FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju...

Ići dole

Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju... Empty Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju...

Počalji  Milan Sre Apr 30, 2014 8:40 am

Gaulajteri sprovode svoju politiku, srbi su dosanjali svoj americki san, samo sto nisu vise "amerika za istocni lager", nego batleri i pomozno osoblje. Vucic postuje "gemist interese,pardon standarde zapada"..pa je sve kako to kazu NVO .."multi kulturalno"..malo "tango argentino"...malo.."becki valceri"..naravno, sa "muzickom obradom" svira se bendzo...

http://www.autonomija.info/radenko-popi ... ment-71599  affraid affraid affraid affraid 
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju... Empty Kina Zang Zaodong tepreticar,

Počalji  Milan Čet Maj 01, 2014 11:49 am

У току задњег рата у Југославији у коме је српска војска недостатак материјала и старе технике(6)надокнађивала серијом направа и борбених лукавстава, рустична противваздушна одбрана (ПВО) на бази ракета Sam-6, натерала је нападаче да се из страха да не буду погођени не спусте на висину испод 5000 метара, а то је потпуно пореметило ефикасност њиховог гађања. Француски војници увучени против своје воље у све ово, сведочили су касније да су се извукли из “невиђене ратне луднице”. На исти начин пуцањем у салвама, српска војска уништила је четвртину крстарећих ракета вредних по милион долара, које су полазиле са Јадранског мора. Опет на исти начин, срушен је и невидљиви Ф-117, изванредно скуп производ који је коштао силне године истраживања и испробавања. У српском рату дискретно су тестирани и нови системи који су имали задатак да у одсутном моменту краткотрајно ослепе пилоте. Функција путева нагло је адаптирана у писте изненадног слетања. Авиони и хеликоптери штићени су у подземним херметичким склоништима. Улазило се у радио фреквенције агресора како би се унапред сазнале акције, ометали сигнали или фалсификовале језичке поруке уз помоћ лингвистичких специјалаца. Југословенске и српске трупе су перманентно ротиране и фрагментисане у мале покретне јединице, што је максимално умањило број жртава релативно мале војске, која је управо показала како се води тзв. асиметрични рат. Армија Републике српске, прерушена у Нато снаге, дејствовала је у околини Бјељине, Тузле и Пала. НАТО је унапред предвидео и најавио да ће све бити завршено за 5 до 6 дана. Међутим, после општенародног и психолошког рата југословенске и српске војске, резултат је био тај да су НАТО снагама била потребна пуна 3 месеца, и то уз потпуну исцрпљеност ракетних резерви, да би некако дошле до споразума са Слободаном Милошевићем. Све ово у својој књизи примећује и анализира кинески стратег. На овом месту, треба рећи, Занг Заодонг нимало не штеди руско вођство оличено у Јељцину које оптужује да је издало Србе одбивши да им испоручи ракете S-300, које су могле да буду убојите за НАТО алијансу. Заодонг такође критикује мисију Черномирдина. Сумња која се код кинеских вођа уклонила после доласка Путина на власт у Русији, остала је ипак у облику једног питања које се у Кини од званичника и данас често може чути: Хоће ли Русија у следећих 20 година бити у стању да се носи са Сједињеним Америчким Државама?

Аналитичар Занг Заодонг не пропушта да у својој књизи примети ни разлике између војне концепције Француске, Немачке и Сједињених Америчких Држава, бележећи да је доктрина НАТО пакта за педеседогодишњицу свога рођендана, под притиском Вашингтона од тзв “одбрамбене концепције” прешла на “превентивну” позицију, односно да је од чисто војне доктрине еволуирала у војно-политичку доктрину. То значи да је од неутралне, еволуирала у интервенишућу мисију. Затим, постављајући реторичко питање: због чега су заправо Сједињене Америчке Државе бомбардовале кинеску амбасаду у Београду?, Заодонг констатује да је то био израз воље да се покаже снага, као и да се на неки начин казни земља која помаже непријатеља, земља која тестира нове одбрамбене системе, и, најзад, земља која за одбрану Србије у датом тренутку чини много више него Јељцинова Русија антируских издајица и олигарха. Оно што се данас са извесношћу може рећи, а што књига кинеског стратега Заодонга јасно истиче, то је да су Кинези, бранећи Србе и пратећи српску борбу, заправо припремали сопствену одбрану.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju... Empty Re: Ulazak Srbije u NATO je tragedija za Rusiju...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu