FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija i *njeni* mediji..

Ići dole

Srbija i *njeni* mediji.. Empty Srbija i *njeni* mediji..

Počalji  Milan Sub Mar 06, 2010 11:24 pm

Eniac's Crumbs

Tumblelog from Nebojsa Radovic, web enthusiast from Serbia interested in Social Media, Internet marketing and all that geeky Internet related stuff. In the meantime, tries to enjoy life, lose weight and hang out with friends as much as possible. Follow me on Twitter // Check out my blog
September 13, 2009 at 3:40pm
home
Sa paradiranjem se počinje sa terorom se završava

Tekst Vlade Majstorovica o paradi ponosa, interesantan pogled na stvari.
Očigledno da je kampanja kojom se u Srbiji propagira homoseksualizam ušla u završnu fazu. Nakon nekoliko meseci reklamiranja preko bilborda i svakodnevnog nastupa u medijima, sada su angažovane i neke javne ličnosti koje su svojim kredibilitetom stale iza te parade.

Ovim putem želim javno da iznesem sopstveno mišljenje. Otvoren sam za razgovor i očekujem jasne kontra-argumente.

1. Parada ponosa je kada otac i majka uzmu dete za ruku izađu sa njim, a ne kada se 2 muškarca ili 2 žene ljube na ulici.
2. U Srbiji su mnogima ugrožena građanska prava ali ne postoje neka prava koja su posebno ugrožena baš toj populaciji. Bavim se zapošljavanjem 10 godina i do sada mi ni jedan direktor nije rekao da mu ne šaljem takve kandidate. Neki su mi rekli da ne šaljem: žene, sa privatnih fakulteta ili omladince iz doma…
3. U medijima koji su dostupni u Srbiji u poslednjih 10 godina uvek je lik homoseksualca izuzetno pozitivno prikazan. To je po pravilu simpatični, peško, koji je najbolja drugarica u šopingu i rame za plakanje svakoj devojci koju je „prljavi muškarac“ ostavio. Takođe, broj homoseksualaca je u serijama drastično uvećan u odnosu na njihov realni procenat u društvu.
4. U Srbiji imamo javne ličnosti koje se ponašaju i izjašnjavaju kao homoseksualci. Da li su njihove karijere ugrožene? Da li se njihove knjige ne čitaju, predstave ne gledaju?
5. Paradiranje homoseksualaca u Srbiji ima za cilj prikupljanje novih članova. U svim zemljama u kojima homoseksualci imaju daleko veća prava nego obićni građani, parade se i dalje održavaju. Zašto, ako ne zbog širenja članstva, jer već imaju sva prava? Sigurno nije zbog proslave što su dobili ta prava, jer da je tako po gradovima bi se organizovale proslave daleko važnijih uspeha kao što je na primer, dobijanje prava ženama da glasaju. Neke žene su poginule da bi danas neke druge imale pravo glasa.
6. Zašto homoseksualci ljude koji agrumentovano iznose stavove suprotne njihovim, nazivaju „homofobičnim“? I zašto su mediji u Srbiji prihvatili tu terminologiju? Šta je sledeće? Da me neko nazove da sam „kriminofobičan“, „narkofobičan“, „nekrofilofobičan“, „sado-mazofobičan“… Ja nikoga od njih nisam nazvao „normalnofobičnim“.
7. Zašto se u medijima protura ideja da su Srbi prost narod i da zbog toga ne žele da dopuste paradiranje homoseksualaca, njihove brakove i usvajanje dece? Da li bi iko smeo reći da su Arapi prost narod ili možda Turci? Ili se podrazumeva da njihova kultura i tradicija to ne prihvata a da je nama veoma lako da menjamo tradiciju i „veru za večeru“?
8. Da li je jasno da će homoseksualci uvek imati materijanu podršku velikog broja kompanija jer su im oni idealne mušterije? DINK (Double Incom No Kids) znači da ti parovi ne razmišljaju o budućnosti dece već zarađuju da bi momentalno trošili. Bez dece nema budućnosti Srbije koja već sada ima prosečnu starosnu strukturu preko 42 godine.
9. Priželjkivanim menjanjem Zakona i omogućavanjem sklapanja brakova homoseksualci su tek na početku postavljenih zahteva. Sledeći korak je omogućavanje usvajanja dece kao što je to moguće na primer u Kanadi. I tu dolazimo do nečeg što se totalno kosi sa mojim vrednostima. Jer ono što se veselo prikazuje kao parada sada prelazi u teror. U Kaliforniji homoseksualci traže da se u obdaništima zabrani deci da koriste termine „mama“ i „tata“, kako se ne bi povredila osećanja dece koja imaju 2 mame ili 2 tate. Da li je ovo možete da vizuelizujete? Da li će se sutra od naše dece tražiti da budu toliko „tolerantna“ da će kada žele nešto da Vam kažu reći „roditelju“ umesto da kažu „mama“ ili „tata“? E to je teror!

Izuzetno sam pažljivo birao reči tako da molim sve one koji se ne slažu sa mojim stavovima da budu konkretni i argumentovani.

Ovaj tekst je pisan pre svega kao podrška onima koji su članovi internacionalnih organizacija (čitaj AIESEC)) i kompanija, i ne smeju javno da iznesu sopstvene stavove jer bi momentalno bili proglašeni za nepodobne, tako da su prinuđeni da se prilagođavaju.

A biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije merilo zdravlja.

Zato je u svakoj prilici potrebno davati pozitivan primer.

Link do originalnog teksta
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu