Ivica Dacic..*mi nismo Titoisti*..mi smo...

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ti,, a ne Mi...!!

Počalji  Milan taj Uto Nov 29, 2011 7:34 pm

GORNJI MILANOVAC - Već 21 godinu Dragan Kamaljević (48) iz rudničkog sela Dragolj, 29. novembar, koji se u bivšoj SFRJ obeležavao kao Dan Republike, slavi kao krsnu slavu, umesto Svetog Nikole.

Slavu je nazvao Titovdan, "u znak sećanja na vreme mira, zajedništva i sveukupnog razvoja i što je stvorena republika umesto monarhije".

"Odrastao sam u tom periodu i zapamtio sve najlepše, a tadašnja ideja, koja je srušena iz ličnih sujeta pojedinaca, mislim da nije zauvek zakopana i zbog toga sam uzeo da mi bude krsna slava", rekao je Kamaljević.

Njegov otac Radisav (79) u potpunosti je saglasan i porodica očekuje više od 30 gostiju, a u slavskoj sobi, na zidu, okačena je velika Titova fotografija sa zastavom petokrakom.

Dragan Kamaljević, kao član Socijalističke partije Srbije, odbornik je u Skupštini opštine u Gornjem Milanovcu i teče mu peti mandat.
Milan

Broj poruka : 7086
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

vi ste...??

Počalji  Milan taj Sre Dec 21, 2011 8:09 pm

"SVEDOK" objavljuje zapisnik sa saslušanja denerala Milana Đ. Nedica, obavljenog u kancelariji OZN-e za Srbiju 29. i 30. februara, i 1., 2. i 3. februara 1946. godine (3)
„Žive komuniste sam placao od 3 do 100.000 dinara"
Piše: Vladan Dinic

o Da li je Vaša vlada preduzimala kakve mere protivu zaroblenika, onih koji se nisu slagali sa politikom vlade?
— Nije prcduzimala nikakve mere.
o A da li ste Vi uputili jedan akt zapovedniku Srbije Baderu u kome ga obaveštavate da se u logoru u Osnabriku nalazi oko 340 Jevreja i izvestan broj aktivnih rezervnih oficira, koji su komunisticki nastrojeni, kojim ste tražili da se ti Jevreji i oficiri izdvoje od ostalih zarobljenika, da bi na taj nacin izbegli njihov uticaj?
— Jesam. Uputio sam taj akt.
o Da li je general Bader udovoljio ovom Vašem traženju?
— Ja sam mu poslao akt, a da li je on nešto po tome preduzeo — ne znam.
o Da li ste pored borbe, koju su Vaši odredi vodili protiv partizana, pozivali narod da partizane hvataju i predaju bilo Vašim odredima, bilo Nemcima?
— Ne secam se da smo ja i moja vlada cinili apel narodu.
o Da li ste pružali izvesna obecanja onima koji bi uhvatili ili prokazali partizana?
— Jesam.
o Kakva ste obecanja cinili za uhvacene ili prokazane partizane?
— Ne secam se kakva su to obecanja bila, ali verovatno da sam obecavao neku nagradu.
o Kakva bi to i kolika nagrada bila koju ste Vi obecavali?
— Ja sam onako uopšte kazao da ce onaj ko uhvati ili prokaže partizana biti nagraden, ne govoreci cime i kako.
o A zar se ne secate jednog letka koji je široko rasturen i kojim pozivate narod na uništenje partizana, jer mu je to jedini spas. "Zato ih odmah prokažite srpskim oružanim odredima, koji ce se s njima obracunati za spas vaš, vaše dece, vaše krsne slave i imovine. Svaki onaj Srbin ili Srpkinja koji prokažu vodu ili komunisticku bandu i time doprinese da se ovi unište, pored velikih nacionalnih zasluga i priznanja otadžbine, bice nagraden i novcanom nagradom od 50—100.000 din." Da li se sada secate gospodine Nedicu, i priznajete li da je to Vaš letak?
— Secam se i priznajem da sam napisao taj letak, koji je rasturen po narodu.
o A koliku ste nagradu bili raspisali ko uhvati obicnog partizana ili ga prokaže srpskim oružanim odredima?
— Nagradu sam bio raspisao po tri hiljade dinara.
o Koliko ste dodelili nagrada i u kolikom iznosu?
— Ne poricem da su nagrade dodeljivane, ali koliko ih je dodeljeno, i u kojem iznosu, ne secam se.

Involucija Nediceve vojske
o Ko je doneo uredbu o stvaranju "Srpske zajednice rada" i na ciji predlog?
— "Srpska vlada narodnog spasa" na prcdlog ministra socijalne politike i narodnog zdravlja dr Jovana Mijuškovica.
o Ko je dao inicijativu za stvaranje "Srpske zajednice rada"?
— Nemci.
o Ko je doneo pravilnik "Srpske zajednice rada" i ko se nalazio na celu "Srpske zajednice rada" kao njen starešina?
— Ja sam doneo naredbu za sprovodenjc radnog i disciplinarnog pravilnika "Srpske zajednice rada". Kao starešina "Srpske zajednice rada" bio sam ja.
o Kada su vladini odredi preformirani u "Srpsku državnu stražu"?
— Po prilici, u martu mesecu 1942. godine.
o Ko je doneo uredbu i kada o ustrojstvu "Srpske državne straže"?
— Uredbu je donela moja vlada i to, koliko se secam, februara meseca 1942.
o Koji su razlozi rukovodili vladu da se odredi preformiraju u SDS?
— Razlozi, kojima se vlada rukovodila da se njeni dotadašnji Ddredi preformiraju u SDS bili su ti što je Srbija konccm 1942. bila ocišcena od komunista, pa je sada trebalo da se stvori jedna oružana snaga za održavanje javnog reda i poretka bezbednosti u zemlji. Otuda je došlo do preformiranja vladinih odreda u SDS.
o Pa, zar dotadašnji vladini odredi nisu mogli da uzmu na sebe ulogu "cuvara" poretka bezbednosti u zemlji. Zašto je trebalo da se, u stvari, ti isti odredi koji ce biti "cuvari" toga poretka sada prekrste u SDS?
— Dotadašnji vladini odredi bili su više operativnc jedinice, pa su zbog toga Nemci od njih zazirali.
o Znaci, Nemci su bili ti koji su tražili obrazovanje SDS. Je li tako?
— Tacno je da su Nemci, kao što rekoh, zazirali od vladinih odreda i smatrali su s obzirom da su komunisti proterani i da je situacija stabilizovana da se uloga dotadašnjih. vladinin odreda izmeni i da oni postanu cuvarima bezbednosti. Što se tice samog naziva "SDS", taj naziv je ponikao u samoj vladi.
Napominjem da su Nemci odbili naš predlog za stvaranjem žandarmerije sa motivacijom, da bi to znacilo, ako mi budemo uveli žandarmeriju da imamo svoju državu.
o Koliku je snagu predstavljala SDS prilikom formiranja?
— Oko 15.000 vojnika.
o Ko je bio komandant SDS prilikom njenog formiranja?
— General Steva Radovanovic. Kasnije, on je na traženje Nemaca smenjen i na njegovo mesto je došao general Borivoje Jovic.
Komandant SGS bio je pukovnik Pogacar.
o Da li je SGS ulazila u sastav SDS?
— Nije.
o Cijim su se službenicima smatrali pripadnici SDS?
— Ministarstvu unutrašnjih poslova.
o Ko je bio u to vreme ministar unutrašnjih poslova?
— Ja.
o Znaci, da je SDS direktno bila podredena Vama?
— Vladi i meni kao predsedniku Ministarskog saveta i ministru unutrašnjih poslova.
o Ko je primao oficire, podoficire i vojnike u SDS?
— Na predlog komandanta SDS primalo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
o Izlazi da ste Vi, pošto ste u to vreme biii ministar unutrašnjih poslova vrhovni zapovednik SDS?
— Jeste.
o Dokle je SDS ostala pod Vašom komandom?
— Do obrazovanja Direkcije bezbednosti za Srbiju pod generalom Majsnerom.
o Šta je onda bilo sa SDS?
— Stavljena je pod komandu Srpske državne bezbednosti, tj. pod komandu šefa SDB Dragog Jovanovica, a ovaj je — Jovanovic direktno došao pod Majsnerovu komandu.
o Da li je SDS promenila svoj naziv posle dolaženja pod komandu Dragog Jovanovica, odnosno generala Majsnera?
— Nije.
o Kada je obrazovan logor na Banjici?
— Godine 1942, meseca se ne secam.
o Ko je izdao naredenje za obrazovanje logora?
— Ja.
o Ko je doneo uredbu o kategorisanju logoraša na Banjici?
— Ja.
o Ko je izdao naredenje o obrazovanju komisije za kategorisanje logoraša?
— Mislim Dragi Jovanovic na osnovu ove uredbe koju sam ja doneo.
Osnivanje prvih srpskih logora
o Da li je uredba koju ste Vi doneli predvidala tu komisiju?
— Jeste.
o Znaci da je Dragi Jovanovic samo odredio ljude koji ce tu komisiju obrazovati, odnosno u nju uci. Je li tako?
— Jeste.
o Na koliko su kategorija po toj uredbi deljeni logoraši?
— Na cetiri kategorije.
o Da li ste Vi negde kasnije izdali jednu naredbu o konfiniranju politicki sumnjivih lica i uzimanja talaca?
— Jesam.
o Kada ste izdali tu naredbu?
— Petnaestog avgusta 1944. g.
o Je li predvidala naredba kategorisanja sumnjivih lica i talaca?
— Predvidala je.
o Koliko je bilo kategorija?
— Šest.
o Da li se ta naredba odnosila na "sumnjiva lica" u vezi sa organizacaijom D.M. i da li su za taoce uzimani simpatizeri, odnosno rodbina pripadnika organizacije D.M.?
— Nije se odnosilo na one koji pripadaju ili podržavaju orgaclizaciju D. M., vec samo na komuniste, njihovu rodbinu i one koji komuniste podržavaju.
Naredba se odnosila, uz to, i na negativna lica, neradnike, lkoholicare i sumnjive kriminalne tipove, pa su i oni konfinirani u logor.
o Kada je stvoren "Zavod za vaspitanje" u Smederevskoj Palanci i po cijoj je to inicijativi ucinjeno?
— Godine 1943, na predlog ministra prosvete i vera Velibora Jonica.
o Da li je donesena neka uredba o obrazovanju toga "Zavoda", ko ju je radio i na ciji je zahtev donesena?
— Ministarski savet izdao je takvu uredbu koja je radena u Ministarstvu prosvete i vera. Ko je baš na ovoj uredbi radio ne bih mogao sad tacno reci, a znam da je donesena, odnosno izdana, na traženje Velibora Jonica.
o Da li ste Vi kao predsednik vlade i ministar unutrašnjih poslova u vezi s bekstvom nekih pitomaca iz "Zavoda" izdali naredenje da se pri "Zavodu" dodeli na rad jedan policijski komesar, koji ce tamo vršiti službu po intencijama min. un. poslova?
— Tacno je, izdao sam takvo naredenje, ali sam to ucinio po traženju Jonicevom.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ivica Dacic..*mi nismo Titoisti*..mi smo...

Počalji  Milan taj Pon Dec 26, 2011 1:35 pm

Intervju: Branko Mamula, admiral flote u penziji (2)
Milošević je slomio JNA

Drugi deo intervjua s jednim od poslednjih živih najviših vojnih rukovodilaca bivše SFRJ
Foto M. Lazanski

Sredinom osamdesetih godina prošlog veka dolazi do zaoštravanja na unutrašnjoj političkoj sceni u Jugoslaviji. JNA je imala detaljno razrađen plan za državni udar još 1986. godine, ali odnosi između Slovenije i Srbije posle Osme sednice CK SK Srbije kao da počinju da definišu ukupan politički ambijent u zemlji.

Admirale, da li je sukob srpskih i slovenačkih intelektualaca i prekid srpsko-slovenačke političke saradnje početak kraja Jugoslavije?

– Do otvorenog političkog sukoba dolazi posle Osme sednice CK SK u Srbiji, dva viđenja budućnosti Jugoslavije, Slovenija i Srbija postali su orijentiri, međusobno nepomirljivi. Ostali će se svrstavati na jednu ili drugu stranu, a SKJ nije više mogao da uspostavi ni prividno jedinstvo u jugoslovenskom društvu.

Demokratizacija iz Slovenije i antibirokratska revolucija iz Srbije krenule su putem razbijanja SKJ i Jugoslavije kao zajedničke države. U jesen 1985. u Ljubljani je došlo do prvog susreta opozicionih intelektualaca Srbije i Slovenije o budućnosti Jugoslavije. Govorilo se o „trećoj“ Jugoslaviji kao konfederativnoj državi, a došlo je do rasprave o njenoj utemeljenosti, međusobnim iskorišćavanjima, nepoverenju i mržnji i stvaranju samostalnih nacionalnih država.

Dobrica Ćosić je rekao da se Jugoslavija održava na antisrpskim osnovama, da je stvaranjem Jugoslavije srpski narod izgubio sve elemente normalnog nacionalnog, kulturnog i ekonomskog razvoja i na sebe, politikom Kominterne, KPJ, angažovanjem Kardelja i Tita, primio greh velikosrpske hegemonije koji ga je doveo u situaciju da nema svoju državu. Rešenje za Kosovo video je u plebiscitu i novom razgraničenju s Albanijom.

Slovenački intelektualci su tada odgovorili da je jedino rešenje za Srbe da se zalažu za očuvanje Jugoslavije i demokratske promene, jer podeljena na pokrajine i sa velikim brojem Srba izvan Srbije, Srbija se ne može izboriti za bolji status kao što to može homogena Slovenija. Zapravo, Slovenija i Srbija pokrenule su mehanizam razbijanja Jugoslavije, a problemi odnosa sa Slovenijom nisu ležali u vojsci, problemi su bili u uređenju države, a JNA je postala poligon sudara različitih koncepcija šta je jugoslovenska država, i kako je treba urediti.

.......

Ceo tekst pročitajte u štampanom izdanju od 26. decembra. Ako ste zainteresovani da se pretplatite na elektronsko izdanje cele „Politike“ kliknite OVDE.
Miroslav Lazanski
objavljeno: 26.12.2011. affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

naravno da nisu *Titoisti* nisu Komunisti, nisu drzavotvorni

Počalji  Milan taj Sub Dec 31, 2011 10:03 pm

Oni su *vodje nahija*..a, put od Karadjordja,Milosa,Petra I, Tita..je za njih *mislena imenica*
.................................................................................................................................

Na pitanje šta je važnije - EU ili Kosovo, Dačić je u intervjuu za praznično izdanje lista "Kurir" rekao da je najvažnija Srbija.

"Idemo u EU zbog Srbije, i to samo ako je u našem interesu. Neće Srbija propasti ni ako ostane bez Kosova. To se dešavalo u srpskoj istoriji, i taj fanatizam o zaljubljenosti u Evropu ili mazohizam po kom ne možemo da živimo bez Kosova ili RS", kazao je Dačić.

On je ocenio da treba napraviti razgraničenje na Kosovu, jer međunarodna zajednica treba da prihvati da Srbi neće da žive u nezavisnoj državi Kosovo, kao što je i Srbija bila prinuđena da prihvati da Albanci neće da žive u Srbiji.

„Ako postignemo dogovor o pravednom razgraničenju, potpuno je logično da posle toga ide potpuna normalizacija odnosa. Ako budemo živeli na mitovima, ostaćemo bez ičega,“ rekao je Dačić za Kurir.

Na pitanje šta je rešenje, on je odgovorio: „Moja poruka je: Budimo vešti i odlučimo se kom ćemo se bogu moliti. Ne vredi klečati pred svima, nego treba da odredite kom bogu se molite. Politika klečanja pred svima može da dovede samo do paralize.“ Upitan gde je taj Bog koga pominje, Dačić je odgovorio da je malo zapadnije od Brisela, „preko okeana“.

Upitan da li EU ima nemoguće zahteve, on je odgovorio: „Od mene su tražili da više ne izdajemo srpske tablice za građane na Kosovu. Odmah sam rekao Kuperu u Briselu da ja na to ne pristajem.“

Govoreći o parlamentarnim izborima u 2012, Dačić je kazao da će SPS osvojiti više od 10 odsto glasova sa ili bez PUPS-a i da bez socijalista neće moći da se formira vlast, osim ako vlast ne formiraju Demokratska stranka i Srpska napredna stranka.

Na pitanje kako je zadovoljan saradnjom sa DS i Borisom Tadićem, vicepremijer je odgovorio: „Godinama unazad imamo dobar kontakt. Dosta smo uradili na odmrzavanju odnosa između dve stranke. O koaliciji SPS i DS se pričalo i sa Zoranom Đinđićem, kad je bio premijer.“

affraid affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Naravno da niste *Titoisti*, hteli bi, ali ne umete !!

Počalji  Milan taj Ned Jan 01, 2012 1:37 pm

covek se uci dok je ziv, a vi nikako !!

http://www.youtube.com/watch?v=GxOTjot6qHU
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Malo, podsecanja na *lekovito bilje* iz revolucionarne baste

Počalji  Milan taj Pet Jan 13, 2012 5:18 pm

Čeka ili Čeka (ČK ili ЧК - чрезвычайная комиссия črezvičajnaja komisija, ruski: Izvanredna komisija) je popularna skraćenica za tajnu policiju Sovjetske Rusije čiji je službeni naziv bio Sveruska izvanredna komisija za borbu protiv kontrarevolucije i sabotaže (ruski: Всероссийская чрезвычайная комиссия по борьбе с контрреволюцией и саботажем. Godine 1917. ju je nakon oktobarske revolucije osnovao Feliks Djeržinski. Godine 1922. se transformirala u novu tajnu službu pod nazivom GPU. Riječ čekist se, međutim, i do danas u Rusiji i drugim dijelovima SSSR-a održala kao kolokvijalni izraz za pripadnika tajne policije.

affraid affraid affraid Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

*gde ja stadoh ti produzi*...*stanje redovno*..700.000

Počalji  Milan taj Uto Jan 17, 2012 10:36 pm

BEOGRAD - Zoran Đinđić, premijer Srbije, najavio je u petak otkaze za štrajkače, koji su, kako je rekao, grubo prekršili zakon. On je rekao da će Vlada Srbije od ponedeljka napraviti analizu štrajkova na osnovu koje će se utvrditi da li su oni i koliko u skladu sa zakonom.

- Niko u Srbiji ne može da se ponaša kao da je ovde anarhija. Postoji pravo na štrajk i druga prava koje Vlada poštuje, pa očekujemo i od građana da to isto rade. Mene samo zanima opravdanost zahteva štrajkača, a ne ko iza čega stoji. Ako se radi o javnom preduzeću, ti ljudi koriste sredstva koja su vlasništvo države, a korisnici su građani koji plaćaju te usluge. Treba da vidimo u kojoj meri oni mogu da plate te usluge koje država koristi da bi obezbedila javni servis. I tu nema mnogo manevrisanja niti otezanja. Zna se kolika je plata i prosečan standard građana Srbije i koji udeo u tome imaju određene usluge, kao što su cena struje, telefona. Znači može da stoji i Savet bezbednosti iza tih zahteva, ali mi to ne možemo da ispunimo - izjavio je Đinđić. On je dodao da u Srbiji trenutno ima 700.000 affraid affraid affraid ljudi na biroima za nezaposlene i još 300 - 400 hiljada prikriveno nezaposlenih.

- Mislim da ljudi koji primaju platu treba da budu svesni privilegije koju danas u Srbiji imaju u odnosu na većinu drugih koji tu nemaju - rekao je Đinđić. On je dodao i da ne dolazi u obzir štampanje para, kako bi se neke socijalne grupe privilegovale.

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Vi ste..*termiti* i *skakavci* a ne titoisti !!

Počalji  Milan taj Ned Jan 29, 2012 3:57 pm

Bugari prodali proizvodne mašine u staro gvožđe

Najveći deo mašina nekada uspešnog valjevskog preduzeća „Srbijanka" završio je na otpadu kao sekundarna sirovina!

affraid affraid affraid king queen Cool Cool Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Ali, ovaj LGBT *performans*

Počalji  Milan taj Pon Jan 30, 2012 10:31 pm

potvrdjuje da niste *titoisti*, hm,hmm.. SPO..? sup *derpe revolucionara* na Ravnoj gori/..kod Vuka..??

saradnja: SPS i LDP bi u savez posle izbora
Bajatović: Možemo sa Čedom u buduću vladu

SPS Ivice Dačića i LDP Čedomira Jovanovića mogli bi da premoste političke razlike i budu partneri u budućoj vladi Srbije.

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

*Mirno spavaj nano* i obilazi cecu,

Počalji  Milan taj Uto Jan 31, 2012 2:43 pm

Madarska proglasila Vojvodinu svojom južnom regijom
Tajnim dokumentom Orbanove vlade je doneta odluka da se mađarski
pasoši podele svim stanovnicima na teritoriji nekadašnje Austrougarske
monarhije koji mogu da dokažu da su im preci tu živeli pre 1921.
godine bez obzira na etničko poreklo. Zvaničnu odluku da je za
državljanstvo obavezno znanje mađarskog jezika niko ne poštuje, jer je
cilj da što više vojvođanskih Srba postanu Mađari.

Cool Cool Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

vi ste *skakavci i termiti*

Počalji  Milan taj Čet Feb 23, 2012 8:59 pm

ПРОФ. ДР ЂОРЂЕ БЛАГОЈЕВИЋ

Пре двадесет година Србија је у склопу тадашње СФРЈ извозила вагоне (смедеревска Гоша) високо софистикованим немачким железницама, тракторе (београдски ИМТ) целом трећем свету, машине алатљике (београдски Лола) такође, али и у неке западне земље.

Да подсетим, у предвечерје злочиначке НАТО агресије Лола је – формално преко Ингушетије – извезао два огромна ваљаоничка радна стана у САД. Извозили смо оружје и војну опрему у небројено много земаља трећег света а у предвечерје првог рата против Ирака САД су тражиле понуду за известан број “Оркана”, тада најбољег вишецевног бацача на свету.

Овај систем је развијен у сарадњи са Ираком, направљено је осам комада плус прототип са 2.000 ракета, а сви су били власништво ирачке стране. За нашу војску није направљен ни један једини. Зашто? Четири система и 1.000 ракета су испоручени Ираку, остали нису због санкција УН. Четири система су заробили Хрвати у Травнику зато што нису на време евакуисани у Србију. Нама је остао само прототип са хиљаду ракета. И то је било довољно да се овај систем прослави у ратним дејствима у Хрватској, Босни и коначно на албанској граници.

После рата, никада није обновљена производња овог изврсног оружја. Зашто? Зато што се данас наши производи више не производе ни за домаће тржиште? Да ли зато да би се то тржиште ослободило за увоз знатно лошијих и скупљих страних система? Или једноставно зато да Србија не би имала адекватну одбрану од непријатеља који комад по комад распарчава нашу земљу?

Објашњавају нам да нема извоза индустријских производа јер је наша индустрија технолошки заостала и неконкурентна. Можда је то у неким областима и тачно, али се морамо запитати – ко је до тога довео и када.

Технологија производње трактора се сигурно није много променила у последњих 20 година, а ни вагона, а у неким областима, посебно у областима наменске индустрије, технологија је, захваљујући углавном личним иницијативама, и значајно унапређена. Па зашто онда? Да бих одговорио на та питања, даћу као илустрацију неколико кратких прича из новије историје.

ПРИЧА ПРВА Једна неформална група инжењера из Београда је на позив тадашњег начелника Генералштаба Војске СРЈ урадила идејни пројект балистичког пројектила домета 400 км. Од идејног пројекта се није мрднуло јер је та екипа на сваком кораку саботирана од сопствене државе. Пројект је настављен у Ираку, где га је зауставио рат, када је Ирак вољом САД обрисан са мапе света, затим у Либији, где је заустављен „договором“ Либије и САД да се зауставе такви пројекти, да би коначно доживео успех у Пакистану. Зато у Србији нико и даље није заинтересован за овај српски пројекат. А да смо 1999. године имали пројектил којим смо могли да досегнемо Рим, Авиано, Беч – да ли би нас неко бомбардовао?

ПРИЧА ДРУГА Током агресије Золтан Дани, тада капетан ПВО Војске СРЈ развио је значајно техничко унапређење застарелих радара руских система ПВО Нева. Теоријски би то унапређење омогућило да такозвани “невидљиви” (стеалтх) авиони постану видљиви и веома рањиви. Нижи и мање вредни умови – како би рекао Ниче – нису дозволили ни да се проба тако нешто – ко си, бре, ти да чачкаш по нечму што су руски генијалци направили.

Некада велика несрећа некоме донесе и срећу. Године 1999. НАТО је започео свој злочиначки пир на нашем небу и тада је дошло Золтанових пет минута. Тачније, 21 секунд. Нико више није питао да ли је по прописима или не, ма само гађај, пробај било шта и пуцај. И дошао је тај дан. Али Золтан није био брзоплет.

Првих неколико дана палио је радар само накратко, испитивао свој уређај и подешавао. А онда је дошао тај дан – Золтан је укључио модификовани радар и на екрану се појавио једва приметни брис. Наредио је “пали” и бљеснула је ватрена кугла на небу – Ф-117 је пао. Затим још неколико истих модела и коначно неуништиви Б-2! Рат је прошао, велики део истине је остао до данас скривен, документацију су из генералштабне документације покупили амерички официри после издајничког пуча од 5. октобра 2000.

Золтан Дани је пензионисан и сада живи од породичне пекаре. Да ли је овај врсни официр и инжењер заслужио овакву круну каријере? Да ли је Србија то заслужила? Зашто Србија није лансирала овај производ на тржиште софистикованих система ПВО? Да ли зато да би заштитила злочинце који су убијали нашу децу?

ПРИЧА ТРЕЋА Почетком 2002 године краљевачку индустрија ватросталних материјала Магнохром посетио је представник Министарства индустрије Србије. Ова фабрика, основана још 1948 године, израсла је у једног од европских лидера у производњи плоча од магнезита, специјалног ватросталног материјала. Скоро целокупна производња је извожена у Немачку. Током тешких 90-тих година то је био једини рентабилни погон Магнохрома.

Извоз је настављен упркос санкцијама јер Немци нису имали замену за те материјале. Извоз је стао тек током злочиначке НАТО агресије 1999. Производња је, међутим, настављена, шлепери су натоварени чекали да стане злочиначки пир. Директор је с поносом показао господину из Министарства свој најбољи погон. Али не лези враже…

Господин из Министарства је завртео главом и рекао: „Ја сам управо дошао да вас обавестим да тај погон мора престати с радом јер је нерентабилан”. Агонија Магнохрома трајала је годинама.

“Глобал стеел холдингс” купио је ову фабрику за неку смешну цену, али производња није покренута. Напротив, нови власник је распродао целокупну опрему, дигао кредит стављајући у залог управну зграду и од тог новца исплаћивао мизерне зараде преосталим радницима. Од некада успешног колектива није остало ништа.

Остали су зидови и три висока димњака из којих више не излази дим. Две године суђења и поништење приватизације. А одштета? А кривична одговорност? Где је ту држава? Где је правосуђе?

ПРИЧА ЧЕТВРТА Пре неколико година у београдски Институт за хемијску технологију и металургију дошла је екипа стручњака из Пакистана заинтересована за израду серије сензора на бази МЕМС технологије (једна од најновијих технологија у области елетронских сензора) а касније и комплетан пренос технологије у Пакистан. Веома задовољни посетом и оним што су видели, пакистански стручњаци предложили су потписивање уговора о даљој сарадњи: израда одређеног броја прототипова а затим и трансфер технологије и знања. Делегација ИХТМ је позвана да посети Пакистан ради потписивања уговора. До посете никада није дошло а ни до потписивања уговора јер се директор Института, иначе члан САНУ успротивио томе.

Зашто? Зашто се ово чини?! Да ли зато да би се спречио даљи развој ове високе технологије у нашој земљи?

ПРИЧА ПЕТА Београдски Југоимпорт СДПР посећује представник Пакистана и изражава поновни интерес за производњу једне серије и каснији трансфер технологије и знања за производњу нашег најбољег тенка М-84. Неколико делегација посећује Пакистан, одседа у скупим хотелима, и ништа! Зашто?

Да ли је у питању отворена саботажа интереса сопствене државе или једноставно интервенција са стране. Можемо само да замислимо колики је посао пропуштен. Јер за ону бившу велику државу продаја М-84 Кувајту била је посао деценије. А Пакистан је 50 пута већи од Кувајта.

ПРИЧА ШЕСТА Београдска фирма ЕДЕПРО је развила модификовану верзију руског пројектила за вишецевне бацаче “Град” домета 40 км уз прецизност од 0,5 одсто. Пакистан је показао изузетан интерес за овај пројектил. Упркос константном саботирању овог пројекта од сопствене државе, које је трајало месецима, фирма је успела да се појави на презентацији на пакистанском тендеру.

Победила је убедљиво у конкуренцији три стране фирме. Али државне институције су учиниле све да спрече производњу и продају овог висококвалитетног оружја. Зашто? Да ли зато да, не дај Ноже, не заузме део тржишта злочинаца који су нас бомбардовали?

ПРИЧА СЕДМА Војнотехнички институт из Београда развио је противоклопни пројектил “Бумбар”, домета 600 м за примену у урбаним срединама. Пројектил је развијен у најтежим временима, средином 90-тих, у немаштини, искључиво вољом и ентузијазмом запослених. Испитани су прототипови, постигнути добри резултати, очекивала се серијска производња. Прошло је више од деценије, али од серијске производње ништа. Као што никада није обновљена производња толико успешног вишецевног ракетног бацача “Оркан”.

Прича о ВТИ може и да се прошири, “Бумбар” је само један мали сегмент те приче. ВТИ је био огроман научно-технички комплекс, смештен углавном у Жаркову и Кумодражу, са огромном експерименталном базом какву сигурно не поседује ниједна земља у свету сличне величине, па ни многе веће. Неки су га својевремено називали „Југословенска НАСА“, што, имајући у виду величину земље, није било ни најмање претерано. Јер то је био и у претходној и садашњој држави највећи научни и развојни центар уопште, али не само у овој области. На неки начин ВТИ је био локомотива научно-техничко-технолошког развоја у нашој земљи.

Држава је у овај комплекс уложила милијарде долара и, уместо да се тај новац сада враћа кроз пројекте на међународном тржишту, инжењери –оно мало што је остало после неколико „транзиција“ – седе беспослени, не својом жељом, и живе на рубу егзистенције.

Од огромног потенцијала који је имао крајем 80-тих, више од 3.000 запослених (ВТИ КоВ и Ваздухопловно-технички институт, заједно, у то време са буџетом око 85-90 милиона долара годишње), институт је после распада СФРЈ падао преко рационализације на око 2.500, лаганим осипањем током десет година санкција и ратова на 1.200 крајем 90-тих, да би коначно – масовним отпуштањем половине запослених пре неколико година – дошао на садашњих мање од 600 запослених.

Када се има у виду колика је цена школовања једног инжењера у овој области, која не укључује само званичне студије већ и сазревање у самој установи, радом на веома скупој опреми и производима, јасно је колико цела држава губи.

У међувремену, некада најсавременија опрема, право богатство, не одржава се и полако пропада. Тужно је видети огромни трисонични аеродинамички тунел (један од највећих у Европи), који је коштао стотине милиона долара, који још увек ради пуним капацитетом захваљујући искључиво надљудском залагању особља, покривен најлонским фолијама јер „нема новца“ за поправку крова који прокишњава.

Посебно би требало имати на уму: ако се ова ситуација брзо не промени, изгубиће се тешко стечена знања, а иста се касније неће моћи обновити јер нове генерације инжењера неће имати ко да обучи – просечна старост војних инжењера у ВТИ је око 50 година, и врло скоро ће бити пензионисани – а тиме ће оно што је било наша вековна традиција бити неповратно изгубљено.

Ко то чини и зашто? Да ли је у питању некомпетентност и глупост или једноставно велеиздаја? Не бих да извлачим коначне закључке, остављам то читаоцу. Али морам да покушам да одговорим на питање – зашто?
Аутор је професор Машинског факултета у Београду
Milan

Nazad na vrh Ići dole

SPS, ministar Obradovic..veliko zlo Srbije !!

Počalji  Milan taj Sub Feb 25, 2012 1:38 pm

Београд – Ученици првих разреда основних школа у Србији добили су на поклон уџбеник „Мој еколошки атлас“, у коме се налази мапа Србије без окупираних територија! Дотични атлас са поносом је претходно препоручило Министарство просвете, а у 75.000 примерака, о трошку Фонда за заштиту животне средине, штампао је „Службени гласник“, сазнаје „Ало!“.

Атлас је поклон Министарства за заштиту животне средине, у ком су такође шокирани начином на који је Србија представљена.
„Мој еколошки атлас“ је изворно објављен у Француској, а аутор је Изабела Николаци. Како се наводи, намењен је „најмлађим чуварима света“, са циљем да „прикаже актуелно еколошко стање Планете“.

У овом издању, централни елемент сваке странице су мапе света и региона. Па тако и мапа Европе, где је Република Србија без своје јужне покрајине. Министар Оливер Дулић у разговору за „Ало!“ каже да је за контролу квалитета задужен издавач „Службени гласник“.

- Ми смо само учествовали у финасирању пројекта, а то је пројекат „Службеног гласника“, који је и издавач, па самим тим и задужен за контролу садржаја – објашњава Дулић, који на питање да ли ће ова неправилност бити исправљена и како, одговара:

- Па ми сад не можемо да повучемо новац нити да натерамо „Службени гласник“ да то уради. Али, верујем да ће они ту грешку сами исправити.

„Грешка“ у атласу који је иначе посредством ПТТ-а дистрибуиран школама широм Србије у периоду од 10. до 30. децембра прошле године и у ком је на противуставан начин приказана наша земља, међутим, није забринула директора „Службеног гласника“ Слободана Гавриловића.

„Ја гледам и гледам и не видим шта је спорно у овој мапи. Ово није географски атлас, већ еколошки. На мапи се нигде не спомиње ни Србија ни Косово. Границе нису урађене стручно, већ произвољно и поента мапе је у степену загађености, а не у границама државе. Да сам сматрао да се ради о покушају представљања Србије без Косова, у уџбенику би то било исправљено“, одговора Гавриловић. Од Министарства просвете, као и од министра Жарка Обрадовића, и поред упућених позива и порука јуче нисмо могли да добијемо коментар. Ни од Фонда за заштиту животне средине јуче нисмо могли да сазнамо колики су трошкови штампања атласа.

affraid affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

znamo dobro ko ste *vi*

Počalji  Milan taj Ned Feb 26, 2012 4:35 pm

У бившој СФРЈ Горњи Милановац се посебно развијао после рата и био је један од најразвијенијих индустријских центара. Развиле су се две добро лоциране индустријске зоне, једна се налази јужно од града, а друга на самом улазу у град од Београда, на југоисточној страни. У њима су се налазиле познате фабрике: ПИК Таково, Металац, Конфекција Рудник, ФАД, Градитељ-Секо, Сигма, Звезда, Типопластика, Дечје новине и др.

Доба владавине Слободана Милошевића и Социјалистичке партије Србије означили су крај горњомилановачког „привредног чуда”. Већина некадашњих социјалистичких гиганата је пропала, те су почетак овог века дочекали у стечају или надомак њега. Метал Секо је купљен од стране Авала Металпромета, а стару славу је задржао једино Металац. Звезду је купио словеначки Хелиос.

Данас расту нова, приватна предузећа. Најпознатија су Спектар (производи амбалажу за кобасице и сл.), Папир Принт (флексо штампа) и Фока (фабрика кеса).
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Sre Feb 29, 2012 8:42 pm

Боље речено, цех босанског мировног аранжмана морала је платити книнска република. Трговина у троуглу Милошевић - Туђман - Караџић, цјенкање крвљу, нафтом, српством и квадратним километрима могло се поткусурати једино тоталном пропашћу Крајине. А да би цијела операција изгледала као свршен чин, односно као нешто што се није могло десити на другачији начин, претходно је морала страдати и босанска, такозвана Висока Крајина како би Книн био стиснут и с леђа, у смртна клијешта, а територија Републике Српске приближила задатом комаду простора Босне и Херцеговине од 49 одсто.

Тајминг ратне завршнице (ко би други) утаначили су Американци. Бил Клинтон је желио други мандат, односно побједу на предсједничким изборима 1996. А изузетно битан фактор америчког предсједничког окршаја су прелиминарни избори у држави Њу Хемпшир, који се одржавају годину дана раније. По правилу, спољна политика не може добити изборе, али, она је најбољи начин да се они изгубе, и Клинтон није хтио да ризикује. Босански рат је морао бити докрајчен, односно одстрањен с насловних страница. Такав посао се није могао обавити без моћног сарадника на терену, па макар се он звао и Слободан Милошевић.

king queen pig ... affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan taj Uto Mar 06, 2012 1:46 pm

Помаже Бог и добро нам дошли...
Отворено писмо Жандармерији од момка који је синоћ чувао барикаду
петак, 24 фебруар 2012 06:22

Док ти чуваш плату ја чувам свој дом. Сестру сам изгубио али нећу мајку. Оца сам изгубио али нећу очевину. Бранићу и мајку и огњиште док сам жив док ти браниш фотељу и новац а ја ти правим проблем како кажеш. Да ли би ту цев коју си синоћ упирао у мене искористио када би добио наређење? Како можеш пред своју децу знајући да си учествовао да се одузму моја? Како можеш наређење да ставиш испред свог народа, морала и правде? Како уопште наређење можеш да ставиш испред једног поштеног и честитог човека? Мој отац је погинуо бранећи отаџбину као твој колега, полицајац. Када би само знао да му је сина рођеног, његов брат по дужности у одбрани мира и отаџбине, угурао цевком аутомата у шиптарску злочиначку квази-републику. Има ли срца под том фантомком? Чије је то срце? Док себи смишљаш оправдања мисли и о томе како си ноћас издао своју децу, свог палог саборца, своју отаџбину којој си дао заклетву, свој народ који си се заклео да чуваш. Правиш границу између Србије и њеног срца. Између нас Срба на Косову и вас Срба из централне Србије. Докле иде то. Има ли Бога у теби?

Искрено

Милан са барикада, момак који брани очевину...... affraid affraid affraid affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

znamo mi dobro ko ste *Vi*

Počalji  Milan taj Pet Mar 09, 2012 8:34 pm

" Levicar nemoze da bude milioner, nemoze da bude bogatas, to moze radnik, sirotinja..gladni...a drugom prilikom direktno...*vraticemo se i jebacemo vam majku*,....levicarka, obrazovana zena , lepa zena....smemo li da tu njeni javno iskazanu hrabrost zanemarimo kao sinje ikukavice...i da *ideoloskom igrom, kukavicki* iznadjemo razlog...* da se nevratimo*...i *ispunimo njeno obecanje*...bila je to drugarica, progonjena na radnom mestu, u sudu, bila je to sestra takodje progonjene direktorke prve gimnazije...bila je to nasa sugradjanka koja se isprsila u sudu ispred nasrtaja organizovanog kriminala...sama."

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy affraid Shocked Cool

Milan

Nazad na vrh Ići dole

vi ste *koalicija*..sa Acom...?

Počalji  Milan taj Sub Mar 10, 2012 12:30 pm

Kako su tata, mama, sin Homen i ostala banditska družina krenuli sa rušenjem Vračara, i to tik uz Hram svetog Save

Igor Milanović

Dok je bio mlađani navodni borac za bolje sutra svih nas, Slobodan Homen (danas državni sekretar u Ministarstvu pravde) sa Srđanom Popovićem, Konstantinovićem, Milivojevićem i bulumentom drugih otporaša rado je svraćao u jednu kafanicu iza Hrama svetog Save na Vračaru. Jelo se i pilo, ponekad i na crtu, a kada pristignu strane donacije vukle su se i neke crte kroz nos. Pare za iće i piće davala je i ondašnja predsednica opštine Vračar Milena Milošević.

Kada se društvo dovoljno zagreje znalo je da se ode i u jedan stan u obližnjoj Mileševskoj ulici, koji je plaćao Soroš. Tamo vesela družina pogasi svetla, pa ko koga stigne. Bar tako govore komšije iz tog vremena.

Onda je to bolje sutra svima njima osvanulo, a za narod - malo sutra. Tako je prošao i pomenuti restoran u umetničko-zanatskom centru Vračarac, koji treba da podeli sudbinu svih ostalih lokala i da nestane sa ove prestižne lokacije. Jer, na to zemljište je oko bacio tata malog Homena, Borivoje, građevinski preduzimač i jedan od prikrivenih prestoničkih tajkuna.

Katastarska parcela 1954 uz zanatski centar detaljnim je urbanističkim planom predviđena za poslovnu gradnju, dok je na placu 1953 površine 2.080 kvm predviđena "spratnost - prizemlje plus tri sprata". Kada je u priču ušao klan Homenovih sve se promenilo pa se odjednom povećala spratnost. Kako je budući objekat tik pored Hrama, a objektima iza ostaje niža spratnost, jasno je da tata Homen time želi da poveća vrednost svog imanja, jednog od nizu u našem glavnom gradu.

Glavni beogradski arhitekta Đorđe Bobić, od milošte prozvan Mister 50.000, jer za tu svotu u evrima ume da napravi čuda u planiranju, dozvolio je i advokatu Laziću iz Dalmatinske ulice da na svom placu u Mutapovoj poveća spratnost objekta, ali to je već druga priča, za neku buduću priliku.

Da vidimo malo kako je to tata Homen došao do pomenutog zemljišta. Direkcija za gradsko građevinsko zemljište 5. septembra 2002. godine objavljuje tender za pola parcele 1954. Dobro ste pročitali, tender je objavljen samo za jedan deo u međuvremenu rasparcelisane parcele. Sve se može kad se hoće. Na taj tender se javlja samo tata-Homenova firma, koja zemljište dobija besplatno. Bez ijednog dinara, samo s obavezom da reguliše imovinsko-pravne odnose sa trenutnim korisnicima. Na srpskom bi to trebalo da znači da tata Homen pomenute o svom trošku treba da preseli na neku drugu lokaciju. Na homenovskom jeziku to znači da grad o svom trošku sve treba da poruši.

Zanimljivo je da je pregovore o ovoj parceli sa tata-Homenom vodila njegova rođena supruga Dušanka Homen, kao pravni zastupnik Direkcije. Verovatno bračni par Homen noću legne u krevet, pa umesto da radi ono što svi normalni bračni parovi rade, na jastuku cvrkuću ko kome šta dođe u poslu sa nekretninama. Vrlo romantično.

Pošto je tako preko bračne postelje došao u posed građevinskog zemljišta u najstrožem centru Beograda, tata Homen gradskoj građevinskoj inspekciji podnosi zahtev za uklanjanje objekata koji su tu postojali na osnovu davno izdatih privremenih dozvola. Gradski inspektor, međutim, to odbija, jer je tata Homen po slovu ugovora na sebe i svoju firmu Dikem izolacija preuzeo da reguliše pitanje zatečenih korisnika.

Tada na scenu stupa sin Homen i građevinska mafija opštine Vračar. U pomoć im priskače i načelnik opštinske građevinske inspekcije Lazar Daničić, koji se ne tako davno u Beograd dovukao kao izbeglica, a danas poseduje pet stanova, kao i portparol opštine Belamarković, pa očas posla svi vlasnici lokala dobijaju rešenje za rušenje.

U međuvremenu se tata Homen nagodio i sa vlasnikom susedne parcele, pa raspisuje konkurs za idejno rešenje objekta od 6.513 kvm. Pobednik konkursa je arhitekta Mitrović, Bobićev intimus, pa ovaj potonji sa svoje strane dozvoljava promenu namene planiranog objekta. U međuvremenu je veliki tata još većeg sina našao i suinvestitora, koji ga sada tuži za prevaru. Čovek je kao svoj udeo u Dikem izolaciji dao svoja prava, a onda je tata Homen mami Homen predao celu firmu odnosno samog sebe, ali bez pominjanja suinvestitora. Na njegova prava prema trećim licima nisu, međutim, zaboravili.

Firme tate i mame Homen, Dikem izolacija i Inova, koje su u nerazmrsivom kolopletu, sve ono što im je grad poklonio, plus ono što su u međuvremenu prevarama stekli i pokušali da otmu na Vračaru kod Hrama, sada bi da prodaju. Tražili su u početku 2.700.000 evra, ali su pristali na 2,5 miliona. Kriza je, šta se može. Kupac se još premišlja, isto kao i tužilaštvo koje shvata da je ovde na delu organizovana banda, ali se plaši sina Homena, desne i ruke i noge Snežane Malović.

Deo lokala u ovom nekada veselom zanatskom centru, jednom od simbola Vračara, već je porušen. Drugi vlasnici se još sude s opštinom, a treći prete da će kada dođu izvršioci sebe, njih i svoje lokale da poliju benzinom.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Socijalisti su u vlasti...??

Počalji  Milan taj Sre Mar 28, 2012 10:58 pm

„Рехабилитација фашистичке прошлости у Србији“

1. Највиши државни органи, политичке партије, средства информисања и друге институције законима који су у процедури завршавају рехабилитацију ратне фашистичке прошлости у Србији.

2. Фашистичка политика, идеологија и дело српске колаборације постали су баштина и опредељење једног дела државне политике Србије;

3. Идеолошки и политички процеси у Србији објективно су супротни основним антифашистичким токовима и опредељењу демократских европских држава;

4. У Србији је део политичког естаблишмента постао чувар српске фашистичке прошлости и валоризатор њеног садржаја оствареног у ратној Србији 1941-45, а са тим и упориште за њену прошлост и њено дело;

5. Србија на жалост постаје препознатљива у Европи по затирању или напору да затре, омаловажи и упрља славну антифашистичку прошлост Србије стечену у рату 1941-1945. борбом народноослободилачког партизанског покета противу фашистичких окупатора и домаћих квислинга и сарадника окупатора;

6. Србији се вољом владајуће политике намеће политичко једноумље и насиље над свешћу човека. Фалсификовањем историје о антифашистичкој борби и учешћу страна рата у тој борби фалсификован је историјска истина. Средства информисања оркестрирано делују, друга мишљења посебно антифашистичка су угушена, неприсутна и онемогућена, а то значи углавном посредно забрањена;

7. Налазимо се у друштвеном и економском вртлогу и хаосу, а изборна атмосфера и понашање политичких актера дестабилизује друштво, државу и националну кохезију која је крајње флуидна и недефинисана. Народ је уместо помирен завађен. Државна политика је контраверзна и неутемељена, без реалне визије и перспективе, коју најчешће не бране ни они који је креирају. Постоје пароле које никога не обавезују;

8. Политичке странке своју друштвену позицију успостављају и одржавају на принципу компромиса, без политичке, програмске и идејне профилисаности ставова и програма. Компромис је постао систем борбе за власт, постојања и опстајања партија у српском политичком плурализму. Немајући јасну друштвену, политичку, идејну и програмску опредељеност садржај компромиса није ничим ограничен осим интересом за добијање или остајање на власти, тако да понашање зависи од конкретне потребе партије.

Политичке партије на власти су под утицајем водеће партије, што обезбеђује хармонију у коалицији, али што често доводи у питање њихову предпостављену или постојећу програмску, идејну и политичку опредељеност, тако да је постало све могуће а противуречни ставови више не изненађују.

Када је у питању однос према ратној историји Србије за време фашистичке окупације 1941-1945, однос према квислинштву и сарадњи са окупатором у коначном ставу нема великог и крупног разликовања. Постоји добровољно или принудно усагласје са политиком водеће партије. Статус кво и обим добијене друштвене моћи и власти су мера и оквир понашања у конкретној ситуацији. Негативни однос или прихватање без примедби је најчешће испољен став према Народноослободилачком партизанском покрету уз константно валоризовање фашистичке ратне прошлости у Србији. Владајућа политика истрајава у конституисању и одржавању негативне државне политике према изворном српском антифашизму и њеним носиоцима, припадницима партизанског народноослободилачког покрета.

Бирачко тело Србије одавно је отписало одређене политичке опције и поједнице који захваљујући владајућој коалицији и опозицији још опстају на политичкој и медијској сцени.

У оквиру постојећег политичког плурализма постоје појединци који доследно и упорно остварују и бране свој идејни и политички идентитет, али су нажалост ретки као појава.

Припадници СУБНОР-а, постојеће друштвено стање не треба да нас обесхрабри, нити да нас поколеба. Ничија није до зоре горела. Овај друштвени кошмар ће нестати као што је и настао. Замућена вода се мора избистрити. Ми треба да будемо још упорнији у јачању наше организације, наших циљева и опредељења и доследно се боримо противу профашистичких колаборацио­нистичких снага које су надкрилиле нашу друштвену мисао и Србију. То од нас очекују наши преци, наши изгинули и умрли другови, наше породице и потомци и будуће генерације.

4. XI 2011
Београд

Председништво Републичког одбора
председници покрајинских, окружних и градских
одбора СУБНОР-а Србије
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Dacic posetio "oca srpske nacije"

Počalji  Milan taj Čet Apr 19, 2012 7:48 pm

Колика је одговорност и какав је учинак ”очева нације”, писаца Меморандум и ”бораца за демократију” који су ’80-тих помогли Шешељу да изађе из затвора да би овај популиста и ратни профитер почетком ’90-тих рушио Добрицу Ћосића са места председника државе, да би Аркан средином ’90-тих постао утицајнији од њих?

Какав је то ”отац српске демократије” који напусти странку чим је странка за председника изабрала млађег и паметнијег човека?

Какви су то ”социјалисти” били када су дозволили да се у процесу транзиције грађани Србије, радници, опљачкају? Колико су ти дисиденти из доба комунизма одговорни за долазак Слободана Милошевића на власт, за економску политику коју воде људи попут Данка Ђунића и Млађана Динкића од 2000. године, за настанак тајкуна попут Мирославa Мишковића?

Шта спаја антикомунисту и православца Војислава Коштуницу и комунисту и атеисту Добрицу Ћосића? Национализам. Да ли је национализам узрок кохабитације између антикомуниста из Српске православне цркве и комуниста из Српске академије наука и уметности која траје већ 40 година? Или, тачније, да ли је опасност која је долазила од других народа и држава била разлог за постизање јединства између антикомуниста и комуниста (стварања ”национално одговорне интелигенције”), тако да су антикомунисти одустали од својих циљева, ако су их икада искрено и заступали, да би се нација одбранила од спољне агресије? Сасвим сигурно.

Међу комунистима су постојале две струје: национална (стаљинисти, русофили) и либерална (лењинисти, еврофили). И једни и други су у основи бољшевици (јакобинци). Током периода комунизма превласт су имали комунисти који су сарађивали са Западом. После тога су превласт имали они који су против Запада. Сада су снаге уједначене. Са ове историјске дистанце можемо видети да је међу антикомунистима било две струје. Једна је била изразито антизападно усмерена (комунисти су мрзели капитализам а православци западне хришћанске цркве, пре свих католичку) и друга која је била усмерена ка сарадњи са Западом. Ова друга струја настала је са Српским покретом обнове, који је имао изразито националистичку реторику све док није почео грађански рат у СФРЈ. Тада се ова антикомунистичка и национална струја придружила оном делу бивших комуниста који су по распаду комунизма створили неолибералне политичке организације. Па данас исту политику воде Вук Драшковић, Драгољуб Мићуновић и Јово Капичић. Али, само до тренутка док се не помене Дража Михаиловић. Са друге стране, међу антикомунистима који су антизападно расположени имамо пријатељске односе Матије Бећковића и владике Амфилохија са Добрицом Ћосићем и Милорадом Екмечићем и јединствену политику коју воде, коју су заједно створили. У каквом су личном односу Јово Капичић и Добрица Ћосић као бивши утицајни комунисти? Дали је љубав према комунизму код ових људи јача од свега осталог? Зашто Драгољуб Мићуновић као први председник Демократске странке никада није поменуо Голи оток где је као комуниста послат од стране других комуниста или зашто никада није тражио да се утврди одговорност људи попут Капичића? Зашто то није учинио заједно са Добрицом Ћосићем ако су почетком ’90-тих кренули путем демократије? Зашто је за Војислава Коштуницу и владике СПЦ Иван Стамболић био комуниста а Добрица Ћосић и већина академика нису?

affraid king queen pig affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

mi smo he, he..pardon xe, xe

Počalji  Milan taj Pet Apr 20, 2012 12:51 pm

Dačić pao na muške tange!
Petak - 20.04.2012
Tek što smo pomislili da smo u ovoj izbornoj kampanji sve videli, Ivica Dačić je potegao novi adut - tange! I to muške. U skladu sa svojim predizbornim sloganom „Čvrsto“, lider socijalista je dobio zanimljivu podršku poznatog novosadskog stripera Dejana Nestorovića!

Očaran nedavnim susretom sa vrhuškom SPS-a, Dačićem i Dušanom Bajatovićem, mišićavi zabavljač je rešio da svim svojim atributima animira dame da na Đurđevdan glasaju za socijaliste.
- Svojim nastupima ću dići na noge sve žene Novog Sada i Vojvodine da na ovim izborima glasaju za Ivicu Dačića. On je najhrabriji i najdosledniji političar u savremenoj srpskoj istroriji. On je veličina, ljudina i kralj od čoveka. Jak karakter i čvrsta reč pripadaju nesalomivim delovima njegove ličnosti - opčinjen je striper.
Iako je golišavi mladić proteklih desetak godina branio boje radikala, a onda i naprednjaka, Dačiću se priklonio kad ga je ovaj u maju prošle godine zaštitio od pretnji koje je dobijao od vlasnika diskoteke u kojoj je nastupao.

- Drag mi je Toma (Nikolić), ali mi je istina još draža! Većina političara ne poštuje mali ljudski život. Svi smo mi jednaki pred bogom, ali pred političarima većinom nismo. Međutim, za Ivicu Dačića su svi građani jednaki, bez obzira na nacionalnost, versku pripadnost, seksualno opredeljenje, političku obojenost u prošlosti ili budućnosti - nije štedeo reči hvale striper. On naglašava da Dačića podržava bez zadnjih namera, te da ne pretenduje na državne i stranačke funkcije.

Očarao i Slavicu!

Šta Slavica Đukić Dejanović, prva dama srpskog parlamenta i vršilac dužnosti predsednika Srbije, misli o muškom striptizu ne znamo, ali je sigurno da protiv stripera nema ništa. Tako je Nestorović, doduše obučen, nedavno posetio njen kabinet i sa predsednicom proćaskao uz kaficu.
- Razgovarali smo o teškoj i složenoj životnoj situaciji u Srbiji, o evroatlantskim integracijama, socijalnim problemima i problemima liberalizacije društva, pravima LGBT populacije, decentralizaciji. Narod je odavno spreman na integracije i biraće pametne ljude sa Ivicom Dačićem i Slavicom Đukić Dejanović na čelu, koji su umno prevazišli svoje partijske prethodnike - preneo je utiske Nestorović.

Milan

Nazad na vrh Ići dole

SPS..."PODMLADAK"...?

Počalji  Milan taj Pet Apr 20, 2012 1:07 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

pa, dobro, i to je u redu, ali ste "minisar"

Počalji  Milan taj Pet Apr 27, 2012 4:18 pm

U Prvom osnovnom sudu u Beogradu danas je nastavljen ostavinski postupak zaoštavštine nekadašnjeg predsednika SFRJ Josipa Broza Tita, na kome su advokati članova Brozove porodice ponovo zahtevali dostavljanje odgovarajućih spiskova pokretnih stvari kako bi bila utvrđena konačna istina
Porodični advokati Goran Petronijević, Branislav Blažić i Violeta Kočić Mitaček objasnili su, nakon ročišta, zatvorenog za javnost, da će uputiti Skupštini Srbije zahtev radi dobijanja spiskova imovine."Videćemo na sledećem ročištu, zakazanom za 11. jul, da li ćemo konačno doći do istine", kazala je Kočić Mitaček - advokat Zlatice i Miše Broza.Petronijević je kritikovao pravobranilaštvo, dvoumeće se da li njihovi zahtevi znače "malicioznost ili pritisak na sudije" i naglasio da u ostavinskom postupku učestvuju isključivo zakonski naslednici ili njihovi punomoćnici."Tek nakon okončanja ostavinskog postupka pravobranilaštvo, kao predstavnik i zastupnik interesa države može, ukoliko smatra da država pretenduje na vlasništvo nad nekim stvarima pobrojanim u ostavinskom rešenju, da pokrene poseban postupak u kome će se utvrđivati osnov takve težnje", smatra Petronijević.Dakle, ne može država da učestvuje u postupku u kome nema nikakav pravni interes, jer nije po zakonu o nasleđivanju zakonski naslednik, dodao je on."Ne može se mešati, izuzev ako nema nameru da vrši pritisak na sud ili opstrukciju čitavog postupka", rekao je Petronijević, ubeđen da sud neće privatiti učešće predstavnika države u ostavinskom postupku i rezigniran što, kako je kazao, posle ovoliko vremena od Titove smrti i nekoliko ročišta i dalje "ne možemo da dođemo do spiskova".Stav advokata porodice Broz je da država treba da bude saveznik u čitavom postupku, s obzirom na to da je u interesu svih da se on zakonito okonča i da "niko nikoga ne ošteti - ni država naslednike, ni naslednici državu".Arhiv Srbije i Crne Gore dostavio je Prvom osnovnom sudu spisak od 379 strana sa popisom pokretnih stvari koje su pripradale nekadašnjem jugoslovenskom predsedniku.Pored ovog, potrebno je još pribaviti i spiskove sa popisom niza pokretnosti i to iz Istorijskog muzeja Jugoslavije, na zahtev punomoćnika Jovanke Broz. Na tim spiskovima su evidentirani pokloni koje su dobijali Broz i njegova supruga, popisi nakita, više od šest hiljada knjiga, kao i negativi i slađovi.Takođe, potrebno je pribaviti 2.225 albuma, kao i registre sa fotografijama od 1948-66 i 1967-79. godine.Naslednici dugogodišnjeg vladara bivše SFRJ su supruga Jovanka, sin Miša i unuci Josip (Joška), Zlatica, Svetlana i Edvard Broz.Jovanka Broz je tražila da se izuzmu njene lične stvari. Ostavinska rasprava između Titovih naslednika započela je, na zahtev njegovog, sada pokojnog, sina Žarka, 14. decembra 1983. godine.Jovanka Broz je do sada podnela nekoliko podnesaka sudu sa spiskom svoje lične imovine, među kojom se, pored mnoštva bisera i drugog nakita, nalaze skulpture, slike, vaze, tepisi, knjige, pet automobila iz garaže Belog dvora i dva vozila iz garaže na Brionima ("rols-rojs", beli "kadilak", "linkoln"...).Na spiskovima sa Titovom zaostavštinom, koja će se deliti, nalaze se nameštaj u duborezu, filatelistička kolekcija, kovani novac, zlatnici, austrougarski dukati, ukrasne igle s brilijantima, rubinima i drugim dragim kamenjem, posuđe od porcelana i keramike, zlatni opiljci, tabakere, vredni satovi...Iza Tita je ostao i čuveni orden Suvorova, milionske vrednosti, koji imaju samo Staljin i Žukov.Tu je i kamen sa Meseca, poklon američkih astronauta.

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cool affraid affraid affraid

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu