FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CRVENA BURZOAZIJA

+6
Kit Karson
ZiRi
CRNI
Koba
Milan
Narodni-Front
10 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Pon Apr 21, 2008 1:48 am

Pre svega bih zeleo da upozorim one postene komuniste, da se na kongresu ujedinjenja 19.04.2008. godine pojavila CRVENA BURZOAZIJA![/b] Vlasnik privatne firme, gazda, exploatator, profiter i ko zna sta jos, odlucio je da kako sam kaze "finansira ovu partiju". Koliko je bizarno to, da se taj covek uopste nasao na kongresu ujedinjenja komunista i dobio rec, toliko je idiotski sto mu je masa aplaudirala kada je D. Milenkovicu iz udruzenja "Mirko Tomic" ponudio 500 evra mesecno. Posebno zabrinjava cinjenica, da Milenkovic kao mlad komunista nije dao adekvatan odgovor na tu ponudu. Kao mlad i zelen, po nama, trebalo je da izadje za govornicu i priupita "crvenog gazdu": "ciko, a jesu li sve to vase pare"??? To je osnovno pitanje. Komunisti se protiv kapitalista, profitera, exploatatora i njima slicnih i bore! Time, sto doticni biznismen umesto aplauza nije dobio batine, ovaj kongres je napravio istorijski korak unazad o cemu ne treba da se cuti! Primi li neko novac od tog coveka, dobice etiketu za ceo zivot. To i nije toliko strasno, obzirom da se radi pretezno o starim ljudima. Medjitim, burzoazija je ovoga puta pucala na podmladak! Ako u Milenkovicu, kako zelim da verujem, zaista zivi duh jednog Che Gevare, onda ce on svoju revoluciju podici i bez tih 500 evra, a ukoliko se varam, i Milenkovic nije istinski komunista, onda mu ni mnogo vece pare nece pomoci...
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Ne znam o kome je rec...

Počalji  Milan Sub Jun 28, 2008 12:13 am

Ali taj Milenkovic radi verovatno u skladu vazecih propisa, to mu nemozemo ameriti, i u opste nije lose da neko ko moze finansira politicku organizaciju kojoj je klon. E sad, kakav je i koliki komunista..to je vec stvar za razmisljanje...da li zabija klin, ili rezervise mesto za nedaj boze...mozda se sunja oko moguceg izvoza na primer Kubu, Sev Koreju i slicno....naravno sumnjam da e biti u revolucionarnim redovima za ukidanje privatnog vlanistva..itd. Znaci da ipak nema *moralne i politicke podobnosti*..za.....itd
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Koba Ned Jun 29, 2008 9:23 pm

SMRT KOMUNISTIMA SRBIJE! ZAKLATI MILENKOVICA!
Koba
Koba

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Zaklati Milenkovica...

Počalji  Milan Pon Jun 30, 2008 9:40 pm

Ne znam ko je Milenkovic...ali *predlog* zaklati mnogo govori o *predlagacu*..koljacu, ljudskom izrodu i pre svega kukavici..! Zreo si za ludnicu, idi kod lekara, valjda jos toliko imas svesti da odes na lecenje.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Smetliste istorije na javnoj sceni

Počalji  Milan Pet Jul 04, 2008 8:32 pm

Uz predlog zaklati Milenkovica, stigao je i predlog da se rehabilituje bandit i kolaborant Milan Needic, opsani ljudi se *oglasavaju*..javno i nude svojee *dobre usluge*, komunisti moraju aktivnije i zesce da nstupe u zivotu Srbije.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Ned Avg 10, 2008 7:41 pm

Koba ::SMRT KOMUNISTIMA SRBIJE! ZAKLATI MILENKOVICA!
Ne treba se miriti sa politickom iskljucivoscu. Narocito ne u postojecem neoliberalizmu. Klanje nije nasa retorika. U narodnoj republici kini kada npr uhvate izdajnika-fino ga streljaju, a metak posalju porodici da plati.
Da li Milenkovica treba streljati, nije tema za ovaj forum. Budimo parlamentarni kada vec nemamo snage za revoluciju kao oruzanu drustvenu transmisiju iz neoliberalizma u komunizam! DOLE NEPRIJATELjI OMLADINE I RADNICKE KLASE! DOLE SKOLARINE-NASE ZNANjE I SLOBODA NIJE ROBA DA SE PRODA!!!!
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty NASILNICI I BUDALE

Počalji  CRNI Sre Avg 13, 2008 5:52 pm

BOLJE BIH VAM BILO DA NE PRETITE DRIPCI JEDNI. MILENKOVIC JE LAF, A VI STE BUDALE.
ZIVOT DAJEM ZA NJEGA, JANKA I BRANIMIRA.
POKUSAJTE NESTO I NAJEBALI STE.
A TI FRONTU IDI U GRUZIJU, PA UBIJAJ REDOM, KAD TOLIKO VOLIS NASILJE. POMOCICE TI KOBA. ON NEK KOLJE, A TI IH KASNIJE OVERI.
CRNI
CRNI

Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Ma netreba da overi...

Počalji  Milan Sub Avg 23, 2008 6:28 am

..da drzi za noge dq se ne koprcaju...a pretnja klanjem, na zlost nije saamo neki *zargon*...spevana je i pesmica..*koga moja cakija ubode ne treba mu ni leba ni vode *...takve pretnje nisu najvne...valja imati na umu...u Beogradu u Bulevaru revolucije..pronadjena crna najlon kesa s glavom nekog mladica...istraga je u toku, za sada pretpostavka da je u pitanju testera !!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  ZiRi Uto Avg 26, 2008 2:51 pm

Milan ::..da drzi za noge dq se ne koprcaju...a pretnja klanjem, na zlost nije saamo neki *zargon*...spevana je i pesmica..*koga moja cakija ubode ne treba mu ni leba ni vode *...takve pretnje nisu najvne...valja imati na umu...u Beogradu u Bulevaru revolucije..pronadjena crna najlon kesa s glavom nekog mladica...istraga je u toku, za sada pretpostavka da je u pitanju testera !!
Nekidan sam čitao u novinama da je pronađeno i njegovo tijelo. Taj ko je to uradio je bolestan, onaj ko ubije čovjeka samo tako ne može biti normalan ni u kom slučaju.
ZiRi
ZiRi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 25.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Pon Sep 01, 2008 6:53 pm

CRNI ::BOLJE BIH VAM BILO DA NE PRETITE DRIPCI JEDNI. MILENKOVIC JE LAF, A VI STE BUDALE.
ZIVOT DAJEM ZA NJEGA, JANKA I BRANIMIRA.
POKUSAJTE NESTO I NAJEBALI STE.
A TI FRONTU IDI U GRUZIJU, PA UBIJAJ REDOM, KAD TOLIKO VOLIS NASILJE. POMOCICE TI KOBA. ON NEK KOLJE, A TI IH KASNIJE OVERI.
Kad koba nekoga zakolje, nema potrebe da ga ja overavam... Verujem coveku... Smile (sala)
Vec sam rekao da klanje nije nasa retorika. Ne slazem se sa kobom. Inace, ipak, biti komunista znaci biti RADIKALNI LEVICAR. Kome nije do nasilja u postojecem socio-ekonomskom sistemu taj neka se gubi iz nasih redova! Zapravo mislim da smo malo skrenuli sa teme. Nije tema klanje (za Kobu ili protiv) vec crvena burzoazija. A ako je sa vremenom vec prevazidjena, onda dajte da vidimo da li je D. Milenkovic vratio pare ili ih je podelio sa Jankom i Branimirom za koje ti hoces da gines...
Sto se gruzijske krize tice, interesantno je da kada ameri biju, uvek smo na strani slabijeg, a kad rusi raspale onda jebi ga-uz jaceg smo. Gruzija je branila svoj suverenitet i na njihovoj sam strani. A ako je rusima do sukoba sa amerima neka im bace atomsku bombu da im se sve ono razleti u picku lepu materinu i zavrsen poso...
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Suverenitet i tekuci problemi Rusije

Počalji  Milan Pon Sep 01, 2008 9:04 pm

i okruenja. 1. Gruzija..Juzna Osetija...nije istorijsko pravo Gruzije, tu teritoriju je drug Staljin poklonio Gruziji...znaci sporan suverenitet. 2. Ukrajina..Sevastopolj..nije istorijsko pravo Ukrajine..drug Hruscov je poklonio Sevastopolj Ukrajini...takodje sporan suverenitet !
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty * Crvena burzoazije *.....

Počalji  Milan Ned Sep 14, 2008 3:28 pm

Komunisti svakako moraju da zauzmu da kazem *novi stav*...da okrenu ledja nekada nuznim merama iz prostog razloga sto su ipak ostavili traga i uslova za bolji zivot. Po nekim podacima Srbija je 80% bila poljoprivredna zemlja pre 1941 godine, nije mi poznato koliko je bilo bezemljasa...slugana, burzoasko roblje. Znaci, komunisti su uspeli da od Srbije naprave poljoprivrednu i industrijsku sredinu...sto za rezultat ima, uposlenost stanovnistva, smanjenje zavisnosti od uvoza i inostranog faktora. Znaci da komunisti, komunisticko drustvo ne vide kao sirotinjsko drustvo, vec prvenstveno drustvo uposlenih gradjana koji rezultatima svoga rada mogu da obezbede sebi krov nad glavom i ishranu porodice. Za razliku od proslosti, vremena izgradnje, odricanja i stednje, prinudnih otkupa kao nuznog zla, novo drustvo mora da brine o celokupnom razvoju i drzave i drustva. Samo zaposlen, angazovan covek, covek nagradjen prema rezultatima svoga rada, moze da bude adekvatan cinilac i faktor drustva i drustvene zajednice. Zadatak komunista je da deluju u svom okruzenju, medju ostalim gradjanima sa kojima je u kontaktu..da hohstaplerska privatizacija, spekulativne radnje na takozvanim berzama placaju upravo oni gradjani, da im otimaju rad, proizvod, razne agencije, posrednici...se cesu, nadogradjuju svoje provizije, i tako lepo u *gospodskom* pakovanju *vrate*.prodaju istom onom od koga su uzeli, naravno uzimaju i od dela *nadnice*...energetika, telefonija...skopcani su sa multinacionalnim kompanijama tako da nas radni covek hrani sebe bedno a tano neki Miskovic, Hamovic..i imperijalisti iznad njih, mentori i finansijer....lete privatnim avionima, jahtama, automobilima..*da im ne smrdi znoj od sirotinje*...okretanjem ledja, detaljima iz proslosti i javno proklamovanje..rasterecuje gradjane brige, izazvane destrukcijom, krivotvorenjem istorije...ali i realnog straha da ce komunisti proganjati, zatvarati , streljati, trpati na Goli otok poput Natase Micic..i akcije *sablja*..., koja se gotovo i ne spominje a Goli otok u svrhu antikomunisticlke propagande stalno pominje.

Ovo nikako neznaci da kriminalci, ubice, proizvodjaci i prometnici drogom, pljackasi drzavne i drustvene imovine, mogu racunati kao gradjani na neke oproste i izbeci nuznu nacionalizaciju.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Sre Sep 17, 2008 8:07 pm

Milan ::i okruenja. 1. Gruzija..Juzna Osetija...nije istorijsko pravo Gruzije, tu teritoriju je drug Staljin poklonio Gruziji...znaci sporan suverenitet. 2. Ukrajina..Sevastopolj..nije istorijsko pravo Ukrajine..drug Hruscov je poklonio Sevastopolj Ukrajini...takodje sporan suverenitet !


To bas i nije tema... Tema je crvena burzoazija i molim vas da se u skladu s tim i orjentisete. hvala
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Kit Karson Sre Sep 17, 2008 9:12 pm

U skladu sa temom, mogao bi Milan nesto da kaze o Pokretu Socijalista.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Kurbla Sub Sep 27, 2008 4:49 am

I Engels je bio kapitalist i tako je izdržavao Marksa.

Kurbla

Broj poruka : 83
Datum upisa : 21.09.2008

http://drugkurbla.blog.hr

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Ned Sep 28, 2008 1:09 am

Kurbla ::I Engels je bio kapitalist i tako je izdržavao Marksa.
to svakako nije ni razlog ni opravdanje da se ideologija i partija prodaju neimenovanom kapitalisti. Bobra protiva kapitalizma je moguca samo kroz borbu protiva kapitalista kao stubova nosioca kapitalistickog drustva. I ona mora poceti sto pre jer borba za bolje sutra pocinje borbom za bolje danas! Ni D. Milenkovic nije Marks, niti je neimenovani exploatator engels!
Da podsetim, na kongresu ujedinjenja je D. Milenkovicu, sa govornice od neimenovanog eksploatatora radnicke klase dobio ponudu iznosu od 500 evra mesecno, sto ovaj sa mesta predsedavajuceg nije odbio. I dalje stojimo iza toga da je time, kongres uspesno miniran, dok to sto milenkovic nije ponudu odbio sa gadjenjem, vec prihvatio sa zadovoljstvom, kao i to sto je sludjena masa aplauzom 2 puta pozdravila svog klaSnog neprijatelja, kongres ujedinjenja je napravio istorijski korak unazad, a kako stvari stoje na tome se nece zaustaviti...
Umesto da kongres ujedinjenja, svojom brojnoscu i odlucnoscu pokaze beskompromisnost u borbi za radikalnan prekid sa postojecim socio-ekonomskim sistemom i njegovu revolucionarnu promenu, pojedinci su pokazali da su doveljne mrvice kako bi se odrekli borbe, a masa je to aplauzom, ocigledno, odobrila.
Zahtevamo ukljucenje u ovu temu samog Predsednika CK, druga Jankovica, njegovo misljenje o postupku Milenkovica, kao i objasnjenje pojavljivanje vlasnika privatnog kapitala i dobijanje reci na KONGRESU UJEDINjENjA!
Onaj ko nije sposoban da se argumentima suprotstavi tvrdnjama O.P.Narodni Front, vec skrece temu, neka se povuce sa foruma. Ovde je pitanje da li CK zaista smatra da je primanjem exploatatora ostvarena sloboda, kao idealan sklad nesklada nesavrsenih ljudi...
ZIVELA REVOLUCIJA!
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Crvena burzoazija...

Počalji  Milan Pon Sep 29, 2008 2:01 pm

je izmisljena i lansirana je u Beogradu...usla je u studentske demostracije 1968 godine kao glavni *adut*...koji se transformisao 1990 u *BANDA CRVENA*...slebdenici prvobitne varijante...*crvena burzoazija*...su bili i u redovima isteranih komunista, i *ostalih* onda i danas *nepriznatih komunista*. Ideoloski gledano, onda i sada..suceljavaju se *dva socijalizma*..socijalizam bede i zavisnosti od *stavke*..i socijalizam po meri i potrebama coveka.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Nije mi licno poznata situacija niti sam neki faktor...

Počalji  Milan Pon Sep 29, 2008 2:08 pm

samostalno sam pristupio na ovaj sajt da budem u drustvu i okruzenju nosilaca komunistickih ideja i osecanja. Zakonski i drugi uslovi namecu nuznu situaciju da budes *kapitalista* ili pak da budes *kriminalac* i radis na crno..., aktivnosti su nemoguce bez izvora finansiranja...ukoliko pomenuto lice koje prima pomenutih 500 evra, deluje i funkcionise u skladu statuta i pravila, nemoze mu se uzeti za zlo sto je primio finansiranje. Novo vreme je i novo breme *kolko para tlko muzike*, eventualni blagajnik neka poprica i ostvari vuid u trosenje sredstava da li se trosi namenski ili ne namenski.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty U vezi navedenog

Počalji  pedjaza Pon Sep 29, 2008 2:27 pm

U postojecim uslovima covek mora da se snalazi da bi preziveo. Ne moze da jede kamenje. Dakle ako neko radi u privatnom preduzecu i prima mesecnu platu od 500 evra, to ne znaci da on nije komunista. Komunisti treba da se bore za uspostavljanje socijalistickog drustva, ali dok ne dodje do toga ne mogu da gladuju.
Sta da radi mlad covek koji je nezaposlen? Da ceka socijalisticku revoluciju, a dok ne dodje do nje da zivi od borbe protiv kapitalista?!

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty PEDJA, VRATI SLIKU!

Počalji  Kit Karson Pon Sep 29, 2008 10:25 pm

"VUK MENJA DLAKU A CUD NIKAKO"
Pedja, dokazano, menja cud, a DLAKE...
... NIKAKO!

Sto se tice Milenkovica, mozda je na proveri. Moze biti da je Janko "narucio" tog biznismena.
A mozda se iza svega ovog krije i borba za lokalni uticaj, clanstvo... U pitanju je komsijski derbi.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Menjam se

Počalji  pedjaza Uto Sep 30, 2008 12:25 am

Samo budala nikada ne menja svoje misljenje.
Naravno da se menjam. Ne mogu da zivim van vremena i prostora.
Shvatio sam da nema vajde od nekih partija kojie postoje samo na papiru.
SPS je avangarda radnicke klase i vodeca idejno-politicka snaga levice u Srbiji. Trenutno je u vladi sa strankama ZES-a i nacionalnih manjina, ali je razlog tome odrzavanje na politickoj sceni do vremena kada ce ojacati i biti u stanju da ostvari svoje programske ciljeve. Kao sto mnogi ljudi ne mogu da se ivek bave onim cime zele, tako ni svaka partija ne moze uvek da deluje u skladu sa svojim opredeljenjima. Dok ne dodje povoljan politicki trenutak SPS pronalazi mehanizme da ne ode u anonimnost. Bolje je imati i kontrolu nad 4 ministarstva nego vecito stajati po strani, kritikovati i nista ne raditi. Bolje je biti u vladi i sa losim koalicionim partnerima, nego u anonimnosti. Vecina koalicionih vlada je rezultat nekih kompromisa, a ne ljubavi medju strankama. Ko je iole pratio politicku situaciju samo u Srbiji (a kamo li u Evropi i Svetu) mogao je to jasno da zakljuci. Retke su partije koje mogu samostalno da formiraju vladu. Situacija se menja. Bivsi politicki protivnici postaju koalicioni partneri, kao sto i bivsi koalicioni partneri postaju politicki protivnici.
Sve je to u funkciji jacanja partija za neke naredne izbore.
Partija koja deluje u anonimnosti, ne moze ni ocekivati politicki uspeh.
Neki su me optuzivali da sam hteo da razbijem NKPJ. To je tako morbidno. NKPJ je relativno smesna partija da bi je neko razbijao, a ja sam toliko sitan i nebitan faktor u drustvenom zivotu da ne mogu da razbijem ni ciglu, a kamo li NKPJ. Ja da razbijem NKPJ je kao kad bi mrav sapleo slona.
Ja ne zelim da se bilo koja partija razbije, vec da se levica u srbiji ujedini. Od 250 poslanika u Skupstini drbije, samo je 12 iz levicarske partije (SPS). 238 poslanika je iz partija centara i desnice. Pogledajte koliko je snaga levice pala u odnosu na 1990. kada je bilo 194 poslanika levice (SPS).
Time se vi pozabavite, a ne da se samo svadjate ko je veci komunista!
Ja vec dugi niz godina nisam video ni jednu komunisticku partiju na glasackim listicima.
Poslednji put su Jugoslovenski komunisti bili na listi za Vece republika Skupstine SRJ 2000. godine.
Verovatno da su neke komunisticke partije imale neke kandidate na nekim lokalnim izborima kao i nekim izbornim jedinicama na pokrajinskim izborima u Vojvodini, ali na parlamentarnim ih nije bilo.
I dok druge partije jacaju, komunisti se medjusobno svadjaju i dele na titoiste i staljiniste, marksiste i revizioniste, samoupravljace i antisamoupravljace itd.
Ja bih voleo da imamo uticajnu komunisticku partiju, kao sto je slucaj u Italiji, Nemackoj, Grckoj, Rusiji i mnogim drugim zemljama, ali ako ovako budu nastavili tesko da ce do toga doci.

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty STAVI CRVENU RUZU ...

Počalji  Kit Karson Uto Sep 30, 2008 5:09 pm

... samo ne znam koliko ce da traje. Bolje se ti malo priberi, izbroj do deset. Nemoj toliko da se blamiras. Za par meseci si promenio tri partije.
SPS je avangarda crvene burzoazije. Oni su izvrsili restauraciju kapitalizma. Vecina danasnjih eksploatatora je stekla pocetni kapital u to vreme. SPS-ovci su reformisani komunisti sto nije nista novo. Takvih primera ima puno u Evropi danas. Nemaju oni vise ideologiju i nije im cilj taj koji ti pominjes vec su to "komunjare" kojima je stalo do karijere i licne koristi. Oni ce u svakoj corbi biti mirodjija.
Kit Karson
Kit Karson

Broj poruka : 102
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Shvatio sam

Počalji  pedjaza Uto Sep 30, 2008 5:43 pm

Ni jedna komunisticka partija u Srbiji nije u stanju ni da se kandiduje na izborima, a kamo li da ucini nesto vise, tj udje u skupstinu ili vladu.
prihvatam cinjenicu da su komunisticke partije revolucionarne, ali su se u Srbiji duboko medjusobno zavadile. Ja jesam komunista po politickom opredeljenju, ali za bilo koju komunisticku partiju da se opredelim bicu meta za kritiku od strane neke druge.
To nejedinstvo komunista je ono sto ubija komunisticku ideju kod nas. Kada bi smo imali jednu komunisticku partiju koja izlazi na izbore i bar povremeno probija cenzus i ulazi u skupstinu, to bi bilo odlicno. Ovako, imamo gomilu komunistickih partija cija rukovodstva se medjusobno svadjaju, uvlaceci tako i clanstvo tih partija u svadje.
Ja zaista nemam nista protiv bilo koje komunisticke partije, ali sam ogorcen na njihova rukovodstva. Takvim nacinom ponasanja oni odbijaju komunisticki orijentisane gradjane da im se pridruze i same sebe saplicu. Toliko je tu zatvorenosti, tvrdoglavosti i samodovoljnosti, da nisam mogao da poverujem dok nisam poceo da pratim aktivnosti komunistickih partija u Srbiji. Previse je opterecenosti nekim dogadjajima i licnostima iz proslosti, kao i nekim socijalistickim sistemima kojih vec dugo nema. Nema vise ni SFRJ, ni SSSR-a, ni Varsavskog pakta. Ni jedna bivsa socijalisticka zemlja u Evropi vise nije socijalisticka, a svadje na liniji staljinista i titoista su tako zestoke.
Dokle god se ne oslobode balasta proslosti i ne okrenu se ka buducnosti i dokle god ne shvate neophodnost slobode i socijalne pravde za sve ljude, komunisticke partije ce tapkati u mestu i osipati se.
Nadam se da ce ipak doci neke nove, mladje generacije, neopterecene istorijom i da ce mozda uticati da komunisticka ideja realno zazivi kod nas.


Poslednji izmenio pedjaza dana Pet Okt 03, 2008 1:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

pedjaza

Broj poruka : 120
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Bez nekog Centralnog komiteta

Počalji  Milan Sre Okt 01, 2008 12:12 pm

..ili nekakvog koalicionog sporazuma komunista, statuta u kome ce par tacaka, clanova, paragrafa...imati identican sadrzaj tekst u svim KP....nema nista od jaceg nastupa i pritiska...na politickoj sceni srbije....
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Narodni-Front Čet Okt 02, 2008 7:05 pm

pedjaza ::U postojecim uslovima covek mora da se snalazi da bi preziveo. Ne moze da jede kamenje. Dakle ako neko radi u privatnom preduzecu i prima mesecnu platu od 500 evra, to ne znaci da on nije komunista. Komunisti treba da se bore za uspostavljanje socijalistickog drustva, ali dok ne dodje do toga ne mogu da gladuju.
Sta da radi mlad covek koji je nezaposlen? Da ceka socijalisticku revoluciju, a dok ne dodje do nje da zivi od borbe protiv kapitalista?!

''Dakle ako neko radi u privatnom preduzecu i prima mesecnu platu od 500 evra, to ne znaci da on nije komunista''-Tacno. Znaci da je exploatisan, jer u postojecem socio-ekonomskom sistemu se otislo toliko daleko da plata jednog radnika iznosi delic od bednih 30 posto bruto prihoda (30% bruto prihoda grupa radnika deli medjusobno, 70% kapitalista uzima za sebe). Svako ko je eksploatisan, u prvim redovima treba da stoji sa nama i boriti se za sopstvenu slobodu.

''Komunisti treba da se bore za uspostavljanje socijalistickog drustva, ali dok ne dodje do toga ne mogu da gladuju.
Sta da radi mlad covek koji je nezaposlen? Da ceka socijalisticku revoluciju, a dok ne dodje do nje da zivi od borbe protiv kapitalista?''-Borba protiv kapitalizma, cije je unistenje glavni preduslov za razvoj socijalizma, je nemoguce bez borbe protiv kapitalista-stubova nosioca kapitalistickog sistema.
Mlad covek, koji je nezaposlen ne treba da ceka socijalisticku revoluciju da bi ziveo od nje, vec da je neumorno sprovodi, a i kada je sprovede, ne treba da zivi od nje, vec od sopstvenog rada, sto je u sustini i glavni cilj koji zelimo da ostvarimo.

Da podsetim, ne radi se o prekudu same exploatacije na stetu pojedinca, vec radikalnog prekida i oduzimanja fabrika koje su nelegalno stekli. Naprotiv, ovde imamo situaciju da funkcioner Komunista Srbije, drug D.Milenkovic iznenadjujuce prisno saradjuje sa kapitalistima i zivi i funkcionise, takodje, od viska proizvoda koje on nije proizveo, sto je za svaku osudu!
Narodni-Front
Narodni-Front

Broj poruka : 115
Datum upisa : 11.03.2008

http://www.narodni-front.dzaba.com

Nazad na vrh Ići dole

CRVENA BURZOAZIJA Empty Re: CRVENA BURZOAZIJA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu