Vijesti iz Hrvatske

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Na kraju..?? YU postade buvlja pijaca...?

Počalji  Milan taj Pet Avg 31, 2012 9:23 am

Na kraju, ne možemo svu krivicu da prebacimo na strane faktore. Živio sam u RH i pratio što se događa. Na primer, još 1971. godine u Zadru su huligani premlatili, " komunistu," "Cigana,"- Srbina - jednog mladog kadeta druge godine Vazduhoplovne akademije, tako da je iz školskih klupa otišao u penziju (Lazić, živi u Beogradu). Da ne pominjem maltretiranje turista na Jadranu, Splitu (lično iskustvo) - na nacionalnoj osnovi. Dakle, i domaći "izvođači radova" imali su veliku ulogu, a klerofašisti posebno, a neki su na žalost bili podržani i od nekih katoličkih sveštenika. Regan se sastao sa papom Vojtilom i Tačerkom, a cilj je bio obaranje komunizma. Juga sa "komunizmom sa ljudskim likom" bila je privlačna za mnoge i trebalo ga je uništiti. Pomenuti Zbignjev je napisao knjigu "Propali eksperiment" o komunizmu. Ne znam šta sada piše kada je kapitalizam u krizi zbog hiperprodukcije (slede ratovi i uništavanje da bi se ponovo moglo proizvoditi i prodavati.) Ne zagovaram komunizam već pravedno, civilizovano i humano društvo. Liberalni kapitalizam to očito nije. Pročitajte knjigu Mičela Klera "Rat kome nema kraja" ili zašto su Ujka Samu potrebni ratovi (isti je Amerikanac i nije Srbin, a ni komunista).
Jugu su razbili domaći šovinisti, bivši komunisti uz blagoslov stranih sila, pre svega, Nemačke, Austrije i SAD, zbog geostrategijskih razloga NATO alijanse - opkoljavanju Rusije i sprečavanje da preko Bugarske i Kosova izađe na Boku i Otrant, odakle bi mogla da kontroliše istočno sredozemlje i puteve nafte prema Evropi!.
To je to, a ostalo su samo nijanse i varijante jedne iste melodije, rapsodije ili posmrtnag marša.
Milan

Broj poruka : 7151
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Vedrana Rudan

Počalji  Milan taj Čet Sep 27, 2012 2:53 pm

Zamislimo da je Hrvatska žena. Sanader je definitivo silovatelj koji je
siroticu oborio na leđa ili je prisilio da mu okrene guzicu, uvalio u
nju svoju alatku, gurao, gorao, gurao, svršio, izvukao, pa onda…
Šutnuo ženu u grmlje, cipelom joj razvalio glavu, tresnuo je u
bubrege, iskopao joj oči, posrao se na nju, ishrakao se na bezobličnu
hrpu krvavog mesa, otvorio žrtvinu torbicu, ispraznio je pa bacio.

Kad se Hrvatska malo pribrala, obrisala je krvavu guzicu, stala na
sve četiri, skupila snagu koja joj je preostala i odvukla se do
autoceste.

Pokraj nje su prolazili automobili, nitko nije u kola htio primiti
odvratnu spodobu, pranje auta danas košta brdo love a krv se teško
čisti.

Ipak je stao siročić u rasklimanom autu, bacio na sjedala staru deku i
sad vozi okolo raskomadano tijelo koje još nije leš, ali će postati jer
mu nitko ne želi pomoći. Sirota Hrvatska.

Što se dogodilo jebaču? Jebač je bio malo u zatvoru, da je susjedu
pregazio mačku bio bi duže, a onda ga pustilo. Brani se sa slobode uz
pomoć najboljeg odvjetničkog dvojca u Hrvata.

Smiješi se novinarima, pozdravlja ih, silovatelj ima, kako bismo mi
čakavci rekli, mota. Ali to nije sve. Sudac ga je pustio na godišnji
odmor. Neka se čovjek opusti. Nije lako krvavo godinama jebati.

I dok se Hrvatska vrti u krug, muhe po njoj plaze, rane ne zaraštaju,
pička je razvaljena a svi ginekolozi ili štrajkaju ili ne žele pomoći
ili bi pomogli ali ne znaju kako sašiti baš sve rupe a da ženska ne
krepa, mužjak će ovih dana dobiti dosad u svijetu neviđenu priliku.

Uživo će se u “Nedjeljom u dva” obratiti žrtvi i reći joj…Što? Da
nije izjebana? Da ne krvari? Da joj torbica nije prazna? Da ju je
pojebala viša sila? Svjetska kriza je ta koja je guzila i guzi Hrvatsku,
tko ne vjeruje neka gleda Dnevnik.

A žrtva? Žrtva će platiti da bi slušala i gledala kako se zlostavljač
brani. Doduše, njene će interese zastupati Aleksandar Stanković. On će
braniti Hrvatsku. Što je Hrvatska skrivila? Zašto Hrvatsku treba
braniti?

Mediji bi, kad govore ili pišu o odnosu između Sanaderu i Hrvatske
morali pokazati više empatije. Prema starcima koji crkvaju od gladi.
Prema dječici koju čuvaju tete u vrtiću, jedna na dvadeset i pet. Prema
radnicima bez posla. Prema mladima bez budućnosti. Prema bolesnima bez
lijekova. Prema mladim majkama koje žive od 1600 kuna.

Ali ne. Javna televizija misli da Sanaderu treba pružiti šansu da nam
ga uvali još jedared. Ne, Sanader, ako osvane ove nedjelje u dva, za
svoj nastup neće snositi nikakvu odgovornost. Ni Stanković.

Netko bi ipak za ovaj zločin, za sada u pokušaju, morao odgovarati.
Osim ako Hrvatska teve ne želi ući u povijest kao jedina televizija na
svijetu koja daje šansu svom najvećem suspektom zločincu u povijesti da
vida građanima rane koje im je sam zadao.

Dragi Bože, ne vjerujem u Tebe ali sam čula da pomažeš i takvima,
učini nešto! U ovoj zemlji živi sto i pet posto katolika. Učini nešto!
Mi smo Tvoji, Ti si naš!
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Jevandjelje..neka objasnjnja

Počalji  Milan taj Pon Dec 24, 2012 7:27 pm

Мирослављево јеванђеље је најзначајнији ћирилични споменик српске и јужнословенске односно српско-словенске писмености из 12. вијека. У њему су упоредо заступљена два правописа: зетско-хумски и рашки. Настао је по наруџбини захумског кнеза Мирослава, брата рашког великог жупана Стефана Немање, највјероватније у Котору, око 1185. године, а за потребе цркве Светог Петра и Павла у Бијелом Пољу на Лиму, и саме задужбине кнеза Мирослава, која је доцније постала епископско сједиште Хумске епархије Српске православне цркве.

Ова књига је у ствари превод грчког јеванђелистара цариградске цркве Св. Софије.(Јеванђелистар- богослужбена књига у којој су текстови распоређени према читањима у току црквене године.) Највећи дио јеванђелистара дјело је непознатог преписивача (у науци названог Варсамелеон*, по ријечи из дјела за коју су проучаваоци вјеровали да је име аутора), док је Глигорије „дијак“ (ђак), други писар, написао крај рукописа, у четири кратка записа и украсио текст орнаментима. Потписао се у три варијанте као Григорије, Глигорије и Глигор. Књига је написана на пергаменту словима тзв. уставне ћирилице, а украшена је са три стотине стилизованих минијатура и иницијала, у боји и злату. У основном дијелу текста заступљена су два правописа српскословенског (српске редакције старословенског језика) - зетско-хумска и рашка, а у начину како је обликована ћирилица осјећа се њена генетска веза са глагољицом, док је орнаментика списа обиљежена снажним западним, романским, утицајем.

Рукопис се до 1896. налазио у Хиландару, када је поклоњен краљу Александру Обреновићу приликом његове посјете Атосу. Данас се чува у Народном музеју у Београду, а један лист у Публичној библиотеци у Санкт-Петербургу.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Vijesti iz Beograda, opcina Vracar

Počalji  Milan taj Pet Feb 08, 2013 2:33 pm

Uhapšeni Igor Tuđman i njegova devojka Nataša Antolović. Preko Interneta ugovorili grupni seks. Žrtvu drogirali, pa opljačkali.

affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Referendum je u toku.."epski referendum"..

Počalji  Milan taj Sub Feb 23, 2013 7:36 pm

Vedrana Rudan – Za Srbiju spremni

Da nas nema ne bi nas trebalo izmisliti. Kad nas već ima trebalo bi nas pobiti. Čitava je Hrvatska jučer bila na nogama jer se krenulo sa prodajom ulaznica za, to sam negdje pročitala, “epski dvoboj”.

U Zagrebu će, zaboravila sam datum, opet zaratiti “Srbija” i “Hrvatska”. Zbog toga su diljem Usrane Naše dečki, uglavnom dečki, i poneka cura na minus sto satima čekali da bi kupili ulaznicu.

Na sebi su imali tanke jaknice, debele su skupe, platnene tenisice, i koža je skupa, na bijednoj guzičici prozirne traperice.

Oni koji su u rukama držali dobitak na lotu govorili su u mikrofon da su pred prodavaonicom karata čekali cijelu noć ali se isplatilo. “Sve za Hrvatsku”, rekao je bezimeni dečko i bi direktno lansiran na Hrvatsku teve. I tako nekoliko puta.

Mi, ako smijem reći mi, možda nas ima desetak u Jebenoj Našoj, ostali smo bez teksta. Tko je ta “Srbija” s kojom mi, bez mene, molim, za koji tjedan ili mjesec, krećemo u rat? Jedanaest, ako se ne varam, u zlatu plaćenih mišićavih robova trčat će za komadom kože.

Iz lože će ih gledati njihovi vlasnici, kriminalci svih profila. S njima će, valjda, biti i političari koje plaćaju ti isti kriminalci.

“Tko je “Hrvatska” koja će nas, bez mene, molim, u ratu koji Retardirana Naša očekuje sa ogromnom kvrgom među nogama obraniti od mrske nam i premrske “Srbije”? Jedanaest, čini mi se, u zlatu plaćenih mišićavih robova koji će trčati za komadom kože.

Iz lože će ih gledati njihovi vlasnici, kriminalci svih profila. S njima će, valjda, biti i političari koje ovi plaćaju.

Koliko je sve “rizično” govori i podatak da je trener “Srba” zatražio od nekog svog roba da potpiše kako će “pljeskati” hrvatskoj himni? Himni se plješće?

Rat će se direktno prenositi da stanovnici Opljačkane Naše mogu u domu kupljenom švicarcima opušteno drkati ako “Hrvati” “Srbinu” spraše onu kožu u mrežu.

Osim dvonožnjaka u areni će biti i psi. Sirote životinje ni krive ni dužne morat će njušiti zvijeri koje nemaju za kruh ali su našle ili ukrale za ulaznicu. Gdje su društva za zaštitu životinja? Sakrila su se u mišju rupu jer i oni brane boje Glupe Naše.

Policija će trenirati strogoću. Čudovišta iskešenih zuba neće smjeti preskočiti ogradu svog kaveza. Ako je tako, čemu dvoboj “epskih razmjera”?

Građani Retardirane Naše žele krv, ne golove. Jebeš kruh, jebeš školu, jebeš posao, jebeš budućnost, jebeš zdravlje, jebeš istinu.

“Ubi, ubi Srbina”!

affraid affraid affraid affraid Basketball Basketball Basketball Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Vijesti iz Rusije

Počalji  Milan taj Čet Sep 19, 2013 4:37 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Kuha se Podravka juha,

Počalji  Milan taj Pet Sep 20, 2013 2:43 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vijesti iz Hrvatske

Počalji  Milan taj Pon Jun 30, 2014 12:18 pm

Darko Rundek : Radnička klasa je otišla u potrošački raj

Darko Rundek, kantautor, pozorišni režiser, pesnik i ovdašnjoj javnosti najviše poznat kao frontmen grupe Haustor, još je pre tri decenije u jednoj pesmi ove grupe konstatovao da radnička klasa odlazi u raj. Mnogi mu tada nisu verovali. Medjutim , čini se da je bio u pravu...
Darko Rundek : Radnička klasa je otišla u potrošački raj
„Radnička klasa je osamdesetih kretala, a danas stigla u potrošački raj... Na policama šoping-centara ima deset puta više šarenijih proizvoda nego tada. Klasna struktura društva je danas puno zabašurenija nego pre sto godina. Za vreme procvata industrije rad industrijskog radnika je bio tražena roba, a eksploatatorska klasa socijalno jasno izdiferencirana.
Danas se industrijska proizvodnja mahom preselila daleko, a za radnike nema posla. Osim par karikaturalnih lokalnih kapitalista, izrabljivači su anonimni mehanizmi i institucije, mahom banke. Situacija je neizdiferencirana, izmanipulisana, kancerozna. Za izlaz iz nje je potrebna inicijativa, kreativnost, temeljno propitivanje načina proizvodnje, razaznavanje onoga što nam stvarno treba..., a to se od radničke klase kakvu je Marks opisao ne može očekivati,“ kaže Rundek u intervjuu za Slobodnu Dalmaciju.  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil 

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Otvoreno pismo

Počalji  Milan taj Sre Jul 23, 2014 9:17 pm

Poštovani gospodine Josipoviću,

moje ime je Rudan, Vedrana Rudan. Ja sam organizatorica referunduma “Treba li Hrvatski Telekom poslati u kurac?” U nekoliko sati na moje referendumsko pitanje potvrdno je odgovorilo preko tisuću i pol ljudi. Na žalost, nemam love da bih organizirala nevirtualno potpisivanje a ne vjerujem ni da bi mi u mojoj akciji pomogla Crkva. Doduše, to bi vjerojatno bilo zato jer se u pitanju spominje “kurac” a Katolička crkva u Hrvata turbo je osjetljiva na sve što mi građani nosimo među nogama.

Žao mi je što ne mogu objasniti Crkvi, njihova bi nam pomoć u akciji jako dobro došla, da ovaj “kurac” nije onaj koji njih uznemiruje. U ovom kontekstu “kurac” je psovka iz usta nemoćnika a ne sredstvo kojim se oplođuje jedna od katoličkih njivica da bi iz nje izraslo nešto katoličko i nešto hrvatsko. Šteta, šteta, šteta što u ovom ratu ne možemo računati na Njegovu pomoć.

Vi ste, gospodine Josipoviću, možda manje osjetljivi jer ste agnostik? Agnostici ne analiziraju stalno tko koga jebe, zašto baš njega koji nije poškropljen svetom vodom, zašto on jebe njega kad se zna da… Oprostite, nije ovo tema o kojoj Vam želim pisati. Tema je Hrvatski Telekom. Objasnit ću Vam kako funkcioniraju. To je firma u kojoj rade Ivane, Martine, Zore, Tanje, Anje, Filipi, Ivani, Bojani…Ljudi bez prezimena.

Sve nas nesretnike koji smo u klinču sa Hrvatskim Telekomom u svako doba dana nazove neka od Ivana, ponekad Filip, pa nam nabrajaju uz pomoć kojih njihovih “paketa” ćemo urlikati u višesatnom orgazmu. Neki, poput moga muža, primjerice, ne spuste slušalicu odmah i ne spomenu ime Gospodina uzalud. Takvi onda na adresu, moj slučaj, dobiju “paket”.

U pravilu je to kutija koju morate sami “montirati” prema “priloženim uputstvima”.Tražila sam objašnjenje. Odakle im ideja da mi šalju nenaručenu kutiju? Jedna od Željki mi je odgovorila da moj muž, čujte ovo Predsjedniče, nije urlikao NEEEEEEEEEEEEEEEE, dok mu je operater spominjao maxteve, mixteve, trćteve, bućteve…Šutnja s druge strane žice je za Hrvatski Telekom potpisivanje ugovora. A kad slušalicu dignu nijemi? To im na sudu u Vašoj Hrvatskoj ne bi bila olakotna okolnost. I suci su pretplatnici Hrvatskog Telekoma.

Čitajte dalje, gospodine Josipoviću, ne biste vjerovali kakve ste zemlje predsjednik. Činom primanja nenaručenog paketa vi ste “sklopili Ugovor” pa vam onda Hrvatski Telekom u skladu sa Ugovorom idući mjesec pošalje račun za nenaručenu uslugu. Nije to sve. U Ugovoru vam napišu da imate pravo u roku od dva tjedna vratiti nenaručeno ali i platiti troškove slanja i troškove vraćanja?!

U Hrvatskoj žive stari, nepismeni, nemoćni, siromašni. Vi to ne znate, u Hrvatskoj žive milijuni siromašnih koji nemaju love da bi platili troškove “slanja” i troškove “povrata” pa onda plaćaju troškove nenaručene usluge. Te usluge koje nisu jeftine mogu plaćati neko vrijeme ali ne i svo vrijeme. Onda im Hrvatski Telekom, zahvaljujući hrvatskom Ovršnom zakonu koji trenutno u smrt šalje dva milijuna građana zemlje koje ste predsjednik, sjeda na račun. Neki od Davida, potpisnika moga Referenduma, spominju kako moraju u ratu protiv Hrvatskog Telegolijata platiti i troškove notara i nekakvog “Hanžekovića”? Tko ili što je “Hanžeković”? Možete li to ispitati?

Zašto se mi građani Vaše zemlje ne snalazimo u ratu sa Hrvatskim Telekomom? Zato jer pravila igre ne možemo naći u našim medijima. On je Oglašivač a oglašivači su oni koji vladaju Vašom zemljom. Čujem Vas, kad je tako za koji kurac pišeš meni? Vi ne biste rekli “za koji kurac”, Vi ste pristojni? Ni ovo pismo Vam neće pokazati jedan od vaših pet stotina savjetnika zato jer se prečesto spominje “kurac” a to baš i nije lijepa riječ? U što biste Vi poslali Hrvatski Telekom da ste, znam da je to nemoguće, ali, uključite maštu, na mom mjestu? Kužim, ne možete zamisliti da ste na mom mjestu.

Nema veze, malo sam odlutala jer sam popizdila. U ime svih koji su potpisali Referendum, molim Vas, učinite nešto. Ne zato jer nas kužite, ne mislim tražiti od Vas previše, nego zato jer ste u žestokoj predizbornoj kampanji. Nema gdje Vas nema pa neka Vas onda ima i u uredu. Pozovite me na kavu iako ne igram nogomet. Ali ja i potpisnici imamo glasove. Trenutno je to ono što Vama treba.

Predsjedniče! Puna beznađa i vjere bacam se u Vaše predizborne ruke. Nadam se da ćete mene i sve druge žrtve Hrvatskog Telekoma obasjati svojom milošću. Ovo pismo stavit ću i na Vaš zid. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiteeeeeeeeeeeeee se!

Očajna Vedrana Rudan  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sre Jul 30, 2014 4:51 pm

Komentar od: krokodli41 | Komentirano: 30. srpanj 2014. 3:50
DESET RAZLOGA ZAŠTO JE USTAŠKI POKRET BIO FAŠISTICKI!

1.) Kladio bih se da osnivaci Ustaškog Pokreta iz 1929 godine u Zagrebu su znali za postojanje filozofskih doktrina fašizma I nacizma.

2.) Kladio bih se je 99% Ustaša znalo za politicki smisao fašizma i nacizma bez obzira koliko su bili glupi.

3.) Kladio bih se i to znam za sigurno da su Ustaše polagale prisegu za širenje fašizma i nacizma.

4.) Kladio bih se the su Hitler, Mussolini, Macek i svi medunarodni krugovi bili zlocinci. Tko u to ne vjeruje neka izvoli potražiti povijestne cinjenice i tu ce sve pronaci i sam se u iste uvjeriti.

5.) Kladio bih se da je bila velika masa Hrvata u redovima NOB, NOV.
koji su iskreno mislili da se bore za svoju zemlju Hrvatsku, a protiv svake tudinske vlasti narocito protiv ustaske gamadi.

6.) Kladio bih se da su usrase politickom manipulacijom prevarila mnoge Hrvate, posebice Hrvate Dalmacije i Istre.

7.) Kladio bih se da poglavnik, Usraški pokret i ustaše su bili protiv svakoga, osim što su nisu bili borci za Hrvatsku Državu!

8.) Kladio bih se da bi svaki državni poglavar bilo koje države u svijetu, u ratnom stanju imao i ratne zakone. To su imali svi: Hitler, Staljin, Churchill, Truman i svi ostali ali ne i rasne zakone.

9.) Kladio bih se da je svijet prepoznao komunisticku borbu "antifašistickom" borbom, a protiv nacista i fašista.

10.) Sve usrase SU IZDAJNICI HRVATSKE STVARI, rekao je u svojem povijestnom govoru za Deseti Travnja.
Komentar od: krokodli41 | Komentirano: 30. srpanj 2014. 3:50
DESET RAZLOGA ZAŠTO JE USTAŠKI POKRET BIO FAŠISTICKI!

1.) Kladio bih se da osnivaci Ustaškog Pokreta iz 1929 godine u Zagrebu su znali za postojanje filozofskih doktrina fašizma I nacizma.

2.) Kladio bih se je 99% Ustaša znalo za politicki smisao fašizma i nacizma bez obzira koliko su bili glupi.

3.) Kladio bih se i to znam za sigurno da su Ustaše polagale prisegu za širenje fašizma i nacizma.

4.) Kladio bih se the su Hitler, Mussolini, Macek i svi medunarodni krugovi bili zlocinci. Tko u to ne vjeruje neka izvoli potražiti povijestne cinjenice i tu ce sve pronaci i sam se u iste uvjeriti.

5.) Kladio bih se da je bila velika masa Hrvata u redovima NOB, NOV.
koji su iskreno mislili da se bore za svoju zemlju Hrvatsku, a protiv svake tudinske vlasti narocito protiv ustaske gamadi.

6.) Kladio bih se da su usrase politickom manipulacijom prevarila mnoge Hrvate, posebice Hrvate Dalmacije i Istre.

7.) Kladio bih se da poglavnik, Usraški pokret i ustaše su bili protiv svakoga, osim što su nisu bili borci za Hrvatsku Državu!

8.) Kladio bih se da bi svaki državni poglavar bilo koje države u svijetu, u ratnom stanju imao i ratne zakone. To su imali svi: Hitler, Staljin, Churchill, Truman i svi ostali ali ne i rasne zakone.

9.) Kladio bih se da je svijet prepoznao komunisticku borbu "antifašistickom" borbom, a protiv nacista i fašista.

10.) Sve usrase SU IZDAJNICI HRVATSKE STVARI, rekao je u svojem povijestnom govoru za Deseti Travnja.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sub Dec 27, 2014 9:45 pm

U knjizi pišete da je “kriza“ preblaga formulacija za ono što živimo u Hrvatskoj. Tvrdite da je naš problem puno veći nego u ostatku Europe, i to zbog više desetljeća života u Titovoj Jugoslaviji?

- Da. Zato što je Titova Jugoslavija bila samosvojna utopijska civilizacija, bitno različita i od Zapada i od sovjetskog državnog socijalizma Istočne Europe. I baš zato je današnja kriza u Hrvatskoj, kao i u drugim državama bivše Jugoslavije, različita te puno žešća i dublja od krize u drugim zemljama.

Možete li to malo objasniti?

- Korijeni današnje krize u Hrvatskoj sežu mnogo prije 1991., još u doba socijalističke Jugoslavije. Jer, od čega je živjela ta Jugoslavija? Dakle, jugoslavenska privreda, uključujući i hrvatsku, živjela je od zatvorenog tržišta Jugoslavije, od tržišta nesvrstanih zemalja i od tržišta Sovjetskog Saveza. Jugoslavenska poduzeća, a ponajviše hrvatska, gradila su sve živo po tim nesvrstanim zemljama, od hidrocentrala do mostova, od brana do čitavih luka. Većina toga što je izgrađeno u Libiji, mi smo izgradili. U Iraku također, kao i u mnogim drugim zemljama Afrike, Azije i Latinske Amerike. Svako Titovo putovanje donosilo je nove poslove. Nešto sam vidio svojim očima 1976. u Colombu u Šri Lanki, na 5. konferenciji nesvrstanih, kad sam bio s Titom na “Galebu”.

Kako je izgledalo to dogovaranje poslova na „Galebu“?

- U Šri Lanki je Tita na “Galebu“, u tih tjedan dana, posjetilo dvadesetak šefova država i vlada nesvrstanih zemalja. Recimo, indijska premijerka Indira Gandhi. Pa Sirimavo Bandaranaike, premijerka Šri Lanke. Pa sirijski predsjednik Havez al-Assad, otac današnjeg predsjednika Bashara. Bio je i Gaddafi, kao i tadašnji predsjednik Cipra, arhiepiskop Makarios, zatim predsjednik Alžira Huari Bumedien, egipatski predsjednik Anvar al-Sadat i mnogi drugi. Svakog od tih predsjednika osobno sam dočekao ispred broda, i oni bi onda u salonu s Titom i njegovim suradnicima, uz razgovor o političkim temama, dogovarali i poslove. Lideri nesvrstanih zemalja nisu gledali na cijenu, jer im je bilo u interesu da im posao obavi Jugoslavija:twisted: Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil , a ne Amerika ili Sovjetski Savez. affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Ned Maj 03, 2015 10:36 am

Danas kad obilježavamo 1. maj,dan solidarnosti radnih ljudi,u znak sjećanja na izvojevana dostignuća radnika u krvavoj borbi za ono što im pripada, šaljemo topli prvomajski pozdrav radnicima,nezaposlenima onima koji rade,a ne dobivaju za svoj rad plaću,onima koji su na radnom mjestu šikanirani,omalovažavani i ponižavani onima koji ne znaju da li će im sutra biti produžen ugovor o radu,onima koji zbog podaničke politike države ne mogu plasirati svoju poljoprivrednu proizvodnju,onima koji ne znaju da li će im sutra biti isključena struja zbog nepodmirenog računa ili će možda biti deložirani,onima koji nakon školovanja ne mogu dobiti posao, onima koji nakon završenog radnog vijeka ne mogu normalno živjeti od zaslužene mirovine,onima koji nemaju sredstava za adekvatno lječenje, onima koji…

Da i svima onima koji misle da “imaju” Hrvatsku,a nemaju je jer ona pripada našim gospodarima.

Dakle,činimo to u prelomnom trenutku kad je radni čovjek napušten od doslovce svih državnih institucija i subjekata pa i od “svog” subjekta tj. sindikata.
Notorno je da nakon tektonskih društveno političkih poremećaja 90-ih i secesije koja je uslijedila,u Hrvatskoj nema relevantnog klasno orijentiranog sindikata koji bi svoju energiju crpio iz dosadašnje stečevine radničke ljudske solidarnosti,već imamo “SIZ”-ove – Sindikalne Interesne Zajednice, kojima je glavna preokupacija zbrinjavanje vlastitog profesionalnog osoblja.
A drugo se ne može ni očekivati od sindikata čije su vođe aktivno učestvovale u rušenju samoupravnog socijalizma 90-ih a danas decidirano tvrde kako nisu protiv kapitalizma.

Pa tako današnji poziv građanima da se okupe na protestnom okupljanju u Sisku,niti apel za spas industrije i radnih mjesta koji će tamo biti odaslan neće donijeti nikakve koristi radnim ljudima jer svoja prava moraju tražiti na radnom mjestu uz aktivnu potporu i onih koji su radna mjesta do sada izgubili ili ih nisu niti imali.

Time su konačno pale sve maske,a radnici moraju prihvatiti ili daljnju eksploataciju ili kidanje lanaca i ovladavanje rezultatima svoga rada,što zahtjeva visoki stupanj solidarnosti svih koji žive od svog rada,odnosno svih onih koji nisu vlasnici sredstava za proizvodnju i ne učestvuju u distribuciji viška vrijednosti ili profita.

Podsjećamo da živimo u trenutku kad je kapitalizam iscrpio svoju povijesnu ulogu,a učestale krize, koje zahvaljujući neoliberalnoj doktrini postaju dio globalnog procesa,jačaju njegovu agresivnost.

U takvim okolnostima,gospodari svijeta izlaz pokušavaju naći,kao i uvijek do sada,nametanjem svoje volje prijetnjama,ucjenama i vojnim intervencijama.

Posljedica takvih društvenih odnosa je širenje jaza između onih koji imaju previše i onih koji nemaju ni za opstanak,a koji je bez presedana u novijoj povijesti.

Osim radnika,prekomjerno se eksploatiraju i prirodni resursi,a ugroženi su su i sami uvjeti opstanka.

Što aktualizira davno izrečenu misao pionira radničkog i revolucionarnog pokreta kako je budućnost čovječanstva alternative: socijalizam ili barbarstvo.

Vladimir Kapuralin

predsjednik SRP-a
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Brzi izlazak !

Počalji  Milan taj Čet Dec 28, 2017 9:03 pm

Milan