FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija i Komunisti

+4
HRENEK
Koba
Janko
Kit Karson
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Srbija i Komunisti

Počalji  Kit Karson Čet Maj 08, 2008 11:21 pm

Evo jos jednih izbora koji ce proteci bez komunista. Slusajuci optuzbe jednih na druge shvatam da su komunisti u Srbiji toliko marginalni da im je ostalo jedino da se svadjaju izmedju sebe. KS kazu da je NKPJ kombi partija i obratno. Zakljucak je, nazalost, da je ceo komunisticki pokret u Srbiji- KOMBI pokret! Znam de ce KS reci kako teze ujedinjenju ali ocito je da postoje neke nepremostive razlike. Nisam clan ali mi je NKPJ blizak jer su KS neki "originalni" komunisti. Dugo se pitam zasto Ce Gevara nema ulicu u Beogradu. Vidim 2 odgovora: 1.Kritikovao je samoupravljanje 2.najveci neprijatelj SAD-a kojeg SFRJ nije zelela da iritira. Kako resiti problem u Srbiji sa toliko zavadjenih grupa? Mislim da je moguce samo tako sto ce se svi okupiti oko tria Marks, Engels, Lenjin, a Tita, Staljina i ostale, uz sve pocasti malo skloniti u stranu.
Kit Karson
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Janko Pet Maj 09, 2008 10:11 am

Nisu KS sa bilo kim u zavadi. Mi smo jednostavno pokušali da, u korist radničke klase i komunističkog pokreta u celini, realizujemo ideju ujedinjenja svih KP i RP na teritoriji Srbije, ali nismo naišli na razumevanje NKPJ, PR,... Uradili smo ono što se u ovom trenutku moglo, sa partijama koje su prihvatile ujedinjenje, smatrajući da je i to, bolje nego totalna rascepkanost.
Kada su u pitanju izbori, jasno je da smo svi, trenutno, u takvoj poziciji da nismo mogli računati sa ozbiljnijim uspehom na izborima. Zato smo se odlučili da učestvujemo tamo gde ima određenih izgleda da se nešto i uradi.
Na lokalne izbore, KS izlaze u Subotici, Smederevu, Rumi i Koceljevi, s tim što U Subotici izlazimo i sa dva kandidata, po većinskom sistemu, na pokrajinske izbore. Na sledeće parlamentarne i lokalne izbore sigurno izlazimo.
Nastavljamo i sa aktivnostima na okupljanju svih KP i RP u jednu partiju, jer smatramo da jedino tako nešto ozbiljnije možemo uraditi. Dakle, otvoreni smo za razgovore sa svim KP i RP u Srbiji. Drugove iz drugih KP i RP, koji su na ovom forumu, pozivam, da u svojim partijama pokrenu pitanje objedinjenja svih KP i RP u jednu. Pokrenite to pitanje unutar vaših partija, pozovite nas, pa da radimo na tome da u što skorije vreme objedinimo sve naše snage. I mi ćemo, uskoro, pozvati sve preostale KP i RP u Srbiji na dalje razgovore oko onog što je neminovno - ujedinjenja. I budimo svesni - svaki propušteni dan je veliki gubitak za komunistički pokret u Srbiji, koji će se teško nadoknaditi.
Smatrati, od strane bilo koje partije, da je sama sebi dovoljna, da je jedina prava,... u postojećim okolnostima nije ništa drugo do nastavak kompromitacije i daljeg propadanja komunističkog pokreta u Srbiji.
Kada bi smo objedinili sve snage, krenuli u akciju tako ujedinjeni i svesni istorijske odgovornosti koju nosimo, mislim da bi smo ubrzo postali veoma jaka i respektabilna partija. Naše međusobne svađe i dokazivanja da smo mi jedini "pravi" idu na našu ukupnu štetu i radost neprijatelja komunističkog pokreta.
Apelujem na sve učesnike, da se prestane sa međusobnim optužbama i da svu energiju usmerimo ka iznalaženju mogućnosti za okupljanje svih partija pod jednu zastavu.
U trenutnim okolnostima, vreme je ono što mi zaista nedostaje, ali trudiću se, da koliko god budem mogao, na pitanjima vezanim za ujedinjenje svih KP i RP u Srbiji, učestvujem.
Na sajtu Komunisti Srbije postavljeni su dokumenti partije Komunisti Srbije, usvojeni na Kongresu ujedinjenja, koji je održan 19.4.2008. godine. Za dva-tri dana biće postavljen i Statut partije.

Slobodan Ž. Janković
Predsednik KS
Janko
Janko
Admin

Broj poruka : 54
Datum upisa : 15.12.2007

https://komunisti.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Koba Pet Maj 09, 2008 2:29 pm

Kad Krstevski vrati novac drugu Djumicu, i kad pretane sa represijom nad Romima, ja cu prestati da ga napadam!
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Kit Karson Pet Maj 09, 2008 5:43 pm

Sto si se zakacio toliko za coveka? Pa teze mu je to sto se obrukao nego te pare sto se njima okoristio.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Kit Karson Pon Maj 12, 2008 11:54 pm

Vidim da nisam uspeo da zainteresujem ljude oko vazne teme- jacanje komunistickog pokreta u Srbiji. Sta je razlog tome i da li su strane zadovoljne trenutnim stanjem ili zele da zadrze sadasnje pozicije, ne znam. Ali zato znam vise ljudi koji bi voleli da vide jednu znacajnu kompartiju i budu deo nje, a ne mnogo slabasnih grupa. Tako malo komunista, a koji svi tako zarko zele da sede u svom "kombiju". Tako razjedinjeni, a hoce da se bore protiv kapitalistickog zla koji ima samo jedan cilj-profit, i u tome su jedinstveni. Vec sam predlozio, za pocetak, da se svi povuku do Lenjina. Da se KS odrekne titoizma, samim tim i svih onih stvari koje marksizam ne poznaje, a NKPJ da ne istice toliko Staljina kao da je on stariji od Marksa. Tito i Staljin, uz sve pocasti, nazalost jesu kamenje o koje se spotice ceo komunisticki pokret u Srbiji. Znam da sam sad izmedju 2 vatre i da ce svi osuti paljbu na mene. Ipak, i to bih vise voleo nego da niko ne reaguje jer ce posledice da trpi samo kompokret. Jedna jaka kompartija hipoteticki ce da dobije npr. 2% glasova ne nekim izborima i tek tada ce imati koalicioni potencijal sto ce joj omoguciti da nekad udje u parlament i dodje do vazduha tj. izadje iz izolacije i postane sve jaca.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty KRENIMO U BUDUCNOST

Počalji  HRENEK Uto Maj 13, 2008 11:41 pm

Svidja mi se to sto je konacno netko shvatio pravu stvar, pa makar i delimicno. Realnost je jednostavna, samo je treba razumeti. I Tito i Staljin su istorijske licnosti i tu trebamo stavit tacku. Ne razumem i nikada necu razumeti da npr. NKPJ istice toliko Staljina vise i od samog Marksa, Engelsa, Lenjina. To je greska. Dajte da konacno ti ljudi, i Tito i Staljin zauzmu paravo mesto u istoriji partije. Ne mozemo reci da i jedan i drugi nisu imali svoje greske, ali i ispravne stvari. Oni su veliki ljudi i mi se nijednog nesmemo odreci. Ja sam clan Komunista Srbije i svoju partiju vidim kao modernu komunisticku partiju, koja se nece baviti prosloscu, vec koja ce krojiti buducnost. Dajte vec jednom da se zakopaju sve ratne sekire izmedju NKPJ i KS. Vreme nam ne ide na ruku, mali smo, slabi, klasni neprijatelj je jak, a mi umesto da ujedinimo ceo komunisticki pokret u Srbiji, bavimo se istorijom i kopamo razne mrlje Staljina i Tita. To nije nas posao. Niko od nas nije kriv ni za Staljinove cistke, ni za Goli otok. Na nama je da sve te greske ispravimo i da kazemo da mi idemo dalje pod crvenim barjakom. Priznacemo i greske i uspehe, stavicemo tacku na istoriju i ici cemo dalje u nove pobede u jacanje komunistickog pokreta u Srbiji. Moj stav, zelim kritike, ukoliko nisam u pravu.

PROLETERI SVIH ZEMALJA, UJEDINITE SE.

HRENEK
HRENEK
HRENEK

Broj poruka : 31
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Koba Sre Maj 14, 2008 12:35 am

OK Hrenek imas pravo, moram da ti priznam,i nemam apsolutno nista protiv partije kojoj pripadas a najmanje protiv tebe. Problem je jedino sto okosnicu te partije cine ljudi koji su naneli dosta zla komunistickom pokretu u Srbiji. Prvenstveno mislim na gospodina Krstevskog kadrovnika SKPJ-JUL koji je naneo mnogo uvreda NKPJ. i osujetio uspeh u radu vase nove partije KS.
Morate u svojim redovima prvo proveriti ko je ko, i ko je sta? Ne da ga branite od osnovanih napada, a da niste proverili da li je to istina ili ne? Zasto bih ja bez razloga napadao Krstevskog bez razloga? Koji je meni interes da omalovazavm nevinog coveka? Da li si nekad Hrenek razmisljao da li tvoja partija KS ima buducnost sa takvim ljudima?
Pozdrav
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty KS, NKPJ, KPS,NKPS, KPJ, PR........... - JEDNA ALI JAKA

Počalji  HRENEK Sre Maj 14, 2008 1:07 am

Druze Koba,
Neznam i nisam upoznat sa tim kako je funkcionisao SKJ-PJ, ali znam to da je drug Krstevski mladi clan JK, a sada potpredsednik KS-a. On je u Jugoslovenskim komunistima oko 2-3, godine i on nema nikakve vaze sa ranijim dogadjajima. Bezveze je i ruzno napadati coveka za nesto, ako namate konkretnih dokaza. To kakvim ste nacinom razgovarali na ovom forumu je stvarno lose, a moram priznati da sam i ja izneo dosta uvreda na vas racun. Mislim da bi najpametnije bilo da se za pocetak jedni drugima izvinimo za sve reci koje smo izgovorili u trenucima ljutnje, a zatim da stavimo prst na celo i razmislimo o tome sta je trenutno prepreka konacnom ujedinjenju Komunistickog pokreta u Srbiji.

Odgovori mi samo da li mislis da sam u pravu u vezi onog napisanog u predhodnom postu, pa da krenemo dalje.


HRENEK
HRENEK
HRENEK

Broj poruka : 31
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Koba Sre Maj 14, 2008 1:43 am

Druze Hrenek, u nacelu tekst koji si napisao je ok. Medjutim i sam znas da su npr. NKPJ i JK tada koalicija KORAK pokusavali da naprave dogovor oko zajednickog izlaska na izbore itd. Ishod je ispao neuspesan. I tokom prosle godine su vodjeni razgovori oko ujedinjenja i to je propalo, ali ovog puta greskom nekih iz vasih redova tj. JK-a. Njihovi megalomanski ultimatumi itd. Vas podpredsednik je prednjacio u tome, tako da je tim postupkom zatvorio za sobom vrata sto se tice NKPJ. Komunisti Srbije imaju dosta casnog clanstva i dosta njih i licno poznajem. Medjutim sa ovim rukovodstvom nista necete uraditi niti postici. Sto se tice NKPS-a to nije partija to je 30%opstinskog komiteta koji se odcepio od NKPJ-a tako da nisu vredni pomena. Sto se Partije rada tice to su izdajnici i peta kolona. Priznaju otvoreno nezavisnost Kosova i Metohije, tako da su u zajednickom korpusu izdajnika koje predvodi LDP i veliki deo NVO-sektora. Druze Hrenek lepe zelje imas, i ne zameram ti na tome, a malo vise obrati paznju sta se desavalo u poslednjih 20 godina. Preko nekih stvari se ne moze prelaziti olako. Burzoarske partije imaju obicaj da pregaze svoja obecanja i da naprave sporazum sa najcrnjim neprijateljem. Toliko od mene, zelim ti sve najbolje.
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Teritorijalni integritet i suverenitet su

Počalji  Milan Pon Jul 07, 2008 8:27 pm

neprikosnoveni, o tome ne bi trebalo da bude razgovora, to je normalna stvar i *automatizam*...pomenute KP treba da nadju nacina da kontaktiraju KP AP Kosmeta..a ne da se zalazu za otcepljenje. Sbrija je naza drzava, otdzbina...sve drugo je podlozno politici i uticaju imperijalitickog faktora, te kao takvo nema atribute KP !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Kit Karson Čet Jul 17, 2008 1:30 am

HRENEK ::Svidja mi se to sto je konacno netko shvatio pravu stvar, pa makar i delimicno. Realnost je jednostavna, samo je treba razumeti. I Tito i Staljin su istorijske licnosti i tu trebamo stavit tacku. Ne razumem i nikada necu razumeti da npr. NKPJ istice toliko Staljina vise i od samog Marksa, Engelsa, Lenjina. To je greska. Dajte da konacno ti ljudi, i Tito i Staljin zauzmu paravo mesto u istoriji partije. Ne mozemo reci da i jedan i drugi nisu imali svoje greske, ali i ispravne stvari. Oni su veliki ljudi i mi se nijednog nesmemo odreci. Ja sam clan Komunista Srbije i svoju partiju vidim kao modernu komunisticku partiju, koja se nece baviti prosloscu, vec koja ce krojiti buducnost. Dajte vec jednom da se zakopaju sve ratne sekire izmedju NKPJ i KS. Vreme nam ne ide na ruku, mali smo, slabi, klasni neprijatelj je jak, a mi umesto da ujedinimo ceo komunisticki pokret u Srbiji, bavimo se istorijom i kopamo razne mrlje Staljina i Tita. To nije nas posao. Niko od nas nije kriv ni za Staljinove cistke, ni za Goli otok. Na nama je da sve te greske ispravimo i da kazemo da mi idemo dalje pod crvenim barjakom. Priznacemo i greske i uspehe, stavicemo tacku na istoriju i ici cemo dalje u nove pobede u jacanje komunistickog pokreta u Srbiji. Moj stav, zelim kritike, ukoliko nisam u pravu.

PROLETERI SVIH ZEMALJA, UJEDINITE SE.

HRENEK

Eto, slazemo se u svemu osim jedne sitnice, a to je titoizam. Verovatno si na to mislio kad si rekao: "makar i delimicno". Kontradiktoran si. Kazes da Tito i Staljin zauzmu mesta u istoriji partije a onda se ponovo pozivas na samoupravljanje i agitujes na jedinstvo komunista po Kardeljevom receptu, sto se namece iz tvojih tekstova.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Komunisti...samoupravljanje

Počalji  Milan Sub Avg 16, 2008 9:53 pm

Samouprvljanje je najvisi stepen demokratije...*DIREKTNA DEMOKRATIJA*...vojnicki koporani su poslost...eventualne greske i zloupotrebe u poslosti nemogu bbiti razlog za odricanje od DIREKTNE DEMOKRATIJE...u kojoj ucetvuje coveek radnik...buduci *vlasnik na sredstvima za proizvodnju*...samo tako e postize pun ucinak i efekat..pproizvonja i raspodela...ostvarenih rezultta rada. Da komunisti komiteti niisu bili u svakoj corbi mirodjija, te su ekonomsko konvertovali u politicko, neekonomske mere..mnoge se tvari nebi desile...nespoobni karovi, karijeristi, ljudi sa od svih diipploma su imali ne retko samo partijsku knjizicu....a ma tatistika kaze PUKLI KO ZVECKA...posle 50 godina besplatnog skolovanja samo oko 7% srbije ima visu i visoku spemmu...je ovoljan podtak, ssto da uci kad mu knjizic amenjuj diplomu..rultatee kusamo !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  pol robson Uto Avg 19, 2008 1:09 pm

Milan ::Samouprvljanje je najvisi stepen demokratije...*DIREKTNA DEMOKRATIJA*...vojnicki koporani su poslost...eventualne greske i zloupotrebe u poslosti nemogu bbiti razlog za odricanje od DIREKTNE DEMOKRATIJE...u kojoj ucetvuje coveek radnik...buduci *vlasnik na sredstvima za proizvodnju*...samo tako e postize pun ucinak i efekat..pproizvonja i raspodela...ostvarenih rezultta rada. Da komunisti komiteti niisu bili u svakoj corbi mirodjija, te su ekonomsko konvertovali u politicko, neekonomske mere..mnoge se tvari nebi desile...nespoobni karovi, karijeristi, ljudi sa od svih diipploma su imali ne retko samo partijsku knjizicu....a ma tatistika kaze PUKLI KO ZVECKA...posle 50 godina besplatnog skolovanja samo oko 7% srbije ima visu i visoku spemmu...je ovoljan podtak, ssto da uci kad mu knjizic amenjuj diplomu..rultatee kusamo !


Postovani druze Milane,

Socijalizam sam po sebi kroz delegatski sistem upravo jeste nista drugo do direktna radnicka dekokratija.Samoupravljanje je moguce i korisno ali ono na scenu moze stupiti tek kada drzava pocne da odumire a da bi drzava pocela da odumire prvo je potrebno da ceo svet postane socijalisticki i da se komunisti konacno obracunaju sa ostacima reakcije,odnosno klasnim neprijateljem.Samoupravljanje u uslovima postojanja drzave i kapitalistickog okruzenja je nemoguce i stetan je eksperiment sto se pokazalo na primeru Titove Jugoslavije.Titoisticki revizionisti su se pravdali da samoupravljanje uvode jer ce proces odumiranja drzave biti brz a Staljin je tvrdio suprotno,da se radi o dugotrajnom procesu.Istorija i praksa su pokazali da je u pravu bio Staljin a ne ideoloski liliputanac i Titov potrcko Kardelj.
Druze Milane,Lenjinovo ucenje o partiji podrazumeva da je partija avangarda radnicke klase,dakle njen vodeci odred a ne neko telo koje je odvojeno od proletarijata i pokusava da mu se nametne kao vodjstvo.Stoga komunisti,odnosno Partija,upravo treba "da se mesaju u sve",odnosno Partija kao vodeci odred radnicke klase i njen integralni deo treba da se pita za sve vazne stvari u vezi rukovodjenja drzavom i drustvom.Partija po Lenjinu treba da ima avangardnu ulogu i u sprovodjenju revolucije i u vodjenju drustva.To je jedini ispravan stav sa marksisticko-lenjinistickog aspekta.Ti druze Milane zelis da budes autenticni marksista-lenjinista i treba da usvojis Lenjinovo ucenje o Partiji.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Animozitet prema Titu, od strane *Kobe*

Počalji  Milan Uto Avg 19, 2008 4:08 pm

...nije pokrice za osporavanje cinjenice da je RADNICKO SAMOUPRAVLJANJE U PRIVREDI OBLIK DIREKTNE DEMOKRATIJE ! Ucenje Lenjina o kome imam pozitivno misljenje u smislu teoretskih postavki novoga drustva..koje vidimo nije uspelo...ne obavezuje niti mmoe da sputava,, trazenje resenja u daatoj sredini ii uslovima. Nemoze neka grupa komunista u Moskvi da ceni situaciju *na terenu* udaljenom hiljaade kilommetara i osporava zakljucke i misljenja kommunista u epicentru tog terena. Radi jdnostavnosti bicu prost i banalan...nemmoze Moskva da mi da direktivu da piijemm votku, kad sam ja doneo oddluku da pijem Rubinov vinjak. Kao sto svojevremeno nisam dobio podrsku, a i zamereno mi je pbez posledica..da zakon o pripravnicima nije resenje da se nailno dovode novi radnici i opterecuju postojeci obim i kapacitet, nego da treba otvarati nova preduzeca ..OOUR i tako zaaposljavati..zakon o priprvnicima nisu doneli *samoupravljaci* nego neki *Lenjini* loklnog znacaja...uz direktivu nekih *Lenjinaa* odozgo...PUKLI SMO !!!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Kinezi su sledili Maoa...

Počalji  Milan Uto Avg 19, 2008 5:38 pm

njihovi *revizioonisti* su tesko proganjani, slepo su sledili svoju *izvornu direktivu*..preko kulturne revolucije,,i drugih dogadjaja lete na mec, ali sledeci *direktivu* i dan danas, kao i pre oslobodilackog i revolucionarnog rata 1.300.000.000, nikako da stigne do zdravstvenog i socijalnog osiguranja.. po *direktivi* idu i u kapitlizam, kazu uspesan...smrtnost zbog nemanja zdravstvene zastite i nnaametnute teske ekploatacije..ne objavljuju...1.ooo.ooo u dahu isele iz nekog regiona i grade, utkuju e sa soliteerima i staklenim zgradama...dali ba sve moraju da slede..? Da li je to put po meri *samoupravljaca* ili se to nekako drukkcije zove...sve je to u *okruzenju kapitallizma*...i jedni i drugi *Rusi i Kinezi* su bili okruzenje socijalizma...mi kapitalizma...mozemo li, immo li pravo da budemo na istoj poziciji..situaciji u kojoj je bio Lenjin..nije li *sindikalna kartiica* skocila za vise stepenika...TO NISMO NA VREME PRIMMETILI...Proleteri svih zemalja..nece da se ujedine...hoce da budu kapitalisti i ako 99,99% nema za to ama ba nikakve sanse...metodi rada... ? ideje ? teznje ?.....
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty podrska

Počalji  pedjaza Uto Avg 19, 2008 6:16 pm

Tako je Milane.
Potpuno se slazem s tobom.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  pol robson Sre Avg 20, 2008 1:40 am

Milan ::...nije pokrice za osporavanje cinjenice da je RADNICKO SAMOUPRAVLJANJE U PRIVREDI OBLIK DIREKTNE DEMOKRATIJE ! Ucenje Lenjina o kome imam pozitivno misljenje u smislu teoretskih postavki novoga drustva..koje vidimo nije uspelo...ne obavezuje niti mmoe da sputava,, trazenje resenja u daatoj sredini ii uslovima. Nemoze neka grupa komunista u Moskvi da ceni situaciju *na terenu* udaljenom hiljaade kilommetara i osporava zakljucke i misljenja kommunista u epicentru tog terena. Radi jdnostavnosti bicu prost i banalan...nemmoze Moskva da mi da direktivu da piijemm votku, kad sam ja doneo oddluku da pijem Rubinov vinjak. Kao sto svojevremeno nisam dobio podrsku, a i zamereno mi je pbez posledica..da zakon o pripravnicima nije resenje da se nailno dovode novi radnici i opterecuju postojeci obim i kapacitet, nego da treba otvarati nova preduzeca ..OOUR i tako zaaposljavati..zakon o priprvnicima nisu doneli *samoupravljaci* nego neki *Lenjini* loklnog znacaja...uz direktivu nekih *Lenjinaa* odozgo...PUKLI SMO !!!

Ne znam zbog cega te cudi Kobin animozitet prema Titu s obzirom da je on clan NKPJ koja Tita smatra direktno odgovornim za revizionisticku politiku i brutalno nasilje prema pristalicama rezolucije Informbiroa koji su podvrgavani surovom mucenju kakvo nije zabelezeno ni u kazamatima kraljevine Jugoslavije niti nacistickim zatvorima.
Niko ne osporava da je samoupravljanje cin direktne demokratije ali ti nijednom recju nisi mogao da osporis cinjenicu da se preko delegatskog sistema direktna demokratija ostvarivala u drustvenom zivotu socijalistickih zemalja istocnog bloka na celu sa SSSR iako u njima nije postojalo samoupravljanje.Takodje,nisi mogao da osporis cinjenicu da je samoupravljanje nemoguce u uslovima kada drzava ne odumire a taj proces nije se ubrzano odvijao niti u SFRJ niti u bilo kojoj drugoj socijalistickoj zemlji.
Licni primer koji navodis upravo najbolje odslikava da je samoupravljanje u SFRJ bilo los i stetan eksperiment i da se u sustini odvijalo samo na papiru a da su u stvarnosti odluke donosene u birokratskim strukturama jugoslovenskog revizionistickog rezima. Bilo bi posteno da priznas da direktnu odgovornost za to snose onaj koji je osmislio taj neuspesni eksperiment a to je Kardelj i onaj koji ga je aminovao a to je Tito.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  pol robson Sre Avg 20, 2008 2:20 am

Milan ::njihovi *revizioonisti* su tesko proganjani, slepo su sledili svoju *izvornu direktivu*..preko kulturne revolucije,,i drugih dogadjaja lete na mec, ali sledeci *direktivu* i dan danas, kao i pre oslobodilackog i revolucionarnog rata 1.300.000.000, nikako da stigne do zdravstvenog i socijalnog osiguranja.. po *direktivi* idu i u kapitlizam, kazu uspesan...smrtnost zbog nemanja zdravstvene zastite i nnaametnute teske ekploatacije..ne objavljuju...1.ooo.ooo u dahu isele iz nekog regiona i grade, utkuju e sa soliteerima i staklenim zgradama...dali ba sve moraju da slede..? Da li je to put po meri *samoupravljaca* ili se to nekako drukkcije zove...sve je to u *okruzenju kapitallizma*...i jedni i drugi *Rusi i Kinezi* su bili okruzenje socijalizma...mi kapitalizma...mozemo li, immo li pravo da budemo na istoj poziciji..situaciji u kojoj je bio Lenjin..nije li *sindikalna kartiica* skocila za vise stepenika...TO NISMO NA VREME PRIMMETILI...Proleteri svih zemalja..nece da se ujedine...hoce da budu kapitalisti i ako 99,99% nema za to ama ba nikakve sanse...metodi rada... ? ideje ? teznje ?.....

Druze Milane,

Vidim kritikujes Narodnu Reubliku Kinu.Narodna Republika Kina je zbog ispravnosti politike svog rukovodstva i dalje socijalisticka zemlja. Narod u Kini u ovom trenutku zivi mnogo bolje nego radni covek u Srbiji. Zdravstvena zastita i socijalno osiguranje je mnogo vece u Kini nego u Srbiji. Revizionizam u Jugoslaviji nije bio razlog razbijanja SFRJ ali je omogucio da otpor imperijalistickim nasrtajima bude gotovo zanemarljiv. Kada je u Kini pokusana kontrarevolcija radnicka klasa je znala da se brani a nasa revizionisticka partijska SKJ rukovodstva su postala reformisticka i vecina ih je presla na stranu zapadnog imperijalizma.Kina je zahvaljujuci politici Komunisticke partije od polufeudalne drzave postala jedna od najrazvijenijih drzava sveta.Zbog toga druze Milane nemoj vise nikada da vredjas kineske drugove i da njihov uspesni model socijalizma poredis sa nesrecnim kardeljevsko-titoistickim eksperimentom.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Nije tacno druze...!

Počalji  Milan Sre Avg 20, 2008 2:32 pm

Ne zivi bolje...deo da, ali vecina ne ! Socijalna i zdravstena zastita u KINI NIKADA NIJE POSTOJALA NITI POSTOJI...lekarski pregledi se placaju...ko ima ! Kina nije socijalisticka, ona je kapitalisticka pod komadom KP, cime ona prestaje da bude KP ! Da li je Ivica Dacic socijalista..... ????
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Opet neizbezni Goli otok..?

Počalji  Milan Sre Avg 20, 2008 2:41 pm

Da, osudjujem mucenja, ali zbog upornosti osudjenika...primenjene su iskljucivo Staljinove mere...koje oni uvazavaju kada je u pitanju *ocuvanje vlasti* u Rusiji...! Prema Svecu i tropar..problem je u tome sto staljinisti ne vide sebe pod tim merama nego bi oni na drugom da sprovode....to isto..Staljin, Mao...su prdnuli fenjer pre svih, njihovo surovo je odvratilo milione radnika...!!! Socijalizam bede je dodijao, kod nas je bilo dosta blaze Rusi i drugi su govorili da smo mi za njih mala amerika...zli i pakosni su nam se osvetili i napravili zaokret 360 stepeni...naravno kao i kod nas, na TV srecni i bogati Rusi, Kinezi....da svi vidimo kako je lepse bez komunista...kineski stadion nije Kina i radnistvo, mnogi nemaju pare ni za stajanje..i uopste kada smo kod Kine...trenutno Olimpijada....Ljubodrag Simonovic Duci....itd , zadnji broj PECAT MAGAZIN...Kuberten, Hitler, samaran i njihovi pioniri maleni....
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  pol robson Sre Avg 20, 2008 8:58 pm

Milan ::Ne zivi bolje...deo da, ali vecina ne ! Socijalna i zdravstena zastita u KINI NIKADA NIJE POSTOJALA NITI POSTOJI...lekarski pregledi se placaju...ko ima ! Kina nije socijalisticka, ona je kapitalisticka pod komadom KP, cime ona prestaje da bude KP ! Da li je Ivica Dacic socijalista..... ????

Druze Janko u Kini koja ovih dana organizuje najspektakularnije olimorijske igre u istoriji sto je jos jedan dokaz moci te zemlje,njenog radnog naroda i Komunisticke partije, gradjani izdvajaju sredstva za zdravstvenu i socijalnu pomoc i ne placaju je kao sto je to slucaj u SAD ili recimo Srbiji.Takodje,dokaz moci kineske partije je to sto je Kina jos uvek socijalisticka zemlja i radnici su mnogo zasticeniji i srecniji nego u kapitalistickoj Srbiji.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  pol robson Sre Avg 20, 2008 8:59 pm

pol robson ::
Milan ::Ne zivi bolje...deo da, ali vecina ne ! Socijalna i zdravstena zastita u KINI NIKADA NIJE POSTOJALA NITI POSTOJI...lekarski pregledi se placaju...ko ima ! Kina nije socijalisticka, ona je kapitalisticka pod komadom KP, cime ona prestaje da bude KP ! Da li je Ivica Dacic socijalista..... ????

Druze Janko u Kini koja ovih dana organizuje najspektakularnije olimorijske igre u istoriji sto je jos jedan dokaz moci te zemlje,njenog radnog naroda i Komunisticke partije, gradjani izdvajaju sredstva za zdravstvenu i socijalnu pomoc i ne placaju je kao sto je to slucaj u SAD ili recimo Srbiji.Takodje,dokaz moci kineske partije je to sto je Kina jos uvek socijalisticka zemlja i radnici su mnogo zasticeniji i srecniji nego u kapitalistickoj Srbiji.

Izvinjavam se zbog greske.Nisam se obracao drugu Janku nego drugu Milanu.Jos jednom se izvinjavam zbog nenamerne greske.

pol robson

Broj poruka : 203
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Ali dok proleteri trce svoj poslednji krug...

Počalji  Milan Pet Sep 05, 2008 11:47 am

....komunist...aktivisti treba da zalepe par letaka, na ili oko zavoda za trziste rada, opstine Rakovica, Zemun, Novi Beograd...to su mesta gde povremeno navracaju nezaposleni i zaposleni...mozda na trasi tih linija GSP. u blizini ZCZ, 14 oktobar Krusevac, Sloboda Cacak, mislim opstina...zavod za trziste rada....po par komada ne treba zasipati...obilaziti i obnavljati....mic, po mic...kamen po kamen palaca...!!!!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  vihor92 Pet Sep 05, 2008 8:31 pm

kojih letaka?

vihor92

Broj poruka : 15
Location : Cacak
Datum upisa : 01.07.2008

http://vihor-vihor.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty L tvoje KPetaka

Počalji  Milan Pet Sep 05, 2008 9:53 pm

sa teeleefonom za kontakt..kratak bez mnogo parola...poziv na saradnju i clanstvo !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Srbija i Komunisti Empty Re: Srbija i Komunisti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu