KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE JOSIP BROZ

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Ima dana...

Počalji  Milan taj Pon Apr 30, 2012 4:11 pm

Milan

Broj poruka : 7174
Datum upisa : 26.06.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.yu centar tito

Nazad na vrh Ići dole

trazili ste gledajte..!!

Počalji  Milan taj Pon Maj 07, 2012 3:26 pm

"Mali korak za coveka, ali veliki za covecanstvo"

17. KOMUNISTIČKA PARTIJA - JOSIP BROZ - 0.65%

Very Happy Very Happy Very Happy
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Popunite...?

Počalji  Milan taj Pon Maj 07, 2012 6:26 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rezultata ibora

Počalji  Milan taj Uto Maj 08, 2012 12:07 am

Komunistička Partija – Josip Broz 0.8%

Very Happy Very Happy Very Happy
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE JOSIP BROZ

Počalji  Milan taj Uto Maj 08, 2012 9:43 am

Pokret radnika i seljaka 1.5%

Komunistička Partija – Josip Broz 0.8%
.................................................................................................................................................................................................................................................
Autor: Stevo Kuridža

Na dnevniku PINK TV, 28. aprila 2010, u
19,30 je gostovao dvanaestogodišnji dečak. Ne spominjem mu ime, jer
štitim dete koje su tako bezočno upotrebili za propagiranje antsrpstva.
To je monstruozan primer zloupotrebe dece. Ovo je pretnja svoj deci i
svojevrsan je zločin. Natprosečna inteligencija ne može spasiti ovog
dečaka, jer ga je autoritet starijih zaveo.

Tako je naveden da govori o izmišljenom srpskom genocidu nad muslimanima u Srebrenici – kao o nekoj istini. Dete je navedeno i da prenosi najveće laži o Srbima iz vremena NATO agresije na Srbiju i Crnu Goru. Ponavljao je da priznaje „Kosovo Republiku“.

I tako su propagatori sa Zapada, preko svojih piona u redakcijama
srpskih medija, nastavili s antisrpskom propagandom s kraja prošlog
veka. Nisu, preko ovog nevinog dečaka, prenosili vest o ubijenoj srpskoj
deci u Goraždevcu. A to su učinili šiptarski teroristi, uz pomoć NATO
snaga, koje su ih obučavale u kampovima, s mnoštvom vojnika zloglasne
Al-kaide. Dečak je nagovoren da „objašnjava“ da je neprijateljski NATO organizacija bogomdana, pa u nju treba da se učlani i Republika Srbija.

Režiseri ove priredbe su obavestili gledaoce, da je dečak napisao
knjigu o američkim predsednicima! A neki od tih predsednika su, eto,
ubijali njegove vršnjake širom Planete, pa i u Srbiji, Crnoj Gori,
Republici Srpskoj Krajini i Republici Srpskoj. Ovaj dečak nije spominjao
da su Amerikanci u Vijetnamu bacali napalm bombe na njegove vršnjake, a
u Srbiji kasetne i sa radioaktivnim uranijumom. Nije ni reč izgovorio o
državnom sekretaru SAD, gospođi Medlin
Olbrajt, koja je izjavila da njoj ne znači ništa što je u Iraku, zbog
sankcija, umrlo 300.000 dece, jer je to “poslužilo svrsi”.

Dečak izveden pred TV kamere nije ni mogao da shvati kako
je, planski, Amerika ubila 300.000 dece, samo u jednom svom zločinačkom
ratu, uz tzv. uvođenje demokratije u Iraku!!! Amerikanci nisu dali ni
maloj Milici Rakić – da doživi svoj fejsbuk, o kojem ovaj dečak priča,
da je iskorišćen – da mu prete smrću. Mala Milica Rakić je ubijena u
svom stanu u Batajnici. A svoj fejsbuk nije doživelo ni 300.000 dece iz
Iraka. Usmrtila je Milicu Rakić bomba iz NATO aviona, a zloupotrebljeni dečak priča na TV, da je NATO srpska budućnost.

Koliko je novinarsko beščašće prisutno u našoj javnosti – pokazuje i
ovaj TV prilog. Da li će protiv njega reagovati neka nazovi udruženja
novinara? NEĆE!

Gospodo novinari. Ima jedno još naprednije dete. Ide u Vrtić! Sedi na noši! Idealna meta za dičnog, hrabrog i junačkog pilota NATO-a!!!

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Saopstenje

Počalji  Milan taj Uto Jun 05, 2012 9:20 am

KP JE ZGROŽENA BRUTALNOŠĆU MEĐUNARODNE ZAJEDNICE PREMA SRPSKOM NARODU NA KOSOVU I METOHIJI I ZAHTEVA MOMENTALAN PREKID REPRESALIJA I KRŠENJA OSNOVNIH LJUDSKIH PRAVA I SLOBODA PREOSTALOG STANOVNIŠTVA. TAKOĐE ZAHTEVA OD NOVOIZABRANOG PREDSEDNIKA REPUBLIKE I OSTALIH UČESNIKA U VLASTI DA NAJOŠTRIJE REAGUJU, ZAŠTITE I ODBRANE ŽIVOTE I IMOVINU SVIH GRADJANA U POKRAJINI !!!!
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Komunisti napred, ostali stoj !

Počalji  Milan taj Pon Jun 18, 2012 1:25 am

Kubanski i indijski ministar vanjskih poslova Bruno Rodriguez i SM Krishna, sastali su se u Havani kako bi razgovarali o daljnjem poboljšanju suradnje između dvije zemlje.
Oba diplomata istaknula su važnost razvijanja veza između Kube i Indije u područjima energije, biotehnologije, informatike, sportskih događanja i slično.

Krishna je podsjetio na posjet vođe kubanske revolucije Fidela Castra Indiji, tijekom 1980-ih i istaknuo: "Fidel je legenda u našoj zemlji gdje živi više od jedne milijarde ljudi."
On je dodao kako njegova zemlja gaji visoko poštovanje prema Kubi, te je izrazio sućut zbog nedavne smrti kubanskog trostrukog olimpijskog i svjetskog prvaka, boksača Teofila Stevensona.
Bruno Rodriguez je zahvalio Indiji na solidarnosti koja traje više od pola stoljeća i njihovoj potpori na međunarodnoj sceni za ukidanje američke gospodarske, financijske i komercijalne blokade protiv Kube.
Kubanski ministar vanjskih poslova rekao je da obje zemlje dijele viziju demokratskijih Ujedinjenih naroda i izrazio podršku Kube za Indiju da postane stalnom članicom Vijeća sigurnosti UN-a. Cuba News
Vezane vijesti:
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Hvala na pitanju, dobro smo, ocekujemo jos bolje !!

Počalji  Milan taj Sre Jul 11, 2012 6:15 pm

Štafete iz svih bivših jugoslovenskih republika stigle su juče u Kuću cveća, čime je nastavljena tradicija obeležavanja 25. maja, Dana mladosti. Čak 31. godinu posle smrti Josipa Broza Tita, rođendan doživotnog predsednika SFRJ za one koji su dočekali štafetu mladosti predstavlja „praznik nade, mira, bratstva i jedinstva“.
Pre nego što su predstavnici Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije, Srbije ali i Libije predali štafetu Titovom unuku Joški Broz, intonirana je himna „Hej Sloveni“. U stavu mirno, sa poštovanjem kojim se nekada slušalo najviše državno obeležje, stajalo je i staro i mlado. Jugonostalgičari iz svih krajeva SFRJ, saborci i ratni veterani, bivši i sadašnji komunisti, ali i oni koji nisu ni rođeni za vreme Titovog života, odali su svojevrsnu počast bivšem predsedniku na mestu gde je pre 31 godinu sahranjen.
- Titovo vreme bilo je vreme ljubavi, mira i sigurnosti na svim poljima. To je put na koji se moramo vratiti – rekla je Štefica Štrića Žic, predajući štafetu koja je iz Slovenije krenula početkom maja, da bi preko Hrvatske juče stigla u Beograd. Dolazak svake štafete pratila je pesma „Druže Tito mi ti se kunemo“.
Simbol Dana mladosti predao je i Nišlija Miša Stojanović, koji je sebe predstavio rečima:
- Ja sam bata Miša – zastavnik, sportista, Jugosloven i komunista. Napravio sam zastavu dužu od 30 metara i mapu SFRJ na koju mož da sedne 86 ljudi. Nije još gotova, mislio sam da je završim do danas, ali će do 4. jula sigurno biti urađena.
Kulturno – umetnički program koji su pripremili organizatori podsećao je na one koji su pre dvadeset i više godina priređivani za proslavu Dana mladosti po domovima kulture. Bilo je tu spleta narodnih igara kulturno umetničkih društava „Zora“ iz Beograda i „Mali Branko“ iz Velikog Orašja. Stihove posvećene Titu recitovao je glumac Goran Sultanović. Mališani u plavim kapama i crvenim marama šetali su okolo, a iz razglasa se u jednom momentu čuo i Titov glas.
- Treba da bude jasno svakome da mi ne možemo biti prilepak niti za čiju politiku. Da imamo svoje gledište, da znamo šta je pravilno, šta nije pravilno – deo je Titovog govora „Istok – zapad“ koji su prisutni pozdravili gromoglasnim aplauzom.
Joška Broz, Titov unuk i predsednik Komunističke partije Srbije, osvrnuo se na probleme sa kojima se naša zemlja trenutno suočava, pomenuvši azilante, uništene fabrike i pretnju od genetski modifikovane hrane.

-Štafete iz svih bivših jugoslovenskih republika stigle su juče u Kuću cveća, čime je nastavljena tradicija obeležavanja 25. maja, Dana mladosti. Čak 31. godinu posle smrti Josipa Broza Tita, rođendan doživotnog predsednika SFRJ za one koji su dočekali štafetu mladosti predstavlja „praznik nade, mira, bratstva i jedinstva“.

Pre nego što su predstavnici Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije, Srbije ali i Libije predali štafetu Titovom unuku Joški Broz, intonirana je himna „Hej Sloveni“. U stavu mirno, sa poštovanjem kojim se nekada slušalo najviše državno obeležje, stajalo je i staro i mlado. Jugonostalgičari iz svih krajeva SFRJ, saborci i ratni veterani, bivši i sadašnji komunisti, ali i oni koji nisu ni rođeni za vreme Titovog života, odali su svojevrsnu počast bivšem predsedniku na mestu gde je pre 31 godinu sahranjen.

- Titovo vreme bilo je vreme ljubavi, mira i sigurnosti na svim poljima. To je put na koji se moramo vratiti – rekla je Štefica Štrića Žic, predajući štafetu koja je iz Slovenije krenula početkom maja, da bi preko Hrvatske juče stigla u Beograd. Dolazak svake štafete pratila je pesma „Druže Tito mi ti se kunemo“.

Simbol Dana mladosti predao je i Nišlija Miša Stojanović, koji je sebe predstavio rečima:

- Ja sam bata Miša – zastavnik, sportista, Jugosloven i komunista. Napravio sam zastavu dužu od 30 metara i mapu SFRJ na koju mož da sedne 86 ljudi. Nije još gotova, mislio sam da je završim do danas, ali će do 4. jula sigurno biti urađena.

Kulturno – umetnički program koji su pripremili organizatori podsećao je na one koji su pre dvadeset i više godina priređivani za proslavu Dana mladosti po domovima kulture. Bilo je tu spleta narodnih igara kulturno umetničkih društava „Zora“ iz Beograda i „Mali Branko“ iz Velikog Orašja. Stihove posvećene Titu recitovao je glumac Goran Sultanović. Mališani u plavim kapama i crvenim marama šetali su okolo, a iz razglasa se u jednom momentu čuo i Titov glas.

- Treba da bude jasno svakome da mi ne možemo biti prilepak niti za čiju politiku. Da imamo svoje gledište, da znamo šta je pravilno, šta nije pravilno – deo je Titovog govora „Istok – zapad“ koji su prisutni pozdravili gromoglasnim aplauzom.

Joška Broz, Titov unuk i predsednik Komunističke partije Srbije, osvrnuo se na probleme sa kojima se naša zemlja trenutno suočava, pomenuvši azilante, uništene fabrike i pretnju od genetski modifikovane hrane.

- Zaklinjem se da ću se boriti za bolji život naroda i za povezivanje svih bivših republika u jednu ekonomsku celinu – rekao je Joška Broz, pozdravljajući prisutne iz svih krajeva bivše SFRJ, ali i goste iz Kube, Libije, Ukrajine, Rusije.

- Dolazimo iz Italije. Suprug i ja učestvujemo na veterinarskom kongresu u Beogradu, ali smo iskoristili priliku da obiđemo Muzej 25. maj i Kuću cveća. Komunisti smo i znamo ko je bio Tito i šta se danas obeležava – rekla nam je Konsuela R. koja je deci za uspomenu kupila kape sa obeležjima Komunističke partije.

Bilo je tu knjiga, znački, bedževa i majica sa likom Josipa Broza. Sa razglasa su se smenjivali zvuci partizanskih pesama, onih posvećenih drugu Titu ali i novijih izvođača poput Lepe Brene, Doris Dragović ili Bijelog Dugmeta, čije pesme pevaju u Jugoslovenstvu. Igralo se i Užičko kolo, a trubači su svirali „Druže Tito mi ti se kunemo“. Neki su jučerašnji dan doživeli emotivno i pustili po koju suzu uz reči „ Hej Jugosloveni, nek se čuje glas…“.

- Jedni te isti ljudi dolaze godinama, ali je primetno da sve više ima i mlađe generacije. Oni slušaju od starijih kako je nekada bilo i traže nešto pozitivno u prošlosti, jer je stvarnost isuviše turobna. Mladi su pokazatelj da će se Dan mladosti slaviti još dugo, dugo godina, i da se verovatno nikad neće ugasiti – zaključio je mladi komunista Milan Mihajlović.

Performans Marte Jovanović: „In God We Trust”

Beograd – Ispred Muzeja istorije Jugoslavije okupilo se juče ujutru 54 učesnika performansa umetnice Marte Jovanović, odevenih u japi stilu i naoružano baštenskim priborom ne bi li izveli akciju sađenja više od 1000 karanfila. Predvodila ih je glumica Katarina Radivojević s megafonom, bodreći ih da „brže“ i s malo više entuzijazma prionu na posao. Neadekvatna odeća japi brigade za aktivnosti iz domena hortikulture, a čini se ponajviše njihovo anti – udarničko stanje duha, učinili su ih, prilično trapavim i smešnim u ovoj situaciji.

Ali kad su konačno završili s radom, video se rezultat – pojavila se aleja cveća u vidu natpisa „In God We Trust“.

S obzirom na to da je koncept performansa umetnice Marte Jovanović trebalo da oživi situaciju radnih akcija po kojima se pamti doba socijalizma i Josipa Broza Tita, te da ispita kako fenomen društvenog interesa funkcioniše danas, čini se jasnim kojoj se ideologiji mladež danas priklonila. Imajući u vidu da su učesnici performansa bili i plaćeni, jasno je da više ništa nije kao kada je „veliki vođa“ bio živ. A.Ć.

Katarina Živanović

Valtner brani Bubanj potok

Na jedvite jade, 1987. godine, poslednja štafeta mladosti nekako se dokotrljala do Beograda. Učesnici sleta, 5.500 mladića i devojaka iz cele Juge bili su karantinski stacionirani u Nastavno-vojnom centru u Bubanj potoku.

Tu ih je posetio i Hamdija Pozderac, tada potpredsednik Predsedništva SFRJ. Slet je izvođen pod simboličnim nazivom „Upalite svetlo“. Poslednji nosilac štafete bila je Albanka Rajmonda Brošaj, učenica petog razreda Osnovne škole „Vuk Karadžić“ iz Gnjilana, koja je završni govor vežbala danima se šetajući kroz kasarnu u Bubanj potoku.

Dvadeset godine kasnije, od bubanjpotočke kasarne naziru se ruševine iz vremena bombardovanja, a u restoranu „Bubanj potok“, pored autoputa na ražnju se obrću dva vola. Oba u čast Dana mladosti.

- Ovaj desni ima 750, a ovaj levi 680 kila – priča nam kuvar Jožef Joška Valtner iz Smederevske Palanke, glavni majstor. Već devetu godinu, od kada se u „Bubanj potoku“ uz pečene volove obeležava Dan mladosti, Joška sa svojom ekipom popodne 24., ode u neko selo, te zakolju jednog do dva bika. Ovaj put su bili u Jagnjilu kod Mladenovca, i u dva sata iza ponoći stigli u Bubanj potok, raspalili vatru, te pošto su ih zasolili, natakli su volove na ražanj.

- I to specijalnom metodom, jer ovde imaju građevinsku dizalicu. Mi dizalicom podignemo vola, tako da se vidi sa autoputa, te ga tako nataknemo na ražanj. Baš smo ovde prve godine ispekli vola od 1400 kila – priča nam Joška Valtner, koji je u karijeri ispekao, kako kaže, preko 750 volova. Za to je potrebna i taktika. „Mi taktiziramo kada ga pečemo, jer prvi sloj mesa je uvek mekan, a ostali i nisu, pa ispod stavimo plehove, u koje curi saft. U taj saft stavimo ulje, luk, začine, te ono meso koje isečemo umočimo dole u pleh da omekša. Onda je ono fino“- priča Joška. Kaže da tu navraća silan svet, prošle godine je dvadesetpetomajsku voletinu probao i Pižon, što je ekipi bilo posebno drago. „Mi smo zvezdaši“- kaže Valtner.

Dok se dva Turčina, kamiondžija, slikaju kod volova, majstor iz Joškine ekipe u crvenoj majici sa natpisom Jugoslavija, seče velike komade mesa. „Titov rođendan“ – kaže neko Turcima, a oni klimaju glavom i razdragano viču: „Tito, Tito“.

- Svi stranci koje put ovde nanese znaju za Tita – kaže Vukić Nikolić, zvani Vule, vlasnik kafane. „Mi smo u stvari hteli da nađemo neki dan za druženje, krenuli smo od januara i stigli do 25. maja. Taj dan nam je ostao u krvi, jer smo se i u onoj Jugoslaviji tog dana zabavljali. Od kada sam počeo da hodam, gazili smo, sećam se, strojevi korak na Dan mladosti. Ja sam voleo da odem i na stadion JNA, da vidim onu gužvu. Lepo mi je bilo i u ono i u ovo vreme, jer sam i tada i onda radio. Upravo zato, na ovaj dan, ja hoću da naučim mlade da poštuju druge, da ne budu slepci, da zavrnu rukave i da rade „ – kaže gazda Vule.

Prve godine je bilo 500 ljudi, a danas ih na Dan mladosti u Bubanj potok već dolazi oko 1500. Uveče ne može da se prođe. Ima i puno poznatih ličnosti. Malo iza podneva juče, praćen trubačima iz sela Karan kod Užica, terasom je prošao Dobrivoje Budimirović Bidža, pevušeći „Zlatibore, pitaj Taru“.

- Svake godine dolazim. Ovde se okupe ljudi koji su živeli u tom vremenu življenja i stvaranja, koji su iza sebe ostavili nešto što ovi današnji nikada neće iza sebe da ostave. Sve što sam stekao – od intelektualnog nivoa, diploma i materijalnih stvari – stekao sam u to Titovo vreme. Ja ne mogu da zaboravim tog čoveka, može da priča o njemu ko šta hoće, ali on je bio samo jedan. Mi kreativci, ljudi koji smo u to vreme živeli, odvajali smo od svog ličnog dohotka da bi ovi danas sve to raskrčmili. Kad bi Gebels ustao i video šta radi današnja Vlada, on bi ponovo umro od stida. Mi smo imali nešto zašta smo živeli, i nešto što smo ostavili za budućnost – pričao nam je Bidža.
Još je dodao, da bi devedeset posto ljudi u Srbiji vratili Tita, kad bi mogli da ga vrate.
- Svi bi po godinu ili dve dana svog života poklonili, samo da Tito dođe na makar godinu dana. A nas nema ni sedam miliona, ostalo nas je možda pet miliona i nešto, pa kad bi svako dao Titu po neku godinu on bi živeo još 5000 godina. Bio je neki pečat vremena koji je on ostavio. Ove fabrike što tajkuni krčme, to je sve on ostavio. A to nisu tajkuni, ja ih lepo na srpskom zovem lopovi. Ovo je priča o njima jer je ovaj narod Srbije mnogo propatio. Bio sam gore u Kući cveća i gledao koliko je ljudima danas suza poteklo kada je svirana himna Hej Sloveni. To dovoljno govori o ovoj vlasti – rekao je Bidža i prionuo na voletinu.
Majstori su sekli volove, kraj kojih se slikalo još nekoliko Turaka. „Vrućina, ne znaš odakle bije jara, da l’ odozgo, da l’ odozdo“- pričao je Jožef Valtner, koji je poput onog Valtera juče na autoputu branio Dan mladosti.
Zaklinjem se da ću se boriti za bolji život naroda i za povezivanje svih bivših republika u jednu ekonomsku celinu – rekao je Joška Broz, pozdravljajući prisutne iz svih krajeva bivše SFRJ, ali i goste iz Kube, Libije, Ukrajine, Rusije.
- Dolazimo iz Italije. Suprug i ja učestvujemo na veterinarskom kongresu u Beogradu, ali smo iskoristili priliku da obiđemo Muzej 25. maj i Kuću cveća. Komunisti smo i znamo ko je bio Tito i šta se danas obeležava – rekla nam je Konsuela R. koja je deci za uspomenu kupila kape sa obeležjima Komunističke partije.
Bilo je tu knjiga, znački, bedževa i majica sa likom Josipa Broza. Sa razglasa su se smenjivali zvuci partizanskih pesama, onih posvećenih drugu Titu ali i novijih izvođača poput Lepe Brene, Doris Dragović ili Bijelog Dugmeta, čije pesme pevaju u Jugoslovenstvu. Igralo se i Užičko kolo, a trubači su svirali „Druže Tito mi ti se kunemo“. Neki su jučerašnji dan doživeli emotivno i pustili po koju suzu uz reči „ Hej Jugosloveni, nek se čuje glas…“.
- Jedni te isti ljudi dolaze godinama, ali je primetno da sve više ima i mlađe generacije. Oni slušaju od starijih kako je nekada bilo i traže nešto pozitivno u prošlosti, jer je stvarnost isuviše turobna. Mladi su pokazatelj da će se Dan mladosti slaviti još dugo, dugo godina, i da se verovatno nikad neće ugasiti – zaključio je mladi komunista Milan Mihajlović.
Beograd – Ispred Muzeja istorije Jugoslavije okupilo se juče ujutru 54 učesnika performansa umetnice Marte Jovanović, odevenih u japi stilu i naoružano baštenskim priborom ne bi li izveli akciju sađenja više od 1000 karanfila. Predvodila ih je glumica Katarina Radivojević s megafonom, bodreći ih da „brže“ i s malo više entuzijazma prionu na posao. Neadekvatna odeća japi brigade za aktivnosti iz domena hortikulture, a čini se ponajviše njihovo anti – udarničko stanje duha, učinili su ih, prilično trapavim i smešnim u ovoj situaciji.
Ali kad su konačno završili s radom, video se rezultat – pojavila se aleja cveća u vidu natpisa „In God We Trust“.
S obzirom na to da je koncept performansa umetnice Marte Jovanović trebalo da oživi situaciju radnih akcija po kojima se pamti doba socijalizma i Josipa Broza Tita, te da ispita kako fenomen društvenog interesa funkcioniše danas, čini se jasnim kojoj se ideologiji mladež danas priklonila. Imajući u vidu da su učesnici performansa bili i plaćeni, jasno je da više ništa nije kao kada je „veliki vođa“ bio živ. A.Ć.
Katarina Živanović
Na jedvite jade, 1987. godine, poslednja štafeta mladosti nekako se dokotrljala do Beograda. Učesnici sleta, 5.500 mladića i devojaka iz cele Juge bili su karantinski stacionirani u Nastavno-vojnom centru u Bubanj potoku.
Tu ih je posetio i Hamdija Pozderac, tada potpredsednik Predsedništva SFRJ. Slet je izvođen pod simboličnim nazivom „Upalite svetlo“. Poslednji nosilac štafete bila je Albanka Rajmonda Brošaj, učenica petog razreda Osnovne škole „Vuk Karadžić“ iz Gnjilana, koja je završni govor vežbala danima se šetajući kroz kasarnu u Bubanj potoku.

Štafete iz svih bivših jugoslovenskih republika stigle su juče u Kuću cveća, čime je nastavljena tradicija obeležavanja 25. maja, Dana mladosti. Čak 31. godinu posle smrti Josipa Broza Tita, rođendan doživotnog predsednika SFRJ za one koji su dočekali štafetu mladosti predstavlja „praznik nade, mira, bratstva i jedinstva“.

- Zaklinjem se da ću se boriti za bolji život naroda i za povezivanje svih bivših republika u jednu ekonomsku celinu – rekao je Joška Broz, pozdravljajući prisutne iz svih krajeva bivše SFRJ, ali i goste iz Kube, Libije, Ukrajine, Rusije.

Katarina Živanović

Dvadeset godine kasnije, od bubanjpotočke kasarne naziru se ruševine iz vremena bombardovanja, a u restoranu „Bubanj potok“, pored autoputa na ražnju se obrću dva vola. Oba u čast Dana mladosti.

- Ovaj desni ima 750, a ovaj levi 680 kila – priča nam kuvar Jožef Joška Valtner iz Smederevske Palanke, glavni majstor. Već devetu godinu, od kada se u „Bubanj potoku“ uz pečene volove obeležava Dan mladosti, Joška sa svojom ekipom popodne 24., ode u neko selo, te zakolju jednog do dva bika. Ovaj put su bili u Jagnjilu kod Mladenovca, i u dva sata iza ponoći stigli u Bubanj potok, raspalili vatru, te pošto su ih zasolili, natakli su volove na ražanj.

- I to specijalnom metodom, jer ovde imaju građevinsku dizalicu. Mi dizalicom podignemo vola, tako da se vidi sa autoputa, te ga tako nataknemo na ražanj. Baš smo ovde prve godine ispekli vola od 1400 kila – priča nam Joška Valtner, koji je u karijeri ispekao, kako kaže, preko 750 volova. Za to je potrebna i taktika. „Mi taktiziramo kada ga pečemo, jer prvi sloj mesa je uvek mekan, a ostali i nisu, pa ispod stavimo plehove, u koje curi saft. U taj saft stavimo ulje, luk, začine, te ono meso koje isečemo umočimo dole u pleh da omekša. Onda je ono fino“- priča Joška. Kaže da tu navraća silan svet, prošle godine je dvadesetpetomajsku voletinu probao i Pižon, što je ekipi bilo posebno drago. „Mi smo zvezdaši“- kaže Valtner.

Dok se dva Turčina, kamiondžija, slikaju kod volova, majstor iz Joškine ekipe u crvenoj majici sa natpisom Jugoslavija, seče velike komade mesa. „Titov rođendan“ – kaže neko Turcima, a oni klimaju glavom i razdragano viču: „Tito, Tito“.

- Svi stranci koje put ovde nanese znaju za Tita – kaže Vukić Nikolić, zvani Vule, vlasnik kafane. „Mi smo u stvari hteli da nađemo neki dan za druženje, krenuli smo od januara i stigli do 25. maja. Taj dan nam je ostao u krvi, jer smo se i u onoj Jugoslaviji tog dana zabavljali. Od kada sam počeo da hodam, gazili smo, sećam se, strojevi korak na Dan mladosti. Ja sam voleo da odem i na stadion JNA, da vidim onu gužvu. Lepo mi je bilo i u ono i u ovo vreme, jer sam i tada i onda radio. Upravo zato, na ovaj dan, ja hoću da naučim mlade da poštuju druge, da ne budu slepci, da zavrnu rukave i da rade „ – kaže gazda Vule.
Prve godine je bilo 500 ljudi, a danas ih na Dan mladosti u Bubanj potok već dolazi oko 1500. Uveče ne može da se prođe. Ima i puno poznatih ličnosti. Malo iza podneva juče, praćen trubačima iz sela Karan kod Užica, terasom je prošao Dobrivoje Budimirović Bidža, pevušeći „Zlatibore, pitaj Taru“.
- Svake godine dolazim. Ovde se okupe ljudi koji su živeli u tom vremenu življenja i stvaranja, koji su iza sebe ostavili nešto što ovi današnji nikada neće iza sebe da ostave. Sve što sam stekao – od intelektualnog nivoa, diploma i materijalnih stvari – stekao sam u to Titovo vreme. Ja ne mogu da zaboravim tog čoveka, može da priča o njemu ko šta hoće, ali on je bio samo jedan. Mi kreativci, ljudi koji smo u to vreme živeli, odvajali smo od svog ličnog dohotka da bi ovi danas sve to raskrčmili. Kad bi Gebels ustao i video šta radi današnja Vlada, on bi ponovo umro od stida. Mi smo imali nešto zašta smo živeli, i nešto što smo ostavili za budućnost – pričao nam je Bidža.
Još je dodao, da bi devedeset posto ljudi u Srbiji vratili Tita, kad bi mogli da ga vrate.
- Svi bi po godinu ili dve dana svog života poklonili, samo da Tito dođe na makar godinu dana. A nas nema ni sedam miliona, ostalo nas je možda pet miliona i nešto, pa kad bi svako dao Titu po neku godinu on bi živeo još 5000 godina. Bio je neki pečat vremena koji je on ostavio. Ove fabrike što tajkuni krčme, to je sve on ostavio. A to nisu tajkuni, ja ih lepo na srpskom zovem lopovi. Ovo je priča o njima jer je ovaj narod Srbije mnogo propatio. Bio sam gore u Kući cveća i gledao koliko je ljudima danas suza poteklo kada je svirana himna Hej Sloveni. To dovoljno govori o ovoj vlasti – rekao je Bidža i prionuo na voletinu.
Majstori su sekli volove, kraj kojih se slikalo još nekoliko Turaka. „Vrućina, ne znaš odakle bije jara, da l’ odozgo, da l’ odozdo“- pričao je Jožef Valtner, koji je poput onog Valtera juče na autoputu branio Dan mladosti.

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Odgovornost ih ceka !!

Počalji  Milan taj Sub Mar 02, 2013 8:34 pm

Nikada ni jedna tako mala zemlja na svetu nije imala takvu popularnost kao SFRJ u vreme kada je pretsednik bio Josip Broz. Nikakvo pljuvanje vec dvadeset godina nemoze da srusi njego ugled u svetu, tone kojekakve kontrarevolucionarne stampe, hiljade *naucnih radova*...nemoze mu nista...razjedaju sebe kolaboracionisti od muke...lik Josipa Broza svetli i dalje, ...malaksavaju, istrazuju *stratista* komunista...i uvek se okrenu za 360 stepeni i nadju pored nekog Jasenovca..i slicnih zrtava fasizma...djilkosi i jeftini politicari, grdni lopovi...stide se sami sebe...a narod nazalost polako preko vlastite koze, sopstvenim zivotima, ratom i raspadom dokazuje svoju naivnost, glupost...Anti komunisticka histerija, kontrarevolucionarne snage...obnovile su strasnu Krvavu bajku....za koju moraju kad tad, bolje sto pre da odgovaraju.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

" na zapadu nista novo"...?

Počalji  Milan taj Sub Mar 02, 2013 8:52 pm

Kao koordinatora svega u Srbiji, i kao ministra odbrane, javno Vas pitam:

1. Da li je krivično procesuirana i, ako jeste, da li je i kako je kažnjena kriminalna grupa koja je u novembru i decembru 2003. godine, pokušala da za 20 do 30% (20 do 30 procenata) otkupi tadašnji angolski dug prema SRJ od više stotina miliona, možda i preko milijardu američkih dolara?

2. Da li su za tu dugovremenu, krivično kažnjivu aktivnost, na bilo koji način kažnjeni oficiri bezbednosti iz Ministarstva odbrane (Sektora za vojno-privrednu delatnost i Sektora za međunarodnu vojnu saradnju i politiku odbrane) i pripadnici tajnih službi iz Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom?

3. Ko je, u čije ime i za čiji račun, i pored svih upozorenja na krivičnu odgovornost, u taj, mafijaški “otkup angolskog duga”, odredio privatnu kompaniju “Africa international” iz Luande, te da li je to kompanija u vlasništvu bivšeg ambasadora u Angoli?

4. Ako je tadašnju ukupni dug Angole zaista i otkupljen za 20 do 30 procenata ukupnog duga, te ako je to navodno od “naročitog interesa za SRJ”, zašto otkup nije izvršio SDPR već privatna kompanija “Afrika international”, ako takva zaista i postoji ?

5. Da li ćete pokrenuti krivični postupak i protiv pripadnika iz tajnih službi i onih drugih, iz Vašeg neposrednog okruženja, te da li ćete makar pokušati da se cent od onih 80% ukradenih dolara vrati Srbiji, a kriminalci odstrane iz državne službe?

6. Protiv predvodnika i članova kriminalne grupe, 11. decembra 2003. godine, podneo sam krivičnu prijavu, Vojnom tužiocu u Beogradu. Prijavu sam podneo uz prećutnu saglasnost mojih tadašnjih, smrtno isprepedanih šefova iz Pravne uprave MO.

Uz prijavu sam, kao dokaze, podneo i fotokopije desetine dokumenata iz sledećih predmeta–dosijea:

- Pravne uprave Ministarstva odbrane (MO),Pov. broj 643 od 07. novembra 2003. godine;
- MO – Sektora za međunarodnu vojnu saradnju i politike odbrane – Uprave za međunarodnu vojnu saradnju, Pov.broj 58-17 od 07. novembra 2003. godine ;
- MO – Sektora za vojno-privrednu delatnost – Uprave za javne nabavke, pov broj 58-20 od 10. novembra 2003. godine;
- MO – Uprava za finansije, Int. br. 35-15 od 7.oktobra 2003. godine,
- MO – Pravna uprava, Pov.broj 643 -5/2003 od 05.decembra 2003. godine;
- Sekretarijat MO, Pov.br.1770-2 od 03.decembra 2003. godine, koji je organizovao sastanak 10.decembra 2003. godine , i
- MO–Pravna uprava, Pov. br. 643-7/2003 od 11. decembra 2003. godine (u tom predmetu-dosijeu je i primjerak krivične prijave koju sam podneo protiv predvodnika i pripadnika kriminalne grupe).

Kriminalni otkup angolskog duga, ili možda samo pokušaj, poznat je desetinama tzv. oficira Ministarstva odbrane i službenika ondašnjeg Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom, kao i večitim pripadnicima tajnih službi i vlasnika krvavo stečenih tajnih kompanija širom sveta.

Možda ćete Vi Gospodine koordinatoru, jednoga dana i shvatiti – zašto i socijalistička prijateljska Republika Angola želi da Srbija posluje isključivo sa privatnim preduzećima? Možda je među njima i “Afrika international” i bivši ambasador, ako je on stvarno postojao i ako je još živ i nije promenio ime. Možda neko očekuje ponovno otkupljivanje angolskog duga.

Tajni vojni tužilac pri Višem javnom tužilaštvu u Beogradu i kum Svetko, možda bi Vam eventualno objasnili kako je odlučeno po krivičnoj prijavi protiv otkupljivača angolskog duga i brojnim urgencijama da donesu odluku.

U Beogradu, 01. mart 2013.

Đorović Golubov Lakić,
potpukovnik pravne službe JNA u penziji

affraid affraid affraid affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Habermas u Beogradu, odaje postu Djindjicu i "slicnima"

Počalji  Milan taj Sre Mar 06, 2013 3:08 pm

Problem prenaseljenosti, nezaposlenosti..netreba potcenjivati, ali njega pojacava "strah" kapitalista da ce morati, da obezbede radna mesta za "gladne"...odnosno da ce nestati profit...utopice se, morace da se ulaze u potrebe za novim radnim mestima, ili ce revolucija da natera pravedniju raspodelu ostvarenih rezultata rada..odnosno, proizvodnju za zadovoljenje normalnih ljudskih potreba.
Cool Cool Cool Cool Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Ustani radnice !!

Počalji  Milan taj Pon Mar 11, 2013 10:30 pm

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Hm,hmm...?

Počalji  Milan taj Sub Mar 16, 2013 4:39 pm

Krajem novembra 2011. godine uticajni američki ekonomista Nurijel Rubini (Roubini, Nouriel) dao je intervju za Wall Street Journal u kome je potvrdio tezu čuvenog nemačkog filozofa Karla Marksa (Marx, Karl) o kraju kapitalizma. Rubini je jedan od najvažnijih analitičara Svetske banke, MMF-a, kao i savetnik predsednika Bila Klintona, a danas je konsultant za ekonomske analize pri ministarstvu finansija Sjedinjenih Američkih Država. Kako prenosi hrvatski portal Advance.hr, Rubini je u svom izlaganju naveo "kako ja aktualna kriza zapravo "druga runda" velike depresije s prve polovice prošlog stoljeća. Citirajući Karl Marxa naveo je kako postoji izuzetan rizik da se kapitalizam zaista uruši sam od sebe. Iz predstavljanja Dr. Nouriel Roubini-a i brojnih drugih autora postaje jasno kako monumentalno djelo njemačkog filozofa Karl Marxa "Das Kapital" ponovno postaje jedna od najvažnijih analiza aktualnog političko-ekonomskog sustava. Nakon podužeg perioda neo-liberalne indoktrinacije sve veći broj ekonomskih stručnjaka ponovno "otkriva" Marxa i pridaje važnost njegovim teorijama."

Academica je u svom izdanju Kreativne industrije i ekonomija znanja, objavila tekst Aleksandra Đerića, pisan u decembru 2008. godine, koji je tada zaključio da je kriza kapitalizma, koja je počela te 2008. godine, ujedno njegov verovatan kraj i u teoriji kapitala video izlaz u povratku realnoj ekonomiji i u novim mogućnostima tzv kreativne ekonomije. Đerić je kreativnost uveo kao novi faktor proizvodnje, što je ujedno i jedna od premisa filozofije celog programa Mad Marx, koji je Akademika pokrenula.

Cool Cool Cool Cool Cool Cool Question Question Question Question

Milan

Nazad na vrh Ići dole

"isto to samo malo drukcije"..?

Počalji  Milan taj Ned Apr 07, 2013 2:21 pm

Hoceli, danas sutra, i Taci i haradinaj da "glume Juznu koreju"..i navali na sever.."odokativno do Nisa"...?
..........................................................................................................................................................
Комунистичка Партија указује на непредвидљиве последице поводом интезивирања бруталних манипулација и пропаганде против севернокорејског народа и државе уз пласирање смишљених неистина и многобројних кривотворења чињеница.
Општем медијском и пропагандном насиљу су претходили дугогодишњи политички притисци,оптужбе, уцене и дипломатска офанзива САД. Већина наших медија, под притиском америчке пропаганде или због некритичког сагледавања стварног стања, обмањује овдашњу јавност,изгубивши из вида да смо и сами жртва лажних информација којима се до данас оправдава агресија северноатлантске алијансе и отимање дела територије. Сличне обрасце пропаганде смо гледали не само у случају агресије на нашу земљу већ и у случају Ирака, Либије, Сирије, Ирана...
Наиме, одговор Северне Кореје и председника Ким Џонг Уна, на интезивно гомилање оружаних снага и борбених ресурса САД и Јужне Креје, под плаштом вишенедељних војних вежби изнад и око корејског полуострва, праћено бројним провокацијама, се представља свету као севернокорејска претња светском миру. Врхунац цинизма, бруталности и својеврсног понижења, представља најновија изјава Александра Вершбоуа, заменика генералног секретара НАТО, који је, поред осталог изјавио да је “са младим и неискусним лидером (Северне Кореје) Ким Џонг Уном неразумно искључити могућност ратног сукоба на Корејском полуострву”.Нису избледела сећања јуначког корејског народа на супротстављање америчкој агресији и величину жртава своје борбе за слободу.Комунистичка Партија изражава разумевање и пуну подршку Радничкој Партији ДНР Кореје на челу са маршалом Ким Џонг Уном за храбар државнички одговор америчкој претњи суверенитету и независности Северне Кореје.Комунистичка Партија разуме и подржава став званичног Пјонгјанга да се неће одрећи нуклеарног арсенала док се год не изврши денуклеаризација света, као и то, да својим одбрамбеним адутима неће трговати за обећања помоћи нити подлећи уценама и ултиматумима.
Milan

Nazad na vrh Ići dole

sastavni deo "sto ljetke"...?

Počalji  Milan taj Ned Apr 07, 2013 3:48 pm

Аналитичар Занг Заодонг не пропушта да у својој књизи примети ни разлике између војне концепције Француске, Немачке и Сједињених Америчких Држава, бележећи да је доктрина НАТО пакта за педеседогодишњицу свога рођендана, под притиском Вашингтона од тзв “одбрамбене концепције” прешла на “превентивну” позицију, односно да је од чисто војне доктрине еволуирала у војно-политичку доктрину. То значи да је од неутралне, еволуирала у интервенишућу мисију. Затим, постављајући реторичко питање: због чега су заправо Сједињене Америчке Државе бомбардовале кинеску амбасаду у Београду?, Заодонг констатује да је то био израз воље да се покаже снага, као и да се на неки начин казни земља која помаже непријатеља, земља која тестира нове одбрамбене системе, и, најзад, земља која за одбрану Србије у датом тренутку чини много више него Јељцинова Русија антируских издајица и олигарха. Оно што се данас са извесношћу може рећи, а што књига кинеског стратега Заодонга јасно истиче, то је да су Кинези, бранећи Србе и пратећи српску борбу, заправо припремали сопствену одбрану.

Следећи очигледно став званичног Пекинга на политичком плану, Заодонг прави разлику између првог рата у Заливу, и онога што назива “Косовски рат”: иако нелегитиман, први рат у Заливу је ипак следио после напада на Кувајт, државе која је била чланица Уједињених нација. За разлику од тога, други рат против Србије није био ни легалан, нити легитиман и по оцени Заодонга, овај рат био је “потпуно неоправдан”. Извесно је да је став Заодонга уједно и став Кинеске Владе по том питању. Заодонг најзад закључује свој најважнији закључак, а то је да је “повод” за рат на Косову нешто што ће у будућности вероватно бити употребљено и против Кине. Дакле, по мишљењу овог војног аналитичара, упозоравајуће у том смислу за Кину треба да буде све што се догодило: комадање суверене Југославије, подршка сепаратизмима република и аутономних регија, пре свега у Босни и на Косову (који су путем тзв. “коерзитивне дипломатије Мадлен Олбрајт, а затим војном силом претворени у државе”) и све што је томе следило, будући да једнога дана све то може да се односи на Тибет или на Ксинђијанг који неки називају “Источни Туркестан”. На овом месту Заодонг сасвим добро примећује да спој турко-исламизма и пантуркизма, још много више него Русију, може да погоди Кину.

Ове изванредне анализе Занга Заодонга, али и писања војне штампе у Пекингу, сведоче о томе да су Кинези, посматарјући и анализиирајући методологију деструкције државе Југославије, постали свесни опасности која их у будућности чека. Није требало дуго овој древној и свесној нацији да почне да се припрема за одбрану...

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Question Question Question Question Question
Milan

Nazad na vrh Ići dole

nemoj mo olako da dajemo sud o Titu i partiji, kada se zna

Počalji  Milan taj Čet Apr 11, 2013 1:33 pm

Josip Broz Tito, je bio poznati borac protiv "burzoaske politicke i genocidne ekonomije', tako da je jasno ko je pokusavao da ga ubije, uz pomoc osvedocenih kolaboranata i saradnika okupatora, smrad iz pacovskih kanalizacije, u slizbi "saveznika", koji i danas rovare po lesu SFRJ.
.....................................................................................................................................................................................................................................
Bivši italijanski premijer, Aldo Moro, bio je jedan od vođa koji se protivio politici nultog rasta i smanjenju stanovništva planiranog za
njegovu zemlju. To je izazvalo gnjev Rimskog kluba kome su "Olimpijci"...naložili da sprovodi njihovu politiku u vezi s tim....

affraid affraid affraid affraid affraid king queen Shocked Shocked Shocked affraid
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Proizvodnja sira u Jagodini brend "Bogoljub i Palma",..?

Počalji  Milan taj Pon Apr 29, 2013 2:32 pm

Na jagodinskim farmama nekada se proizvodilo 700.000 ćurki,
danas tek 100.000. Jedini ozbiljniji proizvođač je inženjer Zoran
Milanović zvani Ćurka

Italijanska fabrika u Jagodini, a zasto nije jagodinska curka u Italiji...???....uvoznicki..lobi..?

JAGODINA - Simbol Jagodine,
velelepni ćuran koji se šepuri u punoj snazi sa raširenim perjem, može se videti još samo na slici legendarnog umetnika i pedagoga Vojkana Veličkovića. Nažalost, nešto slično događa se i sa proizvodnjom, jer je knjiga spala na jedno slovo, odnosno u ovom slučaju, inženjera
poljoprivrede Zorana Milanovića Ćurku. Podatak da se na farmama u Jagodini proizvodilo 700.000 ćurki pre dve decenije, a da je sada taj broj tek oko 100.000, nimalo ne ohrabruje.
- Jagodina je u bivšoj Jugoslaviji bila centar proizvodnje ćurića do četiri nedelje starosti i tova ćurki. Taj primat
je u međuvremenu nestao, ugašene su velike farme. Trenutno sam jedini ozbiljniji proizvođač ćurića i ćurećeg mesa u centralnoj Srbiji, odnosno
od Smederevske Palanke do Leskovca. U Jagodini je značajno smanjena proizvodnja ćurki, odnosno sedam puta je manja, izgubljen je primat u toj proizvodnji u Srbiji. Inače, od 1997. do 2005. godine bio sam jedini koji je gajio ćurke u Jagodini. Moje profesionalo opredeljenje je bilo
da ostanem u struci, jer od toga živim, a moja moralna obaveza je bila da zaštitim nadimak i ponos grada - kaže Milanović.
LONDONSKA BERZA POČETKOM
prošlog veka cena ćurećeg mesa iz Jagodine određivala je cenu ćuretine na Londonskoj berzi. Tada je ćuran postao brend Jagodine, tradicija je nastavljena i očuvana sve do kraja veka, ali na početku novog milenijuma zamire. Milanović je posle završenih studija na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu za svoje profesionalno opredeljenje izabrao da gaji ćurke i otuda mu je ostao nadimak Ćurka, koji on ponosno nosi i ističe u svakoj prilici. Već 23 godine bavi se veoma
neizvesnom proizvodnjom ćurića za tov i tovom ćurki, ali kaže da ga nedaće i neprilike neće omesti i pokolebati u odluci da se do kraja
radnog veka posveti ćurkama. Kao pojedinac ne mogu sam da se borim za očuvanje proizvodnje ćurki u Jagodini, ili očuvanje brenda, ali svakako iritira što u Jagodini turista ili putnik namernik ne može da proba neki od tradicionalnih prehrambenih brendova. Sarađujem sa tri restorana, gde je na meniju ćuretina. Reč je o elitnim restoranima, jer je i ćureće meso elitno i skupo, ali i sam način prezentacije menija restorana je neadekvatan i u suprotnosti sa
pospešivanjem veće potrošnje ćurećeg mesa. Za ćureće belo meso važi da je to hrana, poslastica i lek - objašnjava Milanović.
Milanović ima sopstvene farme u rodnom Bagrdanu, ali na tome se neće zdržati, jer planira da unapredi proizvodnju kroz viši stepen finalizacije ćurećeg mesa. - Problem je kome danas prodati celu ćurku.Nema više interesovanja velikih prerađivača za ćureće meso, a građani
nemaju dovoljno novca. Zato planiram da obavljam preradu tog mesa i pakujem ga u količinama koje su potrošačima prihvatljivije. Ćureće meso u
novim pakovanjima biće ponuđeno velikim marketima, širokoj potrošnji i grilovima, očekujem da ću na taj način duplirati proizvodnju ćurećeg
mesa i finalnu prodaju - ističe Milanović.

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Milan

Nazad na vrh Ići dole

KP apel za spas dece...od "srednjeg veka"

Počalji  Milan taj Sub Maj 04, 2013 5:29 pm

"Veliki broj njih je novčanu kaznu zamenilo zatvorom", rekao je Tanjugu vršilac funkcije predsednika Prekršajnog suda Milan Marinović.
Uglavnom su, kako kaže, izricane kazne od 5.000 do 10.000 dinara, iako je maksimalan iznos kazne za neupisivanje deteta u školu 25.000 dinara.
U tom periodu, izrečeno je skoro 90 opomena, rekao je Marinović i naveo da mališane u školu ne upisuju uglavnom romske porodice i ljudi teškog materijalnog stanja.Inače, u sudu je za poslednje dve ipo godine formirano 486 predmeta zbog toga što deca nisu ni krenula u školu ili su napustila školovanje, ali je onih koji su novčano kažnjeni mnogo manje.U školu kreću deca rođena od 1. marta 2006. do kraja februara 2007. godine. Od dokumenata potreban je izvod iz matične knjige rođenih, potvrda o prebivalištu, dokaz o zdravstvenom pregledu deteta i potvrda da je dete pohađalo pripremni predškolski program.
Zvanično, upisni rok traje do kraja maja, ali postoji mogućnost da roditelji upišu decu i kad školska godina počne, u septembru, ako zbog opravdanih razloga to nisu učinili ranije.Deca iz osetljivih društvenih grupa mogu da se upišu u školu bez dokaza o prebivalištu roditelja i potrebne dokumentacije.
Škola je dužna da upiše svako dete sa svog područja, ali na zahtev roditelja, u skladu sa mogućnostima ustanove, dete može pohađati i školu kojoj teritorijalno ne pripada.

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Nesto o buducoj ministarki,

Počalji  Milan taj Čet Jun 06, 2013 8:11 pm

Titov fića u Srbu sa BG tablicama

"Fića" kojeg je jugoslovenski predsednik Josip Broz Tito 1962. godine dobio na poklon od tadašnjeg vlasnika Fiata Đanija Anjelija, nalazi se u vrtu jedne kuće u Srbu, u Lici, sa beogradskim registarskim tablicama
Kako je objavio zagrebački Jutarnji list, Titovog "fiću" novinarima je pokazala donedavna potpredsednica kompanije Delta Milka Forcan u Srbu, u vrtu kuće svog rođaka Jose Mileusnića, sadašnjeg vlasnika raritetnog automobila.
Titov "fića" je sada kabriolet, ne zna se da li je u voznom stanju, a na njemu su registarske tablice BG 454-966. U Srbu je juče obeležena godišnjica partizanskog ustanka 1941, a zagrebački list piše da je prisustvo "moćne Srpkinje" Milke Forcan, izazvalo gotovo jednaku pažnju kao i prisustvo predsednika Hrvatske Ive Josipovića, otkrivanje spomenika partizanaima i protesti u vezi s tim.
Obnovu spomenika partizanima u Srbu, vajara Vanje Radauša, srušenog u leto 1995, finasirsali su Vlada Hrvatske i donatori, među kojima i Milka Forcan, dodaje Jutarnji list.

Very Happy Very Happy Very Happy Cool
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Sukobi u Turskoj

Počalji  Milan taj Pet Jun 14, 2013 12:25 am

"Naši drugovi iz Komunističke Partije Turske TKP, cije sediste je napala policija u Ankari,poslali su nam cirkularnu obavijest, koju su dobili iz Turskog liječničkog udruženja, a koja se odnosi na bilancu dosadašnjih ukupnih žrtava kao posljedice napada režimske policije, započetog prilikom demonstracija za obranu Gezi parka i nastavljenih širom Turske. Podaci prikazuju razmjere brutalnosti imanentne fašizmu.

Kao posljedica dosadašnjih napada AKP, broj ranjenih i poginulih do sada je:

- u 12 gradova Turske liječničku pomoć u svojstvu ranjenika zatražilo je 4.177 osoba,
- dvoje pacijenata izgubilo je život,
- 43 pacijenta spadaju u kategoriju teško povrijeđenih,
- 3 pacijenta su u kritičnom stanju, 2 u Ankari, 1 u Eskisehiru,
- evidentirano je 15 teških povreda glave sa višekratnim frakturama,
- 10 pacijenata ostalo je bez vida.

Poruku smo primili u srijedu 5. Lipnja, u 11:41, što znači da se podaci odnose na period do tada."
Milan

Nazad na vrh Ići dole

Rasprodaja "celija Vojvodine Nemcima"..?

Počalji  Milan taj Čet Avg 01, 2013 2:24 pm

Pored toliko izbeglih lica i nezaposlenih, sa prostora SFRJ,neki Vasin bi da rasproda strancima "kao Djindjic i njegova banda", a postoje oblici resenja..

НОВИ САД -
Војвођански секретар за привреду Мирослав Васин најавио је данас да ће покрајинска влада од следеће године започети да спроводи програм откупа старих и напуштених кућа у војвођанским селима, које ће додељивати младим брачним паровима, с циљем да се оживе села у тој покрајини.
Васин је, у разговору са делегацијом подунавских Немаца, рекао да у Војводини данас постоји "огроман број" напуштених кућа, које се, заједно са двориштима, могу купити по ценама од пет до десет хиљада евра.
"Покушаћемо да пронађемо новац и да напуштене куће претворимо у предност. Циљ је да држава откупи, реновира и додели младим брачним паровима који желе да живе у селу те куће бесплатно на коришћење на 10 година, а ако одлуче да остану да живе ту, онда ћемо тразити начин да откупе куће", објаснио је Васин.
Додао је да се пројекат нарочито односи на села у близини већих градова у Војводини, где би млади, који су сада подстанари у градовима, могли да живе а да наставе да раде у граду.
"Они би живели на селима, са својом децом, а самим тим бисмо подмладили села", казао је Васин и додао да је Влада Војводине конкурисала за тај пројекат и код Европске уније.
Васин је у разговору са делегацијом подунавских Немаца, међу којима су и потомци Немаца који су живели у Војводини до краја Другог светског рата, рекао да и странци могу да купе напуштене куће по Војводини, јер за то нема правних препрека.
"Сваки немачки грађанин је апсолутно добродошао да купи кућу овде", поручио је Васин.
.....................................................................................................................................................................................................................................
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:390469-Izraelski-kibuci--komune-za-21-vek

Milan

Nazad na vrh Ići dole

Re: KOMUNISTICKA PARTIJA SRBIJE JOSIP BROZ

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: