FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vec je smenjena...zbog istine !!

Ići dole

Vec je smenjena...zbog istine !! Empty Vec je smenjena...zbog istine !!

Počalji  Milan Sub Jan 29, 2011 4:03 pm

LIJEPA NAŠA!

(28) Send to friend Print Četvrtak, 27. Januar, 2011.| Autor: Jelena Velinović
Helena Novak, funkcionerka SDP koja je šokirala „susjede“ tvrdnjama da je Kosovo srpsko, za Kurir kaže da bi to bilo isto kao da neko kaže da Dalmacija nije hrvatska

BEOGRAD - Kosovo je deo Srbije!
Helena Novak, funkcionerka hrvatskog SDP, ovom rečenicom definitivno je ustalasala tamošnju političku scenu. Poruku da će se čelnicima EU razbiti o glavu što su dozvolili Albancima da dobiju mafijašku državu ne izgovaraju čak ni Milorad Pupovac i ostali predstavnici Srba u Hrvatskoj!

- Moja država jeste priznala Kosovo, ali se ja s tim ne slažem! Srbija je suverena država! Sve sam to rekla kao impulsivna Dalmatinka, izrevoltirana zbog izveštaja Dika Martija o Hašimu Tačiju i trgovini organima - kaže Helena.

Ona je lavinu komentara pokrenula na društvenoj mreži Fejsbuk, gde je napisala da su „u EU nacisti novog doba“.
- U raspravi na Fejsbuku bila sam pod jakim uticajem onog što je objavljeno o Tačiju. Uključivali su se ljudi koji pominju Albance, koje u žargonu zovu Šiptari, i nas Dalmatince, pa je neko napisao da su Dalmatinci gori... I ja sam se u žargonu izletela i rekla to što sam rekla - priznaje naša sagovornica.

Ona kaže da joj nije bila namera nikoga da uvredi:
- Ostajem pri stavu da se Srbiji ne može tek tako odvojiti teritorija! Onda bi mogli i Hrvatskoj da otmu Dalmaciju!

Na pitanje da li se kaje zbog izgovorenog, priznaje da joj je pomalo žao, jer „nije u redu generalizovati stvari“.
- Ne znam da li mi je drago ili žao zbog reakcija koje dobijam, koje su pozitivne. Citirala bih mog najdražeg kantautora Đorđa Balaševića: „Ja nemam ništa ni protiv koga, imam samo nešto za nas, ne dajte se onim seljošima!“

Helena Novak na kraju kaže nešto što se malo zna:
- Imam brojne Srbe u porodici, mnogi od njih su u Srbiji. Svi smo mi mešani - poručuje uz osmeh Helena.

SDP: U EU nema nacista

Arsen Bauk, predsednik SDP za Splitsko-dalmatinsku županiju, iznenađen je izjavama svoje stranačke koleginice.
- Ne odobravam govor mržnje. S druge strane, normalno je da svaki građanin, pa i ona, ima pravo na stav o nezavisnosti Kosova. Ipak, Helena nije smela one iz EU nazivati nacistima - kaže Bauk i dodaje da će stranka tek odlučivati o eventualnoj kazni za Novakovu.

Šta je napisala Helena

Helena Novak je, govoreći o suverenosti Srbije, na Fejsbuku raspalila i po Albancima i po EU.
- Ako ćemo pričati o Šiptarima, ima ih u Trogiru. Varaju, lažu, švercuju, diluju, pucaju, obračunavaju se na svoj način. Oni su sve, samo nisu pošteni, vredni i dobri! Ali, nemam ništa protiv njih. Ja pričam o Kosovu, srpskoj autonomnoj pokrajini - poručila je Novakova, doskorašnja odbornica SDP u Trogiru.

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu