliceva cetvoroclana banda,prava ekipa za tebe.Molim te zadrzi se u "NKPS" malo duze.Kada ti oni dosade imas Nedeljkoviceve nacional-boljsevike a mozes da istrazis i ko se krije iza imena KPS.Na kraju,ako te svi iznevere Jastreb i Hrenek ce te svojski prigrliti. cheers

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Niko ne valja

Počalji  pedjaza Uto Okt 21, 2008 4:04 am

Niko ne valja, samo je NKPJ dobar. Dobar je i Staljin, koga ni vecina sopstvenog naroda ne voli, ali ne valjaju srpski komunisti koji nisu u NKPJ. Kandidata SRS-a ste podrzali u drugom krugu predsednickih izbora u februaru, niije vam ni SPO tako los, DSS I NS vam valjaju. Ma ni DS ne napadate, samo komuniste koji nisu u NKPJ.
Svako ko je komunista, a nije clan ili pristalica NKPJ je revizionista, lopov, hostapler, provokator. Samo sre vi iz NKPJ dobri i zlatni.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  pol robson Uto Okt 21, 2008 11:01 am

pedjaza ::Niko ne valja, samo je NKPJ dobar. Dobar je i Staljin, koga ni vecina sopstvenog naroda ne voli, ali ne valjaju srpski komunisti koji nisu u NKPJ. Kandidata SRS-a ste podrzali u drugom krugu predsednickih izbora u februaru, niije vam ni SPO tako los, DSS I NS vam valjaju. Ma ni DS ne napadate, samo komuniste koji nisu u NKPJ.
Svako ko je komunista, a nije clan ili pristalica NKPJ je revizionista, lopov, hostapler, provokator. Samo sre vi iz NKPJ dobri i zlatni.


Umesto sto lupas gluposti bilo bi ti bolje da primtis da clanovi NKPJ ne traze zenu preko interneta kao ti.Inace i Pobunjeni trazi zenu preki interneta pa je to jos jedan razlog sto je Kuliceva cetvoroclana banda pravi izbor za tebe. bounce

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty SRAMOTA

Počalji  drugprle Uto Okt 21, 2008 2:10 pm

Pošto na JKF, brišu moje poruke, evo učlanih se i ovde, da prenesem poruklu, koju će tamo verovatno izbrisati!

"Dragi drugovi iz NKPJ!

Sada je jasno, da vi, što ste i najavili, nećete trpeti nikakve poruke, koje imaju i neku, negativnu konotaciju o vama. Vidi se da niste u stanju da prihvatite čak ni dobronamernu, drugarsku kritiku.
Moje dve poruke, koje sam poslao izbrisali ste!!! Zašto?
Prva, verovatno slučajno, ostala je, ali u replici, jedne od poruka na ovoj temi.

Šta drugo da konstatujem, već da ovo pokazuje da sa vama i vašim poimanjem kritike, diskusije, sučeljavanja stavova,... nešto zaista nije u redu!!! Sve ovo potvrđuje, da ste ipak, kao partija, onesposobljeni u svim segmentima, te da se od vas, na političkoj sceni Srbije, ništa ne može očekivati! Jer niste u stanju da pomognete ni sebi, a o radničkoj klasi i njenim interesima da ne govorimo!

Upražnjavajte i dalje, turistička putovanja, od kojih, samo neki pojedinci iz Vaše partije imaju korist!!! Ona su izgleda recept za odanost generalnom sekretaru! A to što ko zna od kada, niste održali Kongres i što je shodno tome i rukovodstvo partije nelegalno, na vašim je članovima da cene i vide sa kim imaju posla.

Mislim da i KS treba da izvuku neku pouku, te da sa sadašnjim rukovodstvom, sve do nekih značajnijih promena u NKPJ, uopšte i ne nastoje da o bilo čemu razgovaraju. I ne samo oni!"

drugprle

Broj poruka : 4
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Kurbla Uto Okt 21, 2008 2:35 pm


Druze Kurbla,

Nemoj da se pravis blesav i da primenjujes zamenu teza.
Dakle,Staljin nikako nije mogao da likvidira 100 odsto clanova Politbiroa izabranog 23.oktobra 1917. jer je kao sto je svima poznato Lenjin umro prirodnom smrcu.

A to? 100% od onih koji su preživjeli i dočekali da Staljin preuzme vlast. Jasno da nije ubio one koji su umrli prije nego što je on došao na vlast. Sve sam to napisao.

Trockog je ubio njegov poludeli pristalica.Pozivam te da izneses bar jedan dokaz da je ubica Trockog bio agent NKVD.

Evo nekoliko:

Neposredno nakon ubojstva, majka Ramona Mercadora je odlikovana ordenom Lenjina. Nakon što je odležao 20 godina zatvora u Meksiku, Mercador se vratio u Moskvu, gdje je primio orden heroja Sovjetskog saveza. Teško da bi se "poludjeli trockist" samo tako vratio u SSSR i dobio najviše odlikovanje SSSR.

Prema Američkim arhivima, sovjetski diplomati u Mexicu su 1940-ih razmatrali mogućnost oslobađanja Mercadora iz zatvora.

U januaru 1989 sovjetski povijesničari objavljuju u Literaturnaya Gazeta da je doista atentat izvršen u organizaciji NKVD, sa detaljima koji razotkrivaju ulogu majke i drugih rukovodilaca NKVD.

Pa, ako se slažu zdrav razum, američki i sovjetski izvor - onda je to to.


Kurbla nema nijedan dokaz da su streljani pogresno osudjeni a izveden je ogroman broj dokaza o njihovom ucescu u zaveri za svrgavanje sovjetskog socijalistickog sistema.

Čisto zdravorazumski, nemoguće je da od preživjelih članova CK iz vremena revolucije 75% njih sprema rušenje socijalizma i uvođenje kapitalizma ili čak fašizma. Pa upravo su oni rušili kapitalizam, i izlagali glavu riziku da to postignu. A nisu imali ni osobnih razloga, jer su u postojećem socijalističkom društvu utjecajni, cijenjeni i materijalno sređeni. U slučaju obnove kapitalizma, čak bi im i život bio ugrožen.

Sto se tice likvidacije carske porodice,odluku o likvidaciji je potpisao Trocki.Svakako da to nije bilo bez Lenjinovog znanja.

Prema memoarima Trotskog i onim izvorima koje sam ja pronašao, ne. Ako imaš neki izvor za tvrdnju da je Trocki to potpisao, molio bih link.

Kurbla

Broj poruka : 83
Datum upisa : 21.09.2008

http://drugkurbla.blog.hr

Nazad na vrh Ići dole

Jugoslovenski komunsticki forum Empty Re: Jugoslovenski komunsticki forum

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu