IZJAVA DECENIJE

Ići dole

IZJAVA DECENIJE Empty IZJAVA DECENIJE

Počalji  Milan taj Pet Maj 28, 2010 10:44 pm

*Vi ste to sve lepo sacuvali, sad cemo mi to sve lepo da prodamo*.. (Micunovic po pruzimanju nekretnina, pardon vlasti...)

http://paradoksija.blogspot.com/2010/04/slucaj-zvonacka-banja-nemir-hotela-mir.html
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

IZJAVA DECENIJE Empty Nije na Kopaoniku, al moze da bidne jednog dana...?

Počalji  Milan taj Sre Avg 25, 2010 2:29 pm

Vlasnici sredstava za proizvodnju mogu biti privilegirani i u odnosu na potrošače. Vlasnici skijališta Mt. St. Lois and Moonstone u Ontariju su privilegirani. Njihova privilegija proizlazi iz činjenice da je Ontario vrlo ravna provincija Kanade tako da je malo brdo koje oni posjeduju na udaljenosti 100 kilometara od Toronta uvijek pretrpano skijašima. Ta privilegija je učinila vlasnike tog skijališta oholim.

Prošle godine sam sa porodicom otišao tamo na skijanje. Kupili smo karte za skijaške vučnice. Ja sam svoju kartu stavio u specijalan proziran đep napravljen baš za tu namjernu. Kad sam došao na vučnicu dočekala me je mlada plavokosa djevojka, unijela mi se u lice i arogantnim glasom rekla da ako ne stavim skijašku kartu na uzicu moram napustiti red za skijašku vučnicu. Ja bih po ponašanju zaključio da je to bila vrlo razmažena kći vlasnika skijašta. Njeno ponašanje nije ostavilo mjesta za kompromis pa sam joj odgovorio da ću napustiti skijaški red ako mi vrati novac za skijašku kartu. Ona je na to odgovorila zaustaviljanjem skijaškog lifta ostavivši stotine skijaša da čekaju. Tada se pojavio vlasnik skijališta i zahtjevao od mene da napustim skijaški red. Ja sam ponovio da mi vrati novac za skijašku kartu i da ću tada otići. On nije odgovorio na moj zahtijev nego mi je nogom izbio skijašku čizmu sa skija. Ja sam normalno pružio otpor ali me on uspio oboriti. Njegov pomoćnik se bacio na mene a vlasnik skijališta me udario čizmom u rebra. Sve su to moja supruga i kćerke gledale, digle su galamu pa su me nasilnici pustili. Odmah sam pozvao policiju očekujući da policija štiti građane ali to nije tako, naime policija u Kanadi štiti privatni kapital više nego ljude. Policajci su mi rekli da moram napustiti skijalište.

Privilegija vlasništva skijališta je otuđila te ljude od svoje prirode. Kao otuđeni ljudi oni nemaju šansu da dosegnu normalan zdrav život. Oni ne mogu pronaći sreću u svom životu. Kad bi ti arogantni ljudi nekako dobili neograničenu vlast mogli bi postati neka varijanta Adolfa Hitlera. Mnogo je takvih arogantnih ljudi po svijetu koji bi ponovili ono što je Hitler učinio kad bi za to dobili priliku. Bilo bi jako pogrešno zaključiti da se takva prilika ne može ponovo dogoditi.

U sistemu koji sam preložio svaki čovjek će dobiti jednako pravo da ocjenjuje djelovanje bilo kojeg čovjeka. Svaka povoljna ocjena treba dobitniku takve ocjene automatski donijeti malu nagradu. Sa druge strane svaka nepovoljna ocjena će rezultirati istim oblikom kazne. Neka nagrade i kazne takvih ocjena budu u ekvivalentnoj vrijednosti od recimo jednog dolara. Arogantni ljudi kao što su spomenutu vlasnici skijališta zamjeraju se mnogima i zato bi dobijali veliki broj negativnih ocjena od nezadovoljnih ljudi i to na dulji vremenski period. Za ovo što su meni učinili sigurno bi kod moje porodice imali prioritet negativnog ocjenjivanja godinama. Poslije toga oni se više ne bi usudili stvarati nepogodnosti bilo kome u društvu. Ovakva mjera će definitivno umanjiti nekontrolirane ili nedovoljno kontrolirane moći pojedinaca proizašlih iz privilegiranog statusa u društvu. Tek tada će se prevladati destruktivna orijentacija društva.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu