Vijesti iz BiH

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

a ustase...? kaj delaju ?

Počalji  Milan taj Pon Feb 08, 2010 12:31 am

Jutarnji list. har/Ante Tomic
Hrvatima iz Hercegovine naši bi političari napokon trebali prestati obećavati da su samo privremeno dio Be-Ha.
Bolje da smo se priključili na kanalizaciju nego na Hrvatsku, barem bi kao govna došli do mora, reče mi prije nekoliko godina jedan mostarski slikar. Jednom je u prošlosti bio oduševljeni Tuđmanov i Šuškov pristaša, čak i nekakav savjetnik pokojnog Bobana, ali mnogo je vode Neretvom proteklo od toga zanosa. Za Hrvatsku i Hrvate ostao mu je samo rezignirani, trpki humor. Nisam ga odavno vidio i ne bih znao je li i njega zarazila histerija Milanom Bandićem, od koje se na prošlim predsjedničkim izborima tresla čitava Hercegovina, ali ga se često sjetim i uvijek me nasmije njegova fekalna prispodoba što savršeno opisuje tragičnu političku avanturu bosanskohercegovačkih Hrvata u devedesetima, a i danas je zapravo točna i aktualna.
Tužno je i čovjeka ispuni nelagodom dok gleda kako na internetskim forumima ne jenjava bijes Hercegovaca koji misle da ih je, birajući pogrešnog kandidata, Hrvatska još jednom izdala. Zapanji vas neuka mržnja toga nesretnog, iznevjerenog naroda i uplaši kako je duboko njihovo beznađe ako su vidjeli spas u Bandićevu populističkom šmiranju. Gdje oni žive i što im je u glavama? Koji kalendar njima visi iznad frižidera? Petnaest godina od rata, deset od Tuđmanove smrti, oni još drve jednake nacionalističke laži i nikako da krenu naprijed, jedino su im bogomolje sve veće.
Naša politička javnost u većini za njih osjeća samo ravnodušnost i prezir, Hercegovci su likovi jedne epizode iz prošlosti koju bismo rado zaboravili. Upravo kao nekakva napasna žena koja ne shvaća da je među nama gotovo, nego stalno nešto naziva i gnjavi, živcira nas da se Hercegovci miješaju u naše živote i glasaju na našim izborima. I zaista, oni bi to trebali prestati raditi.
Ipak, na drugoj strani, ne možemo kazati da smo i mi u Hrvatskoj bez grijeha i da možemo nezainteresirano okrenuti glavu od njih. Franjo Tuđman bio je naš predsjednik, nisu nam ga u Ljubuškom i Posušju izabrali, upravo kao što ni za Bandića nije bilo znatnije koristi da su u Ljubuškom i Posušju gotovo plebiscitarno glasali za njega. Onda, kao i danas, Hercegovci su bili zapravo beznačajni. Zlo koje ih je pogodilo, i iz kojega se ni dandanas ne uspijevaju iskoprcati, došlo je iz Zagreba. Naš je, hrvatski predsjednik, sjećate se, crtao budalaštine po salvetama. On je raspirio perverzne žudnje političkih radikala i počeo rat protiv Bošnjaka, a nije ih bilo mnogo među nama koji su se pobunili kada su hrvatske novine i televizija uhvatile propagandno talambasati o raspomamljenim mudžahedinima što kolju nedužnu katoličku nejač.
Tu krvavu svinjariju uglavnom smo gledali s ravnodušne distance. Krenuo je užasan rat u kojemu hrvatska strana ni u najluđim uzletima mašte nije mogla pobijediti, u kojemu smo izgubili obraz zbog pokolja u Ahmićima, koncentracionog logora u Dretelju i rušenja Starog mosta u Mostaru i u kojemu su, zbog sebičnih interesa većinskog hrvatskog stanovništva u nekoliko hercegovačkih varošica, zauvijek upropašteni životi Hrvata u Sarajevu, Zenici, Bugojnu i Varešu, a nije zaista bilo previše razumnih i hrabrih koji su se suprotstavili bezumnoj pustolovini državnog vrha Republike Hrvatske. Sukob s Bošnjacima nije zaustavljen zbog masovnih antiratnih prosvjeda na hrvatskim ulicama.
Zaustavljen je tek kada se otkrilo da, unatoč samoprijegornom trudu i odricanju, naši vitezovi i uzdanice Tuta i Štela ipak ne mogu smaknuti dovoljno Bošnjaka da ostvare blistavu zamisao sa salvete doktora Tuđmana. Potpisan je prvo Washingtonski, onda i Daytonski sporazum, na Bosnu i Hercegovinu se spustio nesigurni mir, a netrpeljivosti su nesmanjenom žestinom nastavile plamtjeti u srcima. Kada je propalo sve što su im u Zagrebu Franjo i Gojko obećali, Hercegovci su se osjetili nezadovoljeni i prevareni. A ruku na srce, ti osjećaji nisu sasvim bez osnove. Njima bi stvarno bilo bolje da su se priključili na kanalizaciju nego na Hrvatsku.
Hercegovačke je Hrvate Tuđman iskoristio upravo kao i Milošević krajiške Srbe, samo što su Srbi iz Krajine imali sreću da izgube rat. Poraz je u ovakvim situacijama, vjerujem, bolji jer čovjeka otrijezni, liši ga iluzija. Da su u Hercegovini izgubili rat, vjerojatno ne bi petnaest godina udarali glavom u zid, još ne shvaćajući da na toj strani nema vrata.
I zato je bolno vidjeti da se taj izgubljeni, dezorijentirani narod prikazuje strašilima. Ne možemo ih uistinu osuditi zato što čekaju da im Hrvatska ispuni zavjet koji im je davno dala, zavjet koji svako toliko netko poput Milana Bandića, tek zbog svoje jednokratne koristi na izborima, lažljivo obnovi, premda zna da je on neostvariv. Trebali bi napokon prestati obećavati ono što je nemoguće učiniti. Hercegovci će ostati trajno unesrećeni ako naši političari ne prestanu laskati njihovim tlapnjama, ohrabrivati ih izjavama: “Strpite se još malo, vi ste samo privremeno u Be-Ha” i odobravati sumanuto, shizofreno proturječje da se isti ljudi smatraju i konstitutivnim narodom jedne države i iseljeništvom druge.
Milijarde koje su u posljednih petnaest godina iz naše državne blagajne odlazile za vojne penzije bezbrojnih seoskih vucibatina koje je Tuđman učinio generalima, za plaće pokvarenih činovnika što su izdavali hrvatske pasoše srpskim mafijašima, silni novac koji je služio tek da održi švercersko-obavještajno-gangsterski sustav koji su u amanet ostavili Šušak i Boban, valjalo je uložiti u nekakva sveučilišta, kulturne centre, vrtiće i bolnice, učiniti da se ljudi osjećaju ugodnije tamo gdje žive, a ne podgrijavati im frustraciju hercegovačkom adresom. Valjalo im je dati nešto više od života u kojem se razgovara samo o kladionicama i trećem entitetu, jer ni s prvim ni s drugim nema mnogo uspjeha.
Inače, ne znam. Što bi se drugo moglo učiniti? Da ponovno okrenemo haubicu prema Starom mostu. Šteta je, bolan. Nema dugo da su ga obnovili.
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

Tito bihac.com

Počalji  Milan taj Uto Feb 09, 2010 1:04 pm

Mesić počasni građanin Bihaća
Petak, 27 Veljača 2009
ImagePredsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić u Bihaću je započeo dvodnevni posjet Bosni i Hercegovini. Dočekali su ga predstavnici Općine Bihać, u čijoj se pratnji uputio u obilazak središta grada, koji obilježava svoj dan. Tim povodom održana je i svečana sjednica Općinskog vijeća, tijekom koje je gradonačelnik Bihaća Hamdija Lipovača šefu hrvatske države uručio titulu počasnoga građanina Bihaća.

Svečanoj sjednici prisustvovali su i brojni drugi visoki gosti, među kojima i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić.

Uručena su brojna priznanja najzaslužnijim pojedincima, a Povelju 26. februar, najviše općinsko priznanje, dobili su Milan Keča, bivši gradonačelnik, i Ferid Mulić, istaknuti društveno angažirani radnik, koji je obavljao niz značajnih funkcija.

Mesić će sutra posjetiti Sarajevo i na Fakultetu političkih nauka održati predavanje studentima. Nakon toga predviđena je posjeta Hrvatskom narodnom vijeću za BiH, gdje će mu biti uručena zahvalnica.

(Fena)
Stavi kao favorit
Bukmark
Pošalji
Komentari (105)Add Comment
...
napisao nije seljacina joksim nego safet, Oľujak 01, 2009
u***so ja nisam jolsim nego safet , i opet ti ponavljam da sam zivio bolje u j nego sada .a neka i dalje bosanci m.v. podmecu glave za cjelovitu i veliku h. svi su cinilili zla samo neko vise neko manje.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
Glasova: +0
...
napisao Za seljacinu joksima, Veljača 28, 2009
I jos nesto j**ala ti jugoslavia mater mi u svakom slucaju zivimo bolje od vas.a stose tice Mesica vi vlasi mu niste ni dozvolili da bude predsjednik jer ste puni mrznje uvjek bili prema hrvatima.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Za seljacinu joksima, Veljača 28, 2009
j***mti djete i majku znam sigurno odakle pises doso si u katolicku zemlju da nam j**es mater u***sku ajde ako imas muda da zakazemo tucnjavu ja i ti.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Za seljacinu humanistu, Veljača 28, 2009
p**im ti mater u usta gdje je to zivilo 30% srba j**oliti onaj tvoj pop mater koji te uci tako pogresno.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao kore, Veljača 28, 2009
sta je mesicu sa agrokomercom ? dogovorio si se sa sda s. da zatvoris vikreta da agr. pro. da nebi bilo konkurencije agrokoru. tako radi sda neka drugi uspije a naseg ptotivnika zatvori.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao joca, Veljača 28, 2009
u ovom ratu su najvise zrtava imali srbi i bosanci m.v.dok su h. najbolje prosli. alija vezajuci zastave sa krivoustog ndh strankom dobi cjelovitu na glavama bosanaca m.v.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao humanista, Veljača 28, 2009
mesicu sto nepricas o etnickom ciscenju hrvatske gdje je zivjelo 30 posto srba? sta ti mas sa bih ? nista ti tu pomoci nemozes nego gradjani bih.ukloniti sda sbih hdz i druge nacion. u r. s.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao cile, Veljača 28, 2009
ovi sto su dosli na vlast zivjeli su na zapadu i znali sta se sprema promjena drustvenog uredjenja. kad dodju na vlast da mogu drzavno prodavati i da se olos obogati.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao himzo, Veljača 28, 2009
u 2 svjetskom ratu smo vezali zastave sa ndh ne svi ali ih je bilo. tako 91 ne svi nego sda pa smo naj**ali. nedozvolite vise tako nesto da budemo priljepak takvima cast postenim h.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za joksima safet, Veljača 28, 2009
imali smo zdravstvo , skolstvo, siguran posaoi i sto je najvaznije mladi su sklapali brakove jer su bili siguno situirani. sta danas imamo nista. mladi nemaju nikakve buducnosti.j je imala sve.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za joksima safet, Veljača 28, 2009
meni juga bila i ostala na srcu i nikad necu zivjeti kao sto sam zivio. sta sad imsmo poicak od drzave. zivio sam ko covjek a danas sam niko i nista. necemo j. hocemo strance da nas muzu i upravljaju.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za joksima, Veljača 28, 2009
nije istina joksime da su srbi samo voli j. ima dosta i bosanaca m.v. to ti garantujem i koji su bili protiv nezavisnosti bih, ali ko nas je pitao. to su bili jaci suci na banja luci.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Joksim za hrvatsku furdu ispod mene, Veljača 28, 2009
I još samo jedna. Taj čovjek nije ni metka vrijedan, jer metak je za čovjeka pošto košta para. Za njega je samo nož koji ništa ne košta ,kao ni njegova glava!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Prema tome, Mesić je samo fašistička sluga i daj Bože da završi kao i njegov veliki Tata, onaj koji je tako dobro činio pa mu Svevišnji oduzeo govor i iskrivio usta!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Mesić je obilazio Srbe zati što mu je naredjeno glupane. Hrvatska je bila 100 posto etnički čista država. A sada malo morgen, uzećete na silu Šiftara, Balistanaca, Cigana, i ...
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Jeli se time vi ponosite gamadi jedna . Tudjman i Boban su imali muda, a ostali su vam sve ПИЧКЕ . Stoko, glasali ste za podjelu, i što je sada, hoćete ponovo skupa
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Šta nam je falilo u staroj Jugi, gamadi Fašistička. Mesić kada je došao na čelo Juge rekao je sa ironijom ~Ja ću biti poslednji predsjednik ove države~
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Mesić je ГОВНО kakvo može biti, kukavica ,cinkaroš, fašista,izdajica, sliga onoga što ga je Bog kaznio pa mu oduzeo govor i iskrivio usta.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Пизда ти материна Усташка Jugoslavija je bila svetinja za mene.Kopali ste i rukama i nogama da je rasturite, ustvari bili ste ono što ste uvjek bili fašističke sluge i izdajice
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Za Arkana, Veljača 28, 2009
j**oti mrtvi arkan sve u familiji bio je borac samo na zenama i djeci nigdje se nije pokazao kao vojnik.Trebalo bi mu otici na grob prvo se usrati a onda nakon mjesec dana digniti ga u zrak da mu se i za kosti nezna.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za trna, Veljača 27, 2009
pa oni smiju strajk i izlaziti na ulice izraziti nezadovoljstvo. u nas se nesmije jer na vlasti drugi milosevic, i zato u nas izgleda da je sve u redu a ono gore nego u federaciji.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za trna, Veljača 27, 2009
ma kakve redovne plade i penzije kakve isplate stare devizne stednje u obveznicama. zivi malo u republici srpskoj pa ces vidjeti ko i ja kako je.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Za Trn, Veljača 27, 2009
Napljackali ste se za 5 godina rata uzeli ste drugim narodima i tvornice i teritorija morete ziviti jos malo dok ne dojde bozja pravda kad moradnete sve to vracati.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao TRN, Veljača 27, 2009
Znate kako u Hrvatskoj zovu Bošnake na mješalici betona, " Prvi vjesnici proljeća".
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Balistanci j**o vas Mesić on vam drži predavanja.Dok se vi okupljate i štrajkujete,ostajete bez posla u RS u ponedeljak počinje isplata stare devizne štednje.U RS nema otpuštanja, plaće redovite,penzije redovite.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Za joksima, Veljača 27, 2009
To sto psujes Mesicu mater treba da te bude sram .Kad god je kakav pravoslavni praznik mesic je obisao srbe i cak im po kucama isao ako bi se dogodio neki izgred.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Tu genocidnu tvorevinu RS treba pod hitno razj**ati jer ste svrstali u nju i posavinu a posavina je bila prije rata 64 posto hrvata ostalo srbi i muslimani.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Pripisaliste sve u***sama sto god se desavalo u drugom svjetskom ratu tako isto napravili ste srpsku republiku sve sto je bilo drzavno prepisali ste sebi.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Staste zlocina napravili od 90-95te to niti jedna vojska nije napravila nikome i niti su u***se napravile kao vi.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Govno jedno nemoj da lajes ako imas sto protiv hrvata dojdi kod mene dacuti i adresu da te prikoljem ko jare.Nemoze niko biti bezobrazniji od vas.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Tuba, Veljača 27, 2009
Da,da srbi su glasali za Mesica i Zidovi pola Izraela ga je biralo,tipicna srpska propagandna masinerija u koju vjeruju jedino Dabicevi pacijenti i Bobanovi nostalgicari,ocigledno je da imaju isti mentalni sklop.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Kama, Veljača 27, 2009
Mesic jadan onako dlakav kao divlji krmak nije vise ni za noza ni za malja ja mislim da ce on izvrsit samoubojstvo do uskrsa.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ARKAN, Veljača 27, 2009
KLATI TURKE-HRVATE-SIPTARE
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
Glasova: -1
...
napisao jurica, Veljača 27, 2009
ni zagreb vise ni kaj bil. hercegovci soknasi su unistili zagrebacki gradjanski duh. oni su zauzeli sve poslove u zagrebu a zagrepcani gledamo kak sunce zalazi.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao janko, Veljača 27, 2009
pa nije mesic prinudno preseljavao s. i h. nego tudjman i milosevic. ti meni posavinu a ja tebi knin, liku., a vi h. iz bih naselite gudure her. knin i liku.nebi ni alija mogaosto oce danije bilo t.i m.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao da, Veljača 27, 2009
SRBI SU U HRVATSKOJ UPOTREBILI SVOJE NAJUBOJITIJE ORUZJE-JUNACKA BEZANIJA.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao da, Veljača 27, 2009
ZA JANKO-PROTJERALI STE SRBE IZ HRVATSKE-DA NIJE GLUPO BILO BI SMESNO.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ROMA, Veljača 27, 2009
Mesić je u Hrvatskoj dobio glasove penzionera jugo nostalgičara Židova i Srba to mu je bilo dovoljno da dva puta pobjedi na izborima.Sigurno Srbi nisu glasali za dobro Hrvatske.Muslimanski glasovi su prevagnuli.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao krtica, Veljača 27, 2009
Tesko Mesicu kad, i ako b***je skuze.
Bice gori nego prema Lajceku.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao krtica, Veljača 27, 2009
Mesica i nece niko pa se uvatio b***ja
da im proda muda pod bubrege.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Zagorac, Veljača 27, 2009
Kaj ste se sim dopelali Hercegovci? Idite proc u vrit.Dovlekli ste se sim,da komagujete. U p**du materinu nazaj na kamen.j**al vas Mesic!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao janko, Veljača 27, 2009
kako mozes traziti cjelovitu bih a protjerali ste srbe iz hrvatske u bih. vtatite te ljude u njhove domove pa onda nastavite pricu, a nas hrvate iz knina i like u bih pa cemo onda nastaviti pricu.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao volim cjelovitu bih ali i pravdu za sve narode u bih , hrvatskoj i srbiji, Veljača 27, 2009
nepripada niti jednoj nacionalistickoj bagri, ali pitam te mesicu, zasto se ti toliko zalazes za bih , a nikada nekazes da treba vtatiti protjerane srbe iz like i knina i dal. ? nesto tu smrdi.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Bosnja , Veljača 27, 2009
Mesic je procito Hercegovce vrlo dobro,on ih vidi kao Srbe, ali nece da kaze. Zna on ko ima muda ko ce stati iskeeno na njegovu stranu u slucaju sukoba sa Sebijom.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Josa, Veljača 27, 2009
Mi u Lici puno vise drzimo do Bosanaca nego do Hercegovaca,jer su puni sebe! Daleko im kuca od nas.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Brcko, Veljača 27, 2009
Bravo Krajisnici, zvaka vam cast. Na ovom netu je vec dosta lijepih rijeci upuceno Gsp Mesicu imam cast da se pridruzim svima! Sretno!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Pozdrav od Mostarski Bosnjaka!, Veljača 27, 2009
Cestitam Krajisnicima na lijepom gestu prema covjeku
koga cjela Bosna postuje kao trezvenog covjeka ,sa
vizijom genijalca. Olosi i kukavice nisu na njegovoj strani; Gospodo!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ijn, Veljača 27, 2009
Vidi Stipe,
udbaškoga dase,
stvarno sliči
na dlakavo prase.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Bosnja, Veljača 27, 2009
MESIC POCASNI PRIJATELJ, ZNA ON TKO IMA MUDA
CRKNITE DUSMANI NECETE JOS DUGO.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Hare, Veljača 27, 2009
Da nije tako sposoban politicar sigurno nebi dobio toliko mandata zaredom,uzalud su bosanski Hrvati glasali protiv njega,normalna demokratska vecina u Hrvatskoj vidi ga ko svog lidera a mi ko istinskog prijatelja.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Joksim, Veljača 27, 2009
Hare Magare! NJihaaaa!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Castan,sposoban i utjecajan politicar,pokazao je da ispravna politika smanjuje ratne razdore,normalno je da ga nevole oni koji su mastali o velikoj srbiji i hrvatskoj na bosanskom tlu.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Ja mislim da je najveća kazna za svakog Srbina samo pogledati u Mesićevu sliku. Znaš šta, Šiftari su divni ljudi ,kakvo je ovo govno, ufff
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Joksim za 333, Veljača 27, 2009
Stjepan Mesić nije čovjek prije svega. Pogledaj dobro sliku i vidićeš da da ima veze sa životinjama. Najpriličniji je Divljem Krmku.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao BBB-VITEZ, Veljača 27, 2009
tudjman je znao gdje treba doci kada je dolazio u hrvatska mjesta po bih a ovaj ide u bihac i sarajevo
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao 333, Veljača 27, 2009
Stjepan Mesić je čovjek koji je direktno uticao na sukobe na jugoslovenskim prostorima, promovisao rat i stradanja i može se reći da ima za njih direktnu odgovornost. Da bi sebe opravdao sada napada Republiku Srpsku.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
ima masku trebao je doci na trg kod nas kad su bile maskare
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Kako bih njemu pristajala lopata od Alije Sirotanovića!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
mesic----dobar covijek treba ga j**at da se razmnozi
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Месић је милион пута гори Усташа него што је био Анте Павелић.Шта су ови Хрвати видили у њему, јебо им он матер а они њему.Стока изнутра, стока извана.!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Pero, Veljača 27, 2009
"Dvije suze iz dva oka na mezar su bosne pale"
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Zoom, Veljača 27, 2009
Franja genije. Razj**o sa srbima al shvatio dase treba razj**at i sa muslimanima. Sad majka Hrvatska stabilna etnicki cista ekonomski napredna. Sad nam balkanci dolaze ko radna snaga.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Zar necitate hrvatske novine i negledate hrt,svi vodeci analiticari i vodeci politicari osudili su projekat herceg-bosna,da je Mesic tada bio predsjednik a ne Franjo Slobin poslusnik zivjeli bi Hrvati jos u posavini.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao bosna1, Veljača 27, 2009
ako je to istina bosna je svakako tvoja a ne od pere koji se okotio u bosni a prodo je za konzervu pastete sa kockicama na naslovnoj strani hahahahahahahah
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Zoom, Veljača 27, 2009
Kakav je predsjednik neke drzave i nacije koji ne dolazi u svoje nacije u drugoj drzavi nego ide naciji protiv koje smo ratovali. Eto koga voli kao onaj Armija Bih prvo prjeti genocidom a onda hvali Mesica.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao nenad, Veljača 27, 2009
ja sam srbin i borio sam se na strani abih a roden sam u valjevu
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
nemojte se svadjati,u bosni je pobjednik onaj ko ima drzavu a gu**tnici samo zive u njoj hahahahahahahahahahahahahaha
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao za bivšega borca ABiH, Veljača 27, 2009
Dakle, kukavička vojsko iz tzv Armije BiH i svih "slavnih" brigada - pokrijte se ušima i šutite.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Ko je pravio pakt sa srbima,ciji su vojnici dobivali artiljerijsku podrsku chetnika,kome su chetnici slobodno prolazili kroz linije,cak ste skupa bili u istim transeama npr zepce,vama su chetnici suborci ne nama.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Ganić se jednom od straha posrao u gaće u skloništu u Sarajevu kada su Srbi granatirali. Imaju svjedoci!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Dudaković, Delić, Hadžiosmanović, Mlaćo, Delić, te političari Alija, Ganić, Silajdžić - sve zločinci i kriminalci, a kukavice da ne mogu biti veće.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
U Mostaru ste tukli na zapadnu stranu koliko ste imali. Da ste imali što su Hrvati imali, ne bi kamen na kamenu ostao. Sarajevo vam je oslobodila međunarodna zajednica, vi niste ni pedlja. Jadnici.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
U Mostaru ste zabili nož Hrvatima koji su vas naoružali, obučili, zbrinuli, nahranili. Ne spminjite samo humanizam, znamo vaše podvige s civilima Bijeloga Polja.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Borci ARmije BiH? Pa to su obične kukavice. Kažite šrto ste oslobodili. Nigdje ništa, osim što su vam Hrvati oslobodili Bihać, Cazin, Kladušu, Petrovac, Ključ, Sanski Most, Donji Vakuf...
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ROMA, Veljača 27, 2009
Otkada presednika jedne države dočekuje jedan presednik općine druge države, to nit je normalno, nit je moralno.To je podrivanje suverenosti države. Uvjek moraju postojati neki međudržavni protokoli.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Bivsi borac Arm B&H, Veljača 27, 2009
Ovo sam napisao par rjeci da iskazem veliko prijateljstvo za gosp Mesica. Mesic je nama svima u srcu.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
U svim narednim sukobima ako ih bude Hrvatske postrojbe ne ocekivajte nista dobro.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Istina je u Mostaru nismo mogli parirat vatrenoj sili Hrvatske vojske, ali bez pusaka sa ogranicenim brojem streljiva, i bez Topnistva sacuvali smo pola grada. Moram vam reci vi ne mozete parirati Bosnjackom srcu.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Vera, Veljača 27, 2009
Zna se ko se najvise Hrvata, oni sto zele dokazivanjem
razbiti sumnju da oni nisu petokolonasi. Oni su u ratu u Bosni suradjivali sa Srbima to treba da se zna u Hrvatskoj.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Mile, Veljača 27, 2009
Ja sam cuo od moji Licana da su ti Hercegovci Katolici Srbi, samo sesamo se izvlace na Katolicanstvo
a u srcu su isto ka i c*****i.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Mile, Veljača 27, 2009
Hercegovci vi ste obicna govna.Nosite se iz Zagreba u vas kamenjar,j**o vam Mesic mater. Sta vi imate i protiv Krajisnika jeste oni su ovde pomagali cistit Liku od Srpskih govana u minulom ratu.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ..., Veljača 27, 2009
Hrvati uvijek moraju imati svoga Kosaču. Kosača je posto musliman a Mesić je Vehabija.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Mate, Veljača 27, 2009
Da Mesic nije dobar predsjednik nebi ga Hrvati birali ubjedljivom vecinom,on nije vlastoljubljiv cim je postao predsjednik ukinuo je mnoga diktatorska ovlastenja koja je Tudjman sam sebi dodijelio,istinski je demokrata.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
pero dekoracijo,kad ces doma hahahahahahah,pa ti ne mozes ni u svojoj hali odlucivati hahahahahahahaha
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao mickov savjetnik, Veljača 27, 2009
za 333 a bome i micka. Mesic je najveci prijatelj Bosne (ali ne i Hercegovine). hecegovci su sve osim Rvati, a najvise su slicni Svrbima
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao c****k, Veljača 27, 2009
NEMAM RIJECI KAMO SRECE DA JE ON UMIJESTO SILAJDZICA I GOVNETA TIHICA U BIH
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao 333, Veljača 27, 2009
mesic je u***sa,fasista,komunista isve naj gore U komadU
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
Glasova: +1
...
napisao svejedno, Veljača 27, 2009
ugodan boravak u BiH gdine mesicu.pero,micko ti ga stero.zasto jednostavno ne komentiras temu?mesic pocasni gradanin bihaca.bolujes od opake bolesti.ali zasto se ovdje lijecis?
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
a ne znaju ni oni sto bi ja to morao.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Micko ,discipliniraj Joksima ,jer o bosni cemo ipak mi odlucivati a ne vi i muslimanskibosanski bosnjaci.Sav sam se spetljo ni neznam ovi zadnji kako se zovu
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Mesic je ''ljudina '' strpo heroja oslobodioca Bihaca u Hag i sad prima odlikovanje.Eto mu karaktera .Mogu ga voliti samo orangutani ,kako neko ranije napisa.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Cane, Veljača 27, 2009
Izvinjavam se napravio sam grešku, umjesto LJUDINA treba da stoji UDINA. Hvala na razumijevanju! Hihaihi!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao cane, Veljača 27, 2009
Mesic jedna rijec LJUDINA
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Усташо, зашто не посјетиш Републику Српску, да те онако комшијски дочекамо. Матер ти јебем фашистичку, зликовац!
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao ooo, Veljača 27, 2009
Je li mu priznanje uručio osobno zločinac Dudaković, ubojica generala Šantića? Govnar s govnarima.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Nikola, Veljača 27, 2009
Vinko ja bi te volio vidit stoko.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Nada, Veljača 27, 2009
Jebi svoju primitivcino zato vas nitko ne voli.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Vinko, Veljača 27, 2009
Ja sam Hercegovac i Hrvat ,e da se zna ja mu j***m i oca i mater partizansku.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Tomo, Veljača 27, 2009
Ko j**e Hercegovce oni i nisu Hrvati. Srbi uzeli katolicku vjeru.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Vera, Veljača 27, 2009
Dosta nam je nadr Hrvatstva i velike buke, Mesic im smeta jer misle da cjeli svjet mora da igra na njihovu muziku, prije svegako tko vi mislite da ste?
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Nada, Veljača 27, 2009
Mesic!Posten i jednostavan covjek bez glamora, nema uporednog. Vrlo cesto ga napadaju oni koji sebe nazivaju toboz Hrvatima.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao Josa Gospic, Veljača 27, 2009
Mesic je Licki sin i Hrvatski velikan koji se nece pojaviti na ovim prostorima jos za 100 god. Hrvatski
brod sa Mesicem plovi sve brze i sigurnije, izvjestaj
svih svjetski medija. To sto ga neko ne voli ima zid.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao sukno, Veljača 27, 2009
I orangutani bjeze od njega, nisu svi ,neki ga i vole.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
napisao bos, Veljača 27, 2009
treba ga pod hitno u ZOO vrt jer mu je tamo mjesto
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno
...
Ne čudim se ciganu Mesiću on je itako prodao Hrvate i Balistanu, čudim se Bandiću da svoj ugled reskira podižući rejting izdajniku Hrvata.
Prijavi komentar
Glasaj negativno
Glasaj pozitivno

Napišite komentar
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Xa, xa, xa, xa...prevod Ha, ha, ha, ha

Počalji  Milan taj Sre Feb 17, 2010 2:21 pm

* Moja baka je 1920.godine(u Austriji) izgubila posao samo zato jer je bila osvescena Slovenka, a moji roditelji su 1961. doziveli *crni dan* kada smo izgubili poslednjeg slovenackog zastupnika u nasoj opstini, zato su u nasoj porodicnoj kuci obesili mrtvacki venac na kome je pisalo *pocivaj te u miru*, opsuje detalj iz *istorije svoje porodice* Valentin Incko, visoki predstavnik EU u BiH u intervjuu za TV Slovenija na temu zivota slovenacke manjine u Austriji *nekad i sad*. Incko nekrije da Slovenci u austrijskoj Koruskoj jos uvek imaju problema sa ostvarenjem prava manjina, ali istice da je danas drugacije biti clan slovenacke zajednice u Austriji nego sto je bilo za zivota Jugoslavije.*
Prelomnica je osamostaljenje Slovenije koje je usledilo posle refrenduma o otcepljenju od SFRJ (u decembru 1990). Inscko dalje kaze... *Mog oca, koji je bio demohriscanski politicar, nazivali su Titovim komunistom. Ako si bio Slovenac (u Austriji), odmah si bio titoista..(xe,xe a ja mislio *kardeljista)... Svi sada imamo potpuno drugacije samopouzdanje nego nasi roditelji i preci*, a boljem imidzu Slovenaca u Austriji doprinosi *slovenacki jezik koji vise nije balkanski jezik, jer u Koruskoj (Slovenci) vise ne govorimo neki *jugosprahe*, vec ovde sad imamo dava jezika EU-nemacki i slovenacki, zakljucuje Incko.

Xa, xa, xa, xa...prevod Ha, ha, ha, ha... affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

BiH...banda lazova i kriminalaca...mislim na vlast !

Počalji  Milan taj Sub Mar 13, 2010 12:10 pm

*Nocu, izmedju 31.avgusta i 1. septembra 1939.godine,Hitlerovi
jurisnici, preobuceni u poljske uniforme, napali su jednu nemacku
pogranicku radio stanicu...Poljska je optuzena za agresiju na Nemacku,
i potom je protiv nje pokrenuta ofanziva velikih
razmera...*Weiss*....*
* U prolece i leto 1995...1996..belosvetski lazov SAD, Dzon Satuk..i
organizator po ucenju * Sun Cu*...mic po mic...od 70...*rastegne* na
100 zrtava, od 153 rastegne na 1200 ubistava, u daljem toku *nategne*
na 8.000 zrtava...

Deseti diverzantski vod, izvrsilac nekih streljanja bio je
*visenacionalna zajednica*...nisu bili samo Srbi...bili su
beskrupulozni placenici, *psi rata*. Oni se bore za novac, i zbog
njega su spremni da cine svasta, i to za racun bilo koga...*legija
stranaca*..zasto je tuzilastvo pobeglo od nvedenog voda, svedoka
Erdemovica...? Neveo je imena svojih saucesnika..niko nije
odgovarao...

zato sto je to rezija Amerikanaca i Francuza, zato sto ljaga na Srbe
izaziva mrznju, a bez mrznje nije moguce razbiti Jugoslaviju i
Jugoslovene, a glupi *Jugosi* vise veruju CIA..nego sebi i svojim
ocima i usima...

--
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Hm, hmm a bilo je lepo i u prolazu prema Jadranu..

Počalji  Milan taj Uto Apr 13, 2010 12:32 pm

Ismet Jugo-RAMAZAN U RIMU

Prvi dan Ramazana
i prvo vece iftara
ovdje u Santa Marinelli
samo nas par muslimana
sto dodjosmo iz Mostara

Na prvom iftaru
sve je isto kao u Mostaru
limunada,kahva
i prva cigara
i tendzera puna voca
i dolma i pita.
Ali sve nekako
jer iftar bez Mostara
I Mostar bez iftara
a u dusi muk i samoca.

I vas dvoje,majko i oce
mozda sve imate
na desnoj strani u Mostaru
i kahve i duhana
i u tendzeri voca
ali znam da nemate
mira
jer i vi ste u samoci
jer znam da vam
na iftar
nema ko doci
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Oglas

Počalji  Milan taj Ned Apr 25, 2010 12:54 pm

OGLAS
Traži se izgubljeni prijatelj,
Srbin.
Traži se izgubljeni razum,
Povjerenje.
Traži se nestali brat,
Bogumil.
Traži se raščerečena majka,
Domovina.
Traži se silovana sestra,
Kultura.
Traži se proteza za,
Ubijenu bosansku dušu.
Traži se himna i zajednička nam,
Zakletva.
Traži se ljudsko korijenje u zemlji cvijeća i korova,
Čovjek.
Traži se izgubljena Vjera,
U čovjeka.
Traži se okamenjeni duh,
Bosanski.
Protrljajte svoje čedne duše nek’ izađe,
Da nam želje ispuni,
Braćo moja okamenjena.
Enes Topalović
Milan

Nazad na vrh Ići dole

tajni plan SAMSUN....(sekcija banja Luka)

Počalji  Milan taj Pet Apr 30, 2010 2:29 pm

Tajni plan NATO snaga - okupacija Republike Srpske?! Ispis E-mail
BiH - Obratite pažnju | Utorak, 13 Studeni 2007

ImageUkoliko Banja Luka raspiše referendum o nezavisnosti RS, NATO postrojbe će aktivirati veliki vojni plan "Atila" kojim bi zauzeli strateške ciljeve u tom entitetu BiH, tvrdi hrvatski vojni analitičar Fran Višnar. Kako prenosi portal Banjalukalive, prema ...

... tom planu, snage EUFOR-a zauzele bi sve medijske kuće, Narodnu skupštinu, Vladu, blokirale sve vojarne, vojne objekte, važnije prometnice, a uz to, NATO snage zatvorile bi i blokirale sve granične prelaze BiH sa Srbijom, uz podršku avijacije!

Image Neki političari vjeruju da su Višnerove tvrdnje nastavak "najcrnjeg scenarija" zamjenika visokog predstavnika u BiH Rafija Gregorijana i u stvari pojačan politički pritisak na RS da prihvati zahtjeve međunarodne zajednice.

Međutim, ugledni britanski vojno-politički ekspert Pol Biver, inače stručnjak za Balkan, tvrdi da nikada nije čuo za plan "Atila" i da mu on zvuči "suviše dramatično".

"Ne vjerujem da postoji takav plan! Uvjeren sam da ne postoji nikakav tajni plan kojim se predviđa eventualna intervencija u BiH. Jednostavno, BiH više nije na listi prioriteta zapadne vojne alijanse", tvrdi Biver.

I Miroslav Lazanski, vojno-politički analitičar iz Beograda sličnog je mišljenja kao Biver. On ističe da daljnja eskalacija krize u BiH nikome ne ide u prilog i da međunarodna zajednica "primjenjivanjem sile" nad jednim narodom u Bosni ne može dugoročno da ostvari rezultate".

"Ma, kakva okupacija! Vjerujem da neće biti vojne intervencije u BiH, isto kao što ne vjerujem da će državni organi u Banjaluci raspisati referendum o nezavisnosti RS! Srpska je realnost u BiH koju svi političari u toj zemlji moraju prihvatiti. Uostalom, kada bi, hipotetički, NATO pokrenuo neku vojnu akciju, u RS bi vjerojatno došlo do teške građanske neposlušnosti i nemira koji bi teško mogli da se kontroliraju", izjavio je Lazanski za "Pres RS".

Gostimir Popović, vojno-politički analitičar iz Banjaluke različitog je mišljenja od prethodnih sugovornika. On smatra da NATO ima više planova za BiH.

"Da li st taj plan zove ''Atila'' ili nekako drugačije uopće nije bitno, ali vlasti u RS trebaju da budu spremni za razne mogućnosti raspleta političke krize u RS. SAD su zbog vlastitih interesa spremne da krenu u destabilizaciju regije i oslabe Europsku uniju da bi pojačale svoje vojno i političko prisustvo u ovom dijelu sveta", tvrdi Popović.
Komentari (0)Add Comment
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Dragoljub Micunovic predsednik *njihove*..Jugoslavije,

Počalji  Milan taj Pon Maj 03, 2010 5:36 pm

a Zarko Korac predsednik Vlade *njihove Jugoslavije*

http://nasa-zemlja.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?p=13255#13255
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Damir Berilo..

Počalji  Milan taj Ned Maj 23, 2010 12:51 pm

Koordinacija udružene Ljevice BiH

Bosna i Hercegovina je mala država u jugoistoku Evrope, poznata po strašno ratu koji se desio 90-tih godina prošlog stoljeća i to je definitivno slika koju ostatak svijeta ima od nas. Međutim, poslije „Daytonskog sporazuma“ i prekida oružanih sukoba krenuo je jedan veći zločin koji će ovu državu dovesti do totalnog kolapsa. Kada su se nacionalistički torovi podijelili, smirile strasti i krenulo u „kapitalistički raj“ došlo je do neviđene pljačke radničke klase u BiH.

Radnici, koji su iz socijalističkog radničkog raja bačeni na milost ili nemilost neoliberalnog pakla,najviše su izgubili. Naime, u jugoslovenskom socijalističkom društvu radnici su bili legitimni vlasnici fabrika i preduzeća kojima su relativno samostalno upravljali, međutim nakon prvih višestranačkih izbora i uvođenja kapitalističke dogme to se promjenilo. Političke elite su nemilosrdno oteli radničku imovinu, dali im bezvrijedni komad papira ,zvani certifikat, kojim nisi mogao kupiti ni kilogram brašna i „privatizirali“ preduzeća. Neka preduzeća su „privatizirana“ za 1KM (0,50€) kao npr. Zenička željezara koja je bila najproduktivnija u bivšoj Jugoslaviji. Ratni i poslijeratni profiteri su se toliko obogatili da BiH danas više liči na oligarhiju nego na demokratiju.

Nekadašnji industrijski giganti s više desetina hiljada radnika, pali su ,ako su imali sreće, na nekoliko stotina, neke firme je u potpunosti progutao tranzicijski vir. Radnici su ,naravno, najveći gubitnici. Ne mogu da prežive više od svog najamnog rada. Stopa nezaposlenih se povećala na 42%, ljudi koji žive ispod granice siromaštva iz godine u godinu se poveća, penzioneri i ratni-vojni invalidi su najugroženija kategorija ovakve nemarne politike. Novca od privatizacije NEMA više, novca od uvođenja poreza na dodanu vrijednost također, politički aparat koji guta 80% budžeta na ime administracije polako tone. Vlast trenutno jedini izlaz vidi u tome da podigne kredit kod ,vuka u ovčijem ogrtaču, IMF-a. S time klero-nacionalističke elite samo kupuju vreijeme, definitivno se zna da BiH ne može otplatiti taj kredit, pogotovo ne na vrijeme. Poslije grand perioda, 2013. Godine Federacija BiH treba da da otprilike 60% budžeta za izmirenje kredita a to je prosto nemoguće. Socijalni mir se može kupiti na neko vrijeme, ali ne zauvijek.

Jedan od najvećih problema poslije ekonomije jeste nacionalizam u BiH. I nakon 15 godina od kraja rata nacionalizam je sveprisutan, u svim segmentima života. Pogotovo u izbornoj godini kao što je ova 2010. godina , gdje se svim leglanim i ilegalnim sredstvima nacionalističke političke partije bore za primat u svom narodu. Te nacionalističke avangarde bukvalno huškaju klero-fašističkom retorikom jedan narod na drugi, baš po izreki: podijeli pa vladaj. Srpski nacionalisti pričaju o referendumu i otcjepljenju Republike Srpske, Bošnjački o ukidanju entiteta a Hrvati o stvaranju trećeg, tako se đavolski krug svaki put iznova pokrene kada god se bliži taj fatalni dan gdje građani i građanke BiH trebaju da izaberu svog novog/starog gospodara.

Nadajmo se da će se radnička klasa probuditi i ove „neoliberalne noćne more“ i krenuti s izgradnjom jedinstvene, bolje, prosperitetnije Bosne i Hercegovine u njihovoj direktivi.

Damir Berilo ispred Koordinacije udružene Ljevice BiH
Milan

Nazad na vrh Ići dole

.......

Počalji  Milan taj Čet Mar 17, 2011 4:53 pm

Amerikanci, sada dokazuju da su *dobri momci*, pa hapse, one sto su *pacovskim kanalima*, prebacili kod sebe, kao Stojadinovica,Pavelica, Djujica…da cekaju *odsudni moimenat*..tako i u ovom prilogu pacovski kanal u obratnom smeru.
Ameriku, i *pripadajucu kuple elitu*..treba izolovati, Montgomeriju uskratiti boravak u Srbijei, broj zaposlenih u USA ambasadi skinuti za 70%…za pocetak !!
————————————————————————————————————————————
Američke vlasti uhapsile su u Kentakiju 51-godišnju Azru Bašić koja je optužena za ratne zločine počinjene nad civilima tokom sukoba u BiH, prenosi američki dnevnik „Boston herald“

Bašićeva, koja živi u gradu Stentonu u američkoj državi Kentaki, optužena je za mučenje i ubistva Srba i logorima u Derventi od aprila do juna 1992. godine.
Zvaničnici BiH žele da ona bude isporučena radi sudskog procesa, navodi isti izvor.
Zvaničnik američke policije Loren Karl potvrdila je da je Bašićeva uhapšena u utorak, 15. marta.
U dokumentima predatim Okružnom sudu u Leksingtonu navedeni su zastrašujući detalji o mučenju i ubistvu koje je Bašićeva počinila kao pripadnik brigade hrvatske vojske.
U sudskim dokumentima navode se izjave Radojice Garića i Dragana Kovačevića koji su potvrdili da je Bašićeva zaklala Blagoja Đuraša, kojeg su prethodno pretukli hrvatski policajci i vojnici.
„Poslije toga Azra nas je vukla za kosu i tjerala da iz rane na Đuraševom vratu pijemo krv“, rekao je Garić.
Sreten Jovanović je svjedočio da je primoravan da pije benzin, da je tučen dok ne bi izgubio svijest te da mu je lice i ruke zapalila Bašićeva.
Mile Kuzmanović je naveo da je Bašićeva njemu i ostalim zatvorenicima naredila da progutaju šaku soli i da jedu tadašnji jugoslovenski novac, poslije čega ih je udarala čizmama, kundakom naoružanja, metalnim šipkama, električnim kablovima i palicama.
Kuzmanović je izjavio da su ga Bašićeva i ostali vojnici primoravali da liže krv i da puzi po podu na kojem je bilo i staklo od razbijenih boca, dok mu je za usta bilo vezano uže koje su vojnici koristili da čupaju zube i ostalim zatvorenicima.
On je naglasio da su mu nokti klještima čupani i da mu je „Azra zasjekla uvo istim klještima“.
Drugi očevidac rekao je da je Bašićeva Kuzmanoviću usjekla krst sa četiri slova „S“ na čelu.
Momir Lazić navodi da je Bašićeva usijecala krstove na čela i leđa brojnim zatvorenicima.
Interpol je 2004. godine locirao Bašićevu u Kentakiju. Sud iz BiH je objavio međunarodnu potjernicu za njom u oktobru 2006. godine. SAD su dobile zvaničan zahtjev za njenu ekstradiciju u BiH u februaru 2007. godine.
Prema sudskim dokumentima, američke vlastzi zatražile su dodatne dokaze za ove zločine, a tužilaštvo BiH poslalo ih u februaru i aprilu 2010. godine.
Bašićeva je rođena 22. juna 1959. godine u Rijeci u Hrvatskoj kao Azra Alešević. Ona se 1. marta 1994. godine u BiH udala za Nedžada Bašića.
Azra Bašić koristila je đevojačka i vjenčana prezimena, kao i imena Azra Kovačević i Izabela Bašić, navodi američki dnevnik.
U jednom periodu živjela je u Ročesteru u Njujorku sa suprugom..
U sudskim dokumentima navodi se da u oblasti Leksingtona 2006. godine i da je živjela na drugoj adresi u Stantonu. Preselila se na sadašnju adresu u Stantonu u novembru. Imala je vozačku dozvolu i broj socijalnog osiguranja izdate u Kentakiju.
Za stradanje Srba iz Dervente Udruženje logoraša RS optužuje opštinsko hrvatsko-bošnjačko rukovodstvo koje je omogućilo formiranje logora za Srbe, kao i uništavanje i pljačku njihove imovine.
Prvi logor, formiran 12. aprila 1992. godine, bio je u Domu JNA i kroz njega je prošlo više od 200 Srba. U ovom logoru pred zatočenim Srbima, ubijeni su Čedo Čudić i Blagoje Đuraš, a silovane su B. S. i M.Z.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

vazno je ta se vrti *kapital*

Počalji  Milan taj Sub Okt 29, 2011 7:57 pm

Zvao me nekidan u dva iza ponoći Kožo da ispriča vic. Ima on taj običaj, zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic. Pa kaže, oćeš jedan ekonomski?

Elem, šetali Mujo i Suljo uz Miljacku i naišli na govno. "Bogati Suljo", stao Mujo, "bil ga ti pojeo za sto maraka?" Misli Suljo, "jest gadno, al malo se stisnem i imam sto maraka", pa hap! - pojeo govno i uzeo Muji stotku.

"Pravo me prešo, malo se potrpio i uzeo mi pare", misli se sad Mujo. "Baš me lijepo prešo", misli se i Suljo, "za stotku će cijelom Sarajevu pričat da sam pojeo govno!" Tmurnih lica tako šutke šetaju, kad odjednom naišli na još jedno govno. "A bil ti, Mujo", jedva dočekao Suljo, "pojeo ovo govno za sto maraka?" "Jašta bih!", jedva dočekao i Mujo, pa hap! - pojeo govno i uzeo od Sulje stotku.

Zadovoljni sad i mirni obojica, nastavili oni dalje, ali neki đavo ne da Sulji mira, sve u glavi nešto konta, pa se konačno okrene Muji: "Dan te jebo što smo glupi: i ti i ja pojeli po govno, a niko ništa nije zaradio!" "Nema ba veze", umirio ga Mujo, "važno da se pare okreću."

Laughing Laughing Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Secanje o "ciljevima"

Počalji  Milan taj Pet Sep 21, 2012 10:44 am

Kamenmost i istina

Jedan od najilustrativnijih primjera
kako se bezbolno i natašte pljuje po Hercegovcima tamo di i darove nose
je slučaj obnove mosta u mjestu Kamenmost u Imotskom. Radi se o
nekoliko desetljeća starom mostu koji je ove godine morao biti
rekonstruiran usljed čega je promet preusmjeravan kroz krivudava sela
Prološca, rodnog mjesta Ante Tomića, koje je toliko demokratski sazrelo
da u njeg dotični zbog svojih političkih stavova odavno ne smije doći.

Kada je krenulo rušenje tog mosta u
imotskim kuloarima i medijima provukla se priča kako su i za most krivi
Hercegovci. "Koliko su samo šlepera robe preko njega protrali i
prošvercali". Nigdje se hrvatski jal nije upecao tako plastično kao na
tom mostu. Doista, hercegovački šleperi dokrajčili su taj stari i
lijepi kameni most koji je nedavno ponovno pušten u promet. No,
namjerno se zaboravlja da su isti ti šleperi preko mosta vozili i
danas voze tone i tone, milijune i milijarde hrvatske robe za izvoz u
BiH. (Prošle godine izvoz RH u BiH iznosio je oko 2,4 mld eura) Što je
trebao hercegovački šleperist, razvojačeni branitelj koji je ginuo za
Hrvatsku da bi danas pomagao njen izvoz uraditi na Kamenmostu? Platiti
Milardoviću mostarinu možda?

Poanta cijelog teksta je sljedeća:

Hrvatska je mala zemlja. Mala zemlja
Hrvatska pati od unutarnjeg kompleksa koji iz nekog povijesnog
nesretnog naslijeđa vječno za vlastite probleme traži vanjskog krivca.
Nikada nije kriva Hrvatska. Hrvati ne mogu biti krivi. Hrvati su po
defaultu dobri. Svi jebu Hrvatsku i Hrvate a mi nikog ne jebemo. Svijet
postoji da bi bio protiv nas. Poželjno je kakiti po Hercegovcima i
sličnima, čisto nek isfrustrirani dio nacije lakše prihvati poraz, nek
misle da su za njihov neuspjeh krivi drugi. Za to vrijeme dok se
prosječan hrvatski birač sekira o Hercegovcima mi ćemo malo u Maestro,
malo na Tenerife, i pomalo steži kamatama, prodaji INU, operatere,
banke, ceste.

Nije dobro srati o Srbima. Oni su rješeni. Tu priču ne valja dirati. Takav je deal s Amerikancima.

Kad sereš o Hercegovcima ugledaj se na
Jelenu Lovrić napadaj ih šta oni nama imaju birati zastupnike, al nemoj
nikad spomenut da smo mi njima nacrtali Ustav po kojem svaki dan žive i
koji ih nenormalno košta toliko da nemaju niti za dječjih doplataka.
Nikada se nemoj zapitati kako bi se mi Hrvati osjećali sa su nam
Bosanci i Hercegovci podjelili zemlju u dva entiteta i 10 županija te
nam nametnuli stranog protektora. Kad govoriš o njima govori s
prezirom. Nikada nemoj relativizirati Oluju. Uvijek govori da je to
veličanstvena akcija. I nikad ne otvaraj pitanje je li možda Oluja
dogovoren projekt zamjene teritorija - Krajine za Posavinu? Srpskog
pitanja u RH za hrvatsko pitanje u BIH?

Nikada se nemoj upitati jesmo li mi
dobri Hrvati iz Hrvatske prodali zemlju naše braće u BIH da bi nama
danas u RH bilo bolje? Da bi nesmetano mogli ljeti ići gutati bonkase
na Zrće? Nikada to ne pitaj. Umjesto toga kad vidiš nekog Hercegovca
ili Bosanca u RH pitaj ga šta radi tu i što ne živi i studira u svojoj
zemlji. Onoj koju smo im prodali. On kojem si prodao zemlju, njegovu,
plemenitu ,šta on koji k radi tu u tvojoj dobroj maloj Hrvatskoj, koju
svi jebu. I koja nikog ne jebe? Osim možda ovo malo Bosne, i
Hercegovine.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Tuzno secanje

Počalji  Milan taj Sub Maj 18, 2013 5:16 pm

Dok su pokušavali da napuste opkoljeno Sarajevo, snajperski metak je pogodio Boška i on je pao. Drugi metak je pogodio Admiru koja je bila smrtno ranjena, ali je uspela da dopuzi do Boška i zagrli ga kako bi zajedno umrli.

Tačno je 20 godina otkako su zajedno u smrt otišli Admira Ismić i Boško Brkić, sarajevski Romeo i Julija… Oni su ubijeni 18. maja 1993. dok su pokušavali da pobegnu iz opkoljenog Sarajeva.

Sad Sad Sad Sad
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Abdulah Sidran

Počalji  Milan taj Sre Jun 15, 2016 4:50 pm

" da je Jugoslavija bila 100 puta gora, bila bi 100 puta bolja od ovoga danas sto nas je snaslo".. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Ipak,veliju da je,

Počalji  Milan taj Uto Dec 05, 2017 6:24 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole