Dacic, sta smo uradili za 100 godina...?

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

A, onda u daljem produzetku,

Počalji  Milan taj Uto Apr 29, 2014 2:42 pm

Razbucali ste Savez Komunista Srbije...drzavu, da bi konacno poceli da se "tranzitirate u SNS"..zderete medju sobom itd...stavili zapetu umesto "tacku na pljacku"...

Nemali broj visokih funkcionera SPS ne slaže se sa odlukom da se uđe u vlast u ovom formatu, a nezadovoljstvo bi moglo da kulminira na kongresu, koji će biti održan do kraja godine!
NEZADOVOLJSTVO U SPS: Socijalisti bez direktora, Backović se povlači!?

Prema informacijama, grupu socijalista koji su nezadovoljni koalicionim aranžmanom koji je sklopio Ivica Dačić, kao i njegovim odnosom prema pojedinim stranačkim prvacima, predvode Milutin Mrkonjić, Slavica Đukić Dejanović, Branko Ružić, Dušan Bajatović i Novica Tončev.

- Postoji ozbiljna podela unutar stranke po pitanju ulaska u vladajuću većinu. Ne toliko zbog kadrovskih rešenja, koliko zbog toga što pojedini funkcioneri smatraju da će stranka time izgubiti identitet. Oni smatraju da su neki ljudi, poput Dejana Backovića, ostavljeni na vetrometini. Neizvesna je i sudbina Dušana Bajatovića, kome se sprema smena u "Srbijagasu", a protiv njega bi mogla da bude pokrenuta i istraga - kaže izvor iz vrha SPS.

Kao posledica "šumova" između Dačića i dela rukovodstva, došlo je i povlačenje Dejana Backovića sa mesta direktora stranke. Zanimljivo je da njegovog naslednika treba da izabere šef Izvršnog odbora Branko Ružić, koji je takođe nezadovoljan stanjem u stranci.

Backović je u ponedeljak za "Novosti" samo kratko iskomentarisao da je trenutno na odmoru i nije hteo da se osrvće na "priče političke čaršije".
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Rajko Vasic ogovara, pardon odgovara

Počalji  Milan taj Čet Maj 01, 2014 10:54 am

LJEPOTICA I ZVER: Jel ona Latinka, jebi je. Latinka Perović, Latinka Liberalka, Latinka iz Ceka, bila je jedna od najljepših liberalistikinja prošlog vijeka. Dobro. Sad vrijeme uzima ono što je priroda dala. I ja sam prije bio puno ljepši ali mami u porodilištu uvalili tuđu rugobu. Jebiga. Ali. Iako smo se podobro porugobili, ne razumijem Latinku Perović.

AKO SAM DOBRO SHVATIO, A NIŠTA NISAM SHVATIO: U velikom intervjuu listu Vreme, ako sam dobro shvatio, zbog portalskih prevoda, Lepa Latinka govori o svemu i svačemu. Istoričarka. I tipična produkcija balkanske neudogledne raspravljačke kolektivne i individualne bolesti. A to znači Sa veoma malo argumenata.

ZAPALO MI JE ZA SOKOLOVO OKO: Meni je zapala za oko njena teza da Ideja Velike Srbije, ideja koja će okupljati sve Srbe u jednoj državi, ideja da sva područja, krajolici i zemljoputi koji u nazivu imaju S, dakle i Austrougarska, budu u Srpskoj Državi Srbiji, živi oduvijek među Srbima i da je ta ideja i danas živa i da je po njoj Srbija pripremala ratove u kojima su Srbi, kako je kasnije dijagnostikovano, postali agresori, genocidaši i fašisti.

BEOGRADSKI SRBIJANSKI TROTOARI: Latinkin argument za sve to je neki razgovor sa akademikom Isakovićem, na beogradskim trotoarima, u kome je on rekao da će se to SSUJD mortai ostvariti ratom u kome će poginuti 86.000 ljudi. Ali ne u Srbiji. Ne znam šta se tokom prošlog veka sralo po beogradskim i srbijanskim trotoarima uopšte. Beogradski trotoari, agramerski nogostupi, svejedno, jednako su smrdljiva riznica kao i odaje i aule Ceka.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Uradicemo pardon, dovrsicemo !

Počalji  Milan taj Pon Sep 22, 2014 9:22 pm

МОСКВА - Руска православна црква нашла се на мети оштрих критика на Интернету, због објављивања зидног календара за 2014. годину, на чијим су страницама приказане фотографије и детаљи из биографије Јосифа Висарионовича Стаљина. affraid affraid affraid affraid Cool

"kad je frka tu je brka"...??? Cool Cool Cool Cool Very Happy
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" za vase vlade"..i "koalicije"..razne "Pocuce"..?

Počalji  Milan taj Pet Okt 10, 2014 2:17 pm

Otac džihadiste iz Aranđelovca: Svi u selu beže od mene i zovu me Turčin!

Imao sam razne nadimke, uglavnom sam ih stekao u lovu, ali sada me u selu zovu Turčin. Mene, ej. A moj deda Đunisije ratovao protiv Turaka u balkanskim ratovima. Pa bio na Solunskom frontu, prešao peške Albaniju, Nosilac spomenice..., priča Tomislav Pavlović (78) iz sela Bosuta kod Aranđelovca, otac Gorana Pavlovića, poznatijeg kao Abdulah i Džebel koji se sada bori u Siriji kao džihadista, ali nikada nije promenio ime.
Otac džihadiste iz Aranđelovca: Svi u selu beže od mene i zovu me Turčin!

Goran Pavolović danas je jedan od glavnih džihadista u Siriji. On je 2004. godine u Bajrakli džamiji u Beogradu, prešao u islam, a ubrzo je na obodu grada podigao mesdžid (mesto za klanjanje bez minareta) koji je potom preuzeo Ferat Kasumović.

Kasumović, kao i Abid Podbićanin, Sead Plojović, Tefik Mujović i Izudin Crnovršanin sada su na optužnici Tužilaštva za organizovani kriminal koje ih tereti za niz teških krivičnih dela iz oblasti terorizma - od vrbovanja i slanja ljudi u Siriju, do planiranja terorističkih napada.

Hapšenje je izbegao Pavlović jer je sa suprigom, ćerkom i zetom Seadom Cicvaromu sirijskom gradu Azizu.

Tamo je i Podbićanin kao i Mujović koji je preko Fejsbuk stranice slao terorističke pretnje.

"Goreće Beograd i Rim", poručivao je ovaj Novopazarac.

Svi osumnjičeni bili su čvrsto povezani sa vehabijskim pokretom kao i sa verskim fanaticima u Gornjoj Maoči u Federeaciji BiH.

PROČITAJTE JOŠ:

(FOTO) FANTASTIČNI PRIZORI: Pogledajte pun mesec iznad Novog Sada

RUŽIČASTI MESEC: Svetski mesec borbe protiv raka dojke

SMENA U KSC: Direktorka kinjila zaposlene, imala špijune, brojala koliko puta idu u toalet...

"Gde je da je i šta god da je, on je moj sin. I nikada ne mogu da budem protiv svog deteta", kaže Tomislav Pavlović pognute glave.

"Zadnji put je bio ovde pre godinu dana. O snaja Mirjana i moja Nena, unuka ljubimica. Od tada se vučem po sudovima zbog oružja koje su pronašli ovde. Popakovali ga u dvorištu i slikali. Sve je to moje iz lova i jedan službeni pištolj, koji je moja pokojna supruga Marica dobila od vojske. Radila je u Generalštabu na izradi i ažuriranju planova odbrane zemlje i šifriranju. Samo su dve osobe pored Tita znale tajne šifre, među njima i moja supruga. Nudio sam Goranu taj pištolj, ali nije ga hteo, valjda mu bilo oružja preko glave od rata u Vukovaru".

Kasumović i Pavlović, koji su jendo vreme zajedno klanjali u mesdžidu na Ledinama u Beogradu, preko Maoče su se obreli i u Siriji. Obojica su poveli supruge, a Kasumović je vrbovao i maloletnog šuraka.

Ovaj beogradski Rom se sa suprugom preko Kosmeta vratio u Srbiju posle pogibije ženinog brata na sirijskom ratištu. Pavlović je sa porodicom nastavio da živi u Azizu. Inače, on je svoju, tada 15-togodišnju ćekru udao za dva puta starijeg Cicvaru, koji ju je odveo u Gornju Maoču.

"Sada i moja unuka Nena ima dvoje dece", nastavlja Tomislav, nekada glavni blagajnik i sekretar Titovog lovišta u Karađorđevu.

"Ima ćerkicu, bebu, i sina od valjda dve godine. A kako se zovu ne znam. Imaju ona, njihova imena. Ne znam ni za ta imana koja kažu da sada nose Goran i Mirjana. Nevena se udala za muslimana. Valjda se zaljubilo dete, da li je bila maloletna ne znam, ja sam bio srećan. Bio sam srećan dok mi je još neko dolazio. Sada više nemam nikog. A i svi u selu beže od mene i ogovaraju me. Ja, Turčin...".

"Puno je selo doušnika. Ne znam ja da li je moj goran vehabija, džihadista, ali znam da je prešao u islam. Neku godinu pre nego što je rešio da postane musliman, majka mu je preminula. I bolje da to nije doživela. Svakako bi umrla zbog toga u najgorim mukama. Verovatno se i Đunisije i moj Radovan prevrću u grobu. A i ja ću pored njih da budem sahranjen".

Goran je, kako priča njegov otac, kao mlad počeo da izučava verske knjige. Nije se odmah opredelio za islam.

"Čitao je mnogo. Iz priče sa njim, shvatio sam da on smatra da je islam najpoštenija i najiskrenija vera. Meni nije pokušavao da vrbuje. Zna da sam ja odvek verovao samo u Tita, partiju i omladinsku radnu akciju. Dok je bio mali ja sam ga lepo vaspitavao. Čak i da ratuje u Siriji, to meni niko ne govori. I bolje da neznam. Samo da u mukama živim".
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sve ste p istinomeru..hm,hmm.."sraliu"

Počalji  Milan taj Pon Okt 13, 2014 4:54 pm

Odlukom Sekretarijata za kulturu Skupštine grada uređeno je da narodni heroji Koča Popović i Peko Dapčević dobiju ulice u Beogradu. Povod je 70 godina od oslobođenja Beograda i kako su rekli u gradu, “prilika da se isprave greške iz prošlosti”. Uz dozu sumnje u iskrenost namere onih koji priznaćete ne ljube tekovine narodnooslobodilačke borbe, zaista sve je na mestu. I povod i ličnosti. Peko Dapčević je predvodio partizanske jedinice prilikom oslobađanja Beograda, dok je Konstantin Koča Popović “partizanski princ”, sorbonski student, nadrealista, čovek koji se zarad boljeg sutra odrekao predratnog bogatstva. I Beograđanin po rođenju. Više nego dovoljno da obojica dobiju svoje mesto u gradu.

Koča Popović

Međutim, kao što je to bio slučaj i decenijama unazad, problem se po pravilu javlja kod ulica koje ostaju bez svojih starih imena. Dok će deo Kumodraške poneti Pekovo ime, Beograd će ostati zauvek bez Zagrebačke ulice. Nevelike, ali ulice važnog imena. Njeno postojanje naš grad je činio kosmoplitskijim, čime su se mnogi sugrađani ponosili i isticali.

Ždanov i Dapčević

Jer i pored ludila iz devedesetih Twisted Evil Beograd je ostao jedan od retkih gradova u regiji u kome su i pored sve mržnje opstale: Zagrebačka, Dubrovačka, Sarajevska, Ljubljanska, Srebrenička, Zadarska dajući glavnom gradu dodatni šmek, ali i poštovanje gostiju. Objašnjenje gradskog menadžera da je „jedini razlog što se menja ime to što je veći deo zgrada u ulici pripadao porodici Popović“ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ne deluje dovoljno ubedljivo. Iako je tačno to što se navodi, valjda postoji još neki način da se obeleži nekadašnji život porodice Popović na Savamali. Tabla, bista, galerijski prostor, muzej…

Zagrebačka

Takođe, tačno je i da čelnici Beograda nisu nekoj drugoj ulici dodelili naziv Zagrebačka. Tako su nastavili sa ružnom tradicijom zatiranja sopstvene prošlosti i nasleđa, koja, istini za volju nije svojstvena samo nijima, već i ostalim ovdašnjim oslobodiocima. Ili pobednicima na izborima. Tako je pre samo nekoliko godina, ubijeni premijer Zoran Đinđić sasvim zasluženo dobio bulevar na Novom Beogradu. Jedino što je to cenu platio nekadašnji Bulevar AVNOJ-a, koji bez obzira na ideološka ubeđenja predstavlja dan kada je Jugoslavija postala republika. Uređenje u kome danas žive sve naslednice bivše nam zemlje. Slično je prošla i ulica 29. novembra koja umesto na Republiku sada podseća na despotiju.
Vamedia.info Vamedia.info

Još jedna žrtva obračuna u ovom slučaju sa republikanskim uređenjem i socijalističkom revolucijom jeste i Ivo Lola Ribar. Ovaj narodni heroj koji je poginuo 1943. godine bio je jedan od simbola borbe protiv okupatora. Obrazovan, bogat, mlad, lep, human, romantik. Rođen u Zagrebu, studirao u Beogradu. Svojim životom i načelima kojima se vodio bio je pravi uzor bez obzira na ideologiju. Ali to nije bilo dovoljno za tadašnje čelnike Beograda koji su promenili ulicu sa njegovim imenom. Ona se i dalje ne zove po Loli, iako je njegovo ime najduže nosila. Ovakvih i sličnih primera bilo je koliko želite, bez obzira na ideologiju. Uostalom tako su završili general Ždanov i maršal Tolbuhin, takođe oslobodioci Beograda iz 1944. čija su imena krasila Resavsku i Makenzijevu ulicu tokom nekoliko decenija. A kojih se ovog puta nisu setili. Kontinuitet pobednika koji uklanjem trenutno nepodobnih uklanjaju istoriju, sećanje na ljude, vrednosti, ili događaje koji su, sa ulicom ili bez nje, deo našeg nasleđa i kao takve veoma bitne za samospoznaju, umesto tako omiljenog letenja u mitovima.

Ulice su samo jedan mali, ali važan simbol, koji u tri koraka može da nam da odgovore kakvi smo u stvari. Da li ćemo biti pametniji ili ćemo nastaviti dalje u brisanju ulica/sećanja? Dalmatinske, Dubrovačke, Srebreničke, Sarajevske, Ljubljanske ili Nehruove, Gandijeve, Gagarinove, Kenedijeve…Ili ćemo možda potražiti prikladnije ime za Mostarsku petlju
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Hteli smo u XXI vek Dacicu, ali ne i u "rikverc" sa Romanovi

Počalji  Milan taj Pet Okt 17, 2014 11:27 am

Посматрајући ратна дејства снага Руског заштитног корпуса, закључује се да су оне деловале заједно са трупама немачке окупационе војске Српског добровољачког корпуса и других сродних формација, што се донекле, у ранијем периоду, могло правдати израженим антикомунизмом, али не и касније, нарочито током 1944. године, када се је очигледно њихова мисија састојала искључиво у очувању немачког окупационог режима у Србији, па и по цену вршења стравичних злочина affraid . „Интернационални“ састав ових формација, када се има у виду да су их претежно чинили Руси, Козаци, Украјинци доведени из суседне Бугарске и Румуније, тек у мањем броју са заступљеним емигрантима са подручја Србије, није могао имати другу конотацију, до изневеривање националних интереса и руског и српског народа, који су у то време већ увелико превазишли све идеолошке предрасуде и предзнаке, масовно се укључујући у отпор фашизму као глобалном злу које је попримило неслућене размере. На интензитет отпора том злу најпре указује факат да је Србија током Другог светског рата била једино окупирано подручје у Европи, са којег нису послате домаће оружане формације да се на страни Немаца боре у војном походу на Русију. Остављајући по страни иначе варљиве статистичке податке о делу руске емиграције који је помогао спровођењу терора немачке окупационе власти, скупа са колаборационистичком српском „владом националног спаса“, као аргументи за учешће у снагама РЗК, без обзира на то одакле долазили, овим емигрантима могли су послужити наглашени антибољшевизам, материјална беда у коју су запали, као и страх од повратка у Совјетску Русију, додуше оправдан таквим монструозним показатељима као што је чињеница да ни припадништво комунистичкој партијској елити није обезбеђивало никакво уточиште, посматрано кроз податак да је 53 од 71 чланова Централног комитета КП СССР-а и 60 од 68 кандидата за чланове овог тела, ишчезло између 22. (1934. ) и 23. (1939. ) партијског конгреса. Како то каже Билингтон, „Стаљин је Русима ускратио оно последње уточиште људског интегритета у већини ранијих тиранија – слободу да ћуте“
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sta smo uradili...? pa hebiga dobili SPS i tebe,

Počalji  Milan taj Sub Okt 18, 2014 11:58 am

Sećate li se narodnih heroja Bore Vukmirovića i Ramiza Sadikua koje ni smrt nije mogla razdvojiti?

boro i ramiz

Oni su zajedno učestvovali u Narodnooslobodilačkoj borbi tokom Drugog svetskog rata i bili su svetao primer zajedničke srpsko-albanske antifašističke borbe.
Aprila 1943. godine zarobljeni na putu iz Đakovice u Prizren, mučila ih je fašistička policija i nakon toga su streljani zajedno zagrljeni, jer su odbili da se razdvoje.
Naknadno su proglašeni narodnim herojima Jugoslavije, a o njima je pesmu napisao Adem Gajtani:
Jedno smo nebo
dva lista s iste grane
dva kamička iz iste rijeke
čiste Bistrice
dva tijela iz iste krvi
prečiste krvi Dukađina
prsti sa iste ruke
jedna smo lasta
ja desno krilo njeno
ti njeno lijevo krilo
oči moje tvoje trepavice
tvoji nabori moje čelo
pričaju o putevima u budućnost
pričaju o putevima ka slobodi
Pušketaše nas
od istog smo metka pali —
jer šta sam ja bez tebe
šta je jedno krilo
bez drugog krila.

Ramiz Sadiku

Rođen je 1915. godine u Peći. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u rodnom mestu, a potom je upisao Pravni fakultet u Beogradu.

Još kao učenik Pećke gimnazije, pristupio je revolucionarnom omladinskom pokretu. Godine 1931. bio je jedan od sonivača sportskog kluba „Budućnost“, u kom se okuljala revolucionarna omladina. Pošto je rad klub ubrzo bio zabranjen, Ramiz je bio uhapšen i izvesno vreme je proveo u zatvoru. Član Saveza komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) postao je 1933, a član Komunističke partije Jugoslavije (KPJ) 1936. godine. Ubrzo potom postao je član Biroa Okružnog komiteta KPJ za Kosovo i Metohiju.

Godine 1938. kosovskim studentima, skojevcima i komunistima Okružni komitet KPJ za Kosovo i Metohiju je naložio da štampaju Proglas - zahtev za nacionalnu ravnopravnost Albanaca. U ovom Proglasu vlastima Kraljevine Jugoslavije upućen je oštar zahtev da prestane sa iseljevanjem Albanaca i oduzimanjem njihovog zemljišta. Ovaj Proglas, u čijem je sastavljanju učestvovao i Ramiz, i potpisao ga sa još 68 drugova, naišao je na veliki odjek u masama. Proglas je upućen i Društvu naroda u Ženevi.

Italijanskoj okupaciji Albanije 1939. godine žestoko su se suprotstavili svi Albanci. Okružni komitet KPJ za Kosovo i Metohiju organizovao je skupove na Kosovu i Metohiji i politički osvetljavao fašistički upad u Albaniju. Bili su i štampani su letci na albanskom jeziku. Policija u Peći, koja je imala u rukama desetak ovih letaka, organizovala je hapšenja, a među zatvorenima bio je i Ramiz Sadiku. Dva meseca je bio zatvoren u zloglasnoj Šerehmet-kuli u Peća, a potm je bio prebačen u zatvor na Adi Ciganliji. Kasnije je, ponovo vraćen u Peć, gde mu je organizovno suđenje. Tužilac je tražio smrtnu kaznu, ali pošto krivica nije mogla biti dokazana, oslobođen je. Odmah potom, morao je da prekine studije (bio je na trećoj godini) i ode na odsluženje vojnog roka.

Aprilski rat, 1941. godine, ga je zatekao na odsluženju vojnog roka u 42. pešadijskom puku u Bjelovaru. Posle žestokih borbi, koje je njegov bataljon vodio kod Daruvara s Nemcima, bio je zarobljen i odveden u sabirni gradski logor. Uz pomoć, bjelovarske partijske organizacije, uspeo je da pobegne iz zarobljeništva i vrati se u Peć. Po dolasku u rodno mesto, morao je da živi ilegalno, zbog straha da ga kao poznatog komunistu neuhapsi italijanska policija. Iako u ilegalnosti, aktivno je radio u Birou Okružnog komiteta KPJ za Kosovo i Metohiju. Na početku okupacije, morao je gotovo sam da rukovodi Okružnim komitetom, jer su mnogi rukovodioci bili prešli u Crnu Goru.

Jula 1942. godine bio je uhapšen, na partijskom zadatku u Peći, i ponovo zatvoren u zloglasnu Šeremet-kulu. I pored stalnog mučenja, nije ništa odao, pa je zbog toga, septembra iste godine, prebačen u zatvor u Tiranu. Zahvaljujući, grupi albanskih komunista, koje je predvodio Koča Džodže, uspeo je da pobegne iz zatvora u ilegalno se vrati na Kosovo i Metohiju.

Aprila 1943. godine, zajedno sa Borom Vukmirovićem, boravio je u Đakovici. Pošto je u to vreme Svetozar Vukmanović Tempo, član CK KPJ i Vrhovnog štaba NOV i POJ, došao je u Prizren, Ramiz i Boro su mu krenuli u susret. Na putu za Prizren, 7. aprila 1943. godine, kod sela Landovice upali su u zasedu i u borbi sa italijanskim fašistima i balistima ranjeni i uhvaćeni. Znajući da su visoki rukovodioci Narodnooslobodilačkog pokreta, neprijatelj je pokušao da mučenjem od njih izvuče podatke o drugim članovima pokreta. Pošto nisu hteli ništa da govore, odlučeno je da budu streljani. Streljani su zajedno 10. aprila 1943. godine, a na naredbu da se razdvoje, zagrlili su se još jače i kličući Narodnooslobodilačkoj borbi otišli u smrt.

Ukazom Predsedništva Antifašističkog veća narodnog oslobođenja Jugoslavije (AVNOJ), 6. marta 1945. godine, zajedno sa Borom Vukmirovićem, među prvim borcima Narodnooslobodilačke vojske, proglašen je za narodnog heroja jugoslavije. Ubrzo potom, 9. septembra 1945. godine, Ukazom Predsedništva Antifašističkog veća narodnog oslobođenja Albanije, a na predlog Vrhovnog komandanta NOV Albanije Envrea Hodže, proglašen je za narodnog heroja Albanije.

U godinama posle Drugog svetskog rata, Boro i Ramiz (albanski: Boro dhe Ramiz) su predstvaljali simbol bratstva i jedinstva srpskog i albanskog naroda i Narodnooslobodilačke borbe na Kosovu i Metohiji. Njihova imena nosila su mnoge ulice i škole, kao i sportski centar u Prištini. Na mestu njihove pogibije, u selu Landovici, 1963. godine podignut je spomenik u obliku obeliska sa mozaikom i spomen-česmom (autori: arhitekta M. Pecić, skulptor S. Arsić i slikar H. Ćatović). Pesnik Adem Gajtani posvetio im je pesmu „Boro i Ramiz“.

Boro Vukmirović

Rođen je 1. avgusta 1912. godine u mestu Bercigovo, u Bugarskoj. Njegov otac Nikola, poreklom Crnogorac, bio je učesnik Ilindanskog ustanka, 1903. godine. Posle sloma ustanka bio je u zatočeništvu u Turskoj, a kasnije je otišao u Bugarsku, gde se oženio Stojankom i dobio tri sina - Boru, Andru i Radeta. Godine 1914. porodica se preselila u Peć, gde je Bora završio osnovnu školu i šest razreda gimnazije. U to vreme Pećka gimnazija je imala samo šest razreda, a dalje školovanje je trebalo nastaviti u Prizrenu za šta njegovi roditelji nisu imali mogućnosti, pa se posle završenog šestog razreda zaposlio kao radnik. Radio je u Peći i drugim mestima Kosova i Metohije.

Kao mladi radnik, pristupio je radničkom pokretu. Član Saveza komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) postao je 1932, a član Komunističke partije Jugoslavije (KPJ) 1933. godine. Već krajem 1934. godine postao je sekretar Mesnog komitetu KPJ u Peći.

Zbog revolucionarne aktivnosti više puta je bio hapšen i proganjan od strane policije. Godine 1935. je bio uhapšen i mučen u policijskom zatvoru u Peći. Potom je bio izveden pred Državni sud za zaštitu države u Beogradu, ali je zbog nedostatka dokaza bio oslobođen. Na Prvoj oblasnoj konferenciji KPJ za Kosovo i Metohiju, početkom jula 1937. godine, izabran je za organizacionog sekretara Oblasnog komiteta, a početkom avgusta 1940. godine i za člana Pokrajinskog komiteta KPJ za Crnu Goru, Sandžak i Kosovo i Metohiju. Oktobra 1940. godine, na prisustvovao je u Zagrebu Petoj zemaljskoj konferenciji KPJ, na kojoj je bio kandidat za člana Centralnog komiteta KPJ. Bio je organizator mnogih štrajkova, demonstracija i drugih akcija radničke klase u Peći i drugim mestima Kosova i Metohije - posebno velikih antifašističkih demonstracija 11. maja 1940. i martovskih demonstracija 1941. godine u Peći.

Posle Aprilskog rata i okupacija Kraljevine Jugoslavije, 1941. godine, radio je na sređivanju partijskih organizacija i organizovanju oružane borbe na Kosovu i Metohiji. Najpre je bio član Vojnog komiteta, formiranog pri Oblasnom komitetu KPJ, a posle hapšenja Miladina Popovića, preuzeo je funkciju sekretara Oblasnog komiteta KPJ za Kosovo i Metohiju. Po direktivi Centralnog komiteta KPJ, uspostavio je je veze sa albanskim komunistima i pomogao im u radu na organizovanju Komunističke partije Albanije i Narodnooslobodilačke borbe.

Oktobra 1941. godine bio je imenovan za političkog komesara Metohijskog partizanskog odreda, a oktobra 1942. godine za člana privremenog Glavnog štaba partizanskih odreda Kosova i Metohije. Tada je pokrenuo, i do smrti uređivao, list „Glas naroda“, organ Okružnog komiteta KPJ i Narodnooslobodilačkog pokreta na Kosovu i Metohiji. Obilazio je partijske organizacije, držao savetovanja, radio na širenju bratstva i jedinstva između Srba i Albanaci i formiranju partizanskih odreda.

Boro Vukmirović i Ramiz Sadiku, narodni heroji Jugoslavije

Aprila 1943. godine, zajedno sa Ramizom Sadikuom, boravio je u Đakovici. Pošto je u to vreme Svetozar Vukmanović Tempo, član CK KPJ i Vrhovnog štaba NOV i POJ, došao je u Prizren, Boro i Ramiz su mu krenuli u susret. Na putu za Prizren, 7. aprila 1943. godine, kod sela Landovice upali su u zasedu i u borbi sa italijanskim fašistima i balistima ranjeni i uhvaćeni. Znajući da su visoki rukovodioci Narodnooslobodilačkog pokreta, neprijatelj je pokušao da mučenjem od njih izvuče podatke o drugim članovima pokreta. Pošto nisu hteli ništa da govore, odlučeno je da budu streljani. Streljani su zajedno 10. aprila 1943. godine, a na naredbu da se razdvoje, zagrlili su se još jače i kličući Narodnooslobodilačkoj borbi otišli u smrt.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sta ste 'vi" pokvarili posle 100 godina..?

Počalji  Milan taj Ned Okt 19, 2014 12:43 pm

Dugu, nisam video "uzivo"...ali na TV ekranu jesam,,hm,hmm...ali dva lika su "zasenila dugu" ,bar na tv ekranu, nasi pobednici "partizani borci odabrani" Stevo Opacic i Rados Bajic...Shocked Shocked hm,hmm.. samo se Oliver Antic negde zaturio, nije platio kamermanu turu "tomovace" pa da i njega malo okrzne.Nekada davno,Rusi su, za prvi susret nesvrstanih u Beogradu,posolili nebo sa srebro nitratom i sijalo je sunce..hm,hmm.. bez duge i pesme, " s one strane duge"..sijalo je dugi niz godina, skoro do 1990..hm,hmm.. a..? sta kazes Putin koferce a i ti "koferce"..jaka "damu" u Serbije. affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Nacionalizam je najnizi oblik drustvene svesti !

Počalji  Milan taj Ned Okt 19, 2014 9:19 pm

A, postoje razni oblici fasizma danas u Srbiji kao na primer...Nepuna 24 sata nakon napada fašista na studente Filozofskog fakulteta, uslijedio je novi napad. Jedan od studenata je u samoodbrani od grupe fašista upotrijebio flašu, koja se našla u blizini, i time zaradio krivičnu prijavu od strane policije.
Saopštenje Studentskog fronta prenosimo u cjelini:
U večernjim časovima 12. oktobra, dvojica pripadnika “Srbske akcije” anti-narodne nacističke organizacije ponovo su napali studente. Nacisti su napali sekretara naše organizacije kolegu Aleksandra Đenića, odličnog studenta, apsolventa Filozofskog fakulteta koji je dugogodišnji istaknuti borac za prava studenata.
Nacisti su nasrnuli na njega dok je sedeo sa svojom devojkom na Platou ispred Filozofskog fakulteta. Ti isti nasilnici su nam od ranije poznati jer su jednom prilikom već napali kolegu Đenića na Zelenom Vencu. U samoodbrani kolega Đenić se brojčano jačim napadačima suprotstavio flašom koja se našla na Platou u njegovoj blizini. Tom prilikom naneo je posekotine na ruci jednom od napadača.
Policija koja se simptomatično već treći put pojavljuje odmah iza nacista, a ne u trenutku kada je njihova služba potrebna, odlučila je da druga Đenića privede zbog samoodbrane i pokrene protiv njega krivični postupak. Studentski front će zahtevati da se odustane od krivičnog gonjenja i u tome traži podršku šire javnosti.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Ti ce me pitas...?

Počalji  Milan taj Sre Okt 22, 2014 4:29 pm

Da je Srbija 1915. godine pristala da uzme Slavoniju, BiH, Liku i deo Dalmacije, kao što joj je ponuđeno, danas bi takozvani Hrvati iz Zagreba i Zagorja bili Mađarska provincija, a ostatak katoličkog stanovništva iz Dalmacije, Slavonije, Like i BiH bi bio ono što u stvari i jesu – Srbi katolici!
Ovo je u emisiji "Nedeljom u 2" na Hrvatskoj televiziji izjavio vodeći hrvatski istoričar Tvrtko Jakovina.je još 1915. Srbima bilo ponuđeno da uzmu Slavoniju, BiH, Liku i deo Dalmacije i stvore srpsku državu. Cool Cool Cool Cool Cool Wink
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sta su uradili za manje od sto godina...?

Počalji  Milan taj Sub Okt 25, 2014 6:53 pm

Da li znate da je litar benzina u Siriji danas oko 50 dinara, kilogram hleba 10 dinara, a godišnja cena korišćenja studentskog doma (spavanje i hrana) za jednog studenta oko 200 dinara? U poslednjoj socijalističkoj zemlji Bliskog istoka, koja je već pune četiri godine u građanskom ratu u kojem opoziciju pomažu mudžahedinske terorističke bande svih mogućih provenijencija... affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Niste imali vremena, bili ste "zauzeti"..?

Počalji  Milan taj Sre Nov 05, 2014 8:20 pm

BEOGRAD - Domaće tajne službe došle su u posed porno-snimaka jednog visokog funkcionera Ministarstva unutrašnjih poslova s dosta mlađim muškarcima, saznaje Kurir. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
-Snimci su nastali u jednom hotelu na Staroj planini. Na njima su zabeležene orgije i privatne žurke tog visokog funkcionera MUP, isključivo s muškarcima, i to mnogo mlađim od njega - kaže izvor Kurira. affraid affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

SPS je sve skresao za jednu godinu !!

Počalji  Milan taj Pon Nov 10, 2014 1:30 pm

"..SPO me je naveo na razmisljanje te stoga u stilu emila Zole Optuzujem Josipa Broza: 1) Zato sto je pobednik. 2) Zato sto je Jugoslaviju uveo u red evropskih sila sa kojom je bilo gotovo nemoguce manipulisati( imate paralelu sa danasnjim miki maus drzavama od EX YU) 3)Zato sto je uveo zivotni standard o kojem mi danas mozemo da sanjamo 4 ) Zato sto je svojom harizmom od jedne nebitne drzave , napravio lidera u bloku nesvrstanih. 5 ) Zato sto je pod njegovom "tiranijom i diktaturom" Drzava bila u stanju opsteg nepoznavanja kriminala(ne znam da li je iko zakljucavao vrata u to vreme). 6) Zato sto u njegovo vreme nisu izmisljeni Tajkuni -koji su se preko noci obogatili na narodnoj muci . 7) Zato sto u njegovo vreme je bilo nepojmljivo da politicari koji sede u CK , mogu da budu tako bahati i korumpirani (za to je isla glava sa ramena ). Eto za to ga optuzujem i drago mi je da nas je SPO uveo u svetlu buducnost i prosperitet . Hvala vam na sve sto ste do sada ucinili za narod . Ostavljacemo vam cvece ispred vasih kuca na Dedinju u znak zahvalnosti , sto ste nas oslobodili komunizma i diktature ! Da vas nije bilo ne bi smo ni znali koliko je losa bila ta diktatura !" affraid Cool Cool Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" u senci Hilandara "...?

Počalji  Milan taj Čet Nov 13, 2014 1:49 pm

Zvona sa TV KCN 1, treba da cuju stare i mlade genracije, jer "veciti derbi", u kome, cas kao "bekovi", cas kao "navalni igraci" po "terenu", jurcaju Dragan Vucicevic i Vladimir Djukanovic,braneci totalitarni rezim Aleksandra VucicA 8-) , i pomazuci mu, da se obracuna sa "omrazenim komunizmom"..pardon,hm,hmm..opozicijom..SRS Shocked .Naravno, "istina ima samo jedno lice" bar kako tvrdi Ivona Zivkovic,....poput Milovana Brkica,i driblera Kesica, koji "im ga,njega ili ga" uspesno turaju medju noge.."kao nekada Seki".
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" pljackali smo drugoi koliko smo hteli"

Počalji  Milan taj Ned Nov 16, 2014 12:31 am

Rođen u Beogradu. Osnovnu i srednju, pravno-birotehničku školu završio je u rodnom gradu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu, smer međunarodno pravo.
Karijeru je započeo je kao asistent na Pravnom fakultetu. U politiku je ušao posle Osme sednice Centralnog komiteta Saveza komunista Srbije.
“Desilo se to onda kad sam shvatio da se nešto dešava”. Neki su rekli da ga je u celu priču uvela Mirjana Marković, a on je naveo: “Da se bavim politikom, motivisali su me, pre svega, principijelni razlozi”. Ipak, svedoci se sećaju da je govorio: “Zaprepašćen sam da postoje stranke koje su opozicija supruzi predsednika Republike”. affraid affraid affraid affraid
Bio je osnivač i predsednik Mladih socijalista Srbije Sad Sad Sad Sad . Potom je bio i potpredsednik SPS-a, kao i član IO GO SPS-a.
Bio je protiv dejtonskog sporazuma kada mu je i opao uticaj. U fokus se vraća kao član srpske pregovaračke grupe krajem devedestih tokom pregovora oko školovanja Albanaca na Kosovu.
Posle petog oktobra 2000. godine povlači iz aktivnog političkog života. Iz partije je izašao pred kongres 2006. godine jer nije bio zadovoljan statusom.
Politički život zamenjuje poslovnim i kao direktor i vlasnik uspešno vodi nekada državnu firmu „Interkomerca“ a.d. koja se orijentisala na poljoprivredu i prehrambenu industriju.
Maja 2012. godine Privredna komora Beograda proglasila ga je za poslovnu ličnost godine.
Iako se nije vraćao u SPS, partija ga je “častila” sa dve funkcije, što i ne čudi s obzirom da mu je premijer Ivica Dačić drug. Njih dvojica su svojevremeno činili nerazdvojni tandem SPSm. Zbog toga što su se na mnogim skupovima pojavljivali zajedno, u narodu su ih zvali „Bim i Bam“.
Februara 2013. Vlade republike Srbije postavila ga je za predsednika Upravnog odbor Zavoda za zaštitu spomenika kulture, da bi 9. avgusta takođe ukazom Vlade imenovan za člana saveta pravnog fakulteta u Beogradu.
Izdavač je adve knjige predsednika SAD Baraka Obame – Smelost nade“ i Promene u koje verujemo.
Živi u Beogradu.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Dacic je za film.."crveni sal" glavni glumac !

Počalji  Milan taj Uto Nov 18, 2014 1:30 pm

ZADUŽIVANJE: Amerikanci, Arapi i Nemci gospodari našeg duga !!!! affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Vodili ste borbu protiv komunista, od 1989.godine

Počalji  Milan taj Ned Nov 23, 2014 1:41 pm

sada vodite Vucicevu borbu za "promenu svesti", pripremate novi kongres...? na prethonoj "konvenciji" imali ste "mural na podu", podijum, veliku crvenu petokraku...zbor, primitivnih pevaca sa splavova i pinkadzija.."sa cvetom u kosi"..i, milionskim nevracenik kreditima i "drustvenom imovinom"..koju su, Sloba en company..vrebali jos od 1968. godine.."pije baba bozu pa nece da plati, sodadzija bozadzija hoce da je mlati".."menjate svest".."do konacne pobede"...bez obzira na cenu..? "sav svet iz temelja se menja,danas ste ni(t)ko sutra ste sve"..pa, internacionalu i petokraku ste ukinuli,pravo na rad stoicki nedate, a nema ni garantovane zarade.."sevne ponekada i crna suljako"...a..? Dali ce te da "sprovedete obecanu u konvenciji ideologiju" ili cete da "smenite ideologiju"..hm,hmm "mis beli srecu deli"..sibicari i ostali mesetari...? Question Question Question Twisted Evil
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Ajde sada " u bratski zagrljaj na vas nacin"..?

Počalji  Milan taj Ned Nov 30, 2014 2:45 pm

" Novi list ", SRS.."zajebajtese cajtung", osporava izjave i stavove Nikolica,Dacica,Babica..i porucuje hm,hmm.."sprem te se spremte,svi,svi,svi na izbore"..pa, kom opanci kom obojci..jedino se, ne opovrgava Daciceva izjava i izjava Zmaga Jelincica, na angliskom, da je srbi necuju.."srbija mora da izadje na more"..dopunjena, Seseljevim pozivom purgerima" da se povuku iz RSK".a, .projekt, "Karlobag na vodi"..."Ogulin na vodi".. je, cini se blizu...? Cool Cool Question
Milan

Nazad na vrh Ići dole

SPS nema odgovornost za 100 godina,

Počalji  Milan taj Pet Dec 05, 2014 7:01 pm

ali im odgovornost za 20 godina i unistavanje dostignuca i mogucnosti civilizacije Srbije za pomenutih 100 godina !
........................................................................................................................................................
R. Trivunac: Mi smatramo da je svrha većine današnjih sindikalnih organizacija, i svih velikih sindikalnih centrala, isključivo olakšavanje procesa eksploatacije i pljačkanja radnica i radnika u Srbiji. Kao u mnogim slučajevima ranije, uloga “žutih” sindikata je da pacifikuju radnički gnev, i da ga kanališu na način koji će, u krajnjoj instanci, biti u interesu gazda. Od njih se može isključivo očekivati sabotiranje radničkih borbi, i jasno je da će gnev o kome ovde govorimo nužno biti kanalisan van tokova dominantnih sindikalnih organizacija.

Ovo je sada jasno i većini dobronamernih ljudi koji se nalaze u nižim strukturama sindikata poput SSSS-a, Nezavnisnosti i ASNS-a, koji su, prema našim informacijama, konstantno sabotirani, u bilo kakvom pokušaju ozbiljnijeg sindikalnog delovanja, od strane korumpirane vrhuške. Jedna od važnih uloga ovakvih sindikata je rad na uništavanju interesa radnica i radnika za sindikalni pokret, uspešno ga predstavljajući kao birokratski i esencijalno antiradnički. Ne bi me čudilo da u Srbiji počnemo da vidimo scene slične onima u Grčkoj, u kojoj besni slobodarski radnici nasrću na sindikalne birokrate, čak i organizuju okupacije zgrada sindikalnih centrala, shvatajući da se sindikalne birokrate nalaze na istoj strani kao i gazde.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Kongres, kao sumiranje rezultata

Počalji  Milan taj Uto Dec 09, 2014 3:30 pm

rada, Dimitrija Tucovica i Ivice Dacica...??
..............................................................
"tisina Vucic govori"..?

Predsednik SPS, znaci Ivica Dacic je prihvatio "drugarsku preporuku".."generalnog sekretara" Aleksandra Vucica, da, rec je o "promeni svesti"..tako da "upadica" Aleksandra Antica da je "Milutin Mrkonjic stari komunista"..ozbiljno nagovestava "promenu svesti u redovima SPS".."starih i maldih lavova". Hoce li drugovi iz SPS, cija je prethodna "konvencija" obavljena, sa, na podu nacrtanom "Mrkonjicevom petokrakom"..po kojoj su, djipali, orcali i pevali...sa kako Ceca ikona najavljuje "crvenim donjim vesom"..imati hrabrosti, da istupe na predstojecem kongresu,i saopste, da odstupaju "od Cecine politike" i da ce, SPS nastupati u politickom zivotu Srbije ipak u "zutom donjem vesu"..i, na konvenciji zaigrati kolce, ovoga puta sa ruzom SPS, nacrtanom na podijumu...? Hoce li im,clanstvo aplaudirati sto se ogradjuju od Slobodana Milosevica..? hoce li, clanstvo SPS, retroaktivno, promenuti svest i podrzati kandidaturu "generalnog sekretara SPS Aleksandra Vucica"...i "sekretarijata bidzarakopalmovica"..sta to bi sa "minulim radovima penzionera"..udarnom pesnicom osnivanja SPS..i tekucim radovima gradjana Srbije. Biti clan EU je ozbuljna namera, ali prethodno treba, obavestiti clanstvo "kolika je visina partijske clanarine u EU"..po glavi stanovnika gradjana cele Srbije....??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool Question affraid king queen jocolor
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Pa, hebiga prodali ste zgradu CK SKJ i ostalo

Počalji  Milan taj Sre Dec 31, 2014 4:06 pm

Milen
28. јануар 2014. at 22:42

Citam ove zanimljive komentare i verujte mi toliko sam i sam izrevoltiran i ogorcen jer znam/kao i svi posteni Jagodinci/, sta sve bagra radi u Jagodini a niko nista ne preduzima,svi nabijaju glavu u pesak. Neki jer su i sami u tom kolu ,neki iz straha a tu su i oni unajmljeni da hvale podvig ili ti Jagodinsko cudo ciji je tvorac/mislim na televizije u jagodini/ a koje su pod kontrolom takodje ovog gore na slici.Verujte da bih bio u stanju da uradim svasta ! Voleo bih da ima jos nas postenih Jagodinaca da se udruzimo, organizujemo i spasimo ovo malo sto se spasti moze od lopova,hostaplera,secikesa,jajara…..neznam kojim vise imenom da nazovem tu gamad.
Prosetao sam posle duzeg vremena do Aqva parka/tyz Jagodinskog lavora/ i daleko cuvenog muzeja Gluposti/ da nekazem ,bacenih ili ti jos bolje pokradenih para/ …..i do Djurdjevog brda tzv ekskluzivnog dela Jagodine.Ogromni stambeni kompleksi duz cele ulice zvece prazni /neznam samo za koga su pravljeni, dole u prizemlju su toboze lokali /ono malo sto je izdato a velika vecine zveri prazna, sve neki elitni restorani,kafane, butici … u koje niko ne ulazi/jedino po koji zalutali gastarbajter kada se vrne od preko i to samo ako je u pripitom stanju…./, u jednoj od zgrada,dole u lokalu sedi bilmez /jedan od onih tzv.investitoira/ sam samcat,nigde nikog on sam, ,ispred njega lap top a copina se zavalila u fotelju drka kurac i ceka da mu neka budala udje i kupi stan/a to ko kupuje to je posebna prica koja zahteva duzu elaboraciju/, Nedaleko odatle u izgradnji VIVIO shoping centar ,radovi uveliko u toku/ najskuplji svetski brendovi na dohvat ruke Jagodincima/ jbt da li ja umisljam, poceo sam da preispitujem samog sebe pa ko ce tu kupovati i od cega kada je prosecna plata u jagodini 150 evra,majku vam jebem lopovsku vazno je da su se pojedinci tu dobro ogradili za lovu… bes mi izbija iz usiju ,prolazim dalje ka Djurdjevom brdu a tamo zaticem druge i jos gore stvari…NEMOGU NI DA KUCAM VISE OD MUKE !
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Pre i bez tebe mnogo !

Počalji  Milan taj Pet Jan 02, 2015 2:20 pm

SPS, je prva lasta nestanka Srbije iz "novog sveta buducnosti" !
.................................................................................................
Kina je sada svetska banka. To je sasvim normalno. SAD poseduju trilione dolara duga, dok Kina poseduje trilione dolara u rezervama, piše Blumberg.

Kina je više od decenije bila veliki zajmodavac SAD, kupujući na stotine milijardi dolara u obveznicama SAD.
Time što se udružuje sa Argentinom, Venecuelom i Rusijom, Kina namerava da proširi svoj posao na globalnom nivou.

Kina će sada, za razliku od MMF, da pozajmljuje novac državama koje Zapad želi da kazni. Kina takođe, za razliku od MMF, neće uključivati posebne uslove za svoje kredite koji su u suprotnosi sa suverenitetom dužničke nacije.

Potez Pekinga da izvuče Rusiju, pored nedavne pomoći Venecueli i Argentini, signalizuje smrt posleratnog sveta Bretona Vudsa.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: Dacic, sta smo uradili za 100 godina...?

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu