" LUDACI NASEG DOBA"

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Neposustaju..vec 70 godina..?

Počalji  Milan taj Čet Okt 17, 2013 8:55 pm

Osveštan hram u Generalštabu!
- Vojska je uvek služila svome narodu, a sada, posle pauze od sedam decenija, uvođenjem sveštenika, ponovo potvrđuje tu istinu - rekao je patrijarh srpski Irinej prilikom osvećenja bogoslužbenog prostora u Generalštabu VS
Milan

Broj poruka : 7039
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

pope, osvestaj i blagosiljaj...hm,hmm

Počalji  Milan taj Pet Okt 18, 2013 9:20 pm

Све оно што би Србија волела да постане, постао је Радојко. Човек има пара, сам их је зарадио, бавећи се грађевинарством и инвестирањем, што по Србији, што по Ираку и Кувајту. И, уместо да се башкари у Београду, решио Радојко Милинковић у шездесет петој години да инвестира новац у земљу Недођију. Нестварно изгледа та Радојкова бестрагија и ти непрегледни пашњаци на падинама Дивчибара, који су повезани с планинским венцима Сувобора, Маљена и Повлена, па у подне те линије брежуљака, које повезују планине на хоризонту, изгледају као рекламни туристички постер, осветљен блештавим сунцем.

Таква врста природног склада ипак није довољна да задржи мештане села Тометино Поље. Осим савршеног погледа, они немају неке нарочите користи, па већина бежи из те класичне српске бајке о старим кућама, макадамском путу и белој куги. И, зашто би остајали, када на крају крају сваке такве бајке људи живе несрећно, до краја живота?

Али, Радојко се вратио. И подигао на самој граници између некадашње партизанске и четничке ватрене линије, пет километара од Равне Горе – фабрику воде. Опасана бетонском оградом, зграда од природног камена и стакла представља архитектонски склад модернизма и традиционализма. Као пословна зграда на Менхетну поред које шетају овце.

Радојко нас мобилним телефоном наводи како да дођемо до Тометиног Поља, јер су и сателити и џи-пи-ес ћорави над овом пустаром. Прелазимо три ћуприје безбрижни, а четврту, као уклети путници у филму „Ко то тамо пева”. Излазимо на мост од дасака, газимо најпре по њему, па се молимо да не пропаднемо у поток. Није нека висина, али би болело.

Али, нас је тројица, возимо се без терета и машемо чобанима. Недавно су кинески инжењери, уз помоћ јефтине српске радне снаге, имали нешто тежи задатак: шлепери су се зауставили на пет километара до фабрике, а потом је кинеско-српски ланац на рукама читавих пет километара пребацивао до фабрике модерну опрему за производњу воде, тешку око шест и по тона.

Није то једина мука која је задесила инвеститора и дивчибарског фараона Радојка. Као да је, усред Србије, градио пирамиду!

– Имам очевину од 43 хектара, стекао сам новац јер сам приватник више од 23 године, пошто сам схватио да од рада за друге нема вајде. Зато сам одлучио да подигнем фабрику воде и задржим младе у селу – прича Радојко, пошто смо се некако пронашли.

Тометино Поље је село познато по три ствари: сваки сељак плаћа порез, а када се гласа излазност је 100 одсто. И,под три – када су мобилизације, одзив је, опет, 100 одсто.

Радојко је насуо шљунком блатњави пут, ископао је бунаре како би створио сопствени систем наводњавања… И, игром случаја, схватио је да његово имање лежи на благу. Копајући бунаре, Радојко није нашао нафту, али јесте – воду. И, јавише му из лабораторије из Београда, да вода нема натријума, да има много магнезијума и идеалан суви остатак.

Радојко је пред пензију сазнао, а била је 2011. година, из тадашњег Министарства за заштиту животне средине, рударства и просторног планирања, да је таква минерална вода светског квалитета, па се у њему пробудио инстинкт бизнисмена.

Али, Радојко је превише времена провео у иностранству, потом се исувише дуго дружио са западним инвеститорима. Чак је био ангажован да премерава земљу за изградњу америчке супертврђаве, амбасаде на Дедињу, па је неспреман ушао у инвеститорску авантуру у родном крају. Преживео је он и минска поља Ирака и Кувајта, али заседе српске бирократије нису ништа мањи изазов.

– Почео сам да зидам фабрику и схватио сам да је домаћа технологија за производњу воде прескупа. Почео сам да претражујем интернет и схватио да је кинеска технологија, с француском, јапанском и немачком електроником, девет пута јефтинија од наше! И ту није крај чудима јер сам отпутовао одмах у два кинеска града која нуде такву технологију. Тамо сам схватио да су њихове радничке плате веће од наших! Купио сам технологију у граду Таиџоу, а онда натрчао на другу запреку. Кинески инжењери су требали да допутују на Дивчибаре и монтирају технологију. Међутим, нисам знао да им требају наше визе. И, три месеца, преко нашег конзулата у Шангају, молио сам да им се визе издају. На крају, на једвите јаде, Кинези некако добише визе на две недеље. Стигоше кинески инжењери и ја се тек тад прекрстих од чуда. Њихова монтажа опреме, са авионским картама и боравком од две недеље у Србији, 12 пута је јефтинија од ангажовања наших стручњака – наставља своју сагу црни Радојко. И све време му се чини да је ушао, непозван, у инвеститорски ријалити-шоу.

Село је, додуше, живнуло. Двојица момака се се оженила, добила двоје деце. Живнуо је и Радојко. Али, живнула и бирократија. Намирисали жртву, богато јагње, с благом на Дивчибарама.

Изградио је Радојко, сам самцијат, далековод дуг два километара и трафо-станицу. Али, као некад партизани и четници, сада су ту ушанчени службеници општина Пожега и Горњи Милановац. Или је то, ипак проблем Електродистрибуције? Тек, 19 бандера које доводе струју до фабрике припадају Пожеги, а једна припада – Горњем Милановцу.

– Да се човек упуца док истражује дозволе и проверава чија бандера коме царству припада. Али, мукама мојим ту није крај јер, за наплату струје, сви путеви воде у Краљево – прича дивчибарски повратник. И Тесла би се вероватно упетљао у те силне бандере на пашњаку. Мука жива за 19 бандера, мука жива и за ону једну.

Него, када ће вода да потече у флашице? Све је готово, али се чека регулациони план. Надлежна комисија из Горњег Милановца, иако село припада Пожеги, још не заказује седницу. Рекли Радојку у општини Г. Милановац да сачека. Рекли и „Политици” да ће у петак – 11. октобра, година текућа – послати имејлом појашњење. Чека Радојко, чекамо и ми. Али одговора нема.

Извадио будући „краљ воде” и енергетски пасош, како закон налаже. Дао је 1.000 евра, па је, ваљда, сада стекао статус енергетског дипломате, мада он појма нема ни шта ће му тај пасош, ни куда ће с том „дипломатском исправом”.

И показује седамдесетак докумената, извода, дозвола, које је морао да ископава по различитим шалтерима различитих институција.

Али, упоран човек, тај Радојко Милинковић. Зарекао се да ће вода да потече, па најављује следећу инвестицију, бању по угледу на словеначке терме. Јер, заборавио је Радојко да каже која је четврта особина мештана Тометиног Поља.
Александар Апостоловски
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: " LUDACI NASEG DOBA"

Počalji  Milan taj Sub Nov 23, 2013 2:02 pm

Dzon Perkins..."Uterivanje zemalja u duznicko ropstvo omogucavao jer sistem koji funkcionise po sledecoj semi: najpre nastupaju ekonomske placene ubice , ukoliko mi ne uspemo da zavrbujemo sefove vlada ili predsednike drzava za nase ciljeve, na scenu stupaju "sakali" ljudi zaduzeni za poslove svrgavanja vlada ili ljudi koji ubijaju lidere zemalja u koje zelimo da prodremo. I, tek onda saljemo vojsku.Vojska je poslednje sredstvo.
.........................................................................................................................................................................................................................................
Tito je uspio preživjeti 18 urota i 57 atentata affraid 

Cool Cool Cool Cool Cool Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sub Dec 07, 2013 1:04 pm

ЗАЈЕДНО: НЕМЦИ, МУСЛИМАНСКА МИЛИЦИЈА, ДРАЖИНИ ЧЕТНИЦИ
...............................................................................................................
У зору 4. децембра 1943. године јак мраз, велики снег и набујао Лим. Небудност и неодговорност више команде омогућили су изненадни напад 14.000 до зуба наоружаних Немаца уз борбену подршку Муслиманске милиције под командом Аслановића и четника Драже Михаиловића, којима командује мајор Лукачевић. Партизани су затечени неспремни и на спавању.

Тог дана са пријепољским партизанима битку у Пријепољу води Шумадија, јер је и Друга пролетерска састављена претежно од шумадијских партизана који су се 1941. године повукли у Босну. Трагичан дан за Шумадију и пријепољски крај, али славан по жртвовању и ономе што су учинили тог дана за одбрану слободне територије, рањенике, за све оне и оно што се налазило у Плевљима.

Први и Други шумадијски батаљон, смештени у згради пријепољске болнице и око ње, на левој обали Лима, са лаким наоружањем и без муниције, примио је отсудну битку. Могли су се у рано јутро повући али нису, остали су да бране прелаз преко моста на леву обалу Лима.

Цео дан су издржали, Немци су прелазили тенковима, пешадија није прошла. Шта би се догодило да су се у зору тог јутра Шумадинци повукли. Много касније војни историчари су оценили „последице небудности могле су бити још теже да упорна одбрана батаљона Прве шумадијске бригаде из болничке зграде није задржало немачке јединице цео дан у Пријепољу и успорила им покрет ка Плевљима“.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Model nove "brade" i u vladi Srbije

Počalji  Milan taj Sub Dec 07, 2013 1:31 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sub Dec 07, 2013 8:44 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Pon Dec 09, 2013 5:44 pm

Приватизација система за водоснабдевање довела је до тога да 1,1 билион људи из земаља у развоју нема одговарајући приступ води, док 2,6 билиона нема ни најосновније хигијенске услове за живот

У атмосфери свеопште идеолошке конфузије Србија је прихватила правила игре у којој партнери (инвеститори, концесионари) вештином уличних превараната преузимају сав преостали улог: обрадиво земљиште, семе старих сорти, воду… Као услов за улазак у 21. век намеће се приватизација система за водоснабдевање . Др Геј Јилмас, професор политичке економије и глобализације на Богазици унверзитету (Турска) и аутор књиге „Комерцијализација воде: може ли се решити несташица воде у условима који су је изазвали“ у разговору за „Печат“ открива, трагом искуства које има Турска, шта Србију чека у WТО рају.

На међународном скупу у Берлину, организованом од стране Фондације Роза Луксембург (2005) покренули сте питање: може ли се у условима развијеног капитализма решити проблем правичног водоснабдевања?

С обзиром на то да производња у капитализму никад не зависи од потреба људи, већ иде у правцу хиперпродукције (квантитет на уштрб квалитета) као резултат имамо чињеницу да 1,1 билион људи из земаља у развоју нема одговарајући приступ води, док 2,6 билиона нема ни најосновније хигијенске услове за живот. Приватизација се спроводи под паролом „ефикаснијег пословања“, али искуство говори да овај процес највише погађа сиромашне. О томе сведоче цене воде у сиротињским квартовима Маниле у којима је вода скупља него у Лондону. Притом се занемарује чињеница да 12одсто светске популације користи 85одсто воде, а да угрожена већина живи у трећем свету.

Генерална скупштина УН донела је 2010. Одлуку да је приступ чистој води основно људско право, дозволивши истовремено да се улога воде сведе на робу. Значи ли то да су УН бригу о људским правима препустиле компанијама?

Може се рећи да је улога УН била пресудна у деградацији воде јер је на њихову иницијативу основан WWC (World Water Council) подржан од Светске банке, уз чији благослов је лансиран аргумент да „вода мора бити комерцијализована зато што је има све мање“! Приватизација значи преношење власничких права са државе на компанију која испоручује воду по тржишним условима. У том сектору се појављују бројне компаније жедне профита, што неминовно доводи до претеране експлоатације расположивих ресурса уз занемаривање потреба становништва. У Турској имамо лоше искуство са хидроелектраном ХПС: нагло је порастао број домаћих и страних инвеститора који се убацују у посао око „производње алтернативне енергије“, што је у почетку решено приватно-државним партнерством. Пракса је показала да оваква организација угрожава остваривање људског права на воду.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Pet Dec 13, 2013 2:20 pm

Spomen obelezja su ozbiljna stvar !
……………………………………………
Svi,svi svi smo mi evropa „nova domovina“…?
http://www.pressonline.rs/svet/balkan/294171/crna-gora-sahranjuje-nacisticke-vojnike-na-aerodromu-nemacka-finansira.html

Sa jedne strane, brat Amfilohije zida crkve, obelezava „srpski prostor“…a, sa druge strane Nemacka gradi svoje „krajputase“..za svoje „obilice“. Kosti, natovariti u kiper, sa sve bombom iskpanom u Beogradu i iskipovati u nemacku na vrata kamaratkinje Angele, tranzitirane u frau. Ta groblja okupatora, su rezervisani dokazi prisustva poput „dzamija“, i bice upotrebljavani za „vijek i vijekovja“ u „dokaznom postupku“istorije. affraid affraid affraid affraid 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

"isto to samo malo drukcije"

Počalji  Milan taj Uto Dec 17, 2013 8:08 pm

Октроисани устав и јачање отпора

Краљ је 3. септембра 1931. године одустао од отворене диктатуре и донео је Октроисани устав. Спроведени су формални парламентарни избори на којима се појавила само једна странка, режимска Југословенско радничко-сељачка демократија, касније преименована у Југословенску националну странку.

Диктатура је имала врло уску социјалну и политичку базу, а економски је била неуспешна. Исте године кад је диктатура уведена, у свету је избила велика економска криза, која је погодила и Југославију. Диктатура је економски погодовала само крупним капиталистима, а идеологија уништења националних разлика изазвала је код свих народа супротан учинак. Многи који су је у почетку подржали одступају, а они који су се пасивизирали почињу пружати активни отпор.

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Preuzeto

Počalji  Milan taj Pet Dec 20, 2013 8:54 pm

Koju životinju ti voliš na sebi?

Pročitah koliko koštaju bunde naših estradnih a bogami i političkih zvezda. Garsonjera. Nov ili odličan polovan automobil - nedosanjan san jednog prosvetnog radnika. Kompletno školovanje jednog celog studenta. Diznilend za porodicu s decom koja se ni mora ne nagledaše. Doživotni ručak za bar jedno gladno srpsko siroče…
Koju životinju ti voliš na sebi?
Pošto je užasno glupo, jelte, imati samo po jednu bundu, neke od njih imaju dapače i više od nekoliko. Za premijeru, sudnicu, prijem, doček, ispraćaj, povratak. Za dobro jutro, za dobar dan, za popodne, za veče, za noć.
Nije problem ko će šta da nosi ako mu je jako hladno (mada nismo u Sibiru), ali nekako sam ubeđena - kada bih imala viška oho-ho hiljada evra sigurno ne bih uložila u kreaciju sačinjenu od naživo odranih mladunčadi ili pak starijih, dobro odnegovanih i za to pripremanih životinja. Naprimer, 400 veverica. Ili 40 zečeva. Ili 200 činčila. Ili 22 domaće ili polarne lisice to jest one, bespomoćno ležeće, bebe foke.
A ne bih se ni hvalila da li bih i koliko dala kad bih imala oho-ho hiljda evra u humanitarne svrhe umesto u nehumane. Nije red. A nije ni tema.
Neke od ovih, divljenja željnih žena, kažu: “Nisam ih ja ubila”. Pa jest. Tačno. Malkice je potpomogla krznenu modnu industriju, i okuražila istomišljenice, tačnije izvela na crtu pripadnice nežnijeg (?) pola jednako gladnih pažnje. I još kažu da se ubijaju i prasići i jaganjci. I telad… I to je tačno. Ne baš iz istog razloga, i u tolikom broju po jednoj osobi, al' ginu. I alal vera ko može da prekine taj lanac ishrane i do kraja bude iskren a ne licemeran prijatelj prirode.
Nekako mi je posebno drago kad vidim da su ove “ništa nije seksi kao pravo krzno” zabrinute za ugroženu decu u svetu. A i kod nas. Sva se raspilavim… Kakva nežnost, empatija… dođe ti da pomisliš da ne spavaju od brige. Mislim, ipak, da im je stalo samo do svoje dece. I svog psa.
Jedna od zvanično najbolje obučenih žena u svetu (bogami i pravo dobra glumica) Penelope Kruz, recimo, jedna je od mnogih poznatih u kampanji protiv surovosti bez opravdanja, smatrajući da bunda nije garderoba nego deo tela brutalno mučenih i ubijanih živih bića.
Ne mora baš biti obavezno agresivno istupanje i prskanje kečapom (dokazano se ne skida s krzna), ali kampanje osvešćivanja treba da postoje. I nije obavezno da baš ne hodamo ni po travi, to jest jedemo samo ono što otpadne sa drveta. To bi bilo skretanje s teme, kao i ono sa jadnom i gladnom decom.
Ovde je reč o prestižu, modi, uspehu, moći, dokazivanju muškosti, isticanju ženstvenosti. O ljudskoj taštini, dabome. Neke su do bunde došle lako, neke teže, neke jako teško. U posebnu kategoriju socijalne patologije spadaju one koje su se zarad pravog krzna zaduživale. Joj! Pa naravno, neće valjda da ogrnu jamboliju. Veštačko krzno?… Svašta!
Izgleda da ove “dame”nisu videle nijedan od onih uznemirujućih video klipova na kojima piše - nije za osetljive. To smaranje poteklo od onih PETA ludaka obično i gledaju upravo osetljivi pa se onda još više nerviraju kako neko može dati malo bogatstvo, a bogami i poveliko, zbog fizičke privlačnosti.
Eto im, brate, sve bunde ovog sveta, osta im duša hladna i pusta.
Autor: Milijana Barjaktarević
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sre Jan 01, 2014 8:57 pm

Re: Српска дијаспора продаје своју имовину у Србији

Порука Коста 20.12.2013. 21:12
Ово ђубре Коља iе прави примерак наше прекоокеанске емиграциiе. Коiа iе финансиiски штетна по Србиiу.

Пазите: наiкорисниiи су ови iадници што аргатуiу по Бечу и осталоi Европи, раде наiгоре послове, а паре - макар делимично - пребацуiу у Србиiу. iес` да углавном праве глупости - то су оне кућерине у коiима се не живи, него служе за показивање - али су барем паре потрошене на српским стовариштима грађевинског материiала.

А ови `Коље` - кад се погледаiу токови новца - они износе реда стотине хиљада долара из Србиiе и улажу у ... - Канаде и остале Недођиiе. Моооре, да сам iа нека влас -

- да сам iа нека влас`, сачекивао би овакве на аеродрому и цепио им паушал од 5 000 долара по слетању на Сурчин. Без образложења. Знаiу они колико су изнели, нема шта да се буне.

Уображено то, безобзирно, себично. Па iош нешто ке*ња из Ке*њаде? Е не би га маiци, да сам iа нетко...

Поука: ко каже да су `наiбољи отишли из Србиiе` - лаже као пас. Наiгори су отишли. И не вратили се, дабогда.  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool affraid 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Evo "zore" evo "zore"..

Počalji  Milan taj Sub Jan 11, 2014 8:10 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Jan 21, 2014 1:53 pm

"Nemačka jedna od država koja bi Tadića vrlo rado videla ponovo u političkim vodama. Ovih godinu i nešto, koliko je odsustvovao sa političke scene, Tadić je imao više sastanaka sa članovima vodećih nemačkih stranaka i od njih je dobio jasnu poruku da bi ga vrlo rado ponovo videli na političkoj sceni Srbije", tvrdi sagovornik."  affraid affraid affraid affraid affraid affraid 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Udri bandu !!!!

Počalji  Milan taj Sub Jan 25, 2014 2:31 pm

Нацрт Закона о раду недавно јесте одбачен, Социјално-економски савет, уз сагласност премијера и првог потпредседника владе, као и представника репрезентативних синдиката јесте наложио писање његове нове верзије, али актуелни министар привреде и заговарач овог закона не одустаје!

Агонија са предлогом новог Закона о раду за сада је окончана. На седници Социјално-економског савета у који су укључени и представници репрезентативних синдиката, премијер Ивица Дачић и први потпредседник владе Александар Вучић одбацили су нацрт Закона и наложили писање нове верзије која ће уважити и захтеве синдиката, а не искључиво захтеве Уније послодаваца.

Међутим, актуелни министар привреде Саша Радуловић не одустаје. Убрзо је објавио саопштење у којем се супротставља одлуци о повлачењу нацрта инсистирајући на томе да су Министарство рада и Министарство привреде једини овлашћени предлагачи закона о раду, приватизацији и стечају, а здушну подршку опет му је дала Унија послодаваца Србије која поново инсистира на хитној промени поменутих закона у „циљу опоравка привреде, оживљавања привредне активности и повећања запослености у Србији“ и која је у сврху додатног притиска на владу позвала и извесног Брента Вилтона, генералног секретара Светске организације послодаваца.

ПУТ У СВЕТЛУ БУДУЋНОСТ Да не буде нејасноћа, подсетимо шта је све министар Радуловић у пакету понудио грађанима Србије као неопходну меру за излазак из кризе и повећање привредног раста, те сходно томе и запослености у Србији. Према виђењу овог економског и привредног „експерта“, у Србији ће се радити и живети боље ако се обезбеде одређени услови, које он набраја а ми преносимо (цитат са министровог блога на сајту Б92):

„…Минимална зарада у потпуности ослобођена пореза и доприноса. Запошљавати не сме да буде скупо. Самозапошљавање исто тако. Свим грађанима здравствено осигурање. И свим пољопривредницима здравствено осигурање. Статус запосленог није потребан за здравствено осигурање. Свим грађанима старијим од 65 година старосна пензија. И свим пољопривредницима. Довољна за живот. За статус пензионера нису потребне године радног стажа. Потребно је 65 година живота. Бесплатни уџбеници за све ученике основних и средњих школа. Бесплатне свеске и оловке. Рачунари у свим школама. Бесплатно бављење спортом за сву децу. Бесплатан превоз за све ученике до школе и назад. На селима, бесплатан превоз деце у велику школу где иду и друга деца. И топли оброк. А не пешке у школу у коју иде троје друге деце. Па када млади људи хоће на село, да могу тамо и да живе: здравствено, пензионо, добра школа за децу. Социјална помоћ за све којима је потребна. Народне кухиње за све који су гладни. Социјално становање за све који немају где…“

И тако наш експерт, у складу са својим политичким програмом из 2012. године (док је још био само експерт) као министар предлаже, поред неких релативно добрих, и следеће „бруталне“ измене у Закону о раду:

Обрачун минулог рада само за године стажа код послодавца. Према рачуници синдиката то је смањење примања за 10,3 одсто.

Отпремнина за одлазак у пензију би се смањила са три месечне зараде на две.

Боловање се више не би обрачунавало на досадашњи начин и то би смањило накнаду за 42,4 одсто. По сличном обрасцу обрачунавала би се и накнада за годишњи одмор, што би водило њеном смањењу за 38,4 одсто.

Раднику који после отказа добије спор на суду против послодавца следује само накнада али не и заостале плате.

Продужење рада на одређено са године на три године.

Увођење могућности оснивања агенција за „лизинг“ радника и уграђивање „позајмице“ радника у законске оквире.

Очигледно, оваква системска решења су намењена пре свега послодавцима који ионако изводе небројене правне и формалне манипулације како би избегли готово све обавезе према радницима али и добрано смањили њихова права сводећи их малтене на ропску радну снагу. Уз већ познату Радуловићеву тираду о вишку запослених и најаву за отпуштање још 100.000 радника из јавног сектора (претпоставка је поменутог министра да ће лакше отпуштање повећати запошљавање) јасно је да се радништву у Србији не спрема ништа добро. Евентуално, по „алтруистичком“ министру привредном, можда се дочепају последње три ставке његовог „револуционарног“ блогерског програма: социјална помоћ за оне којима треба, народни казан за гладне и социјални шатор за оне који немају где.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

"ober ludaci"

Počalji  Milan taj Uto Apr 01, 2014 2:46 pm

Зашто напредњацима треба Вук Драшковић

Коалиција СНС – СПО нема политичке логике, једино објашњење је да Александар Вучић жели да уђе у историју као српски Конрад Аденауер, помиритељ, каже Драгомир Анђелковић  Shocked Shocked Shocked Shocked 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sa "njima" nema zezanja...

Počalji  Milan taj Čet Apr 03, 2014 12:28 pm

Posle,zdruzene "razgradnje" SRS,usledila je po redu voznje razgradnja DS,sada je na redu,igra "navalnih igraca" da slome Slobodana Milosevica,Ivicu Dacica i njihovu "laburisticku stranku"...po sistemu "jedna zemlja sto sistema"..vozi misko...? Po svemu, "izgradnja posle razgradnje", drzave i stranaka ce malo da poceka. affraid affraid affraid 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Glavni stab "ludaka"

Počalji  Milan taj Sub Apr 05, 2014 2:37 pm

Gospodine Vuče Draškoviću, poznata je tvoja zaboravnost, pa bih te zato podsetio da se setiš kako beše ime pravo – Komandant Li, odnosno, ko to beše Komandant Li u Srpskoj gardi, zadužen za prebacivanje i upućivanje boraca u Slavoniju? Danas je taj komandant najveći pobornik rasturanja državne vojske, državne tajne policije, a nekada je i sam bio pripadnik i jedne i druge, a za vreme komandovanja u Srpskoj gardi bio je urednik, a sada je u partijskom glasilu SPO-a (srpska reč). Da te podsetim, njegovo ime i tada i sada je Bogoljub Pejčić. Znači, komandni trio u Srpskoj gardi je bio – Vrhovni komandant i ideolog Vuk Dkrašković, Komesar - kadrovik Danica Drašković, Organizacioni komandant Li - Bogoljub Pejčić. Danas ste svo troje veliki protivnici vojske i tajne policije.

Vaš je cilj napad na sve što je srpsko, da bi sebe opravdali, a tebe spasli Haga i komandne odgovornosti. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Apr 08, 2014 10:21 am

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Apr 08, 2014 7:11 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Pet Apr 18, 2014 1:10 pm

Може ли траг новца којим се финансира неколицина овдашњих невладиних организација да објасни њихов статус у српској јавности и друштву, без обзира на оно што те невладине организације учине тој јавности и том друштву?

У центру Београда, у Кнеза Милоша улици број 4, ниче споменик људским правима и демократији у Србији. Или је то споменик непроглашене окупације Србије? У сваком случају је то споменик бахатом и нетранспарентном располагању новцем и имовином грађанки и грађана Београда и Србије. Како су „Новости“ приметиле пре неколико дана, реч је о пословном простору површине 512 квадратних метара у срцу Београда, који је на неодређено време и без икакве накнаде Град Београд уступио на коришћење „Кући људских права и демократије“, организацији у којој је окупљено пет невладиних организација (Грађанске иницијативе, Београдски центар за људска права, Комитет правника за људска права, Хелсиншки одбор за људска права, Центар за практичну политику). Нетранспарентност сагледавамо у питању процедуре по којој им је уступљен овај простор (решењем бившег градоначелника Драгана Ђиласа, без икакве јавне расправе или претходног демократског процеса одлучивања) сагледавамо је у питању разлога због којих је изабрано баш ових пет организација цивилног друштва а не неке друге (Фонд за хуманитарно право, на пример, или Центар за очување наслеђа Косова и Метохије, или Асоцијација Рома, или „Звончица“ – удружење родитеља деце оболеле од малигних болести, или Цемтек – Центар за музику, театар и кинематографију, или Центар за бесплатну стерилизацију и превентивну бригу о псима и мачкама мешанцима, или…) то јест, да ли је и другим организацијама цивилног друштва Град понудио тај или неки други бесплатни простор, ту је онда и питање зашто би невладине организације биле привилеговане бесплатним пословним простором, за разлику од занатлија, кафеџија, трговаца… који закуп пословног простора плаћају дебело… Док се бахатост састоји у томе што се, уступањем пословног простора у Кнеза Милоша 4, Град одрекао прихода од, наводе „Новости“, „најмање 100.000 евра годишње“ који би свакако користили много већем броју грађанки и грађана Београда да су употребљени за, рецимо, обнову још неког дечјег обданишта, или школске фискултурне сале, или су могли да буду искоришћени за лечење неке болесне деце којој је помоћ неопходна…

СРЕБРЕНИЧКА ПОДВАЛА Но Кнеза Милоша 4 је само материјална последица оне упитаности да ли та „Кућа људских права и демократије“, и све што она симболизује, представља споменик демократизацији или пак непроглашеној окупацији Србије? Ову је упитаност додатно појачао низ од неколико недавних догађаја без директне међусобне везе.

Најпре је једна од срећних добитница простора у Кнеза Милоша 4, прва дама Хелсиншког одбора у Србији, Соња Бисерко, пред Међународним судом правде у Хагу сведочила против Србије у спору који је пред овим судом повела Хрватска због наводног геноцида; иако је и сама Бисерко изјавила да је свесна да се „мој пристанак да сведочим у том процесу третира као издаја“, њено је сведочење против сопствене земље (добро, земље у којој живи) изазвало тек занемарљиву реакцију јавности. Потом су „Жене у црном“, а био је међу њима и понеки мушкарац, тик после обележавања 15-годишњице почетка НАТО агресије – 26. марта – на Тргу Републике организовале „мировну акцију ¸Памтимо злочине на Косову‘“, „а поводом 15 година од злочина почињених над албанским становништвом на Косову“; реакција јавности свела се углавном на Фејсбук коментар бившег телевизијског водитеља, који је због тога одмах приведен и провео је неколико дана у притвору, упоредо са њим је приведен и вођа покрета „Наши“ због објављивања на Интернету „списка 30 највећих србомрзаца и издајника међу јавним личностима“ чији је циљ „указивање јавности на све оне који у друштвено-културном простору Србије некажњено шире говор мржње према српском народу и чине тешка кривична дела дискриминације и ширења верске, националне и етничке мржње и нетрпељивости, а никада до сада нису изведени пред лице правде“, а уз све то су надлежни државни органи обавестили јавност да би и лајковање оваквих садржаја на интернету могло да се протумачи као кривично дело… И најзад, 9. априла, Министарство одбране Србије отказује промоцију књиге „Сребреничка подвала“, заказану месец дана раније за 10. април у Дому Војске Србије; до отказивања долази пошто је Фонд за хуманитарно право – на чијем је челу Наташу Кандић заменила Сандра Орловић – тог 9. априла издао саопштење у којем „захтева од Министра одбране Небојше Родића и Начелника Генералштаба Љубише Диковића да онемогуће одржавање овог скупа у просторијама државних институција“…
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Lazovi i prevaranti se svacim sluze !

Počalji  Milan taj Pet Maj 02, 2014 7:17 pm

Из дневног листа „Данас“ преносимо текст Златка Паковића о изложби која траје у Београду.

Испред паноа с фотографијама које показују места тортуре над осуђеним „информбировцима“ налази се – пише аутор – фотографија која приказује логораше док леже у дрвеним боксовима, о којима легенда каже да су то типични лежајеви за осуђеника какви су коришћени и на Голом отоку. Истина је, међутим, да је та фотографија снимљена у нацистичком логору Дахау.

Чланак из „Данаса“ преносимо у најважнијим детаљима.

„Водим вас, дакле, у Музеј историје Србије, на изложбу „У име народа – политичка репресија у Србији 1944-1953“, аутора Срђана Цветковића. Поменути историчар је аутор и истоимене монографије коју су, као неку врсту каталога изложбе, објавили издавачи Евро-Ђунти и Удружење политичких затвореника и жртава комунистичког режима, а сваке среде, тачно у 17 ч, заинтересованим посетиоцима тумачи изложбу, корак по корак.

На првој од ових екскурзија, којој сам присуствовао, Цветковић, уводећи посетиоце у просторију у којој су експонирани доказни материјали о „ликвидираним народним непријатељима“,у првим месецима после ослобођења Београда и Србије од нацистичке окупације, рекао је: „Међу стрељанима и осуђенима има и оних које би на смртну или неку другу казну осудили и демократски режими, али, уз њих, овде има и потпуно невиних људи“.

Ово усмено изложено разграничење не постоји у самој организацији изложбе. Под именом народни непријатеља, овде су сврстани и сарадници окупатора и лица која су, како је речено, страдала на правди бога. Каква је то изложба која не прави ову кључну разлику? Кад говоримо о репресији и злочинима, онда, ваљда, говоримо о невино страдалима, а не о онима који су праведно ликвидирани или осуђени као сарадници непријатеља. Чему служи ова, мало је рећи, недолична мешавина извесно кривих особа, у већини, и невиних, у мањини? Најпре, конструисању масовности недела. Затим, конструисању става да су сарадници окупатора и сами невино страдали људи.

Кад говори о списковима стрељаних „народних непријатеља“, који су обнародовани на јавним местима и у новинама, Цветковић каже и пише: „Основни смисао им је био да застраше народ“. Питање гласи: зашто би спискови стрељаних сарадника непријатеља, који су се гнусно понашали током окупације, застрашивали масе невиног народа? То је чиста инсинуација чији је циљ да створи уисак како од окупације ослобођени народ, за сопствену кожу страхује управо од ослободилаца. Дакле, ослободиоци су нови окупатори. То је бит српског ревизионизма и пада у нову непросвећеност, а ова изложба јој је још једно огледало.

О јавним личностима који су осуђени као сарадници окупатора, у монографији се наводи не то шта су доиста чинили током окупације, него, пошто им се наброје све грађанске заслуге за културу и политику пре рата, реч-две о оптужници. На пример, о Светиславу Стефановићу (1877 – 1944) пише да је оптужен „као немачко-Недићев комесар Српске књижевне задруге, идеоог фашизма“. Ствар, међутим, није у томе што је он оптужен „као немачко-Недићев комесар“, него у томе што јесте био тај и такав комесар, тај и такав идеолог фашизма.

У изложбеној одаји која се тиче обрачуна Титовог режима са онима који су подржали Резолуцију ИБ-а, застајемо испред једног детаља у којем се крије истина читаве ове мутне работе, детаља који магновено открива подлу превару овог предузећа, скривеног иза једне номинално хумане репрезентације репресије бившег режима. Јер, дакако, било је репресије и било је невино страдалих људи, и од 1944. до 1953. и потом, за трајања СФРЈ, али, природа те репресије, сама њена бит и њен обим, овде су, перверзно и погубно лажно интерпретирани.

Испод паноа с фотографијама које показују места тортуре над осуђеним „информбировцима“, под бројем 11, налази се фотографија која приказује логораше док леже у дрвеним боксовима, о којима легенда каже да су то типични лежајеви за осуђеника какви су коришћени и на Голом отоку.

Ова фотографија, чији је формат овде промењен, јер, у оригиналу, у десном свом углу, она показује и стојећу фигуру једног човека, заточеника, снимљена је тридесетих година у нацистичком логору Дахау, и припада меморијалном корпусу фотографија о ужасима Холокауста! О томе, на изложби „У име народа“, нема ни помена.

Ова проневера, подмукла, безочна, пре свега је безумна!

Голи оток, застрашујуће је поглавље југословенског социјализма, како смо о томе већ писали – минотаурски лавиринт просвећеног асполутизма Ј.Б.Тита, за чије је владавине, која је била и репресивна, југословенско друштво доживело највиши еманципаторски скок, највиши економски раст, највећи степен социјалне једнакости и заштите у целокупној својој историји.

Милиони људи извучени су током тог периода из ропског статуса пуке сиротиње, зависне од милости оне исте господе над чијим тада одузетим фабрикама, палатама и имањима наричу данас грађански историчари који не знају каква је разлика између нацизма и комунизма, између режима Адолфа Хитлера, Јосифа Висарионовича и Јосипа Броза Тита, између окупације и ослобођења, ропства и еманципације, ревизионизма и револуције, послушништва и хероизма.

Наши историчари, од повести су направили гробље, а политичари од те и такве историје – стварност. Ова изложба огледало је те репресије над умом“ – пише поред осталог, лист „Данас“ о изложби у Музеју историје у Београду.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sve ih je vise i vise i to "uvoznih".

Počalji  Milan taj Pet Maj 02, 2014 11:39 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Pon Maj 05, 2014 12:32 pm

Grobarijada: Vaše je samo da umrete, sve ostalo je naša briga Radiša Mihajlović zvani Drnda, koji je 2006. dovezao Miloševićevo telo iz Haga, organizovao skup više od 300 vlasnika pogrebnih radnji, piše Mondo. Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Very Happy 
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics