FORUM - Web magazin KOMUNISTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"ostav Dobrice ne valja"

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Milan Sre Jan 02, 2013 12:53 pm

BEOGRAD - Razgraničenje Kosova i Metohije je pravedno i trajno rešenje situacije u južnoj pokrajini, tvrdi književnik Dobrica Ćosić, dodajući da je bivši predsednik SRJ Slobodan Milošević još 1991. godine odbio američki predlog o podeli Kosmeta.

Ćosić je u intervjuu Politici rekao da je sa Miloševićem više puta razgovarao o Kosovu i Metohiji i da se nikada nisu saglasili.

"Najpre sam mu 1991. godine preneo američki predlog o podeli Kosova prema kojem bi Srbiji pripala trećina Kosova i Metohije, ali Milošević nije odustajao od srpskih zabluda sve do kumanovske kapitulacije (juna 1999.) u malom svetskom ratu protiv Srbije", rekao je Ćosić.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Revidirac revidirca, revidira...??

Počalji  Milan Čet Jan 03, 2013 3:11 pm

Macole, čekići, pajseri i četnici

Prvi spomenik nerehabilitovanom četničkom komandantu Draži Mihailoviću je onaj brončani na Ravnoj gori iz 1992. Venac na ovaj spomenik položila je i delegacija Bezbednosno-informativne agencije (BIA) 2009. godine. BIA dva puta godišnje vladu izveštava šta radi. Dačić je tada bio zamenik predsednika Vlade, pa je, po funkciji, morao saslušati BIA izveštaj. Drugi spomenik istom ratnom zločincu je u Nišu. Od 2003. u Ivanjici je spomenik veleizdajniku visok 2,3 metra, Muzej Ravnogorskog pokreta i spomen-česma. Na Trgu đenerala Draže u Lapovu otkriven je 2006. godine spomenik visok 4,6 metara, sagrađen i parama tri ministarstva od kojih je jedno za turizam i usluge. Mihailović ima spomenik i kod Kosjerića. Vuk Kalajitović, četnički komandant ima spomenik kod Nove Varoši, vojvoda Petruš Stefanović u Kozjem Dolu, poručnik Stanoje Letica u porti mioničke crkve. Kenotaf „Braći četnicima postradalima od partizanske ruke“ je podno Suve planine. Na istoj planini, u selu Gornja Studena je spomen-ploča četnicima iz Čegarskog korpusa, na brdu Bagdala kod Kruševca četnicima Rasinskog i Jastrebačkog korpusa, ima ih kod crkve u selu Seča Reka, u Pranjanima, u porti manastira Radovašnica je nekoliko nadgrobnih spomenika četnicima, ploča u manastiru Končul je u čast četnika koji su „sprečili prodor muslimanskih snaga iz pravca Novog Pazara“.

Krajem decembra je niška policija privela 14 iz Beograda, Šapca i Kragujevca koji su macolama, čekićima, pajserima i bokserima krenuli da ruše spomenik u Preševu. Naoružani su još šubarama, kokardama, redenicima i šarenom slaninom. Kažnjeni su sa ukupno oko 350 evra. Predstavljaju se kao članstvo Četničkog pokreta. Žalili su se Dačiću jer su “sprečeni da obave građansku dužnost”: „Mi nemamo problema sa time da očistimo tu gamad za pola dana. U svakom slučaju, pukne li jedna puška dole od strane tih separatista, ma padne li jedan šamar jednom Srbinu dole, biće osvete. Neće oni ni stići do šume“. Njihovom preduzetništvu se pridružio Sindikat policije. Dali su Dačiću ultimatum do „srpske Nove godine“, a Dačić je sebi i Albancima produžio rok do 17. januara za rušenje. Političke ambicije Četničkog pokreta registrovane su kao Pokret Ravna Gora.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Dobrice...??

Počalji  Milan Ned Jan 06, 2013 3:53 pm

Потенцијалне кандидате за преузимање државног суверенитета у своје руке они припремају на разне начине и дугорочно, а нарочито им је лак посао у тзв. вишенационалним државама.Финансирање и развијање национализма и шовинизма у таквим државама најсигурнији је метод дестабилизације државе који се обавезно завршава грађанским ратом. У таквим ратовима империја зла је обавезно на страни деструктивних антидржавних национализама. Идеална земља за такву работу била је бивша СФРЈ.

Србски пријатељ Андре Малро високо је ценио Србију и њене жртве за слободу и суверенитет националне државе у Првом светском рату. Али је још 2006. г. изразио своје неслагање са националном политиком СФРЈ, која се "игра са државом". У интервјуу "Политици" изјавио је да "ваши национализми могу бити манипулисани, провоцирани, смишљени да вас учине ломљивим". Када су му на његово тражење на географској карти показали где се налази Грачаница, рекао је: "То је Албанија...! Али, ја вам кажем, видећете!... Ви нисте при себи, дозволили сте и свом народу и Албанцима да се тамо створи пакао.Неко вам је то подметнуо, сигурно, али све зло није само у томе. Требало би да погледате у очи трагедији која вам се приближава... Да је Косово само земља ваше историје, то не би било најосновније, али оно је у срцу ваше културе, а култура, кад је највредније што имаш, никада није прошлост."
Очито је да је рат и разарање СФРЈ организовала империја зла и НСП. Наравно, на искључиву штету Срба као јединог државотворног народа те промашене историјске творевине. Ради потпуног остваривања својих циљева НСП је извршио и нуклеарно бомбардовање србских етничких простора. После тога је применио стратегију економских убица и апсолутно уништио првиреди и националне ресурсе Србије и Срба у Републици Србској. Што је најжалосније, путем филозофије доларије потплатио је домаће издајнике и поставио нам власт која ради за њихов рачун, а у корист србске националне штете.
Сваки просечан Србин родољуб зна шта је једини излаз Србије из овог безнађа: пут на православни Исток, али не можете то очекивати од плаћеничке ненародне власти. Она нам још прича да се Србија определила за европски пут?! Када и како, то нам никад не помињу...
Желим срећан Бадњи дан свим православним коментаторима на овом порталу. Христос се роди, браћо Срби! Уздајмо се само у Господа Бога и Сина Божјег Исуса Христоса, да нам дају разума и снаге да се приклонимо нашој православној браћи Русима. Амин!

Shocked Shocked Shocked Shocked affraid
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Dobrice...????

Počalji  Milan Sre Jan 09, 2013 5:59 pm

Ovih dana Srpski narodni pokret “Naši” osudio je Ligu socijaldemokrata Vojvodine zbog grubog kršenja Ustava Republike Srbije, jer ta parlamentarna stranka u svojim prostorijama javno ističe mapu “Republike Vojvodine”, i time poziva na rušenje ustavnog poretka i državnog suvereniteta i integriteta.

“Ovo je još jedan pokušaj izazivanja sukoba na području Vojvodine od strane Nenada Čanka i njegove partije, koji već niz godina deluju protivustavno i čine na stotine krivičnih dela, od izazivanja verske i nacionalne mržnje do poziva na veleizdaju“, kaže se u saopštenju SNP “Naši”.

Izgleda da je srpsko javno mnjenje potpuno zaboravilo da je jedna od osnovnih ideja zbog kojih je Liga socijaldemokrata Vojvodine osnovana, bila ideja federalizacije Srbije. Zapravo, LSV se nikada nije odrekao svoje krilatice “Vojvodina republika“, samo što je taj svoj glavni politički cilj pokušala da donekle maskira “tolerantnijim” odnosom prema državi Srbiji.

Nenad Čanak, lider LSV i jedan od najvećih neprijatelja Srbije, više puta je boravio na višednevnim političkim kursevima u Sjedinjenim državama, da bi u 2006. godini otišao i na višemesečnu obuku u SAD, kada mu je sugerisano da ulakša i ublaži svoju antisrpsku i antidržavnu retoriku. Od te 2006. godine, formalno, Čanak je prepustio štafetu vojvođanskog separatizma “minornim ” političkim grupama i nevladinim organizacijama, jer su ove mogle da obavljaju onaj secesionistički posao koji bi njemu i LSV mogao ozbiljno da našteti i ugrozi rejting među biračima na severu Srbije.

Takva procena američkih eksperata za Balkan pokazala se ispravnom, jer je od 2006. godine popularnost LSV neprestano rasla, tako da je 2012. godine dosegla preko 13 posto dobijenih glasova u severnoj srpskoj pokrajini. Tako nešto sigurno se ne bi desilo da je LSV nastavila onu agresivnu politiku poznatu s kraja dvadesetog i početkom dvadeset i prvog veka.

Takav trend porasta popularnosti bi se verovatno nastavio da lider LSV Nenad Čanak nije čovek poludivlje prirode, koja se teško može kontrolisati. Dokle će američke obaveštajne agencije stajati iza njega, ostaje da se vidi. Pretpostavka je da će podrška Čanku opstati još neko vreme, sve dok se ne pronađe ličnost koja bi mogla da ga adekvatno zameni na čelu Lige.

S druge strane, takozvane nevladine organizacije Sjedinjenih Američkih Država, poput USAID, NED, NDI i drugih, okrenule su se “nevladinim organizacijama” u Srbiji, preko kojih bi u skorašnjem periodu mogli da ostvare preduslove za raspisivanje referenduma za samostalnost Vojvodine. Teško je razumeti zašto se SAD toliko zalažu za dalje cepanje Srbije, osim kao uticaj nemačkog lobija, koji sigurno nije zaboravio kraj Drugog svetskog rata i prinudno deportovanje folksdojčera sa severa Srbije.

Jedno od ključnih mesta u antisrpskom delovanju na severu Srbije zauzima fantomsko Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV), na čelu sa dvojicom “bošnjačkih vojvoda” – Banjalučaninom Dinkom (Sabahudinom) Gruhonjićem i Tuzlakom Nedimom Sejdinovićem. Ovaj prvi (Dinko) u jesen 2010. godine dao je intervju časopisu BH Dani, u kome je “oživeo” ustašku tezu o Srbiji (i Srbima) kao “remetilačkom faktoru” i, uzgred, uz smeh, prognozirao da će Vojvodina “otići nakon Sandžaka“.

Dinko Gruhonjić slobodno u Srbiji priča kako je Srbija vojno osvojila Kosovo i Metohiju i Vojvodinu i da su te dve srpske pokrajine “srbijanski ratni plen”. U poslednjem broju internet izdanja glasila “Građanske Vojvodine”, u kojoj, istina neformalno, glavnu reč vodi Liga socijaldemokrata Vojvodine, ponovo se predsednik NDNV (Dinko Gruhonjić) divlje obrušio na državu Srbiju i Srbe:

“Godina će 2013… Osećaj je kao da će 1991. Samo se pitanje razlikuje: zašto smo ostali ovde živeti? Suvislog odgovora nema. Ma koliko ga se čovek trudio pronaći…”

Zaista, zbog čega je Gruhonjić ostao u Srbiji? Šta ga to drži u zemlji za koju tvrdi da tu “niko ništa naučio nije, jer je nacionalizam metastazirao u galopirajući tumor mozga“. Ovaj muslimanski “vojvoda”, jednostavno, smatra da usred zemlje Srbije može da se ponaša kao turski dahija; misli da može (a izgleda može!) okolo da pljuje kako mu je volja i bezobzirno vređa većinski narod.

Možda je poverovao da Vojvodina više nije deo Srbije. U to su ga ubedili Nenad Čanak i Bojan Pajtić, koji takođe uveravaju Srbe da je Vojvodina “srbijanski ratni plen”. Stvar ovde uveliko izmiču kontroli, a oni koji se danas navodno bore protiv fašizma, zapravo su najveći sledbenici fašističke ideologije.

Da nije tako, zar bi neko ko živi u Srbiji i ko je u Srbiji potražio utočište (voljno ili nevoljno, sasvim svejedno) imao smelosti da upoređuje Pavelića i Radovana Karadžića i da među njima stavlja znak jednakosti? Zar bi onaj ko se “udao” u Srbiju (kako kažu “BH Dani”) sebi smeo da dopusti takvu “nesmotrenost” da konstatuje kako je Republika Srpska isto što i Nezavisna država Hrvatska (NDH) iz Drugog svetskog rata?

Primećuje se da predsednik takvog društva novinara (NDNV) Dinko Gruhonjić jasno sledi onu stazu koju je prethodno utabao lider LSV Nenad Čanak. Jedina razlika među njima je u tome da se Čanak pokušava predstaviti kao Srbin vojvođanskog porekla (od prababe Elizabete fon Hercog, to jeste, Vojvođanke Jelisavete), a ovaj Sabahudin još nije načisto da li ikakve veze ima s Vojvodinom (sa Srbijom, baš kao i Čanak, zna da nije ni u kakvom “srodstvu”).

Dinko ne može da odoli svojim nagonima i atavističkoj mržnji, pa u najnovijem članku (gde bi drugo nego na portalu Autonomije, koji je, u stvari, imaginarna slika republike pod “slavnim” imenom Vojvodina) piše da u Srbiji žive ljudi koji se uzaludno pokušavaju da prilagode onoj ‘nacionalističkoj metastazi mozga’; pa se tako “pretvaraju u zveri“. Ne birajući dalje reči, Gruhonjić neskriveno bljuje najgore uvrede na račun naroda u Srbiji:

“Oni (Srbi) škrguću zubima na svakom ćošku, na svakoga. Oni ne znaju šta je ljubav, ne sećaju ju je se, a samim tim su prestali želeti ljubav. Oni se najbolje osećaju kada mrze.”

Srbija je za Sabahudina – “bošnjačkog vojvodu!” – Mordor u koji se ulazi samo kroz Crna vrata, na kojima stoji Sauron (Gospodar Vučić). Koristeći se terminima iz Tolkinovog romana Gospodar prstenova, Gruhonjić nam poručuje da je Srbija, baš kao i Tolkinov Mordor, najveća (i jedina) opasnost za svoje susede. Srbija je “crna zemlja”, “crna rupa”; jednom rečju, Srbija je “otelotvorenje zla” i jedan ogroman “zatvor”, u kome će se ljudi “međusobno poubijati”.

A takvo ratovanje (Srba protiv Srba), kaže Gruhonjić, svet će podržati; Evropa će to podržati. A zašto će Evropa podržati samoistrebljenje Srbije (Sabahudinovog Mordora)? Pa zato, što je to “za razumeti”, objašnjava nam Vojvoda Sabahudin:

“ Jer ti naši prijatelji naučili su lekciju iz devedesetih: više neće dati da se ludilo iz Srbije izlije na susede, na Evropu celu. Niko se neće mešati u ‘unutrašnje prilike’ u Srbiji. Zato će nastaviti podržavati Vučića. Kao nekog talibana, koji im odgovara baš u datom momentu. I to je i legitimno i logično s njihove strane.”

Vođen enormnom i neutaživom mržnjom predsednik NDNV vampirijanizma ne ostavlja na miru ni novosadsku (srpsku) decu. Video ih je na Limanu kako međusobno “ratuju” i “oštre zube”. Ništa tu nije bezazleno, tvrdi Vojvoda Sabahudin i dodaje:

“Ne, oni su zauzeli prave-pravcate tabore. Oni ne bacaju petarde u haustore ili pred komšinice, oni petarde, topovske udare, dinamite… bacaju – jedni na druge. I silno uživaju u tome! Sline, balave, malo im je, iako se na sve strane i dimi, i puši, i oseća se miris baruta u vazduhu. Oni bi, nema sumnje, u ruke uzeli prave puške, puškomitraljeze, snajpere, bazuke, minobacače…, samo da dovrše pokolj koji su im očevi započeli.”

Neshvatljivo! Dokle će Srbi usred Srbije trpeti da im proustaški ideolozi vređaju čak i decu?! Vidimo da Sabahudin neometano i nekažnjeno tvrdi da su srpska deca krvoločna onako kako su krvoločni i njihovi roditelji.

Krivični zakonik u članu 317. jasno kaže da onaj “ko izaziva ili raspiruje nacionalnu, rasnu ili versku mržnju, ili netrpeljivost među narodima ili etničkim zajednicama koje žive u Srbiji, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina“.
Važi li to i za Sabahudina od Vojvodine?

Širenje mržnje zabranjeno je Ustavom Republike Srbije. U delu u kome se reguliše sloboda medija (član 50) stoji da “u Republici Srbiji nema cenzure“, ali sud može sprečiti širenje ideja kojim se zagovaraju “rasne, nacionalne ili verske mržnje, kojim se podstiče na diskriminaciju, neprijateljstvo ili nasilje“.

Da li će sud nešto preduzeti u ovakvom slučaju širenja otvorene mržnje i pozivanja na nasilje? Ili je pozivanje na nasilje prema Srbima dopušteno, baš onako kako tvrdi Sabahudin Gruhonjić, jer to “prijatelji” iz Evrope smatraju korisnim za svet i za opstanak ljudskog roda?

Lazar Janićijević
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Cutis Dobrice, a Seselj "ko mali radojica"..?? A..?

Počalji  Milan Pet Feb 01, 2013 3:48 pm

Majka i sin su "olujnog" leta devedesetih, iz Kninske krajine, sa smotuljcima i zavežljajima stigli u Kraljevo. Dve-tri godine proveli su u fiskulturnoj sali OŠ "Svetozar Marković", a onda je 16 kninskih porodica preseljeno na Stari aerodrom, u "Kablarevu" baraku. Matijevićima je pripala soba od desetak kvadrata. Tu su i dan-danji.

Ostarela, ali živahna Marta nada se da će se, ipak, vratiti u Hrvatsku. Želja joj je da bude sahranjena tamo gde počivaju i njeni preci.
- Ne znam što me ne vraćaju u 'Rvatsku. Ne žalim se ja na Srbiju, i to je moja zemlja, ali nekako mi je tuđa. Nijesam tu rođena, valjda zbog toga. Jeste da su mi u Erveniku sve zapalili i porušili, ali da me ne bole noge, sjutra bih pješke krenila tamo, pa šta s meni bude. Ako me udave, pa neka, nije velika šteta. Ne znam ni što su me otud išćerali. Moji nikome nijesu ni pramen kose otkinuli, a kamoli šta drugo. Ja sam, dok nas je Bog gleda', sa 'Rvatima rasla i živila. Znam i sad trideset katoličkih molitava. Živili smo jedni kraj drugih i poštivali se, sve dok đavo, jope, nije kod nas doša'.

Martine kćeri Jovanka i Janja ostale su u Hrvatskoj. Jovanka je udata za Hrvata i živi u Zagrebu, a Janja na Rijeci. Treća kćer je u Crnoj Gori.
- Tražile su one moj krsni list, ali rekli im da ga niđe nema. Kako more bit' da ga nema, nego neće da im ga daju. Znam ja nig, nema ti u njig vjere k'o na rogu pjene. Al', sve bi im oprostila, samo da se vrgnem u rodni kraj. Ne mere, sinko, ni 'vako. Sad su svi Srbi u Srbiji. Ne daj bože da se jope pojave na nebo one crne ptičurine i da nas bombarduju. Onda bi Srba skroz nestalo. Svi su na jednom mjestu. Lako ig je utamanit'. Samo da se ne desi ono što se po mojoj glavi vrga.

Zapričala se baka Marta. Otpuhuje, smeška se. Ponekad odluta negde pogledom, pa po minut ćuti. Namešta maramu, zateže bluzu... Odjednom, "skoči".
- Ju crnoj meneka, izgoriće mi kupus. Čeknider me tuna, da isključim šporet... Dobro je, nijesam štete napravila. Juče mi neko donija glavicu kisjela kupusa. Uuu, kako sam se obradovala. Nijesam ga jela otkad smo došli u Srbiju.

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Ostav Dobrice.."prekoredno pozarstvo" u Francuskoj 7 !!

Počalji  Milan Sub Feb 02, 2013 5:43 pm

Britanskinovinar Evgeny Lebedev, vlasnik britanskog lista The Independent i sin ruskog oligarha, dobio je rijetku priliku u Minsku intervjuirati bjeloruskog predsjednika Aleksandra Lukašenka. U intervjuu koji je potrajao četiri sata dotaknuli su se brojnih tema, od demokracije i ekonomije, do raspada SSSR-a, rata u Iraku i prijateljstva s pukovnikom Muammarom Gaddafijem i predsjednikom Assadom, prenosi BBC.
Lukašenko, koji je na vlasti od 1994. godine, ima zabranu putovanja u Sjedinjene Države i zapadnu Europu. Optužuju ga za kršenja ljudskih prava i torture, zatvaranja političkih neistomišljenika i zatiranja slobode izražavanja. Na ove optužbe Lukašenko u intervjuu odgovara: "Američki političari nam žele donijeti demokraciju. To su dvostruki kriteriji. Neka odu u Saudijsku Arabiju i njima donesu demokraciju! Zašto to ne učine? Jer su gadovi, a Saudijci su njihovi gadovi", referirajući se na poznatu Rooseveltovu izjavu o nikaragvanskom diktatoru Somozi. "Vi ste demokratski banditi. Uništili ste tisuće, milijune ljudskih života. Ne trebamo vašu demokraciju ako ekonomija ne funkcionira. Ako čovjek ne može raditi u vlastitoj domovini, i od rada živjeti, ako ne može imati komad zemlje, kuću ili odgajati svoju djecu jer živi u strahu da će im se nešto dogoditi ako ih pusti van".
Razgovarajući o američkim političarima, prisjetio se i epizode iz razdoblja krize u Iraku. "Američki poslanici su došli ovdje prije nego što je započeo rat, tražeći od mene da potvrdim kako u Iraku postoji nuklearno oružje. Odbio sam. Čak su mi napominjali kako će stvari krenuti bolje za Bjelorusiju u smislu ulaganja i sličnog. Sve što sam trebao učiniti jest bilo podržati ih. No, nisam mogao jer sam znao da nuklearnog oružja nema. Nakon razgovora s Husseinom, prenio sam im poruku kako je on spreman učiniti ustupke po pitanju nafte, ukoliko to žele, samo da ne bombardiraju i ne uništavaju zemlju. Rekli su da mi vjeruju, no da je ratni stroj već u punom pogonu i ide velikom brzinom. Kunem vam se da se taj razgovor vodio u ovoj istoj sobi", prenosi The Independent.
Dok je otac novinara Lebedeva tijekom raspada Sovjetskog Saveza zgrnuo milijune u privatizaciji koja je obogatila rusku manjinu, a većinu ostavila u siromaštvu, Lukašenko tvrdi kako nikad nije dopustio da do toga dođe u Bjelorusiji. Na Lebedevo pitanje o tome da li je Rusija devedesetih godina odabrala demokraciju nauštrb pravde, Lukašenko je odgovorio protupitanjem: "Nije li pravda upravo srž demokracije?", te nadodaje: "Uvijek sam smatrao kako je istinska demokracija pravda. Baza moje politike su najprije pravda i poštenje. Ne bih rekao da je ono što je Rusija devedesetih odabrala bila demokracija. Ono su bile stravične godine anarhije, a mi smo te tendencije u našoj zemlji spriječili".
Lebedev je Lukašenka pitao smatra li da ima previše moći u rukama. "Da, to je puno moći", odgovara on, "no, 1996. godine sam vjerovao, a i mnogi drugi su vjerovali, da nemamo izbora. Morali smo spasiti zemlju, ujediniti se oko nečega ili nekoga da bismo opstali", odgovara Lukašenko, te nadodaje: "Da samo nema ovog luđačkog pritiska od vas, tog nepotrebnog pritiska kojim nas se nastoji otrgnuti od Rusije na primjer. Stvarate kontra efekt. Udaljujete nas od procesa otvaranja. Vi zapravo ne želite demokraciju ovdje". Smatra kako žele otvaranje ekonomije, što bi Bjelorusiju učinilo ranjivom zbog ekonomskih problema u ostatku Europe. U tom kontekstu prisjetio se i prijateljstva s ubijenim libijskom vođom Muammarom Gaddafijem: "Rekao sam Gaddafiju – 'čuvaj se Europe!'".
Na pitanje o tome kakav je njegov stav o sirijskom predsjedniku Assadu, Lukašenko je automatski izjavio: "Odličan! Sreo sam ga mnogo puta. Da ste ga Vi sreli, sigurno bi Vam se svidio. Apsolutno civilizirani europski čovjek." Na pokušaj novinara da kaže kako Assadova djela i nisu baš u europskom duhu, Lukašenko ga prekida: "A što vi radite tamo? Kojim ste poslom u Siriji? Opskrbljujete oružjem, šaljete svoje snage, dajete novac. Mislite da bi se tamo netko borio da nema novca i oružja? Kako to da je sad odjednom netko došao i uveo nered u zemlju?". Lebedev ga je pitao za mišljenje o tome kako će završiti kriza u Siriji. "Za vas će biti katastrofalno", odmah mu je odgovorio, a kad ga je novinar upitao kako će biti sirijskom narodu, Lukašenko je izjavio: "Njima je već sad katastrofalno. Uništavate još jednu zemlju." Lebedev opet uzvraća pitanjem znači li to da smatra kako je svrgavanje režima u Libiji, Afganistanu, Iraku i drugim zemljama bio loš potez, na što Lukašenko odgovara: "Nazvali ste to krivim imenom. To je kriminal! Čisti kriminal. I platit ćete za to. Bojite se terorizma, a dobivate ga. Stvarate ga vlastitim rukama. Vidjet ćete vi što će se dogoditi. Niste trebali to činiti. Niste trebali. Nitko ne treba vašu ubojitu demokraciju. Milijuni ubijenih i njihovih obitelji, a vi znate što to za muslimane znači – krvna osveta. Nikad vam to neće oprostiti. Nikada. Vi uopće ne razmišljate o tome što se sutra može dogoditi".
Tijekom razgovora dotakli su se i slučaja bombaškog napada u metrou u Minsku prošle godine, koji je ubio 15 ljudi. Tada je, u roku od 48 sati, policija uhitila dva muškarca koji su potom osuđeni na smrtnu kaznu. Zapadnjački mediji poticali su sumnju da su u napad bile umiješane bjeloruske sigurnosne snage. Lebedev je upitao Lukašenka da li je makar u jednom trenutku i sam posumnjao u ispravnost procesa. "Ni u jednom jedinom trenutku", odgovorio je Lukašenko odmah. Tvrdi kako su mediji proširili krive informacije, te kako su rezultate istrage odobrili i potvrdili razni kriminolozi, među kojima i timovi iz Francuske, Izraela i Interpola.

"Mi imamo imidž mirne, stabilne države, i to ne želimo izgubiti, to bi nam bila najgora stvar. Pa zar smo toliki idioti da sami sebi podmećemo bombe i raznosimo se?", izjavio je. "Pogledajte kroz prozor. Vidite li igdje ogradu vani? Ikakve čuvare? Ovo je zemlja u kojoj je svatko siguran".


Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Dobrica i Tudjman...Sedite kec...!

Počalji  Milan Ned Feb 03, 2013 3:13 pm

Lune Црни Ђорђије • a few seconds ago
A, ondak je karolj Aleksandar uzdahnuo..."cufaj te mi jugoslafija"...Dok je bil ziv Tiiita, je sacufao Jugoslafiju...medjutim..pojavio se Crni Georgije "po drugi put medju vostalim Serbima..i poveo ih da nestanu, pardon opet "vostanu"...
...........................................................................................
barbarelo
36 minutes ago
Odgovor bi bio da! ALI i sa Republikom SrBskom, Crnom Gorom,
Makedonijom ( zvaćemo je Stara Srbija ), Sao Krajina, Sao Baranja, Sao Dubrovnik ( srBsko more ) Sao Toma i Princip, Sao Paola, Sao Tokia, Sao Nokia…

hm,hmm.. zaborafio je Slobodna Drzava Rijeka,Slobodna drzava Istra..Raska,Vojvodina..i konacno "samostalna kraljefina Sumadija",.."SAO krug dvojke"..hm,hmm"SAO Dorcol" "SAO Luka Beograd"..

affraid affraid affraid affraid affraid Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Gde se dede Dobrice,

Počalji  Milan Uto Feb 05, 2013 5:09 pm

Mi koji se bavimo analizom zbivanja u društvu potpisujemo se, naravno, kao nezavisni analitičari – ali to nije baš tako uvek.

I u svetu je to tako, ne samo kod nas i valja biti nezavisan da bi sebe čovek predstavio ozbiljno. Ali puna istina je nešto složenija. Svi smo mi, u stvari, zavisni od pogleda na svet, od idejnog opredeljenja i izbora stajališta. Mi se opredeljujemo politički, verski – religijski ili konfesionalno. I to je normalno i po tome nas uzimaju ozbiljno ili nas uopšte i ne čitaju. Sasvim nas je zbunio u ovim našim refleksijama neki građanin koji se oglašava kao nezavisni analitičar. Njegovo ime često srećemo u novinama, ali prezime nikako tačno da upamtimo i grešimo kada ga oslovljavamo Antonijević ili tako nekako. Konačno smo načisto da se pomenuti građanin zove Slobodan Antonić i da je po struci sociolog. Neka tako i bude. Mene je lično, kako sam doznao mnogo kasnije, sumnjičio da nisam nikakav sociolog, što je delom tačno, jer sam obuzet problemima komparativne literature i religijskim problemima. Šta sve nisam u odbranu iznosio, nije pomoglo – morao smo da dokazujem i da nisam po struci recimo ginekolog, iako poštujem to časno zanimanje. Bilo kako bilo, volim da zavirim u sve, pa i u tekstove ovog vrlog građanina iz kojih se vide neke činjenice važne i ozbiljne.

Valja prvo navesti misao ovog građanina koja me je zbunila, a ona je po dubini smisla zaista to zaslužila.

Građanin S. A. doslovce kaže: “Zavisni smo od briselske droge”. Pri tome misli na Srbiju danas, na Vladu i njenu orijentaciju ka EU. Na sebe naravno ne misli. On je nezavisan u apsolutnom smislu i to ističe, ali nikako tako nije. Nisu svi u Srbiji zavisni od droge iz EU, jer ima dosta, u svakom pogledu, zavisnih od nečeg drugog. U opijate se ne razumem jer nisam imao prilike i sredstava da ih konzumiram. Reč „droga” je kod ovog mislioca – metafora naravno. I to smo razumeli, ali suština nam izmiče budući da je misao duboka, kako to u njega biva. Dijagnoza njegova obuhvata naciju u celini ili barem njene političke strukture koje o tome odlučuju u zemlji. Dijagnoza je loša. Jednostavno, ne poklapa se sa činjenicama i nema veze sa stvarnim stanjem političkog stanja Srbije. Na osnovu ove misli i drugih antologijskih refleksija ovog nezavisnog analitičara i mi se usuđujemo da izvedemo neki zaključak. Ovaj čovek je zavisan od ideologije koju promoviše recimo “Pečat”, a još pregnantnije NSPM kao glasilo te ideologije koja nije ni nova, ni srpska, ali je politička. Nova nije jer imamo antologije takve misli od sv. Nikolaja do njegovih sledbenika i savremenih tapkaroša tih buđavih ideja. To je lepeza i čitav cvetnik takve misli u nas Srbalja svakoga zakona verskoga, ali njih reprezentuju mislioci i pisci poput D. Ćosića, Matije i njihove bratije, bradate i bez brade, da o organizacijama i ne govorimo. Njih ima i u SPC i oko nje, a najviše na ulicama. I oni sastavljaju spiskove nepodobnih ili još neupodobljenih građana kojih ima.

O tome sam – dokon i naivan kakav sam – napisao knjige, ali koga u veseloj Srbiji knjige uopšte zanimaju.

Kakvog tu sve veselog sveta nema u tim organizacijama i među tim nezavisnim analitičarima. Jedni bi da ukinu AP Vojvodinu i to načisto da nam – kažu tako – jednom svane. Ima tu akademika i pesnika, te popova i kaluđera. Jedni nam nude bezmalo nekakve komisije koje bi stručno proveravale konfesionalnu pripadnost, ulazeći čak i u spoljne znake kakvi su obrezivanje određenog dela tela. Njima nije jasno da to nije neki poseban problem. I Gospod Isus iz Nazareta je bio obrezan i deo se čuva u crkvenim muzejima kao sveti Prešucijum. Gluposti i ludosti ovde nema kraja i skoro ga biti neće. Ovo danas u Srbiji je uistinu zlatno doba takvih nezavisnih mislilaca i teoretičara. Došlo je njihovo vreme, kažu neki analitičari, kao da je to vreme uopšte i prošlo. Ne vraćamo se mi u neke tamo devedesete – to je koješta – mi se vraćamo punom parom u srednji vek. Ako je u Briselu droga, ovi se upinju iz petnih žila da sačuvaju Srblje od tog zla.

Vikao je siromah Dositej, vodeći malu družinu slobodnih ljudi uglavnom crkvenih disidenata – knjige, knjige braćo moja, a ne zvona i praporce – i nije mu se dalo. I za njega kažu da je Srblje odnarodio i drogirao i ostali su jadni kao nekakva tikva bez korena. Više nećemo, držimo se i mi onoga iz jevanđelja, one reči mudre: “Dosta je danu svakome zla svojega”.

Lično se nikada nisam potpisao kao nezavisni analitičar niti kao sociolog ili – bože me prosti – ginekolog.

affraid affraid affraid affraid Shocked
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Doduse, nije bio akademik ko Dobrica i Matija...ali...

Počalji  Milan Sre Feb 06, 2013 8:33 pm

Kada su Srbi i Hrvati posetili Teslu tokom Drugog svetskog rata boreći se za njegovu naklonost, poznati naučnik je već bio star i živeo sam u hotelu. Nakon svih različitih argumenata koje je saslušao, on im je odgovorio:

"Kad bi vaša mržnja bila pretočena u električnu energiju, obasjala bi čitav svet"... Nikola Tesla

Tesla nikad nije stao ni na jednu stranu, ni sa Srpsku ni na Hrvatsku...

affraid affraid affraid affraid
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Sedi kec ! Dobrice i Vuce Draskovicu !!

Počalji  Milan Ned Feb 10, 2013 1:49 pm

Ali, posle Tita, ostala je Jugoslavija, i jedino je "tocno" da je vrsio pritisak na Vatikan da suzbija ustasku emigraciju, da se papa pokloni u Jsenovcu. U nizu pobrojanih imena, direktno vezanih za Srbe, izostavljena je "srBska diplomatija"..Vuk Draskovic i Danica Draskovic... Kuca cveca, nije i nesme da "bidne" predmet nacista i mrzitelja, koji su uzeli "aktivnu ulogu" , i dali svoj veliki doprinos, poklanjajuci celu RSK papi, a usput klevetajuci Tita i Komuniste. Komunisti i radnicka populacija nisu sektasi nego su zrtve sektasa, masona, ratnih profitera i raznoraznih dzukela od devetog marta, preko petog oktobra, pucista, spaljivaca skupstine i izbpornih listica. Nije Tito kreirao "hasku politiku" niti su Komunisti strpali kompletno politicko,vono, policijsko rukovodstvo u HAG

affraid affraid
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Cosiceva i Kostunicina "Srbijica"...?

Počalji  Milan Ned Feb 10, 2013 9:51 pm

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty " nisam ja mame mi"...?

Počalji  Milan Pet Feb 22, 2013 5:21 pm

Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov oštro je večeras u Novom Sadu kritikovao književnika i bivšeg predsednika SR Jugoslavije Dobricu Ćosića i rekao da za rat i zločine ne treba da odgovaraju samo oni koji su bili direktni izvršioci zločina, već i oni koji su svojim idejama inspirisali zločine.
„Moraju odgovarati i oni čije su ideje pokrenule horde pljačkaša, zločinaca i ubica. To što nikoga nisu ubili svojom rukom, ne čini njihovu odgovornost manjom“, rekao je Popov na predstavljanju knjige „Bosanski rat Dobrice Ćosića“ bosanskog autora Muhameda Mujkića.
Prema njegovim rečima, Ćosićeva teza o „humanom preseljenju“ stanovništva zapravo je bio ulepšani izraz za proterivanje i za etničko čišćenje, koje se završavalo veoma krvavo.
„On je zaokupljen velikim epskim pitanjima krvi i tla. Oni su opčinjeni mapama, a ne ljudima i njihovim sudbinama. On je zloduh i sitni palanački politikant“, rekao je Popov.
On je kazao da su mnoge rečenice koje je Ćosić izgovorio ili napisao veoma uvredljive, pre svega po same Srbe. „Šta, na primer, znači njegova misao da Srbi ‘sve što dobiju u ratu, izgube u miru’? Da li to znači da su Srbi hrabri, ali glupi? To je uvredljivo za Srbe“, naveo je Popov.
Bivši bosanskohercegovački političar Muhamed Abadžić rekao je da Dobrica Ćosić ima deformisani ugao gledanja na rat u BiH. „Srbija je itekako učestvovala u ratu u BiH i to je nesporna činjenica“, kazao je Abadžić.
Autor knjige Muhamed Mujkić rekao je da je njegova knjiga „samo protest protiv negiranja BiH, koja postoji 1.000 godina“. „Bosna je preživela stotine režima, preživeće i ove sada. Nemamo mi zemlju, zemlja ima nas“, kazao je Mujkić.
Dodao je da je njegova knjiga zapravo odgovor Dobrici Ćosiću na njegovu knjigu „Bosanski rat“, za koju je rekao da je prepuna istorijskih falsifikata o ratu u BiH. „Bez iznošenja istine o ratu, nema stabilnog mira“, rekao je Mujkić.

affraid affraid affraid king queen pig
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Re: "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Milan Sre Feb 27, 2013 3:13 pm

To, ustasko zlo, te temelje ustaske drzave, ucvrstio je kralj Aleksandar, to ustasko zlo, svesno inkludovano u vlast, nije razgradjeno do dan danas, a na svoj nacin je podrzano,..." NOB 1990-1995.godine..hm,hmm".....zacementirano.."domacinskim"..opet pa ...sporazumom Dobrica Cosic i Franjo Tudjman. Neukusno je uporno fabrikovati i publikovati lazi, u rasponu 1918-2013.godine..o KPJ, Titu...jer to je potcenjivanjesopstvenog naroda, prevara sa istorijskim posledicama.

"Касније ће многи од злочинаца, уместо да буду стрељани, ући у власт
(као људи угледни у свом крају, способни да обезбеде гласове на
изборима) и у нову југословенску војску, и то са чином више у односу на
претходни, а многи ће понети и највиша српска ратна одликовања – попут
Славка Кватерника који је лично из руку краља Александра примио орден
Белог орла (видети Васа Казимеровић Србија и Југославија 1914–1945, прва
књига, стр. 203–204). "
................................................................................
Ali, kada sam se vec dotakao *orlova*...kao "tisuc ljetnjeg zna srBske monarhije'...dobrim delom ostvarene sa malo vise od " 100 za jednog"...hm,hmm
"Kralj Aleksandar Karađorđević imao je imao preko grudi istetoviranog velikog krunisanog orla, kao sa pruskih plemićkih grbova.Kralj Aleksandar Karađorđević i grb sa pruskim orlom
Ono o čemu se do sada samo spekulisalo otkrio je đakon Nenad Jovanović prikupljajući materijal za knjigu “Grbovi, zastave i himne uistoriji Srbije”, u kojoj je prvi put i objavljena fotografija kraljeve tetovaže.“Malo je poznato da je viteški kralj ujedinitelj imao prilično veliku tetovažu izrađenu preko čitavih grudi”, kaže đakon Jovanović.Prikazivala je jednoglavog orla široko raširenih krila, s mačem u jednoj i šarom u drugoj kandži. Orao je krunisan heraldičkom krunom,nalik na krunu Svetog rimskog carstva nemačke nacije. Naša heraldička nauka se ovim pitanjem nije bavila i verujem da će naredna istraživanja dati verodostojan odgovor.Jovanović kaže da je upotreba ovakvog heraldičkog znaka bez presedana kod jednog srpskog vladara.
“Posebno ako imamo u vidu da su upravo Karađorđevići vodili slavan i pobedonosni rat koji je značio i kraj nemačkog carstva i silazak doma Hoencolerna sa nemačkog prestola”, objašnjava Jovanović.

affraid affraid affraid
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty SrBski sabor Dveri...

Počalji  Milan Pet Mar 01, 2013 3:19 pm

"unistiti Titinu drzavu, unistiti Titine fabrike..i, hebiga red je da "bidne bez ostatka i tragova"..unistiti i Titin grob"..apel srBskom narodu za "Titin grob"..stize..sa kultnog mesta.."ubice se vracaju na mesto zlocina u Francusku 7"..da dovrse zapoceti posao..sa "navijacima , mlekadzijama i Tacijem"...???

affraid affraid affraid affraid king queen pig Cool
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty U pitanju su kolege...?

Počalji  Milan Čet Mar 07, 2013 8:57 pm



Čika Rus donosi čudo
Ko je bio Sergej Mihalkov? Videla sam ga kao dete, šezdesetih godina prošloga veka u našoj kući u Beogradu. Došao je kod majke kao prijatelj, dečji pisac, slavan
već tada, ali iznad svega nasmejan i jednostavan. Imao je na glavi neku kapu u obliku kačketa, slika mi se uokvirila u pamćenju. Nije delovao kao privilegovani pisac sovjetske imperije, već kao dobroćudni ujak koji se vratio s pecanja. Pružio je ruku i rekao : "Ja pišem za tebe i tvoje
prijatelje..." Činilo mi se da je njegovim dolaskom počela igra sa čudesima. Čika iz Rusije trebalo je da mi pokaže jedno "čudo", ravno "čudu " njegove
slavne domovine. Uzeli smo male komadiće papirića i stavili ih na nož. Cilj je bio da poverujem u magiju: papirići su se zbog elektriciteta sami zalepljeno držali na oštrici noža kao magnet, a ja sam ih gledala preneraženo pokušavajući da razumem kako je to moguće. Od toga dana, verovala sam da svaki Rus donosi čudo kada uđe u našu kuću...
Svet je mnogo kasnije upoznao Sergejevog sina i velikog filmskog reditelja Nikitu Mihalkova, ali većina ništa nije znala o njegovom ocu, niti o majci Nataliji. Glumci svih zemalja gurali su se po svetu da pruže ruku Nikiti, da
rade sa njim, ne upitavši ko mu je u detinjstvu otvorio prozor beskraja i
smisao za čudo, za maštu, za sliku, za veru, za ubedljivost. Ko mu je dao,
predao ili pozajmio dar.

Poslednji
put kada sam Nikitu Mihalkova srela u Parizu i u Beogradu, tada već hrabrog
govornika u odbrani bombardovane Srbije, dadoh mu jednu uspomenu na njegovog
oca iz vremena kada je kod nas dolazio kao prijatelj. Svako pominjanje oca
potreslo bi ga do suza pomešanih sa smehom. Nikita, već pun mimike koju po
sili nužde uvežbaju svi slavni ljudi, na pomen svoga oca, zgrčio bi lice u
davnu dečju nekontrolisanu iskrenost.

Oni su imali novac, a mi detinjstvo i druženje,

Pisci i pesnici za decu socijalističkog lagera, kome su se na zapadu tada svi podsmevali, bili su veliki prijatelji među sobom, kao jedna bratska
porodica. Bili su to talentovani, jednostavni i dobri ljudi puni snage i
vere u decu, bez cinizma i suvoće koji su pratili evropsku literaturu za mlade. Svi su oni bili prijatelji Lava Tolstoja, Čarlsa Dikensa, Marka Tvena, Astrid Lindgren, Johane Špiri, Aleksandra Dime, Danijela Defoa, Sant-Egziperia... Kao sama deca za koju su pisali, verovali su u neki
drugačiji svet, viđali se po raznim kontinentima, posećivali se i jedni
drugima poklanjali svoje knjige. Rusija je za sve njih ostala majka i treći roditelj. Letovali smo s njima na Jalti u Domu Tvorčestva, domu ruskih pisaca, preuređenom za susrete literarnih potomaka. Ništa tamo nije bilo komercijalno jer ono što se videlo i doživelo nije ni moglo da ima cenu. A koja bi cena danas bila sedeti u hotelu za radnim stolom Lava Tolstoja ili Mihaila Šolohova, sa uspomenama iz njihovih letnjikovaca? Nema je. Nema takve cene. Bilo je to vreme koje je volelo ono što nema cenu.
Kao "komunističke" dečje pisce niko ove ljude na zapadu javno nigde nije zvao. Nije ih zvao da ne bi, ne daj bože, svojim pričama iskvarili decu drugačijih nazora iz Veltanšaunga kalvinističke osude siromaštva, ili zatrovali karijere budućih bogatih preduzimača.
Danas za Sergeja Mihalkova zna čitav evropski i neevropski zapad, jer je upoznao delo njegovog sina, koji je i sam prošao kroz isto to komunističko razdoblje. Za Evropu, a pre svega za Francusku Nikitina umetnost snažan je trag našeg zajedničkog slovenskog i istočno-hrišćanskog arhetipa koji progovara kroz književnost i film. Komunističko vreme odavno je zaboravljeno. Reči su prepravljene. Nikitu je zapad upoznao i zavoleo ga. Može li nasleđe od sto godina da uništi Arhetip star više od dve hiljade godina? Ne može, naravno.
A odlazak Sergeja Mihalkova u Francuskoj nisu prećutali mediji, naglasivši da je reč o piscu koji je u početku poštovao diktatora, ali je zatim pao u sibirsku nemilost. Ako je ovo čitavo sećanje od francuske štampe, dobro je i dovoljno je Primetili su i naglasili samo to da se Sergej nikada nije pravdao, da sam sebe nije poricao, da očigledno nikada u veri i delanju sebe samoga nije lagao, da je
sve što je činio činio iskreno, da nije hteo da emigrira iz svoje otadžbine i da je istoriju svoga naroda nosio kao predački teret, tiho i
dostojanstveno...
Bog vidi, ali čeka, govorio je njegov književni brat Lav Tolstoj
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty U okolini Pariza....

Počalji  Milan Čet Sep 12, 2013 3:40 pm

a pitanje autonomije Srba u Hrvatskoj, Nikoliš kaže da se radi o “kulturnoj autonomiji, ali i osloncu na najveće tekovine hrvatske kulture… Svako začauravanje u čistu srpsku kulturu smatram štetnim i besperspektivnim za same Srbe”. Izrekavši ovo, biva izviždan sa glasnim protestima. Uprkos ovom, Gojko nastavlja: “Kada se govori i danas ovde o kulturnoj pomoći iz Srbije, preporučavam oprez i razum…, jer svaki prilaz ovom problemu sa pozicija strasti nanosi štetu Srbima, a pogoduje strategiji endehazeovaca.”

Govoreći o reviziji granica Srbije i vojnoj intervenciji “sve do Kupe”, Nikoliš smatra to “suludim i samoubistvom Srbije…”. Na ovom mjestu Nikoliš je prekinut s poklicima “i to mi je nekakav general”, “takvi su nas i doveli do ovog stanja”. Nikoliš je zamolio predsjedavajućeg da umiri publiku, što nije učinjeno, već je upozoren da skrati izlaganje. Akademik Nikoliš je mirno i uz osmjeh napustio govornicu i nije uspio da saopšti svoje sljedeće predloge za rješavanje problema Srba u Hrvatskoj. Predlozi su bili: “Oslonac na vlastite snage Srba u Hrvatskoj”, “Obnova nekadašnjih kulturnih prava, barem onih iz vremena austrougarske monarhije”. “Oslonac na demokratski raspoložene Hrvate, jer ovakvih ima… savez sa demokratskim Hrvatima..”, “Ne treba prihvatiti HDZ-ovske metode pretnji i pritisaka, nego raditi suprotno, kao što su partizani uvjek radili i pobjeđivali…”, “Želeo bih da vas podsjetim na moćnu Gandijevu strategiju (Nikoliš je bio ambasador u Indiji) i taktiku nenasilja kojom je uspeo da istera moćnu britansku imperiju.”

Kao zaključak, Nikoliš je ponovio “neophodno je jedinstvo među Srbima i akciono jedinstvo sa demokratskim Hrvatima na platformi ljudskih prava radi odbrane upravo tih prava, a protiv svakog nasilja”.

Sve ovo izjavio je javno Gojko Nikoliš 29. juna 1990, a 3. i 4. jula iste godine, svoja gledanja je obrazložio i proširio u otvorenom pismu akademiku Jovanu Raškoviću i prijateljima. Iz tog pisma navodim sljedeće: “Zvižduci meni, behu aplauzi odobrenja Tuđmanu.” “Voleo bih da vidim te junačine na Jelačićevom trgu u Zagrebu. Lako je velikosrbovati usred Beograda…” “Neshvatljiva je pasivnost dvojice harizmatizovanih srpskih autoriteta – lidera u borbi za slobodu misli i izražavanja koji se zovu Jovan Rašković i Dobrica Ćosić.” “Vama je godila ta galama velikosrpskih bojovnika. Trebalo je pronaći i žigosati Vuka Brankovića. Lideri se goje na ‘izdajicama’…” “Neće nas spasiti ni savez sa savremenim pravoslavljem. Nije ovo više ono isto pravoslavlje koje je odigralo istorijski pozitivnu nacionalnu ulogu u vreme ropstva Turcima… današnje pravoslavlje, po mom uvidu, sve više klizi u političku stranku i klerikalizam. Takvo pravoslavlje ne mogu da prihvatim…”

Obraćajući se Jovi Raškoviću, koji je frenetično pozdravljen na tom skupu, Nikoliš je, pored ostalog, izjavio: “Okomio si se na komuniste… nehumano je od Tebe kao lekara-psihijatra da komunistima ne priznaš etičku vrednost… pa se tako pridružuješ današnjoj antikomunističkoj histeriji koja ne vodi nikakvom i ničijem dobru.”

O teritorijalno-političkoj autonomiji Srba u Hrvatskoj napisao je: “Ne vidim mogućnost povlačenja bilo kakve jasne geografsko-nacionalne granice… u šahovskoj tabli, gde su izmešana srpska i hrvatska sela, a gradovi multinacionalni.” U istom pismu, Nikoliš ponavlja: “Vojnu intervenciju Srbije sve do Kupe smatram zaista samoubistvom Srbije”… i “za prvu kap krvi, bilo čije, u ovakvoj jednoj akciji snosili bi smrtnu odgovornost propagatori ove ideje”. A kada je ovo izgovorio narodni heroj, nastala je urnebesna galama sa… “sramota generale”. Otvoreno pismo Nikoliš – je počeo sa: “nazdravlje elito”, a završio “uzdravlje prijatelji”.

To je bilo juna i jula 1990, a 1992. Nikoliš je otišao u Francusku i tamo je umro, 300 km daleko od Pariza, bez generalske penzije koja mu je oduzeta, i na jednom malom mjesnom groblju sahranjen 1995, skrhan, pored bolesti i starosti, i predviđanim besmislenim ratom u Jugoslaviji.



Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Re: "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Milan Čet Sep 12, 2013 11:30 pm

Matija Bećković: Slaviće se Njegoš ali nas biti neće

PROSLAVA dva veka Vuka u bivšoj Jugoslaviji mogla je da bude mustra kako da proslavimo i dva veka Njegoša. Mogli smo za mustru uzeti i samo ono što je tada organizovano u Srbiji i Crnoj Gori. Ali, bez objašnjenja, Njegoš se nije našao na spisku datuma koje treba proslaviti. Ako se Srbija odriče Njegoša, onda joj još samo preostaje da se odrekne svog imena. Da se zove, recimo, Azerbejdžan. Ali i oni dižu spomenike svojim velikanima. Čak je i Tito slavio 150 godina Njegoša, pa je fenomen da slobodna i nezavisna Srbija ne slavi 200.
Nema nijednog mesta u kom ne postoji Njegošev spomenik ili ulica, dom kulture ili biblioteka, u Vojvodini čak i celo mesto nosi njegovo ime - Njegoševo. Nemoguće da im Srbija nije dala znak kako mogu da proslave jubilej, da moraju da strepe od njene reakcije ako to učine. Njegoš je upleten u aktuelne događaje i svi misle da je učesnik poslednjih ratova, da je igrao ulogu u Drugom svetskom ratu, da je uvek bio na gubitničkoj strani. A on nema nikakve veze sa aktuelnim parnicama i besmislicama. Obračun sa njim je obračun sa njegovim narodom i kulturom. Nema aktuelnije reči od Njegoševe, živa je svaka njegova reč. Možda je zato treba udaviti.

Žalosno je stanje naše kulture, a nadam se, ipak, da će se nadležni u poslednjem trenutku trgnuti.

Njegoševa godina će se slaviti u srpskom jeziku i narodu, ali mi više nećemo imati priliku da pokažemo šta znamo i umemo. Slaviće se i 1.700 godina Njegoša, kao što se slavi Konstantina, ali nas više neće biti!
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Blago onom ko rano poludi,

Počalji  Milan Čet Sep 12, 2013 11:45 pm

no, srecom samo dvoje "kelta"..valjda po Dobrici Cosicu.."Srbi lazu..."...?
.............................................................................................................
Andjelina, Keltski Istoricar 12. septembar 2013. 22:05 #2641211
Pobogu crnogorski Afrikaneri, zar vi mislite da ce Keltski Srbi da prisvoje vaseg najveceg pisca svih vremena. Znate li da Srbi imaju 17 Romanskih Imperatora, jer su svi do jednoga bili Keltski Romani nekoliko hiljada godina. A dali ce da ih slave , takvo se pitanje uopste ne postavlja. Svi ti imperatori su uglavnom bili Keltski Romani, pa cemo ih sigurno slaviti, kada vreme dodje. Oni su bili najslavniji medju slavnima, nekadasnje najnaprednije civilizacije sveta.
Ocenite Preporučujem 1 Ne preporučujem 6
...............................................................................................................
Adam, Pravnik, Keltski Srbin 12. septembar 2013. 21:55 #2641201
Neko iz Crne Gore, Srbiji protura "kukavicino jaje". Radi se o onome sto svi u Srbiji znaju da je Njegos rodjeni crnogorski Afrikaner kao i svi ostali crnogorci i tatarski Bugari u Crnoj Gori i okolo, Keltski Srbi sa njima nemaju nikakve povezanosti. Crnogorski Afrikaneri, slavite svog najveceg pisca svih vremena i ostavite Keltske Srbe i Keltsku Srbiju na miru. Reklamirana knjiga o Njegosu sigurno nece privuci Keltske Srbe, jer je Njegos samo vas. Rusku Crkvu imate uz sebe.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Nisam ja mame mi, a imam i kijavicu../

Počalji  Milan Čet Sep 19, 2013 12:30 am

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Re: "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Milan Uto Sep 24, 2013 4:50 pm

Sydneysider 24. septembar 2013. 11:20 #2656327

Srki, o kojim likvidacijam pises? Da li je likvidiran disdent Djilas? Nije. Rankovic? Nije. Latinka Perovic, Marko Nikezic, Tudjman, Tripalo, Savka, Vlado Dapcevic, Izetbegovic? Niko. Svi bi oni omastili konopac u nekom drugom kom rezimu. Stradanja je bilo u smutnim vremenima informbiroa. Stradanja ustasa i ostalog emigranstkog sljama od strana JU tajnih sluzbi, da. Ko je uopste stradao posle posete Hruscova Beogradu?
Ocenite Preporučujem 2 Ne preporučujem 5
Odgovorite na komentar

Bozidar Cosovic Javorski 24. septembar 2013. 07:43 #2656061

- "Druze Tito mi ti se kunemo""" - Neki su znali za ovo davno i nisu verovali ni Titu ni komunistima. Zato su bili ubijeni,prognani,oterani, opljackani itd. I dan danas su im potomci po svetu. Njihovi naslednicui nemogu u svoje, njive, kuce, livade, fabrike, itd. U njima su oni koji su voleli JBT. i njihovi naslednici. Na vasti su sinovi i unuci koji su totalni nesposobnjakovici. Kako i nebih bili kada su im ocevi i dedovi kupovali diplome, razrede, ocene....Kuce u otimali... -D.Jutro Srbijo.
Ocenite Preporučujem 21 Ne preporučujem 8
Odgovorite na komentar

Lune 24. septembar 2013. 11:17 #2656321

"neki su znali to odavno"..nemoze da bude ipravdanje za "neke cetnike i ustase" iz emigracije,koje su sprovodile ono "sto su znali" sa SPC i sabracom u zmlji"..a,to su dva "istorijska sporazyuma, identicna..sporazumi Cvetkovica i Maceka, sporazum Stojadinovic i Pavelic u Aragentini 1954. godine, zacinjen i odelotvoren sporazumom predsednika Dobrice Cosica i predsednika Franje Tudjmana 1992-1993 godine. Tito je imao autoriteta, da je on i Komunisti, video Hrvatsku do Zemuna, ona bi to i bila, a HebrangmGorkic itd zivi i zdravi .....Wink Wink Wink 
Ocenite Preporučujem 5 Ne preporučujem 3
Odgovorite na komentar
naranca 24. septembar 2013. 11:46 #2656380

@Bozajavorski A sta mislis odakle Komunistima u Srbiji tolika podrska ?Jedni su imali "njive, kuce, livade, fabrike, itd."A drugi nisu imali ni kuce,ni livade,ni njive ni leba itd.....Siromasan covek je siromasan ali nije glup i ima svoj ponos.. .itd.Na vlasti ti je Toma koji nije komunista nego cak bivsi Cetnik.Sta jos oces.Da ti on da diplomu?U komunizmu da si ucio dobio bi diplomu!!!!
Ocenite Preporučujem 1 Ne preporučujem 1
Odgovorite na komentar
Lune 24. septembar 2013. 13:13 #2656546

Komunisti Mosa Pijade i Vicko Krstulovic su trazili da Srbi u Hrvatskoj dobiju svoju autonomiju, komunista Aleksandar Rankovic je bio misljenja da nesu tako velike razlike izmedju Hrvata i Srba, da bi trebala autonomija. Kada je Mosa Pijade obrazlagao svoj predlog, Milovan Djilas je graknuo na njega " da je srpski nacionalista" nasta ga je Mosa Pijade, pred svima oterao u materinu. Naravno Bakaricu je to odgovaralo i sprecio je, Tito se nije izjasnio da je protiv.
Ocenite Preporučujem 1 Ne preporučujem 1
Odgovorite na komentar
Lune 24. septembar 2013. 13:37 #2656615

Hm,hmm.. nedostatak prostora, znaci Hercegovacke i Kninske vojvode su 1941 poslali poruku, "ko nije sa nama, ostavicemo ga ustasama da ih pokolju". Neposredno, u vreme ustanka u Srbu, kninski cetnici su se docepali 8 ranjenika ustanika, zaklali su ih na licu mesta, sto je uticalo na Srbe iz Like, da donesu odluku..Nemci ubijaju, Italijani ubijaju,ustase kolju, cetnici kolju...i, preko Bosne napravise kontakt..sa partizanima, u cijim redovima NISU SVI BILI KOMUNISTI.
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Ratni predsednici-vrhovni komadanti !

Počalji  Milan Čet Sep 26, 2013 5:26 pm

BEOGRAD - Predsjednici SR Jugoslavije Dobrica Ćosić i Hrvatske Franjo Tuđman složili su se u jesen 1992. da Bosnu i Hercegovinu valja podijeliti, uz preseljenje stanovništva, piše u zapisima zapovjednika Vojske Republike Srpske i najtraženijeg haaškog bjegunca Ratka Mladića, piše beogradski Blic pozivajući se na transkripte objavljene dan ranije u Haagu. U bilješkama sa sastanka održanog 21. listopada 1992. u Beogradu, Mladić navodi kako je Ćosić obavijestio sugovornike - među kojima su bili predsjednik RS Radovan Karadžić i Momčilo Krajišnik - o „nedavnim razgovorima s Tuđmanom“, koji je „veoma neprijateljski nastrojen“.

- Tuđman je za to da Bosna bude podijeljena na tri dijela. Plaši se islamizacije Hrvata i poziva na okončanje rata. Ja sam postavio sljedeći uvjet: "On ne bi trebalo dovoditi svoje trupe i ugroziti istočnu Hercegovinu“, rekao je Ćosić, prema engleskom prijevodu Mladićevih bilješki.

Nešto kasnije, piše Blic, Mladić citira riječi tadašnjeg predsjednika SRJ: „Tuđman i ja složili smo se o podjeli, a (mirovni posrednici) Vance i Owen su to odbacili". U zapisu sa sastanka političkog i vojnog vrha SRJ, RS i RSK u Beogradu 8. siječnja 1993, Mladić citira i Ćosićeve riječi da se „u principu slaže“ s Tuđmanom kako bi stanovništvo spornih teritorija trebalo preseliti.

- "Ćosić: Tuđman prezire Muslimane u Bosni... On Srbima u Bosni nudi cijelu Posavinu i da siđu iz Bihaća do Livna... U principu, ja se slažem s Tuđmanom o preseljenju stanovništva“, zabilježio je Mladić u svoj dnevnik.

Tribunal je ranije priopćio da je oko 3500 stranica Mladićevih bilježaka iz 18 radnih bilježnica, vođenih između 1991. i 1996. zaplijenjeno prilikom pretrage stana njegove supruge Bosiljke u Beogradu, krajem veljače ove godine.

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty "istrazivacko novinarstvo, INSAJDER,INFORMER i ostali"

Počalji  Milan Čet Okt 03, 2013 2:47 pm

Situacija bi bila..hm,hmm.kao bajagi..."istrazivacko novinarstvo CNN, snima po Kalenicevoj pijaci u Beogradu i "fokusira dedu kako vodi unuka za ruku"...da kupe malo voca i povrca,,a, unuk, ugleda na pijaci.."sluzbenicu PTT", pardon, uniformisanog postara PTT i ushiceno vikne.."deda,dosli tvoji partizani"..nastade strka..pola pijacara,obramice na rame, zembilje u ruke, pa bezi.."u pravcu Avalskog korpusa',..ni svi kupci nisu ostali na pijaci, Brana Crncevic, napravi hitar troskok i uskoci u kafanu Kalenic, naruci dupli viski da se okrepi od soka, pri tom, kolega novinar Jasa Grobarov ga tapse po ledjima da se ne zagrcne, Brana Popovic se smeje iz drugog coska, slovopisac, Dragoslav Mihajlovic, capi svoj "dulek pod misku", pa tutanj ,u za "narodnu miliciju", nedodirljivu instituciju SANU, pravac kabinet Dobrice Cosica, sakrije se ispod pisaceg stola..."narodni milicajac Meho se osvrce", gleda gde je Ljuba Vrapce, a on, promenuo kafanu, sedi u Brodarskoj kasini ispod "Brankovog mosta"..kasnije ce tu da "navrati" i Branko Copic...Matija Beckovic, je zbrisao u Znak pitanja..da se pita "hocemo li se cerati jos u Beogradu"...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Prekoredno pozarstvo dobrice !!!

Počalji  Milan Sub Nov 30, 2013 5:25 pm

Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Dobricin "dzem od sljiva"....?

Počalji  Milan Sre Dec 04, 2013 2:33 pm

1) Ako "brat Srbin" u uslovima "bratstva i jedinstva-trzista"..proizvede kamion suvih sljiva, i plati kamionski prevoz za iste, za oko 600 kilometara,i suve sljive proda u "pomenutim trzisnim uslovima" bratu Hrvatu"...." po dogovorenoj i ugovorenoj ceni.
2) Ako "brat,cetnik pocetnik" u uslovima "kleronacionalizma i nacizma"..proizvede kamion "istih tih suvih sljiva sa lagera"..i hoce da plati tih 600 kilometara za prevoz..hoce li "brat ustasa" uopste hteti da razmislja o tome da li ce da ih kupi...?
3) Kakvu ce cenu suvih sljiva da postigne "pomenuti brat proizvodjac", kada mu rastu troskovi transporta, sto ide dalje "od YU"..do svake sledece zemlje..a, kao resenje mu se ponudi "globalna kan kan ekonomija"..pa na sve to, optereti suve sljive, troskovima transporta do neke Luke "u regionu"..i, doda na to troskove pomorskog transporta,broda kojeg Srbija nema, istovara robe u "luci opredeljenja"..da bi "brat iz dijaspore" jeo suve sljive iz zavicaja....? Hoce li moci da kupi suve sljive "po ceni kavijara ili nikla" zbog nepotrebno naturenih troskova transporta i drugih robnih manipulacija.
............................................................................................................................................................................................................................................
Ukratko, ocekujem odgovor na pitanje.."uloga kleronacionalizma u svetskoj ekonomiji"...?zasto su nas i zasto smo se posvadjali i raspali.."pojeo car vajdu"..?
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Re: "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Milan Sre Feb 05, 2014 3:26 pm

"Tada su ćutali Dobrica Ćosić kao predsednik Jugoslavije i Slobodan Milošević kao predsednik Srbije i ćutanjem omogućili otmicu i likvidaciju Bošnjaka. Ćuti i današnja vlast, dvanaest godina od demokratskih promena. Zato i danas, a to ćemo činiti sve dok za to bude potrebe, dižemo glas protiv ove nehumane šutnje državne vlasti najvišeg nivoa", rekao je Zukorlić.

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji rekao je da je ponosan na mlade generacije koje pokazuju odlučnost da se, kako je naveo, stogodišnje stradanje Bošnjaka na ovim prostorima zauvek prekine.

Voz 671 koji je saobraćao na relaciji Beograd-Bar, 27. februara 1993. godine zaustavila je grupa uniformisanih osoba predvođena Milanom Lukićem i iz njega izvela 19 putnika od kojih 18 Bošnjaka i jednog Hrvata, nakon čega im se gubi svaki trag.  affraid affraid affraid affraid 
Milan
Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

  "ostav Dobrice ne valja" Empty Re: "ostav Dobrice ne valja"

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu