FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

" srbija danas "

Ići dole

" srbija danas " Empty " srbija danas "

Počalji  Milan taj Uto Maj 13, 2014 3:08 pm

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

" srbija danas " Empty Srbija predlog "za danas"

Počalji  Milan taj Čet Maj 29, 2014 6:50 pm

Dvadesetak dana posle Titove smrti mene pozove moj izdavač Jovanović iz Amerike, koji je štampao "Vreme smrti" u dva izdanja, jedno popularno, jedno obično, na engleskom. Pozove me da hitno dođem u London. Ja se spremim sa mojom ćerkom koja govori engleski i dođemo mi u London. On nama rezervisao hotel "Klervidž", a ja znam da u hotel "Klervidž" idu Tito i ovi saudijski kraljevi nafte. Odem u najnormalniji hotel sa Anom. Javimo se mi Vilijemu Jovanoviću, on nas pozove na ručak u "Klervidž". Posle ručka on kaže: - Hajde da prošetamo malo Londonom. Izađemo, on nas vodi u ulice najveće gužve. Počinje da mi saopštava sledeću stvar:- Da vam odmah bude jasno, ja sam predstavnik Centralne obaveštajne službe i prenosim vam poruku Andropova i američke vlade. Američka i sovjetska vlada hoće posle Tita da mu nađu zamenika. Bila su dva kandidata, Đilas i vi. Zaključili su da ste vi mlađi i da ste popularniji od Đilasa. Stalo se na stanovište da naše službe, američke i sovjetske, rade na tome da vi zamenite Tita i da preuzmete vlast u Jugoslaviji.Zaprepastio sam se. Moja ćerka prebledela, prevodi mi to. - Odbio sam Titovu ponudu, odbijam i vašu, jer ja nemam te sposobnosti. Kako može da vam padne na pamet da jedan pisac, potpuno nekvalifikovan, može da zameni Tita. Kako može da se zameni Tito? Nemojte, gospodine Jovanoviću, o tome uopšte da razgovaramo.- Nemate vi tu ništa da radite. To će sve da rade službe. Vi samo treba da pristanete i da se ponašate prema prilikama kako ih mi procenimo. Radićemo i na tome da dobijete Nobelovu nagradu za književnost.Dvadesetak dana posle Titove smrti mene pozove moj izdavač Jovanović iz Amerike, koji je štampao "Vreme smrti" u dva izdanja, jedno popularno, jedno obično, na engleskom. Pozove me da hitno dođem u London. Ja se spremim sa mojom ćerkom koja govori engleski i dođemo mi u London. On nama rezervisao hotel "Klervidž", a ja znam da u hotel "Klervidž" idu Tito i ovi saudijski kraljevi nafte. Odem u najnormalniji hotel sa Anom. Javimo se mi Vilijemu Jovanoviću, on nas pozove na ručak u "Klervidž". Posle ručka on kaže: - Hajde da prošetamo malo Londonom. Izađemo, on nas vodi u ulice najveće gužve. Počinje da mi saopštava sledeću stvar:- Da vam odmah bude jasno, ja sam predstavnik Centralne obaveštajne službe i prenosim vam poruku Andropova i američke vlade. Američka i sovjetska vlada hoće posle Tita da mu nađu zamenika. Bila su dva kandidata, Đilas i vi. Zaključili su da ste vi mlađi i da ste popularniji od Đilasa. Stalo se na stanovište da naše službe, američke i sovjetske, rade na tome da vi zamenite Tita i da preuzmete vlast u Jugoslaviji.Zaprepastio sam se. Moja ćerka prebledela, prevodi mi to. - Odbio sam Titovu ponudu, odbijam i vašu, jer ja nemam te sposobnosti. Kako može da vam padne na pamet da jedan pisac, potpuno nekvalifikovan, može da zameni Tita. Kako može da se zameni Tito? Nemojte, gospodine Jovanoviću, o tome uopšte da razgovaramo.- Nemate vi tu ništa da radite. To će sve da rade službe. Vi samo treba da pristanete i da se ponašate prema prilikama kako ih mi procenimo. Radićemo i na tome da dobijete Nobelovu nagradu za književnost. affraid 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" srbija danas " Empty Srbska se truba iz francuske cuje..

Počalji  Milan taj Pet Maj 30, 2014 1:06 pm

Hm,hmm..Podmoskovske veceri

'Ko nekad u osam'...'dok lista limun zut'..Marš u..hm,hmm pardon.. na Drinu“ i „Marseljeza“ ispratili francuske spasioce

Selo Maljurevac kod Požarevca u utorak veče organizovalo je veliku proslavu u čast francuskih spasilaca koji su iz ovog sela danima uklanjali vodu izlivenu iz korita reke Mlave.
Francuski spasioci pomažu Maljurevcu i drugim mestima koja je poplavila Mlava Strane spasioce... (Rusi su hm,hmm..domaci),....srBski domcini, uz zvuke „Marseljeze“ i „Marša na Drinu“, brojni meštani dočekali su na tradicionalan način, uz pogaču i so. U ime članova francuskog tima, koji su bili zadivljeni i dirnuti ovolikom pažnjom, domaćinima se zahvalio njihov komandant, potpukovnik Žil Lankri.  Shocked Shocked Shocked Shocked Twisted Evil 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" srbija danas " Empty Okolnost sa "ispracaja francuza"

Počalji  Milan taj Pet Maj 30, 2014 3:06 pm

Kada su culi, za ispracaj francuza, nagrnuli su naprednjaci iz "lokalnog URS", ali..El komadante Dikic ih je "preduhitrio"
.................................................................................................................................................................................
O uvođenju prohibicije meštani su obaveštavani preko razglasa, iz vozila koje je kružilo selom i obišlo sve ulice. Uskoro nakon objave novouvedene mere, došlo je do “prestrojavanja u hodu”, jer nijedan meštanin ispred seoske prodavnice nije više u ruci držao pivo xe,xe.. drunken drunken drunken drunken drunken 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" srbija danas " Empty "bolne promene".."sprem te se spremte"

Počalji  Milan taj Sub Jul 12, 2014 5:39 pm

Majke,cerke,snajke,svastike,surnjaje,tetke strine, kume i kumice.."koaliciona srpska se truba s kosova cuje"..

U nemackoj,zene sa biroa za rad,bez obzira na struku i godine starosti,eventualno bracno stanje i moral, ukoliko dobiju "uput biroa", gde da se jave i "pruze seksualne usluge"..ukoliko odbiju, brisu se sa biroa -trzista rada i ukuda im se socijalna pomoc ako je primaju. To su zaista bolne promene koje uvodi Aleksandar Vucic sa "desne strane" i njegov pajtos.."imenjak sa leve strane Vulin".Kako ce te "bolne promne" da podnesu bracni drugovi,ocevi cerki, braca sestara sa uputom..naslucuju "fetisizam politicara, nosenje transpancira". Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked affraid 
Milan
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" srbija danas " Empty Re: " srbija danas "

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: