FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Rusiji obozavaju Staljina

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Trocki je jos *na razmatranju*...?

Počalji  Milan taj Pon Nov 29, 2010 2:22 pm

Izostala rehabilitacija

Čak ni „perestrojka“ nije donela mnogo afirmacije Trockom. Dok su Buharin i „desna opozicija“ rehabilitovani uz sve počasti, Trocki je u „Pravdi“ opisan kao „demon revolucije“ i „pali diktator“.

Baštinici trockističkih ideja nalaze se i na sasvim neočekivanim mestima. Vodeći neokonzervativni saradnici doskorašnjeg američkog predsednika Džordža Buša Mlađeg bili su sledbenici učenja Lava Trockog. Još trajnije sećanje na Trockog našlo se u svim antistaljinističkim pogledima, pošto su Staljinove čistke od 1936. do 1940. bile inspirisane lovom na simpatizere Trockog ili na obračun sa protivnicima pod izgovorom da su trockisti, od vodećih ljudi Oktobarske revolucije, do interbrigadista koji su se borili na republikanskoj strani u španskom građanskom ratu. Tokom čistki između 1936. i 1938. hiljade ruskih „trockista“ završile su u Gulagu. Staljin je likvidirao 98 od 139 članova i kandidata za članove CK KPSS i 1.108 od 1.966 delegata 17. Kongresa KPSS. Od 11 članova Lenjinovog Politbiroa, preživela su samo dvojica do 1940. godine.

Posle Lenjina, Trocki je bio najvažnija figura boljševičke revolucije 1917. To je uvideo i sam Lenjin kada je napisao da je Trocki „daleko najsposobniji član Centralnog komiteta sa ogromnim samopouzdanjem“. Proteran je iz Sovjetskog Saveza 1929. i konačno likvidiran 1940. Kuća u Meksiko Sitiju u kojoj je živeo Trocki, sada je pretvorena u muzej koji vodi unuk Lava Trockog, Vsevolod Esteban Volkov. Ove godine navršava se sedam decenija od ubistva Trockog u Meksiku, ali cela istina o tom događaju još nije ni izdaleka osvetljena.

Filmska umetnost je nedavno skrenula pažnju na život Trockog u Meksiku. U filmu o Fridi Kalo, Trocki zauzima mesto jedne fusnote. Tek što je došao u Meksiko, on, navodno, postaje ljubavnik Fride Kalo koju igra Selma Hajek. U filmu je Trocki prikazan u erotskim scenama, što je, može se reći, jedna od retkih takvih scena koje se odnose na marksističke revolucionare. Unuk Trockoga Volkov sumnjičav je da je do ove afere ikada došlo. „Trocki je neprestano bio pod budnim okom svojih čuvara i nikada nije mogao da ostane toliko dugo bez njih da bi mogao da ima ikakvu avanturu s drugom ženom. Kada je izlazio iz kuće, uvek je išao kolima, dok su druga kola sa obezbeđenjem bila ili iza ili ispred njega, kaže Volkov.

Trocki je bio u odličnim odnosima sa njenim mužem, slikarom Dijegom Riverom, koji je izdejstvovao azil za Trockog. Njih dvojica su se kasnije razišli zbog političkih razlika. Trocki i Natalija su napustili „Plavu kuću“, sada Muzej Fride Kalo, i otišli nekoliko blokova dalje.

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Re: U Rusiji obozavaju Staljina

Počalji  Milan taj Pon Nov 29, 2010 2:26 pm

Staljinov agent Džekson

Naš sagovornik se živo seća poslednjeg dana života svoga dede.

- Kada sam se vraćao iz škole, 20. avgusta 1940, video sam da se događa nešto neobično. Uplašio sam se i potrčao. Bilo je nekoliko policajaca pred kućom, koja je bila otvorena. Kola su bila pogrešno parkirana. Obično je kuća po podne bila veoma mirna. Bio sam zabrinut i uznemiren šta se događa u kući i brzo sam ušao. Kada sam ušao, prva osoba koju sam sreo bio je Karl Robins, jedan od drugova, sekretar, čuvar. On je bio unutra i strašno uzbuđen. Držao je revolver u ruci i vikao „Džekson, Džekson!“ Nisam razumeo o čemu je reč. Na njegovom licu je bilo krvi. Isprva nisam shvatio i nastavio sam da hodam. Video sam okrvavljenog čoveka sa dvojicom policajaca. Bio je u veoma lošem stanju i jaukao je. Njegovo pravo ime bilo je Ramon Merkader, ali mi smo ga znali kao Džeksona. Niko nije mogao ni da zamisli da je Džekson, koji je bio partner Silvije Angelov, bez ikakvih političkih interesovanja - velikodušni biznismen, prijatelj prema čuvarima, u stvari Staljinov agent. Ubica je koristio čekić za led i udario je Trockog dok je ovaj sedeo za stolom i čitao tekst koji mu je Džekson doneo. U trpezariji je bila Natalija koja je bila sasvim uplakana. Kada sam stigao do studija, video sam Lava Davidoviča kako leži na podu, ali čuvari i ostali su me zaustavili da ne ulazim unutra. Moj deda je rekao: „Ne puštajte Sevu. Dete ne mora ovo da gleda.“ Bolničari su ga odneli na nosilima. Sledećeg dana je umro. Bio je dovoljno pri svesti da kaže da Džekson ne treba da bude ubijen, jer je bio korisniji živ. Čuvari su ga tukli i polomili mu ruku“, priča Vsevolod Volkov.

Bio je to sovjetski agent Ramon Merkader koji je sve vreme tokom istrage i na sudu tvrdio da je beligijski novinar Žak Mornard, ali je njegov pravi identitet ipak otkriven. Merkader je 1960. posle izdržanih 20 godina zatvorske kazne odleteo u Havanu, a zatim u Moskvu gde je dobio zvanje heroja Sovjetskog Saveza. Dozvoljeno mu je da ode na Kubu 1974. gde je živeo sa suprugom i dvoje dece do smrti 1978. Nikada više nije video rodnu Barselonu, iako je zatražio pomoć lidera španskih komunista Dolores Ibaruri i Santjaga Karilja. Kariljo mu je postavio uslov da napiše memoare i otkrije ko mu je naredio da likvidira Trockog. Merkader je to odbio, rekaviši da „nikada ne izdaje svoje drugove“. O njemu je nobelovac Horhe Semprun napisao roman „Druga smrt Ramona Merkadera“.
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Bajkanur...?

Počalji  Milan taj Sre Jan 05, 2011 8:16 pm

Stanovnici ukrajinskog grada Zaporožje „začinili" su atmosferu novogodišnje noći dizanjem u vazduh statue Josifa Visarionoviča Staljina, koja je bila postavljena u blizini sedišta Komunističke partije u tom gradu.

Staljinova statua razneta je neposredno pred početak proslave Nove godine na gradskim ulicama, saopštila je lokalna policija.

„Nekoliko minuta pre eksplozije, grupa muškaraca prošla je pored ograde. Jedan od njih nagnuo se preko nje i na statuu spustio torbu u kojoj se očigledno nalazila eksplozivna naprava", navodi se u saopštenju policije.

affraid affraid affraid affraid Cool
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Ma nisu dobili priliku...!! blagovremeno su spreceni,do 1990

Počalji  Milan taj Uto Jan 10, 2012 4:06 pm

Srpski istoričar Ljubodrag Dimić otkrio je u ruskim arhivama spis koji potvrđuje da je Staljin poslao dva lekara da ubiju Tita tokom operacije slepog creva. Legenda kaže da ih je Josip Broz Tito u tome otkrio i vratio Staljinu, ali u mrtvačkom kovčegu.
Nije mu mogao niko ništa, bio je jači od sudbine: Josip Broz Tito

Moguću potvrdu ovog atentata, pronašao je istoričar Ljubodrag Dimić sastavljajući "Zbornik dokumenata jugoslavensko-sovjetskih odnosa 1945-56", objavljen ovih dana, a koji sadrži 200 dosad neobjavljenih dokumenata iz ruskih arhiva, piše Jutarnji list.

Taj list podseća da su mnoge priče o mogućim atentatima na Josipa Broza Tita ostale nepotvrđene, ali, prema novootkrivenom transkriptu razgovora Staljina i Titovog čoveka broj dva Edvarda Kardelja, Dimić kaže da je veoma moguće pronašao potvrdu o "medicinskom atentatu" na Tita.

Sumnje u to prvi je izneo jedan od ljudi iz Titovog osiguranja i njegov suborac, general Milan Žeželj, a u svojoj knjizi “Brozovi strahovi” opisao je Miladin Adamović.

Naime, prema Žeželjevim tvrdnjama, 1947, kada odnosi Tita i Staljina više nisu bili tako sjajni, jugoslevnski maršal se razboleo od napada slepog creva, nakon čega je ustanovljeno da mora na operaciju. Iako je tada cela jedna soba uTitovoj rezidenciji preuređena u operacionu salu, sa svim lekarima i drugim medicinski osobljem, iznenada su se pojavili ruski specijalisti, s porukom da ih je lično Staljin poslao da pomognu Titu.

Staljin je poslao amatere da likvidiraju Druga Starog...

Tito ih je potom primio, kako tvrdi Žeželj, navodno zbog toga da se ruski vođa ne naljuti i da se ne bi dodatno zaoštrili odnosi sa Kremljom. Ostalo je zabeleženo i da su operaciju zaista izvršili Rusi, ali da Titu posle toga nije bilo dobro, odnosno da mu se rana zagnojila, pa se pretpostavilo da su medicinski instrumenti s kojima je operisan bili "zatrovani".

Da se radi o pokušaju atentata zakljčili su Titovi saradnici koji su primetili i da se ruski hirurzi ponašaju veoma neuobičajeno. Prema Žeželju, ruski lekari su se ponašali izgubljeno, puno su pili i pušili i bili veoma nervozni, bauljajući pripiti po rezidenciji. Žeželj ih je zbog toga zaključao u sobu i pozvao Titove lekare koji su potom uspešno obavili novu operaciju.

Kada je ta "zavera" Staljina otkrivena ruski lekari su vraćeni u Staljinu, ali u kovčegu.

affraid affraid affraid
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty kao da *mis i macka* spavaju zajedno...?

Počalji  Milan taj Uto Jan 17, 2012 10:06 pm

Опозициони „Леви фронт” у коалицији са комунистима

МОСКВА – Руски опозициони покрет „Леви фронт”, који учествује у организацији антирежимских протеста „За поштене изборе”, потписао је данас споразум о сарадњи са изборним штабом председничког кандидата Комунистичке партије Генадија Зјуганова.

„Данас разумемо да највеће шансе у борби против Владимира Путина (премијера и председничког кандидата) има Зјуганов. Неопходно је на изборима 4. марта подржати особу која има највећу популарност, чак и ако не делите његове ставове”, рекао је лидер „Левог фронта” Сергеј Удаљцов, навели су руски медији.

Иако је практично проглашен за „мање зло”, Зјуганов је оценио да потписивање споразума „важан, историјски тренутак” за комунисте.

Према слову споразума, Зјуганов се обавезао да ће уколико постане председник одмах ослободити све политичке затворенике, сменити председника Централне изборне комисије Владимира Чурова и увести темељне промене закона о изборима и политичким партијама.
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Rusi obozavaju Drazu Mihailovica....???

Počalji  Milan taj Pon Feb 06, 2012 4:31 pm

Године 1946. био сам млад официр ОЗН-е, и сећам се да се Дража жалио и тражио помиловање. Обећао је да ће, ако му се преиначи пресуда, помагати и сарађивати са властима у сређивању стања у земљи. Тада сам од својих старијих колега чуо да је СССР тражио од наших власти да им се Дража уступи. Ово из разлога јер је био проруски човек, обавештајац. Од обавештајних служби СССР-а и Енглеске постављен је за команданта савезничке гериле у Југославији, која је требало да се брани око два месеца, да се одложи план „Барбароса” – напад на СССР, и напад на Грчку, где је требало да Немци помогну Италијанима. Шта ће бити са тврдњама ’демократа‘ у Србији, да је Дража Михаиловић стрељан и лутањем за његовим гробом, ако се добије обавештење да је Дража умро природном смрћу јуна 1960. године у Русији.”

Миодраг Мија Николић је ово написао у аутобиографској књизи „Одрастања и идеали’’, објављеној 2006. у Нишу (ауторско издање). Његов спектакуларни исказ медији у Србији игноришу већ три године, из нејасних разлога, поготово код оволике глади за свакојаким сензацијама.

affraid affraid affraid affraid affraid king queen pig
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty ?????

Počalji  Milan taj Pet Feb 17, 2012 10:14 pm

Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Feb 28, 2012 9:47 pm

Poverljivo iz...
Zaporožje - mesto pomirenja svih paradoksa

Postojbina Gogoljevog „Tarasa Buljbe" i zaporoških Kozaka, sedište Hitlerove armije i grad koji se i danas klanja Vladimiru Iljiču Lenjinu. Iako 70 odsto stanovništva čine Ukrajinci, gotovo 100 odsto žitelja ovog grada na Dnjepru govori ruski jezik
Ako sa strmih obala najvećeg rečnog ostrva u Evropi posmatrate dim koji hulja iz reaktora najveće nuklearke na Starom kontinentu, dok vam se vidik u daljini zaustavlja na najdužem evropskom bulevaru, sigurno ste imali ogromnu želju da se dokopate malo poznatog Zaporožja. Jer ovde, na jugoistok Ukrajine i zaleđeno Podnjeprovlje, niko u februaru nije dolazio slučajno, pa ni Adolf Hitler, koji je upravo tu, pre tačno 69 godina, prebacio sedište svoje grupe Armija jug, izmučene od „kaćuša" i fatalne ruske zime.

Danas, gotovo sedam decenija kasnije, niko od skoro 800.000 Zaporožaca ne želi preko svojih usana da prevali ni slovo o tom isečku turobne prošlosti, iako se točak istorije u svakom kutku ovog grada, suprotno ostatku sveta, okreće unazad. Zluradi stranci mogli bi posle nekoliko sati šetnje centralnim gradskim Bulevarom Lenjina, dugačkim „svega" 16 kilometara, primetiti kako Zaporošce i dalje niko nije obavestio da je Sovjetski Savez davno preminuo. O tome možda najbolje svedoči gigantski spomenik drugu Vladimiru Iljiču Uljanovu, koji potlačenim radnicima, naravno minornim u odnosu na njegovu pojavu, samouvereno pokazuje put u bolju budućnost ukrašenu plamenim zorama i fabričkim dimnjacima. Socijalizam je za više od pola veka tamošnjem svetu zaista doneo hleb i krov nad glavom, smeštajući u Zaporožje brojnu tešku industriju.
Izostala slava - Preobraženjski most

Grad Zaporožje sa Horticom spaja stari, dugački most Preobraženjski, nazvan po njegovom idejnom tvorcu, moskovskom arhitekti Mihailu Preobraženjskom. Most je zvanično otvoren za saobraćaj 1. januara 1952. godine, ali je njegov stvaralac preminuo već sledeće usled, kako legenda kaže, vrlo čudnih okolnosti. Kada je briljantni inženjer saznao da je drug Staljin, i pored svih očekivanja i grandioznosti ovog arhitektonskog lepotana, odlučio da ga uskrati za važno priznanje „Najlepši spomenik Staljinove ere", Preobraženjski je istog trenutka doživeo srčani udar i preminuo.
Fabrika „Motor sič", jedan od najvećih svetskih proizvođača avionskih motora, bila je i ostala „kičma" Zaporožja, u kojoj i posle svih kriza, ratova i revolucija danas radi čak 20.000 ljudi. Nevolja sa sovjetskim socijalizmom je u tome što je osim sa carskim sledbenicima, slobodoumnim svetom i buržoazijom, nepomirljivo zaratio i sa estetikom. Zaporoške višespratnice na Bulevaru Majakovskog, duž Ulice Maksima Gorkog i stotine drugih „zaslužnih" avenija, tragični su spomenici socrealističke arhitekture. Najveće prokletstvo Zaporožja je u njegovoj frapantnoj sličnosti sa propagandnim kadrovima iz američkih hladnoratovskih filmova.

- Ma, čim prošetate malo našim ulicama vidite i sami, ne živi se dobro - objašnjava mi plavokosi dežmekasti Vitalij Domenjuk, jedan od retkih taksista u Zaporožju koji radi vikendom i nije gadljiv na evro. Svestan je da je ovde subotom nemoguće evre promeniti za deset puta slabiju lokalnu valutu, hrivnju. - Naši autobusi ni ne voze na Horticu, a da krenete peške treba vam čitav dan.

Domenjukov ponos uistinu je gorepomenuto najveće rečno ostrvo u Evropi, na kojem su vekovima logorovali slavni zaporoški Kozaci, koji su poslužili kao inspiracija Gogolju za njegov čuveni istorijski roman „Taras Buljba". Prvo utvrđenje, takozvani „sič", podignuto je još 1552. godine, a porastom populacije formirana je jedinstvena vojno-društvena organizacija tzv. Zaporoška Republika. Profil tih Ukrajinaca ispočetka su činili isključivo vojnici, lovci i seljaci, a potom su se priključili i mnogobrojni plemići, koji se postepeno ujedinjuju u zajednice te polako stvaraju novi, nezavisan društveni i vojni stalež.
Naziv „kozaci" nadenuli su im Tatari, što je u originalnom prevodu značilo „bela guska", s obzirom na svetlu put Istočnih Slovena. Prvenstveni cilj ovih živopisnih, snažnih boraca bila je borba za nezavisnost Ukrajine, ali i iznad svega, odbrana pravoslavne vere na koju su atakovali Tatari, Osmanlije i Poljaci. Njihove drvene figure ponosno stoje ukopane u nepregledni sneg ispred utvrđenja koje je, u skladu sa istorijskim skicama, rekonstruisano 2007.

- Vidim da je i vama srce puno na Hortici, ali ne mogu da vas čekam sat vremena. Hoćemo li dalje? - ljubazno me pita taksista-vodič Domenjuk i predlaže vožnju do obližnjeg zaporoškog duba, 700 godina starog hrasta, nacionalnog simbola Ukrajine. Taksimetar je iskusno sakrio ispod svog sedišta, svestan da se niko ne bi šepurio pešaka ovim belim prostranstvima. A tamo, ispred raspojasanog hrasta, pružila se neobična bogomolja Ukrajinske pravoslavne crkve Kijevskog patrijarhata, što strance može da zbuni jer u gradu ima i crkvenih objekata Ukrajinske pravoslavne crkve pod kontrolom Moskovske patrijaršije.

- Nemojte da vas to zbuni. Imamo u Zaporožju i Ukrajini pet, šest različitih pravoslavnih crkava, ali važno je da su sve one pravoslavne - smiruje me staloženo Vitalij, i potvrđuje da su Zaporošci odavno naviknuti na paradokse: - Na ukrajinskom se ovaj grad zove Zaporižja, ali svi mi govorimo po ruski Zaporožje.

- Zar vam, pobogu, nije čudno da u gradu u kojem vi, Ukrajinci, činite više od dve trećine stanovništva, svi govore ruski? - hitro odgovaram, zamišljajući uz osmeh scene naučno-fantastičnog filma u kojem bi, na primer, svi Osiječani pričali srpski jezik.
- A šta znam, to je oduvek tako. Rusija je blizu, a nas, obične ljude, politika ni ne zanima... Ovaj, to vas će vaš koštati 17 evra - mudro Domenjuk prekide tok svojih misli dok se rastajemo pred glavnom zaporoškom pijacom.

Nozdrvama mi se provlači miris sveže ribe, da bih odjednom pod nogama ugledao zavejani primerak Jesenjinovih „Sočinjenija", odštampan one godine kad sam došao na ovaj svet, a Gorbačov sprovodio perestrojku. Ostarela piljarka ne prima evre, a ovu divnu zbirku najlepših ljubavnih pesama ceni na 15 hrivnji iliti svega 150 dinara. Vodi me kod svoje prijateljice s bundom, šubarom i magičnom tašnom iz koje sijaju evri, dolari i raštimovani kalkulator.
Nije povikala: „Devize, devize", ali sam je odmah prepoznao. Sve nekadašnje socijalističke zemlje u svojoj nesreći liče jedna na drugu.

„Plamene zore bude me iz sna, fabrička jutra, dim iz dimnjaka..."

Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty neke veze "srbije i rusije"...?

Počalji  Milan taj Čet Apr 19, 2012 1:52 pm

O Hitlerovim pravoslavcima Štampaj E-pošta
Mirko Đorđević
24.03.2010.

Kada smo u Danasu 21-22. februara 2009. objavili mali ogled pod naslovom Hitlerovi pravoslavci (redakcija je u nadnaslov stavila - „Zbog čega je u Beogradu prećutana knjiga velikog ruskog istoričara crkve 20. veka D. Pospelovskog“) - nije ni na pomolu bila inicijativa o osnivanju nekakve Hrvatske pravoslavne crkve.

Dobro je bilo što je tako bilo. Jer, pokazalo se da tu knjigu zaista niko nije pročitao, iako postoji na mnogim jezicima pa i na ruskom. Mi smo na temu Ruske zagranične crkve u beogradskoj Republici objavili mnogo ogleda o toj crkvi, koja je bila kvinslinška crkva u kvinslinškoj državi NDH.

Sadašnje zabune su čak i kod ozbiljnijih publicista, posledica svega toga.

Na čelu HPC našao se episkop Karlovačkog sinoda Germogen koji je ubijen krajem Drugog svetskog rata pod okolnostima o kojima treba da progovore hrvatski istoričari 20. veka. Najveće zabune se tiču poglavara te Ruske zagranične crkve koji se zvao Aleksej Pavlovič Hrapovicki, u monaškom činu poznat kao Episkop Antonije. On je rođen 1863. godine, a umro u Beogradu 1936. godine i sahranjen na Iverskom groblju u Beogradu. Bio je plodan crkveni pisac, napisao je „Dogmatiku“ pravoslavne crkve, i uporedna analiza te „Dogmatike“ i „Dogmatike“ Justina Popovića tek čeka svoga pisca. Hrapovicki je u mladosti poslužio F. M. Dostojevskom kao prototip Aljoše u romanu „Braća Karamazovi“. Godine 1918. on je na saboru RPC dobio najviše glasova za patrijarha, ali je žreb odredio za patrijarha Tihona Belavina. Među njegovim delima najzanimljiviji je „Slovar teološko-filozofskih pojmova iz dela Dostojevskog“. I on je 1922. u Sremskim Karlovcima osnovao Rusku zagraničnu crkvu. Nakon njegove smrti, na čelo te crkve došao je episkom Anastasije, koji je A. Paveliću pozajmio Germogena, svog episkopa, da stane na čelo HPC.

Ova dva imena ne treba mešati, a posebno je pitanje zbog čega sada u Hrvatskoj neki hoće Germogena da proglase za sveca, a neki u SPC u Beogradu hvale episkopa Antonija. U ta pitanja za sada nećemo ulaziti do sledeće prilike, a ove napomene imaju za cilj da se otklone neke zabune. Još jedna napomena: nije nemoguće da i neki etnički Hrvati budu pravoslavci, kao što mogu da budu pravoslavci i Japanci, Bugari, Finci ili Estonci. Problem je u tome što se sada jedna istorijska „replika“ poteže kao sredstvo za oživljavanje aveti prošlosti. Treba dodati i to da Hitlerova verska politika nije bila nimalo naivna - pridobio je na svoju stranu bezmalo sve muslimane, posebno one na Balkanu, a pridobio je i veliki broj pravoslavaca iz Karlovačkog sinoda koji su mu služili kao ideološki štit. U ovom slučaju, u pitanju je politički a ne crkveni problem. Hitler je celokupnu imovinu RPC na teritoriji Rajha ustupio Ruskoj zagraničnoj crkvi koju Moskovska patrijaršija nikada nije priznala.
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty "klika Pol Robsona"

Počalji  Milan taj Pon Apr 15, 2013 6:56 pm

Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty U Rusiji su obozavali i Tita

Počalji  Milan taj Ned Jun 09, 2013 9:32 pm

"...:Већ 1956. год. када је друг Тито возом путовао у СССР и успут држао митинге, у Украјини и Русији било је мртвих, изгажених људи у "стампеду" када је маса трчала да види већ тада легендарног вођу југословенских партизана, то је историјска чињеница, као и да је Микојан на вечери у Сочију буквално заплакао од среће на Титовом рамену, када су из зајебанције у Стаљиновој дачи играли валцер. Приликом те посете Тито је добио на поклон авион ИЛ-14, значи исти модел који је тада користило и совјетско руководство. У совјетским школама учило се да у Европи има девет земаља које граде социјализам - значи осам у Варшавском пакту, плус СФРЈ; да су односи са Москвом били толико лоши односно да је Титова Југославија била "неформално у Нато", како сада многи желе лажно да прикажу (све користећи као "аргумент" регионални војни пакт Југославије, Грчке и Турске) у школама у СССР деца сасвим сигурно не би учила о Југи као о социјалистичкој земљи. ..."

Shocked Shocked Shocked Shocked Cool Question Question Question Question
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Delovi Evrope, pravice Staljina od "blata"

Počalji  Milan taj Sub Jun 15, 2013 4:24 pm

Sumnjam da bi Staljin u proleće `45. godine, da ju je imao, upotrebio atomsku bombu i protiv Nemačke. U periodu 1941. – 1942. – kada je bilo pitanje života ili smrti države - možda bi je i upotrebio. Ali, `45. kada se, u suštini, neprijatelj već predavao i nije imao nikakve šanse - sumnjam da bi to uradio.
Ruski lider Vladimir Putin javno je izrazio nadu da će SAD uspeti da se oslobode imperijalnih ambicija kojima se još uvek rukovode u spoljnoj politici.
Učinio je to u intervjuu ruskoj globalnoj televiziji RussiaToday, primetivši da je u osnovi američke samosvesti indivvidualizam, a u osnovi ruske – kolektivizam. Pritom je kritikovao Stejt department zbog njegove podrške ruskoj radikalnoj opoziciji.
„Posle raspada Sovjetskog Saveza, SAD su neko vreme bile jedini lider u svetu. Ali, za njih je to bila određena zamka, koja je u tome što su Sjedinjene Države pomislile da su imperija”, ukazao je Putin.
„Imperija sebi ne može da dozvoli ispoljavanje slabosti, a svaka težnja dogovaranju na paritetnim osnovama često se u zemlji doživljava kao slabost, a državno rukovodstvo to sebi ne može da dozvoli zbog unutašnjepolitičkih razloga”, istakao je predsednik Rusije.

„Današnje rukovodstvo Sjedinjenih Država – ja to dobro znam – razume da probleme današnjice više ne može da rešava jedna zemlja. Međutim, kao prvo želim u to da verujem, a drugo nije moguće drugačije raditi osim imperijalističkim metodama”, rekao je Putin.
 U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Vladimir-putin1
Putin je rekao da ne vidi fundamentalne ideološke protivrečnosti između Rusije i SAD, ali je objasnio da se mnoga razmimoilaženja baziraju na različitom načinu mišljenja.
„Mi praktično danas nemamo ideološke protivrečnosti. Ali imamo fundamentalne kulturološke razlike. U osnovi američke svesti je individualistička ideja, a ruske – kolektivistička”, rekao je putin odgovarajući na pitanje o perspektivama rusko-američki odnosa.
Putin je podvukao da je Rusima i Amerikancima „prilično teško da jedni druge razumeju, ali je to moguće”. Razmišljajući o različitom mentalitetu Rusa i Amerikanaca, Putin je naveo mnoge primere i setio se sovjetskog lidera Josifa Staljina.
„Danas smo upoznali Staljina koga ranije nismo poznavali. On je ranije bio diktator i tiranin. Međutim, ja sumnjam da bi Staljin u proleće `45. godine, da ju je imao, upotrebio atomsku bombu protiv Nemačke. Ali, u periodu 1941. – 1942. – kada je bilo pitanje života ili smrti države, možda bi je i upotrebio. Ali, `45. kada se, u suštini, neprijatelj već predavao i nije imao nikakve šanse, sumnjam da bi to uradio. A Amerikanci su je protiv Japana upotrebili, protiv Japana koji je bio pred porazom a još je bio nenuklearna država”, izjavio je Putin.
Ruski predsednik je ipak dodao i naglasio: „Nije slučajno da su se u kritičnim trenucima najnovije istorije Rusija i SAD udruživale. Sukobljavale su se, a kada bi sevnuo grom, ujedinjavale su se. Treba na to, pre svega, da obratimo pažnju”.
Putin je osudio podršku američkog Stejt departmenta opoziciji u Rusiji.
„Naša diplomatska služba ne sarađuje aktivno sa pokretom Occupy Wall Street, a vaša diplomatska služba sa našom opozicijom aktivno sarađuje i direktno je podržava. Smatram da to nije ispravno, zato što su diplomatske službe zemalja pozvane da uspostavljaju odnose između država, a ne da se mešaju u unutrašnje političke stvari druge strane”, izjavio je Putin.
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Neki veliju da je,a neki pak da ne ....Rusija..?

Počalji  Milan taj Pet Jun 21, 2013 12:42 am

Oko dvesta analitičara i stručnjaka raznih profila svakodnevno podnose izveštaje predsedniku o pitanjima bezbednosti, unutrašnje i spoljne politike, odnosa na prostoru bivšeg Sovjetskog Saveza.
"Naš institut sačinjava tri do četiri analitička izveštaja svakog dana. Ne moraju da idu svi izveštaji kod predsednika Putina lično, već njegovim pomoćnicima koji se bave raznim oblastima", kaže Rešetnjikov.
Leonid Rešetnjikov je na ovoj poziciji od 2009. godine. Pre toga je dugo radio za rusku spoljnoobaveštajnu službu, između ostalog bio je šef Uprave za analitiku. U karijeri je zabeležio i službovanje u Beogradu, baš u vreme Titove smrti. I baš u Beogradu je, kako kaže, shvatio da se bliži kraj komunizma. Danas kaže da je za Rusiju najvažnije da Rusi ponovo postanu Rusi, a ne Sovjeti - po analogiji jednako je, kaže, važno da Srbi ponovo postanu Srbi. Poslednja događanja u Srbiji, stiče se utisak, ne idu u tom pravcu. 
"Ne treba Srbija da bude rusofilska zemlja. Srbija treba da bude srbofilska zemlja . Pre svega treba da voli samu sebe. Ako Srbija bude iskreno volela sebe, svoju kulturu, literaturu, istoriju, i da ne izdaje zavete svojih predaka, tada će ona po automatizmu da bude i rusofilska. Ako se čovek lupa u grudi i priča da je rusofil, a u isto vreme hoće da uđe u NATO, onda me izvinite", kaže Rešetnjikov.  On uzroke današnje krize vidi u Americi i EU.
"Putovanje u EU je kupovina karte za Titanik. S druge strane, ne možete ući u EU, a da ne uđete u NATO. NATO je ključ za ulazak u EU. Za sada je tako. Ne možete biti malo trudni. Ako si u drugom stanju, onda si u drugom stanju. Nigde to nije zapisano u javnim dokumentima, ali u praksi se tako dešava. A to što neki političari misle da možete ući u EU, a da ne uđete u NATO, to je mnogo naivno. Vidite do kakvog apsurda dolazimo. Srbija koja je povezana s Rusijom hiljadu godina, i kad nikad nismo ratovali, nikad nismo bili u neprijateljskim taborima, sad možemo da se nađemo u potpuno suprotnim taborima", navodi Rešetnjikov.
Prema njemu, to je izdaja srpskih ideala i izdaja velikih srpskih predaka.
"Smatram da svaki političar koji je odgovoran mora da shvati kako ulazak u NATO nije jednostavan potez i da će morati da odgovara za taj potez i pred Bogom. Naša zajednička istorija i život, to je sve Bogom dano. Mi smo jedno pravoslavno bratstvo. Ne možemo da izdajemo to pravoslavno bratstvo, a oni nas rasparčavaju. Sada se u Bugarskoj nalaze dve američke baze. I po pravilima generlaštaba, prema tim bazama su usmerene naše rakete. Za svaki slučaj", upozorava rešetnjikov.
On dodaje da bi nažalost tako bilo i prema Srbiji ako psotane član NATO. 
"Pošto postoji vojni blok čiji mi nismo član, i ako taj blok postavlja baze u našem reonu, naši generali bi bili idioti ukoliko se ne bi pripremali za svaku eventualnost. To se radi po automatizmu. Drugačije nije moguće... NATO je vojni savez, s vrlo striktnom hijerarhijom. Dobijaćete naređenje, i moraćete da ga ispunjavate. Ako treba u Avganistan - u Avganistan. Ako treba u Siriju - u Siriju. Kakve će Srbija imati koristi od NATO? Nema nikakve specijalne tehnike, imaće baze, najverovatnije jednu, i davaće pešadiju za ratove u Africi ili na Bliskom istoku. Tako se koriste svima ostalima. Ne vidim nikakav smisao za ulazak u NATO. 
Rešetnjikov navodi i da postoji sabotaža projekta gasovoda Južni tok.
"Već nekoliko godina postoji snažan pritisak na Sofiju. Bivši predsednik Vlade Bojko Borisov bi potpisao dogovor, a kroz dva meseca bi ga otkazao. On potpiše i posle nedelju dana dođe američki ambasador i on otkaže taj dogovor. Za nas je vrlo važan položaj Bugarske u Južnom toku, jer u Srbiji ne možete napraviti Južni tok ako se stvari ne reše u Bugarskoj. Od Rumunije, inače, odavno nema ništa. Basesku ima jednu jedinu ideologiju. Umesto da pije iz nekoliko izvora, on pije s jednog, iz Amerike. Zato je vrlo važno kako će ići stvari s Bugarskom. Ako to prođe u redu, onda će svi pritisci Zapada biti usmereni na Beograd. To nije Zapad u pitanju, već konkretno SAD. Zato nam predstoji velika borba. I vrlo je važno da vaša Vlada ne krene putem Bojka Borisova", poručio je Rešetnjikov, dodavši da se očekuje da Nemačka stane uz Rusiju za izgradnju Južnog toka. 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Glas radnika

Počalji  Milan taj Sub Apr 12, 2014 3:54 pm

КОМУНИСТИ Русије сакупили су два милиона потписа којим се тражи смена владе и премијера Дмитрија Медведева. Лидер КПРФ Генадиј Зјуганов је најавио да ће сада сасвим легитимно иницирати у Думи гласање о неповерењу влади.

Још крајем лета комунисти су најавили да ће до годишњице Октобарске револуције сакупити довољно потписа да траже оставку премијера Медведева и формирање „владе народног јединства“. И заиста на митингу посвећеном 96. годишњици Октобарске револуције у Москви је саопштио да су прикупили довољно - у списковима је више од два милиона потписа, плус више од 150 хиљада сакупљених преко Интернета.

Руски комунисти на свом сајту наводе десет разлога због чега би садашња влада морала да да оставку, а на првом месту је економска политика која, како они мисле, води у катастрофу. Комунисти подсећају и да је влада покренула реформу Руске академије наука што је код њених чланова изазвало буру негодовања па је председник Путин морао да смирује страсти и заустави планирану реформу. Комунисти су и против смањења социјалних гаранција грађанима. У многим областима у провинцији економска и социјална ситуација веома су тешке, а то се често не види добро из московских кабинета.

Једна од главних замерки влади али и Кремљу је то што упркос свим досадашњим акцијама корупција није заустављена. Комунисти упозоравају и да је заштита на раду у већини производних предузећа доведена на нулу. Подаци говоре да у Русији годишње гине 190.000 људи на послу. affraid  affraid 

Иако број оних који траже оставку владе није мали, комунисти немају шансе да добију већину за свој предлог у Думи. Владајућа партија „Јединствена Русија“, која има већину у парламенту и на чијем је челу управо Дмитриј Медведев, може са лакоћом да одбије или игнорише захтеве комуниста.

ЗА „20 година реформи“ земља је тотално опљачкана и извезено је два трилиона долара, каже се у прогласу руских комуниста. Истовремено, данас у провинцији бравари имају месечну плату од 10 до 20 хиљада рубаља (1 евро 43 рубље), вариоци од осам до 15 хиљада рубаља, електричари до 12 хиљада, а пекари од шест до 12 хиљада рубаља.

(Вечерње новости)

Пристигли коментари (5)
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Hm,hmm... i u Odesi ?

Počalji  Milan taj Sre Apr 16, 2014 2:03 pm

Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Pon Apr 28, 2014 2:53 pm

Или неко мисли да се специјалне операције Запада против Русије и разбијања њене државности, попут Кијевског Мајдана, воде само због Путина, да се нису водиле и због Стаљина? Многи српски интелектуалци свој став су изградили на Хрушчовљевској и белогардејској историографији, несвесни да је руска интелигенција и руско високо друштво уочи Револуције заиста било прилично труло, дубоко уронуло у масонерију и либералну мисао. Наравно да белогардејци нису били русофоби попут троцкиста, огроман број је желео добро свом народу, али не треба губити из вида да је од свих вођа Белог покрета једино Врангел био монархиста, остали махом левичарске присталице републиканизма.

Треба знати да су се сви високи генерали етнички Руси изјаснили за неопходност одречења Цара од престола, једина два царска високорангирана генерала која су се томе успротивила били су инородци (али руског духа) – Немац гроф Фјодор Артурович Фелер и Азербејџанац Хусеин Нахичевански (тек у светлу овог кукавичлука и издаје Цара од стране високих слојева руског друштва, постаје јаснија Стаљинова синтагма – радници, сељаци ипоштена интелигенција). Можемо само замислити колико је било тешко у таквој средини, после крвавог пира троцкиста, налазити одане сараднике за рад на спасењу руске државности.

Да је Стаљин био заштитник, а не прогонитељ Цркве, потврђују и речи доктора Црквене историје, Митрополита Петроградског и Ладошког Јована (Сничева) из његовог знаменитог дела “Руска симфонија”: “Истински садржајидеолошког рада са масама оштро и принципијелно је измењен, добијајући несумњиве национално-патриотске црте. Овде треба одати дужно признање Стаљину – ревидирање је вршено одлучно и свесно је усмерено у свим областима: од културно историјске, до религиозне.”1 Дакле, признање Стаљину не истиче било ко, него доктор црквене историје и можда најомиљенији руски владика друге половине двадесетог века.

Стаљин 1934. године у школе поново уводи изучавање “Историје Русије” после сулудог “геноцида” Покровског над руском историјском школом. Под видом совјетског патриотизма обнављају се породичне вредности и хришћански морал.

Стаљин 1936. године доноси нови Устав, први велики корак који је умногоме допринео слабљењу идеолошког и атеистичког диктата Комунистичке партије, али га то умало није коштало живота. Многи људи на власти су се осетили угроженим, па је Стаљин морао устукнути, попустити пред терором и чекати погоднију прилику, у складу са Његошевом девизом “зло се трпи од страха горега”.

Мит да се Стаљин “окренуо” Цркви тек кад је постао свестан да без њене помоћи неће моћи победити Хитлера, оповргава сам датум чувеног сусрета Стаљина са тројицом руских Архијереја до кога је дошло 4. септембра 1943. године. Тај датум сам по себи треба да застиди све заговорнике тезе да се Стаљин “сетио Цркве” тек када је био пред пропашћу. Тај састанак није одржан 1941. године него после потпуне прекретнице у Другом светском рату, пошто је Црвена Армија однела победе и под Москвом и у Стаљинградској бици и у Курској бици, у тренутку када је Црвена Армија само наступала, а Немци се повлачили. Овај састанак после Устава из 1936. године представља другу велику прекретницу у развоју совјетског друштва и потпуно окретање православним вредностима руске историје.

Цитат из поменуте књиге “Руска симфонија” Митрополита Јована (Сничева): “Резултати тог разговора превазишли су сва очекивања. Апсолутно сва питања која су изнели Архијереји говорећи о насушним потребама клира и пастве, била су решена позитивно и толико радикално, да се принципијелно изменио положај Православља у СССР-у.”

Црвена Армија добија 1943. године нову-стару руску униформу, а одлука о повратку посебне униформе из времена царске Русије у војне школе, донета је 17. јула, на дан Царских мученика. Затим, на дан “Державной икони Божией Матеры” 15. марта 1944. године укинута је безбожна и донета нова државна химна, чија музика до данас није промењена.

Протојереј Александар Васкин пише да је Стаљин заслужан за очување светоотачке вере у Совјетском Савезу: “Конзервативно национално-патриотско духовенство и мирјанство морају бити захвални Ј.В. Стаљину због судбоносних Помесних Сабора РПЦ 1943 и 1945. године, због обнављања Патријаршије, због његове одлучне борбе са политичком и духовном агресијом и прозелитизмом римокатолика, због јаче осуде папизма са догматске тачке гледишта, због сламања покушаја да се РПЦ увуче у Светски Савет Цркава, због ликвидирања Брестске црквене уније из 1596. године која је укинута 1946. године на Сабору у Љвову, због преодољења унутрашњих раскола и шизми,2као и за победу над антихришћанским и русофобним троцкизмом”. Отрежњујуће речи руског свештеника за српске борце за веру чисту, који пљују по Стаљину.

После ових речи о. Александра умесно је цитирати одговор Савета Министара СССР-а Патријарху Алексеју од 29. маја 1946. године: “Дозволити организовање Васељенског предсаборског саветовања у Москви са учешћем глава свих Аутокефалних Православних Цркава ради разматрања питања разраде заједничке стратегије у борби са Ватиканом. О односу према тзв. Екуменистичком покрету…”. Све је то била припрема за јединствен и плодотворан скуп поглавара православних цркава који је одржан од 8 до 18. јула 1948. године у Москви. Свечаност је отворена молебаном у Богојављенском Патријаршијском храму, а учесници свеправославног саборовања јединствено су осудили Римску курију за подривање Православља и изјаснили су се против учешћа православних цркви у стварању екуменистичког Светског Савета Цркава. Био је то покушај Стаљинов да од Москве створи центар Васељенског Православља, што је у контексту зближавања Фанара са Ватиканом, представљало визионарски корак.

На крају да наведемо имена само неколицине истакнутих Архијереја који су више пута са пуно топлине и искрене захвалности говорили и писали о Стаљину: Патријарх Сергиј (Старогородски), Патријарх Алексеј (Симанов), Митрополит Николај (Јарушевич), Архиепископ свети Лука Војно-Јасеницки, Митрополит Венијамин Федченков (био у Врангеловој Армији!), Патријарх Александријски и целе Африке Христофор, Патријарх Антиохијски Александар, Митрполит Ливански Илија (Карам), Митрополит Нестор (Анисимов), Митрополит Петроградски Јован (Сничев), Митрополит Далекоисточни Венијамин (Пушкар)…

Резиме. Убрзо после после Стаљинове смрти, ЦК КПСССР-а 10.11.1954. године доноси проглас “О грешкама у спровођењу научно-атеистичке пропаганде међу становништвом” и покреће се нови талас страшног прогона Цркве Христове. Главни циљ сатанизације Стаљина било је скидање одговорности за злочине против руског народа са Хрушчова и његових троцкиста, путем сваљивања кривице на “свемогућег диктатора”. Преиначење историје негативно утиче на формирање моралних одлика друштва, због тога наши непријатељи толико исистирају на лажној историји и промени свести. Стаљин је суштински а не формално вратио земљу на пређашњи колосек путем обнове и препорода живота традиционалне Русије.

Да деца и унуци нису натерани да се стиде што су потомци синова победе – не би било срамног Беловешког споразума. Да није демонизован Стаљин, зар би могло бити приче о рехабилитацији издајника Власова и Бандере? Да није сатанизован победник над фашизмом, зар би фашизам могао да дивља у Кијеву? И да се вратимо на почетак приче – да не одбацујемо истинске, а славимо лажне просветитеље, зар би се Србијом владало из Брисела и Вашингтона.

Познати руски политиколог Сергеј Михејев поводом напада на Стаљина је написао: “Нишане Стаљина, а погађају Русију”. То је разлог због кога је неопходно раскринкавати историјске митове, здушно подржаване са Запада. На ту потребу недавно је указао и сам Владимир Владимирович Путин, указавши да је неопходно ослобађање од идеолошког смећа из уџбеника националне историје.3  Shocked 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Nije u pitanju "zlonamernost" nego..hm,hmm

Počalji  Milan taj Čet Avg 21, 2014 1:47 pm

Као што jе познато, у првим месецима рата 1941 године, руски народ у Совјетском форми одбивао je да брани „совјетскy отаџбинy“, и не само то, већ је од Немаца тражио оружје да иде да победи комунисте affraid  affraid  affraid  affraid . Стаљин је очајнички тражиo излаз. Тада је, због одбијања људи да бране Совјетски режим, одлучено да се ослони на руски патриотизам. Марксистичке пароле су привремено сакривенe у фијоке и архиве и уместо њих су извађене руске (националистичке) пароле.
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

U Rusiji obozavaju Staljina - Page 5 Empty Zasto Rusi nisu plakali za carem..?

Počalji  Milan taj Ned Jan 11, 2015 12:26 pm

Položaj običnog naroda u Ruskoj Imperiji bio je toliko loš i bedan da na kraju praktično niko nije podržavao cara. Decenije krvavih represalija i pokolja obespravljenih seljaka i radnika ostavile su duboki trag, koji je danas mahom zaboravljen zbog protoka vremena king queen jocolor affraid
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sre Jan 28, 2015 12:54 am

Jevgenij Džugašvili, unuk sovjetskog diktatora Josifa Visarionoviča Džugašvilija, poznatog po nadimku Staljin, izgubio je parnicu na Evropskom sudu u kojoj je tužio jedne ruske novine zbog toga što su njegovog dedu nazvali 'krvožednim kanibalom'. affraid affraid

Posle presude Džugašvili je dao intervju za britanski Dejli mejl u kojem je pokušao da spere ljagu za Staljinova imena, a posebno se okomio na aktuelnog ruskog predsednika Vladimira Putina za kojeg je rekao da 'nije ni izbliza snažan vođa kakvim se predstavlja'.

- Putin vodi vladu u kojoj su prevaranti i lažovi! A i on je sam glupan bez mozga. Upalim televiziju i vidim ga kako jaše, skija, igra se s tigrovima... Pokušava da pokaže da je snažan, ali jasno je da je sve to zajedno obično p.... affraid affraid affraid Putin je veleizdajnik! Reći ću i zašto. On sarađuje s Poljacima, on je 90-ih bio među onima koji su priznali poljske žrtve iz Katinske šume koji su zapravo nastradali od Nemaca. Strašno! Jedina dobra stvar u celoj priči je što ga niko nije pozvao na 70. godišnjicu oslobođenja Aušvica, logora koji je oslobodila Crvena armija. Zapad je obrisao pod s Putinom. I neka, zaslužio je...

Zločin u Katinskoj šumi gde su ubijene 22.000 poljskih oficira Staljinov unuk je objasnio na svoj način.

- Krenimo ispočetka. Nemci su krenuli u invaziju na Sovjetski Savez i ubrzo pronašli leševe u šumi. Pa zar to nije idealna situacija za opravdanje invazije? Zar vi stvarno mislite da bi Hitler propustio tu priliku? Naravno da je istina da su taj zločin upravo počinili Nemci i posle su okrivili Ruse. Sećate li se rečenice Gebelsa 'Podmetnuli smo im bombu'? Da, mislio je na Katin. A moj deda je spasio poljsku vojsku, izvukao je iz blata. Zašto bi onda pobio sve te vojnike? Nema logike... - kaže Jevgenij nakon čega je krenuo u odbranu svog dede diktatora.

- Moji pokušaji da odbranim čast svog dede su pucnji u prazno. Kao da govorim sa zidom. Neverovatno! Živimo u vremenu u kojem je gamad pobedila. Poljski lažovi i gomila svinja su nametnuli opšte mišljenje da je Staljin kriv za sve. A da je Staljin živeo još pet godina, danas ne bi imali ovakav cirkus - rekao je Staljinov unuk.

Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Mar 03, 2015 1:24 am

MARIUPOLj - Jedan od komandira ukrajinskog neonacističkog bataljona „Azov“ stradao je u bizarnoj nesreći u selu Širokino. Nesreća se dogodila nedelju dana pre početka primirja!

Bežeći pred vojnicima DNR, vojnik koji ga je vozio udario je direktno u spomenik Crvenoj armiji u centru mesta. Obojica su poginuli.

- Vojnici DNR kažu da u njegovoj pogibiji ima simbolike i da su mu se dedovi osvetili - javlja reporter ruskog Lajfnjuza sa lica mesta. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Wink
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Mar 03, 2015 3:41 pm

BERLIN - Nemačka istoričarka Mirijam Gebhard u svojoj novoj knjizi "Kad su stigli vojnici" (When The Soldiers Came) otkrila je tajnu koja je godinama bila gurnuta u fioku: da su zapadni saveznički vojnici za vreme i posli Drugog svetskog rata u Nemačkoj silovali više od milion žena, ali i dečaka. affraid affraid affraid affraid
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Mar 10, 2015 6:16 pm

Москва -Шта се то десило, што је променило понашање представника САД и Русије у Уједињеним нацијама? Где је онај дрски непристојни начин понашања према Русији? Зашто данас Саманта Пауер више не скаче и не сикће стојећи изнад Чуркинове главе, што више не тражи од њега да се понаша како приличи „губитнику“? Одједном је њен глас мукао, речи су јој неповезане, говор несигуран… Где је нестао онај њен ранији жар? Шта се то десило да је Америка тако изненада одлучила да не шаље оружје и инструкторе у Украјину?

Да, а и откуд таква смиреност и самопоуздање код Чуркина, да је тако иронично и надмоћно згазио не само представника Украјине, него и САД? Cool Smile Question
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh